Booking.com ALL ABOUT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#101 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

moonca wrote:
un1ted » ti je odlicno odgovorio na sve nedoumice.
Sto se tice slika- mislim ako znas ko ti dolazi, ond ucini nesto da ih ne iritira, kao slike na zidu. Muslimani , barem mi je tako prijateljica rekla , ne kace slike na zid. Ako je taj okrenuo, tebe to uvriejdilo jer si je ti kupio i mislis da je vrijedna gledanja.
Bez potrebe se nerviras i shvati to sto radis je biznis.

Iskreno, cudim se da se toliko iznenadjujes ponasanjem gostiju.
Ne znam jesi li imao Jevreje za goste, no ako se pojave i to iz Amerike :-) -- moliti ces Boga za Arapina. :lol:
Ma super si ovo skontala.Inace nemam pametnija posla nego da svako 3 dana skidam i vjesam slike,ukrase...kako ko dodje i zavisno kojem se bogu moli. :ekser: U lijevom cosku je truba,u desnom gitara,imam i onaj ko kofer americka zastava,retro fotografije cuka,majmuna,mede,na stolu uvijek flasa mostarskog vina...Jel i to sve trebam posklanjati? To je totalno drugi svijet i mozak.Haj eto i za to imam razumijevanja ali za prljavstinu i bahatost nemam.Najveci problem imam sa njihovom bahatoscu i ponizavajucim stavom za ljude oko sebe.Ma mrs.Jebale te tvoje pare.Postoje pravila domacina i pravila bookinga.I sve informacije o objektu.Da ne idem dalje,probaj ti rezervisati 9 dana,dodji u smjestaj i reci da hoces 3 dana,eto ide ti se negdje...Haj ti sreco,al plati onoliko dana koliko si blokirao kalendar,prije par mjeseci...Vidio si objekat,slike,instrumente,sve potrebne informacije imas...Sta ga ba klikas,mani me se.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#102 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

JanuaryJones wrote:Koliko se plaća bookingu za njihove usluge, imaju li neki paketi?
Ja placam 12%
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#103 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

HAVANA wrote:
moonca wrote:
un1ted » ti je odlicno odgovorio na sve nedoumice.
Sto se tice slika- mislim ako znas ko ti dolazi, ond ucini nesto da ih ne iritira, kao slike na zidu. Muslimani , barem mi je tako prijateljica rekla , ne kace slike na zid. Ako je taj okrenuo, tebe to uvriejdilo jer si je ti kupio i mislis da je vrijedna gledanja.
Bez potrebe se nerviras i shvati to sto radis je biznis.

Iskreno, cudim se da se toliko iznenadjujes ponasanjem gostiju.
Ne znam jesi li imao Jevreje za goste, no ako se pojave i to iz Amerike :-) -- moliti ces Boga za Arapina. :lol:
Ma super si ovo skontala.Inace nemam pametnija posla nego da svako 3 dana skidam i vjesam slike,ukrase...kako ko dodje i zavisno kojem se bogu moli. :ekser: U lijevom cosku je truba,u desnom gitara,imam i onaj ko kofer americka zastava,retro fotografije cuka,majmuna,mede,na stolu uvijek flasa mostarskog vina...Jel i to sve trebam posklanjati? To je totalno drugi svijet i mozak.Haj eto i za to imam razumijevanja ali za prljavstinu i bahatost nemam.Najveci problem imam sa njihovom bahatoscu i ponizavajucim stavom za ljude oko sebe.Ma mrs.Jebale te tvoje pare.Postoje pravila domacina i pravila bookinga.I sve informacije o objektu.Da ne idem dalje,probaj ti rezervisati 9 dana,dodji u smjestaj i reci da hoces 3 dana,eto ide ti se negdje...Haj ti sreco,al plati onoliko dana koliko si blokirao kalendar,prije par mjeseci...Vidio si objekat,slike,instrumente,sve potrebne informacije imas...Sta ga ba klikas,mani me se.
Vrlo licno shvatas svoj biznis. ne slazem se s tobom. Godinama iznajmljujem stanove i govorim ti iz iskustva- pored toga sto gosti mozda i kradu, naprave stetu ne namjerno - to ces naplatiti od depozita, kao i to sto hoce da skrate boravak- ne znam kako ti naplacujes ali gdje god sam dolazila ili sam sav iznos placala unaprijed ili u Sarajevu kad dodjem- istog momenta sav iznos dajem vlasniku ili agentu.
licno ne volim da ima puno ukrasa u kuci po vitrinma , policama, kada se sparemam ne znam sta je moje.
to sam doduse samo u Sarajevu vidjela da iznalmljivaci kite stan previse.
To kako se oni ponasanju, ponizavaju druge itd- to nije tvoj biznis, niti da ih kaznjavas.mislim mozes, nedaj im svoj stan :roll:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#104 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Pa ne dam.Zajebo se. :D Nit mi je ko kad sta ukro,nit mi je stete napravio,osim par casa razbijenih...Biram da radim kao i do sada.I divno mi je.Kauciju ne uzimam,bukiraju bez kreditne kartice.I nikad problema osim sa njima.Zena i kcerka se bakcu oko toga pa nek one odlucuju.Ja ne dam.Samim tim i one. :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#105 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

:lol: Bas svasta. :nene:
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#106 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by de balzac »

HAVANA wrote:Pa ne dam.Zajebo se. :D Nit mi je ko kad sta ukro,nit mi je stete napravio,osim par casa razbijenih...Biram da radim kao i do sada.I divno mi je.Kauciju ne uzimam,bukiraju bez kreditne kartice.I nikad problema osim sa njima.Zena i kcerka se bakcu oko toga pa nek one odlucuju.Ja ne dam.Samim tim i one. :lol:

:lol: :lol:

mogu ja razumjeti tvoje konkretno iskustvo i reakciju... ali izjaviti, ko dama iznad, "arapi su prljav narod"... :shock: :shock:
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#107 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

Moze se desiti da je i domaci , a da je peksin covjek .
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#108 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by un1ted »

HAVANA wrote:Kauciju ne uzimam,bukiraju bez kreditne kartice.I nikad problema osim sa njima.Zena i kcerka se bakcu oko toga pa nek one odlucuju.Ja ne dam.Samim tim i one. :lol:
Ovo ti je bas bezveze. Ako ti konkurencija vidi, može ti bookirati cijelu sezonu i odgađati bez plaćanja penala. Ti prividno izdao.

Ja ću ti reći još samo da ne možeš primjenjivati vlastita pravila bez gledanja na pravila bookinga. Da je arap nazvao booking nakon što si za izbacio, našao bi mu smještaj koji je većinom hotelski a to znači dosta skuplji. Račun za razliku cijene bi uputili tebi koji bi istu morao platiti.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#109 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Kako to mislis? Citas li sta pisem? Pored svega bukirao je 9 dana a hoce da ostane 3 ,da ide u bihac...Prije par mjeseci zakljuco kalendar.Znas pravila bookinga? Za ostalo sve je imao na stranici,i slike,i sprat,austrougarska gradnja,javni parking sa naplatom,centar grada...Da izvines moze me za mudo povuci.Nek cita i gleda sta klika...A nisam ja ovo izmislio nego oni.I ja sam tako isao u firenzu,split,livorno,minhen...Sve ok.Nemam problema sa tim.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#110 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

Pa grijesis, kako je moguce da ti unaprijed cijeli iznos ne plate. Zasto pristajes . Naravno, dao si mu mogucnost da manipulise.
i ja sam napustala stan ali sam placala kao da sam tu.
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#111 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by muha_sa »

moonca wrote:Pa grijesis, kako je moguce da ti unaprijed cijeli iznos ne plate. Zasto pristajes . Naravno, dao si mu mogucnost da manipulise.
i ja sam napustala stan ali sam placala kao da sam tu.
ove godine si moj gost-niC neŠ platit :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#112 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Pa pobogu otvorite booking, takvih smjestaja koliko hoces...Ja prvi tako radim,nikad problema niti mi pada na pamet da izradim covjeka.Kad je sting bio u beogradu tu sam platio 60 eura i 15 dana prije odustao zbog obaveza.Poslao obavijest covjeku i izvinuo se..Naravno nema povrata novca.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#113 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

muha_sa wrote:
moonca wrote:Pa grijesis, kako je moguce da ti unaprijed cijeli iznos ne plate. Zasto pristajes . Naravno, dao si mu mogucnost da manipulise.
i ja sam napustala stan ali sam placala kao da sam tu.
ove godine si moj gost-niC neŠ platit :D
Haj ti mrs odavde,nije ovo merhamet ovde. :evil:
User avatar
Laertes
Posts: 4237
Joined: 08/01/2015 18:25

#114 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Laertes »

HAVANA, daj nam link na Booking da i mi iz provincije, kad dolazimo u metropolu, odsjedenemo kod brata forumaša. Imal' popusta za kolege sa foruma?
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#115 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by muha_sa »

HAVANA wrote:
muha_sa wrote:
moonca wrote:Pa grijesis, kako je moguce da ti unaprijed cijeli iznos ne plate. Zasto pristajes . Naravno, dao si mu mogucnost da manipulise.
i ja sam napustala stan ali sam placala kao da sam tu.
ove godine si moj gost-niC neŠ platit :D
Haj ti mrs odavde,nije ovo merhamet ovde. :evil:
cek ba dok premuntam mooncu da bude moj gost
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#116 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Laertes wrote:HAVANA, daj nam link na Booking da i mi iz provincije, kad dolazimo u metropolu, odsjedenemo kod brata forumaša. Imal' popusta za kolege sa foruma?
Ima vala za forumase vazda.Al ako je mimo sezone,to je popunjeno u aprilu.Javi prije na pp,ceka te i vina,pive,gitara...ima i truba al sam skino one pipke da ne trube... :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#117 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

muha_sa wrote:
moonca wrote:Pa grijesis, kako je moguce da ti unaprijed cijeli iznos ne plate. Zasto pristajes . Naravno, dao si mu mogucnost da manipulise.
i ja sam napustala stan ali sam placala kao da sam tu.
ove godine si moj gost-niC neŠ platit :D
:kiss: Muha, al' ja nisam ni kod svojih htjela. Nedam svoj mir koliko god da kosta.

Ako ti konkurencija vidi, može ti bookirati cijelu sezonu i odgađati bez plaćanja penala. Ti prividno izdao.
havana , jesi li shvatio ovu recenicu- nema veze sa Arapima :-)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#118 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Nema link,trazi. :lol: Imas smjernice.Onaj na kojem u slikama ima i gitara i truba... :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#119 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by muha_sa »

HAVANA wrote:Nema link,trazi. :lol: Imas smjernice.Onaj na kojem u slikama ima i gitara i truba... :D
Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#120 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

:roll:
..vidi sta on drzi u kuci, pa kad mu rastimaju zice- izbacuje :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#121 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

E usrecice se konkurencija... :-) Za 3 godine samo 2 puta nisu dosli,jednom uredno javili,jednom nisu...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#122 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

muha_sa wrote:
HAVANA wrote:Nema link,trazi. :lol: Imas smjernice.Onaj na kojem u slikama ima i gitara i truba... :D
Image
Sjooo frajera.Nije bolan.Velika truba i akust- el gitara.Ne ofiraj blokirace me konkurencija. :cry: :lol: Vec mi je post sa foruma bio kod onih mudonja fokus.ba neko mi rece...Kae kako se odnosimo prema braci,jebo ga brat a on brata.Eki brat.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#123 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

moonca wrote::roll:
..vidi sta on drzi u kuci, pa kad mu rastimaju zice- izbacuje :lol:
Puko mi svedjanin prvu zicu jebo nanu. :twisted: A ciko iz australije,nerviralo ga ,sta li...kupio zice i zamijenio. :-D A stimam svaki put kad dodjem.Tandrcu,sto jes,jes.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#124 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

Vec mi je post sa foruma bio kod onih mudonja fokus.ba neko mi rece...Kae kako se odnosimo prema braci,jebo ga brat a on brata.Eki brat.
Diskriminacija, moze ti booking zabraniti oglasavanje. :roll:
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#125 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

HAVANA wrote:
muha_sa wrote:
HAVANA wrote:Nema link,trazi. :lol: Imas smjernice.Onaj na kojem u slikama ima i gitara i truba... :D
Image
Sjooo frajera.Nije bolan.Velika truba i akust- el gitara.Ne ofiraj blokirace me konkurencija. :cry: :lol: Vec mi je post sa foruma bio kod onih mudonja fokus.ba neko mi rece...Kae kako se odnosimo prema braci,jebo ga brat a on brata.Eki brat.
Vrijeme za renovaciju , izgleda ta ni namjestaj nije na najnovijem standardu, mozda radi toga privlacis pogresne musterije Gitara je cool :-)
Post Reply