Bon Repos - Korčula

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#51 Re: Bon Repos - Korčula

Post by motorola01 »

Ambrozija wrote:
motorola01 wrote: Prije par dana se neko od blize familije vratio iz Kusadasija. Bilo se mislim 11-12 dana(skoro tri dana puta).9 nocenja-polupansion(znaci nije all), hotel u centru(4 zvjezdice), cijena 360 KM :) . Doduse akcija je neka bila(prvih 10 ili 20 kojih se prijavi ide za te pare). Sad je oko 700KM.
Malo sam i ja pogrijesio oko poredjenja jer se ipak ne bi trebalo porediti. U Tursku kad odes, vise si na "putu"(raznoraznim obilascima), dok si na Korculi, na Korculi :D i nista vise.. Relacija hotel-plaza, dok sa Turskom je druga prica...
Kusadasi u odnosnu na Antalijsku rivijeru je dosta jeftiniji, jer nije istrazeno podrucje. I vise je za mladju populaciju, bogat nocni zivot i slicno, ali u sutini je to to. Ni plaze nisu nesto posebno. Ali to je zaista jako povoljno. Iako je put jako naporan, ali ima se mnogo toga vidjeti... vjerovatno je to bio put busem, zar ne?
motorola01 wrote: Ja sam gledao cijene direktno na stranici hotela i tamo pise da je dvokrevetna soba po osobi 56 eura. Nisam znao za ove cijene i ovdje je nesto jeftinije(60-80KM)..
.

101KM je preko RelaxToursa, preko fibule nesto jeftinije. Uvijek je jeftinije putovati preko agencije jer agencija imam popust na "grupu", zato je preko hotela uvijek skuplje (ili bar gotovo uvijek).
Uglavnom, evo preko Fibule kako sam gore navela je 689KM All Inclusive, za one koje zanima. Pregledajte malo i ostale agencije, cijene se bas razlikuju od agencije do agencije. Recimo preko Goldentoursa iz Tuzle je 740KM, dosta skuplje u odnosu na ove gore navedene.
Naravno..Dole kad dodjes ides na razvlacenje :D , nakon putovanja autobusom od nekih 30 sati.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#52 Re: Bon Repos - Korčula

Post by agent_zero »

Bezze je na tako dalek put (Turska) ići busem. Ipak ideš na godišnji, da se odmoriš, a ne da se umoriš.

Po meni, dakle, ili avion ili Tursko no go :D
enci111
Posts: 1
Joined: 14/07/2012 18:09

#53 Re: Bon Repos - Korčula

Post by enci111 »

za odmor dusu dalo,kao i ostale destinacije, ko nezna nece ni uzivati ...
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#54 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Haris033 »

Image


Ne znam kako nisam vidio ovu temu ranije... :-)

Moj prvi odlazak na Korčulu je bio 2000. godine, a na nagovor prijateljica (danas se ispostavilo najboljih), koje su sa očeve strane porijeklom iz Korčule. Iste imaju porodičnu kuću u centru Starog Grada (tik pored kuće Marka Pola) i još jednu garsonjeru, takođe u centru Starog Grada, a u kojoj najčešće boravim. Kako sam upoznao grad, tako se i rodila ljubav, što prema gradu, tako i prema otoku i ljudima koji žive tamo. Od te 2000. godine pa do danas u Korčuli sam bio bezbroj puta, a svakim novim dolaskom upoznajem nešto novo...

Savjet za one koji se odluče da godišnji odmor provedu u Korčuli, je da obavezno krenu automobilom.

Jednostavno, bez automobila dosta toga možete propustiti. Ako ste već krenuli automobilom, obavezno krenite put Vela Luke. Vela Luka je od Korčule udaljena 42 km novo asfaltiranim putem (idealan za vožnju), a ono što vidite na tom putu se jednostavno ne može opisati. Mjesta, poput kontinentalnih kao što su Pupnat, Smokvica, Čara i Blato, te Pupnatska luka, Brna, Prižba, Zavalatica, Prigradica koje nalaze uz obalu, Vas očaraju svojom ljepotom, a more i plaže su priče same za sebe... Pogotovo Pupnatska luka, Prižba i Zavalatica gdje je more tako čisto i tirkizno plave boje, baš kao iz filmova! :dance:

Zavalatica:
Image
Image
Image

Prižba:
Image
Image

Pupnatska luka:
Image
Image

Što se tiče samog grada Vela Luka, nije me baš pretjerano oduševio. Luka kao luka, marina, par kafića i to je to...

Osim ovih gore nabrojanih mjesta, obavezno treba svratiti i do Lumbarde, kako na plažu Pržina tako i Bili žal, a koji su udaljeni 5 min. vožnje od grada Korčule. Specifično za obje plaže je da su pješčane, da nema hladovine, te da je more plitko (cca 1 m dubine na udaljenosti do 500 m) i ubilo se za igranja picigina i ne izlaziti iz istog, osim ako ne želite da budete crveni ko "rak" u roku od jednog sata. :-D

Lumbarda:
Pržina
Image
Image

Bilin žal
Image

Takođe, trebate obići i otok Badiju koji je udaljen 5 min. vožnje čamcem, a koji ide iz Korčule svakih 30 min. Na Badiji se nalazi manastir i sportski tereni (možete igrati košarku, tenis, fudbal il i mini golf, a sve to u hladovini i mirisu borovine), gdje su prije rata na pripreme dolazili veliki ex YU fudbalski klubovi, te poznati sportisti. Omiljeno je mjesto Janice i Ivice Kostelić. Nemojte se iznenaditi, dok se sunčate, ako vidite srnu, jelena, jer ih na tom ostrvu ima mnogo... :thumbup:

Badija:
Image
Image
Image


A što se tiče samog grada, ne znam od čega bi počeo... Od jutarnje kafe/pive u "Galeriji", "Akademiji" ili pored "stepenica", pa do kupanja kod "Sv. Nikole", na "Puntinu", "Iza grada" ili na gradskoj plaži (meni najgora opcija), te večernjeg izlaska, đira do Bon Repoa kroz borovu šumu, zatim na obavezno piće u Dos Locos ili lokalnu diskoteku pored "topova" (dok sam bio mlađi :lol: )...
Od konoba, najbolja je ona do rodne kuće Marka Pola, a koja se zove "Adio Mare". Tu sam vidio Jamie Olivera prije dvije godine. Konoba ima dugogodišnju tradiciju i posebna je po tome što radi nekih par sati, gdje samo dođeš, pojedeš i razguliš, i naravno, po izvrsnoj mediteranskoj hrani... Ostale konobe su klasika.

Moram još napomenuti za sve one koji idu u Split na sajam nautike, da je korčulanska riva sama od sebe sajam, obzirom na broj jahti koje svakodnevno uplovljavaju u istu... Stvarno, ni preko tv-a nisam vidio toliki broj skupocjenih jahti na jednom mjestu. Bude onih od par miliona evrića, pa do onih koje su neprocijenjive. :dance:

U Korčuli od turista najviše ima slovenaca i talijana, a u zadnje vrijeme i dosta beograđana, s tim da bosanaca skoro pa i nema nikako... Nisu rijetki dolasci turista iz kruzera koji se usidre na kilometar od Starog Grada. Uglavnom, Korčula zaista ima dosta toga za ponuditi... :thumbup:

Negdje iza 20.08. idem u Korčulu na odmor, pa drage forumašice i forumaši koji se zateknete tamo u to vrijeme, vrlo rado Vam se mogu ponuditi za info i sl.. :lol:
Korčula:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Dos Locos
Image

Adio Mare
Image
Image
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#55 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Zovem se Zelena »

Idem ove godine u Žrnovske banje :mrgreen: časti me sestra odmorom! Pa me interesuje:
1. Trajekt Orebić, auto koliko košta? Plaćuju li osobe dodatno šta?
2. Jel' važeći onaj red vožnje sa neta? Nađoh negdje (oko 7, pa 9, pa 11h)'?
3. Šta je pod "obavezno" u gradu? Šta se mora posjetiti i vidjeti u Korčuli? Obzirom da je Žrnovska banja nekih 3-5km od Korčule?
4. Kakve su im cijene? Svi mi trube kako je pravo skupo...
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#56 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Haris033 »

Zovem se Zelena wrote:Idem ove godine u Žrnovske banje :mrgreen: časti me sestra odmorom! Pa me interesuje:
1. Trajekt Orebić, auto koliko košta? Plaćuju li osobe dodatno šta?
2. Jel' važeći onaj red vožnje sa neta? Nađoh negdje (oko 7, pa 9, pa 11h)'?
3. Šta je pod "obavezno" u gradu? Šta se mora posjetiti i vidjeti u Korčuli? Obzirom da je Žrnovska banja nekih 3-5km od Korčule?
4. Kakve su im cijene? Svi mi trube kako je pravo skupo...
1.i 2: Trajektna linija između Orebića i Dominča na Korčuli, u sezoni vozi do 18 puta dnevno, skoro svakih sat vremena, dok izvan sezone vozi nešto rijeđe. Vožnja traje oko 20 minuta, a cijena u jednom smjeru iznosi 76 kn za automobil i 16 kn za osobu. Prvi trajekti iz Orebića u sezoni kreću u 4:00, a zadnji u 00:30, dok iz Dominča voze od 3:30 do 00:01 sat.

3. "Obavezno" u gradu je... hmm, ne bih ti znao odgovoriti na to pitanje, obzirom da je grad u sezoni veoma živ i sve bude interesantno...

Preko dana, ako ćeš da se kupaš, bih ti radije preporučio da ideš na neka od gore pomenutih mjesta, obzirom da grad nema neke lijepe plaže... Gradska plaža je premala, i uglavnom krcata ljudima, tako da more tu zna biti poprilično prljavo. Kupati se jedino možeš ispod "topova", i to prije 12h, jer poslije 12 na tom mjestu nema više sunca, pa poslije izlaska iz mora bude baš brrrrrrr. Kod Sv. Nikole nije loše, čak se može i skakati.

Ako ćeš ići u Stari Grad na razgledanje, onda obavezno obiđi rodnu kuću Marka Pola, crkvu u centru Starog Grada, ma, jednostavno cijeli Stari Grad je poput malog Dubrovnika i moraš ga cijelog obići..

Nightlife u Korčuli nije baš nešto (što meni i godi). Glavni klub je Dos Locos, koji radi do 03.00 i tu bude najviše ljudi, te lokalna diskoteka koja radi do jutra (muzika futa-futa). Osim ova dva, ima mnogo kafića, od kojih bih izdvojio jedan (ne znam mu ime) a koji se nalazi u parku p.p. glavne autobuske stanice. Tu bude dobre rock i jazz muzike, a i cool su mi raja koja tu izlaze. Eh, da, obavezno noću otići u Kulu i popiti neki od koktela koji se nude... Ugođaj za 10!

Image

4. Cijene su kao u Dalamaciji ili kao u Sarajevu i nisu paprene kao u Dubrovniku. 8kn za makiato i 10kn za pivo od 0,33. Pizza između 50 i 70kn. Cijene po prodavnicama slične našim, osim što im voće zna biti preskupo.

Više infa na

http://www.pearlsofcroatia.com/hr/korcu ... arka-pola/

http://www.korkyratours.com/the_island_of_korcula.htm

http://www.virtualtourist.com/travel/Eu ... G-C-1.html
Last edited by Haris033 on 19/07/2012 14:23, edited 5 times in total.
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#57 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Zovem se Zelena »

:thumbup:
Hvala :)

Još nešto, da li je bolje mijenjati novac kod nas ili dole?
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#58 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Haris033 »

Zovem se Zelena wrote:Još nešto, da li je bolje mijenjati novac kod nas ili dole?
Uvijek je kod nas bolje mijenjati novac nego u HR. :dance:
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#59 Re: Bon Repos - Korčula

Post by starii »

UZLARIJE - VIJESTI
21.07.2012. Broj citanja: 2032
Pismo čitateljke
Crni biseri Jadrana

Priznajem da me je pomalo grizla savjest kad sam se početkom jula zaputila sa porodicom na Jadran, destinacija Korčula. Teška godina teče, kažu da slijede još teže (nevjerovatno je kako se prognoze ove vrste na našim prostorima nepogrešivo obistinjuju), no bila je to prilika da se družimo 24 sata, nagradimo djecu za odličan uspjeh i pobjegnemo od poslovično loših informacija na medijima. Preko jedne tuzlanske turističke agencije izabrali smo, činilo se povoljno, hotel Bon Repos, nekoliko kilometara udaljen od centra grada. Bili smo tamo i potkraj prošlog stoljeća i činilo se kao dobar izbor. Sjećali smo se prelijepih plaža: Badije, Zavalatice, Bilin Žal-a, Pržina...Idemo, more je ipak more. Na lipi plavi Jadran.

Šta nas je dočekalo? Hotel u koji se od prošlog milenijuma nije uopšte ulagalo i koji, nimalo dostojanstveno, pred naletima novih stoljeća, lagano propada. Paučina, prašina, rasklimane česme čiji dijelovi ostaju u rukama, posteljina koja pamti generacije naših predaka, a ako je slučajno podignemo na propalim madracima bilo je fleka raznih vrsta i porijekla. Ovdje se mogla učiti historija i mikrobiologija. Za tuš-kabinu bilo je teško odrediti je li a) prljava,
b) samo zahrđala, ili c) i jedno i drugo (zaokružiti odgovor pod c). Istina, lakše nam je bilo vjerovati u odgovor b, ali za svaki slučaj smo se kupali u papučama i zatvorenih očiju da bi nam promaklo što više detalja iz odgovora c.

U restoranu nas je svih deset dana na vratima dočekivao izvjesni Hrvoje, koji je imao zadatak da utvrdi naš identitet, spoji to sa brojem sobe i dozvoli nam ulazak u „All inclusive“ restoran koji je, slično kao u Turskoj, nudio 3-4 glavna jela, ponudu od 2-3 različita voća i jedne do dvije vrste kolača. U 2 navrata se pojavio i sladoled; uslijedio je stampedo i borba do zadnje kugle, srećom bez ljudskih žrtava. Do kraja nam nije bila jasna njegova uloga (mislim na Hrvoja), ali svakako se ne radi o poslu koji zahtijeva veliku kreativnost. Mada je bio ljubazan, njegova dvometarska nabildana figura budila je strahopoštovanje pred svaki obrok. Sa kakvom je samo sigurnošću zaokruživao broj naše sobe. Ne daj bože da izneseš sendvič i Hrvoje, čuvar hrane u ljetnom periodu, to primijeti. I danas pred svaki obrok imam osjećaj strahopoštvanja kojeg mi je ulio naš plemeniti Hrvoje.

Progutali smo i to (i Hrvoja i ponudu restorana), nećemo se nervirati; nikad dovoljno iznenađenja sa hrvatskim turističkim inovacijama. Na plaži nova razočarenja – tamo gdje su bili tuševi ostala je samo konstrukcija, nema nijedne kabine za presvlačenje, a jedini WC na plaži je bio zaključan. Poruka je jasna: dragi turisti ovdje se nemate pravo tuširati, presvlačiti, a što se tiče fizioloških potreba...eto vam mora pa se snalazite. A posli ćemo svima ćakulat´ kako Bosanci ništa ne troše i kako mokre u naš lipi plavi Jadran. Srećom bungalovi nisu bili daleko pa smo, vođeni našim civilizacijskim tekovinama, više puta dnevno tabanali prema našim fiziološkim potrebama na neugodnih 38-40 stepeni C. Začudo, WC kraj recepcije hotela nije bio zaključan i bio je besplatan za oba tipa korištenja; vjerovatno je načinjen ozbiljan propust u organizaciji?

U večernjim satima, izuzevši repertoar za predškolsku djecu i djecu sa posebnim potrebama, kao i zvjezdanog neba (ovo zadnje je zaista bilo besprijekorno organizirano), nije se dešavalo apsolutno ništa. Nijedne ljetne bašte sa relaksirajućim „morskim“ muzičkim repertoarom, po kojem je prije 30-tak godina prepunjena terasa ovog hotela bila prepoznatljiva. No, sada izgleda poput a.oaze mira ili b.komemorativnog centra (zaokruži odgovor pod b) u želji da se turisti što bolje odmore. Do grada, gdje su takvi „sadržaji“ postojali, se treba pješačiti skoro pola sata mjestimično sablasno mračnim uskim stazama obogaćenim prirodnim preprekama i jurećim automobilima i motorima. Gdje si Hrvoje da nam i ovdje pružiš zaštitu? Postoji i varijanta taxi-brodice, ali to zadovoljstvo četveročlanu porodicu košta 80 kuna u oba smjera. I tako svaku noć. Prava bagatela.

Nećemo se nervirati, godišnji je samo jedan, ali polako nam „puca film“. Odlučili smo ostatak ljetovanja iskoristiti za ono što nam, nadali smo se, ne mogu ničim pokvariti. Plivati,tj koristiti se onim što je našim susjedima Bogom-dato, more.

Bile su nam pomalo sumnjive male brodice, jedrilice koje su se motale tik oko kupača (ponekad i zatrubili da se kupač pomakne izvan pravca plovidbe). Pitali smo se odakle im pravo da se usidre uz samu obalu i vozikaju gore-dole bez obzira na sve veći broj plivača. Pošto smo imali nekoliko plivačkih maratona dnevno i svo vrijeme na plaži zapravo provodili u vodi, imali smo prilično bliske susrete i sa tim plovilima. Pravi plivački slalom oko brodica (ko kaže da nema sadržaja?). Jedan od njih je prilikom isplovljavanja podigao prednji dio, kako reče naša kćerka „haubu“, i izbacio ogromnu količinu skoro ugljenisane crne mase koja nije mogla biti ništa drugo nego hrpa g.... Valjda su željeli ovo mjesto na lipom plavomu Jadranu restaurirati u atraktivnu septičku jamu? Našoj djevojčici nismo dali odgovor na pitanje šta je to, jer vjerovatno ne bi više zaplivala, a svi smo u nastavku tog dana, kao radeći vježbe za vratnu kičmu, držali glavu visoko, poput periskopa.

Taxi brodicom otplovili smo na Badiju, ostrvo ranije poznato po sportskim terenima i činjenici da je na njemu sniman već zaboravljeni ex-Yu film „Crni biseri“. Ništa se od tog vrimena nii prominilo (ne čitati preminulo). Izgleda zapušteno, otužno, sportski tereni su postali neupotrebljivi, jedini sadržaj su bili izgladnjeli srndaći koje smo hranili svježim kupusom (made in Hrvoje). Uočili smo i novi trik hrvatske turističke ponude: ispod tuševa u obliku malih reflektora na nekoliko jezika piše: 30 sec. tuširanja - 2 kune. Niko se ne tušira, vjerovatno u znak protesta. Da im se predoči sadržaj iz haube broda, možda bi se neko na to i odlučio i tako dalje značajnim finansijskim sredstvima unaprijedio sve uspješniji hrvatski turizam. Zrak je, začudo, bio besplatan, kao i kupanje u moru. Opet propust u organizaciji?

Preživjeli smo. Kad smo se konačno, začudo bez kožnih oboljenja ili crijevnih infekcija, dočepali našeg grada i all inclusive usluge našeg stana sračunali smo koliko nas je koštalo ovo zadovoljstvo. U bilans nismo uračunali istanjene živce koji se ubrajaju u nematerijalnu štetu. Nevjerovatno koliko ova jeftina verzija skupo košta. Tako je to u životu, najskuplje te kostaju stvari koje dobiješ džaba.

I napravili smo odličan plan za iduće ljeto, ako Bog dadne da nas posluži zdravlje i ostanemo u skupini sretnika koji su zaposleni. Svakog dana od ranog jutra potražićemo „svoje mjesto pod suncem“ u hladovini naše Panonike, kupati se u sva tri jezera bez straha da će nas neka jedrilica klepiti po glavi ili posuti garavim sadržajem, tuširati se pod ispravnim tuševima za koje ne trebaju žetoni, ručati u hladovini nekog od restorana (ovaj put bez Hrvoja, kojeg zadnji put spominjem), a nakon popodnevnog odmora prošetati do Pivnice, Slane banje, Trga slobode... Kad ukalkulišemo i večernju šetnju sa nekim laganim ljetnim jelovnikom, kulturne i muzičke hepeninge Ljeta u Tuzli i Kaleidoskopa, ostaće nam i za bezvizni jednodnevni izlet do Beča, Budimpešte i obnovu garderobe za predstojeću jesen i novu školsku godinu. A na ove povoljne aranžmane na hrvatskom primorju koji nude samo ogoljele ispucale zidove, hrđu, paučinu i plaže bez tuševa, neka se odluče oni koji od nas imaju više para i živaca.


Admira Atić-Tupković, Tuzlanka

(tuzlarije.net)
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#60 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Zovem se Zelena »

Ja bih samo da kratko napišem kako mi je bio predivno na Korčuli! Inače nisam pobornik velikih turističkih gradova, ludog noćnog provoda i opijanja! Meni je more odmor, uživanje u suncu, punjenje baterija! Opijati se mogu uvijek i svugdje!

Žrnovska banja me oduševilaaaaaaaa... Odmorila sam se kao nikada u životu i što je najvažnije udisala sam čist zrak i kupala se u čistom moru! Otišla 2 puta do grada, prošetala, sladoled u Kiwiju njam, njam :-) i nakon grotla u Korčuli natrag u mir i tišinu Žrnovske!

Bila na Pržini, preporučili mi poslije 17h i nisam se pokajala. Ali, sav taj pijesak nije moj fazon! Uostalom, nakon uvale bez imalo smeća Pržina me malo razočarala, koliko god čistili plažu. Ali, vrijedilo je i tamo otići.

Ako Bog da zdravlja i para, sljedeće godine opet! Samo što ću malo više istraživati sam grad i plaže!
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#61 Korčula - preporuke

Post by alphonse kauders »

Zamolio bih za informaciju na kojem dijelu Korčule je ok odsjesti, a da nisi predaleko od civilizacije (da je npr. prodavnica ili kafić tu negdje u radijusu od 500m, ne mora biti prekoputa:))

Vidim dosta ljudi spominje Lumbardu i Vela Luku, ali pošto nisam nikad bio nemam nikakve predstave o tim mjestima.

Ako ima kakvih preporuka za apartmane, dobrodošli su:) (može i na pp).

Hvala!
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#62 Re: Korčula - preporuke

Post by Haris033 »

alphonse kauders wrote:Zamolio bih za informaciju na kojem dijelu Korčule je ok odsjesti, a da nisi predaleko od civilizacije (da je npr. prodavnica ili kafić tu negdje u radijusu od 500m, ne mora biti prekoputa:))

Vidim dosta ljudi spominje Lumbardu i Vela Luku, ali pošto nisam nikad bio nemam nikakve predstave o tim mjestima.

Ako ima kakvih preporuka za apartmane, dobrodošli su:) (može i na pp).

Hvala!
Moja preporuka su Lumbarda i Bon Repos. Jeftinij smještaj, a blizu sve (grad, prodavnice, tereni, plaže...). Grad Korčula od Bon Reposa udaljen 10-tak min pješice, dok je Lumbarda udaljena 5 min vožnje kolima (oko 7 km od grada Korčule). Lumbarda ima prelijepe pješčane (sivi pjesak) plaže, sa manjkom hladovine, dok se Bon Repos ne može pohvaliti lijepom plažom, ali se zato nalazi u gustoj borovoj šumi i hladovine ima na pretek.

Ako si čitao moj prethodni post, obavezno kreni sa autom!!! Toliko toga lijepog imaš vidjeti na otoku, a sve ti je (kada si sa autom) na dohvat ruke... Napominjem, ceste su friško urađene i prava je milina voziti se ostrvom. Velu Luku ti ne bi preporučio zato što tamo osim luke i par kafića nemaš šta vidjeti...
User avatar
Slo Burner
Posts: 5345
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#63 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Slo Burner »

Imate li kakvu preporuku za apartman na Korčuli za 4 osobe. Ovo mi je prvi put na tom otoku i nemam pojma u koje bi mjesto mogao otici?
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#64 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Zovem se Zelena »

Nešto baš u centru ili malo dalje? Ja sam prošle godine bila u Žrnovskoj banji, 3km od grada.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5345
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#65 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Slo Burner »

Sta preporucujes za dva para, koji nemaju plan da deru po kafanama do tri ujutro?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#66 Re: Bon Repos - Korčula

Post by agent_zero »

Bio sam, između ostalog, i na korčuli prošlo ljeto.

Sve divno i krasno ali je preskupo. I da, po meni nije nikako za ljude koji uživaju u plažama i kupanju, više je za šetnje i obilaske znamenitosti, jer se ima itekako šta vidjeti. Grad korčula je prelijep. Ali zato cijene :-)

Hotel iz naziva teme ne preporučujem, podaleko od grada, plažica u uskoj uvali, kao da nisi na moru.
armin_jocker
Posts: 213
Joined: 27/02/2012 20:22

#67 Re: Bon Repos - Korčula

Post by armin_jocker »

Ljudi, da li je neko bio u ovom hotelu Bon Repos ove ili prosle godine?? kakvo je sada stanje?? Nasao sam neku ponudu all inclusive, pa bi zelio sa zenom i djetetom od 6 godina otici, molim vas preporuke i misljenja.
edina_
Posts: 42
Joined: 24/08/2011 20:41

#68 Re: Bon Repos - Korčula

Post by edina_ »

Pozdrav svima, ima li iko od vas kakvu preporuku za smjestaj na Korculi, neko povoljno mjesto da nije puno ni daleko a ni blizu mora, nesto izmedju ??
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#69 Re: Bon Repos - Korčula

Post by aldm »

Pozdrav svima. Planiram sa zenom na Korculu u septembru. Koje osamljene plaze preporucujete, da nema nikoga? Ne mora biti na Korculi, moze i na nekom otocicu oko Korcule. Naravno, da je bezbjedno, cisto i ok za kupanje i suncanje. I kako doci do istih?

Hvala :sax:
User avatar
-storm-
Posts: 1881
Joined: 05/04/2018 15:06

#70 Re: Bon Repos - Korčula

Post by -storm- »

aldm wrote:Pozdrav svima. Planiram sa zenom na Korculu u septembru. Koje osamljene plaze preporucujete, da nema nikoga? Ne mora biti na Korculi, moze i na nekom otocicu oko Korcule. Naravno, da je bezbjedno, cisto i ok za kupanje i suncanje. I kako doci do istih?

Hvala :sax:
Ako neces unajmiti neki čamac (treba ti dozvola) imaš na istocnoj rivi taxi boate, koji prilicno redovito voze i drže se reda...uzmes kartu za otočić Vrnik...ima gore tridesetak kuća, kad sam ja poceo tamo ici, samo je domicilno stanovništvo ljetovalo tamo, sad je vec turizam uzeo i to.
Kad se iskrcas, lijevo je crkvica i samo kraj nje uz obalu, fina stazica izmedju kamenih kućica...i na kraju naselja otvore se usamljene plaže...more je perverzija, i vrlo.moguce, da ćete biti sami.
Ima na Vrniku jedan fastfood, a spreme i srdelu, hobotnicu.na salatu...Jedino o cevapima nemaju blage veze...ne narucivati, ni pred kolaps :lol:
Navodno je od ove.godine i neki rest novo otvoren ali nisam bio, pa ne.mogu.ništa komentirati....
Škojare (otočani lokalni izraz) kupiti cete ako ih pozdravite dok hodate otocicem...prilično su čudni, ali ako vas prihvate i cool ste im...lako se baci nesto na gradele...
Eto moja preporuka Vrnik
Druga bi bila uvala Rasohatica...malo proguglati, ne mogu sad s moba fotke bacati...
:thumbup:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#71 Re: Bon Repos - Korčula

Post by hadzinicasa »

Fina tema, planiram ove godine, pored redovne centralne Dalmacije i sedmicu na Korculi. Sve ove info - upila :)
Hvala
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#72 Re: Bon Repos - Korčula

Post by P308 »

hadzinicasa wrote:Fina tema, planiram ove godine, pored redovne centralne Dalmacije i sedmicu na Korculi. Sve ove info - upila :)
Hvala

Probaj zaobici hotel iz naslova. Jeste najjeftiniji ali one minute kad udjes u isti, shvatis da nije vrijedilo stediti :shock:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#73 Re: Bon Repos - Korčula

Post by hadzinicasa »

P308 wrote:
hadzinicasa wrote:Fina tema, planiram ove godine, pored redovne centralne Dalmacije i sedmicu na Korculi. Sve ove info - upila :)
Hvala

Probaj zaobici hotel iz naslova. Jeste najjeftiniji ali ne vrijedi :shock:
nisam tamo ni planirala, bez brige, privatni smijestaj je u pitanju :)
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#74 Re: Bon Repos - Korčula

Post by P308 »

hadzinicasa wrote:
P308 wrote:
hadzinicasa wrote:Fina tema, planiram ove godine, pored redovne centralne Dalmacije i sedmicu na Korculi. Sve ove info - upila :)
Hvala

Probaj zaobici hotel iz naslova. Jeste najjeftiniji ali ne vrijedi :shock:
nisam tamo ni planirala, bez brige, privatni smijestaj je u pitanju :)
Dobra odluka! Hotel je stvarno los/skroman. Lijep provod zelim :)
User avatar
-storm-
Posts: 1881
Joined: 05/04/2018 15:06

#75 Re: Bon Repos - Korčula

Post by -storm- »

Neke kroz moj objektiv ....Vrnik

Image

Image

Image

Image

Image

bonus file :izet:

Image

što bi rekao @HAVANA ....bez narukvice :D
Post Reply