Booking & AirBnb all about

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

triple mama
Posts: 575
Joined: 18/03/2011 19:41

#26 Re: Booking & AirBnb all about

Post by triple mama »

Da li neko ima za preporučiti Airbnb u Briselu (da je relativno u centru i da nije 'opasna zona' i da je pristojan smještaj)?
paladinka
Posts: 1900
Joined: 23/06/2013 17:08

#27 Re: Booking & AirBnb all about

Post by paladinka »

Brisel ni9e velik , najbolje rezervisi tamo gdje je EU zgrada , i od tamo nije ni centar daleko.
Haft
Posts: 31
Joined: 27/10/2022 20:07

#28 Re: Booking & AirBnb all about

Post by Haft »

Radi li neko u zadnje vrijeme payout preko Payoneera i da li posjeduje Payoneer karticu? Da li je potrebno unijeti devizni racun prilikom narucivanja Payoneer kartice? Ako jeste, u koju svrhu oni to koriste? Negdje sam procitao da je potrebno, pa da provjerim.

Tek pocinjem sa Airbnb, pa gledam sta se najvise isplati.
Zanzibar200
Posts: 11
Joined: 23/12/2023 11:03

#29 Re: Booking & AirBnb all about

Post by Zanzibar200 »

Haft wrote: 10/06/2024 23:28 Radi li neko u zadnje vrijeme payout preko Payoneera i da li posjeduje Payoneer karticu? Da li je potrebno unijeti devizni racun prilikom narucivanja Payoneer kartice? Ako jeste, u koju svrhu oni to koriste? Negdje sam procitao da je potrebno, pa da provjerim.

Tek pocinjem sa Airbnb, pa gledam sta se najvise isplati.
Ja sam se na Payoneer registrirao preko Airbnb-a. Kada odes na payout tab ima opcija da izaberes Payoneer payout method, link te odvede na Payoneer stranicu gdje se registriras. Moras im priloziti skeniranu licnu kartu i dokaz o adresi stanovanja tako sto im skeniras bilo koji komunalni racun. Posalju ti Mastercard karticu u roku od 45 dana. To slanje ti naplate kada dobijes uplatu na Payoneer karticu. Ja sam dobio vec par uplata preko Airbnb-a ali jos nikada nisam dobio mail od Payoneera da mi je nesto skinuto sa kartice u svrhu naplate slanja kartice. Nisam siguran na koji nacin se to izvrsava.

Jos nisam koristio karticu da bi ovdje nesto platio niti sam skidao sa bankomata. Citao sam ranije ovdje kako odredjni bankomati uzimaju manje provizije nego drugi, s tim da je tu ukljucena provizija konverzije iz € u BAM i provizija samog dizanja novca, ako sam dobro shvatio. Ova Payoneer kartica bi bila idealna za online placanje u EU zemljama.
Haft
Posts: 31
Joined: 27/10/2022 20:07

#30 Re: Booking & AirBnb all about

Post by Haft »

Zanzibar200 wrote: 11/06/2024 16:06 Ja sam se na Payoneer registrirao preko Airbnb-a. Kada odes na payout tab ima opcija da izaberes Payoneer payout method, link te odvede na Payoneer stranicu gdje se registriras. Moras im priloziti skeniranu licnu kartu i dokaz o adresi stanovanja tako sto im skeniras bilo koji komunalni racun. Posalju ti Mastercard karticu u roku od 45 dana. To slanje ti naplate kada dobijes uplatu na Payoneer karticu. Ja sam dobio vec par uplata preko Airbnb-a ali jos nikada nisam dobio mail od Payoneera da mi je nesto skinuto sa kartice u svrhu naplate slanja kartice. Nisam siguran na koji nacin se to izvrsava.

Jos nisam koristio karticu da bi ovdje nesto platio niti sam skidao sa bankomata. Citao sam ranije ovdje kako odredjni bankomati uzimaju manje provizije nego drugi, s tim da je tu ukljucena provizija konverzije iz € u BAM i provizija samog dizanja novca, ako sam dobro shvatio. Ova Payoneer kartica bi bila idealna za online placanje u EU zemljama.
Mozes li mi reci kad si narucio Payoneer karticu, jesi li u zadnje vrijeme ili prije godinu-dvije? Pitam zbog ove glasine koju sam cuo da se mora unijeti devizni racun prilikom narucivanja kartice, pa da provjerim jesi li i ti morao?

Sto se tice koristenja te Payoneer kartice, dobro sam se raspitao i receno mi je da na bankomatu uvijek podizes sto vece iznose, tj da ne dizes vise puta po malo. Na taj nacin ces bolje proci sa provizijom. A sto se tice placanja na POS aparatima kao i internet placanje, tu nema provizije, nego samo uzmu dio za konverziju ako je potrebno.
Zanzibar200
Posts: 11
Joined: 23/12/2023 11:03

#31 Re: Booking & AirBnb all about

Post by Zanzibar200 »

Haft wrote: 11/06/2024 23:00
Mozes li mi reci kad si narucio Payoneer karticu, jesi li u zadnje vrijeme ili prije godinu-dvije? Pitam zbog ove glasine koju sam cuo da se mora unijeti devizni racun prilikom narucivanja kartice, pa da provjerim jesi li i ti morao?
Narucio je u decembru 2023. Koliko se sjecam nisam morao unositi devizni racun.

https://www.airbnb.com/help/article/482

Traze ti licnu i dokaz o adresi stanovanja.
korisnicki
Posts: 297
Joined: 13/03/2021 12:12

#32 Re: Booking & AirBnb all about

Post by korisnicki »

Nije mi jasno šta je povoljnije, preko Bookinga ili direktno na recepciji unajmiti sobu? Jednom prilikom na recepciji mi savjetovali da je isplativije sada rezervirati preko aplikacije nego platiti kešom. Drugi put mi govori da mi je povoljnije platiti tu na recepciji u kešu nego preko aplikacije.
Haft
Posts: 31
Joined: 27/10/2022 20:07

#33 Re: Booking & AirBnb all about

Post by Haft »

korisnicki wrote: 15/06/2024 11:27 Nije mi jasno šta je povoljnije, preko Bookinga ili direktno na recepciji unajmiti sobu? Jednom prilikom na recepciji mi savjetovali da je isplativije sada rezervirati preko aplikacije nego platiti kešom. Drugi put mi govori da mi je povoljnije platiti tu na recepciji u kešu nego preko aplikacije.
Trebalo bi da je povoljnije direktno na recepciji, jer Booking uzima proviziju minimalno 10-12%, ali najbolje nazvati i provjeriti jer zna se desit da se iznajmljivaci preracunaju sa nekim Booking popustima pa ispadne cijena preko Bookinga ista ili cak jeftinija.
Post Reply