Bon Repos - Korčula

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

summer2010
Posts: 2
Joined: 13/07/2010 09:58

#1 Bon Repos - Korčula

Post by summer2010 »

Kakvi su Vam utisci sa Korčule?
Namjeravam ići u hotel Bon Repos, pa ako je neko bio, pišite.... Posebno me zanima plaža uz hotel. Hvala svima!
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Ambrozija »

Bila sam! Ako ocekujes previse od hotela, odmah cu ti reci da se pripremis jer hotel je blago receno katastrofa...nama nije smetalo jer smo doslovno samo prespavali i istusirali se u sobi...Ni usluga nije nesto narocito...Ne znam da li ides polupansion ili all inclusive, posto taj hotel nudi obje usluge...Mi smo isli na polupansion, i imas tri do cetiri vrste jela da biras. Hrana nije losa, ali cesto se desavalo da bas nista ne volimo od ponudjenog :D savjest za voce...Ako zelis voce uzmi ga odmah uz glavno jelo, jer nestane u sekundi :D
Plaza pored hotela je pjescana i ima stjenoviti dio...Ni plaza nije nesto narocita, ali eto na gotovo svim otocima su takve...Grad je udaljen oko 2 kilometra od hotela, setnjom se jako brzo stigne, mada imas organizovanu brodicu direktno ispred hotel, nije skupo...Hrana u restoranima je jako dobra, grad kao grad je prelijep, ima se toliko toga za vidjeti...Ako izuzmemo Hotel i uslugu, bilo mi je jako lijepo...Isla sam prije dvije godine, tako da se u medjuvremenu mozda nesto i promjenilo...Tipa hrana i slicno (na bolje, nadam se)...Uglavnom samo opusteno, bit ce vam lijepo, ali ponavljam da od hotela ne ocekujes mnogo...Hocete ici u jasmin, cedar, begoniju ili cempras?
Meni je jedino put bio naporan...Prvo ides do Ploca, pa trajektom do Trpnja pa autom do orebica pa ponovo trajektom do Korcule...Traje jako, jako, jako dugo Ja zamalo nisam poludila na trajektu :D Mi smo se vracali direktno na Drvenik, ali to je jooos duze :D Imas osjecaj da putujes vjecnost...ali sve je to dozivljaj i sve to ima posebnu draz!
djana h
Posts: 39241
Joined: 06/08/2009 18:23

#3 Re: Bon Repos - Korčula

Post by djana h »

summer2010 wrote:Kakvi su Vam utisci sa Korčule?
Namjeravam ići u hotel Bon Repos, pa ako je neko bio, pišite.... Posebno me zanima plaža uz hotel. Hvala svima!
Hotel nije nesto posebno,onak pristojan smjestaj.Plaza je blizu,nije prevelika.Nije bilo guzve,sto cijenim,uglavnom meni nije bilo lose.Sve zavisi kakva su ti ocekivanja.
Jeste malo podaleko,ali vrijedi vidjeti Korculu,obici stari dio grada i sl.
pilica
Posts: 123
Joined: 16/01/2008 15:41

#4 Re: Bon Repos - Korčula

Post by pilica »

Hotel bezveze, malo je bolji onaj sa tri *** , mislim da je Jasmin. U sobama (**) nema TV-a. Hrana mi je bila super, mi smo bili na polupansionu i bilo nam više nego dovoljno. Plaža mala, šljunkovita, hlada ima iznad ( a tu je i kafana ), a ima i pjeskovita. Bazen otvoreni sa slatkom vodom. Meni bilo super, a išli smo autom do Orebića i onda na trajekt (10 min) do Korčule.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#5 Re: Bon Repos - Korčula

Post by wewa »

smjestaj je najbolji u glavnoj zgradi - ona je najfriskije renovirana. plaza je ok, moze se naci i hladovine, nije cak ni previse sarajlija...
u dobrom drustvu, na korculi je izvrsno ;)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#6 Re: Bon Repos - Korčula

Post by agent_zero »

Imam i ja par pitanja vezanih za Bon Repos, pa ako biste bili ljubazni da odgovorite. ;-)

1. Gdje je bolji smještaj, Begonija ili Jasmin?

2. Koliko ima plaža u okolini hotela, koliko su daleko od smještaja, koje su vrste plaže (pjeskovite, šljunčane, stjenovite, betonske...) i da li ima hlada (borova) uz te plaže?

3. Ima li ležajki i suncobrana da se iznajme na tim plažama?

4. Koliko ima pjehe do starog grada?

Nadam se da će neko ko je bio moći da mi odgovori.
suljke
Posts: 175
Joined: 06/02/2008 21:39
Location: sarajevo

#7 Re: Bon Repos - Korčula

Post by suljke »

Kako sekrecu cijene polu i all
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#8 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Ambrozija »

agent_zero wrote:Imam i ja par pitanja vezanih za Bon Repos, pa ako biste bili ljubazni da odgovorite. ;-)

1. Gdje je bolji smještaj, Begonija ili Jasmin?

2. Koliko ima plaža u okolini hotela, koliko su daleko od smještaja, koje su vrste plaže (pjeskovite, šljunčane, stjenovite, betonske...) i da li ima hlada (borova) uz te plaže?

3. Ima li ležajki i suncobrana da se iznajme na tim plažama?

4. Koliko ima pjehe do starog grada?

Nadam se da će neko ko je bio moći da mi odgovori.
1. Mislim da je u Jasminu bolje, Begonija i Cempres su katastrofa

2. Imas pjescanu plazu odmah ispred hotela, ali je jako mala, u blizini je i stjenovita i betonirana, sljunak je malo dalje)

3. Mislim da ima (ovo nisam sigurna)

4. Ima dosta pjeske do grada, to je najudaljeniji hotel od svih, ali lijepa je setnica uz more. Imate i taxi brod, bar je bilo 2009. godine kada sam ja bila, nije skupo, a za 5 minuta si u Centru.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#9 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Ambrozija »

suljke wrote:Kako sekrecu cijene polu i all
U kojem periodu?

Polupansion ti je izmedju 07.07 do 24.08. - - 589KM - preko AvioExoressa
(ovo je cijena za ove bolje sobe, za losije ne znam)
Last edited by Ambrozija on 11/07/2012 11:14, edited 1 time in total.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#10 Re: Bon Repos - Korčula

Post by agent_zero »

@Ambrozija

Hvala na feedbacku ;)

Jel preporučuješ odmor tamo ili ne?

Jesi li busom išla ili privatnim aranžmanom?
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#11 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Ambrozija »

agent_zero wrote:@Ambrozija

Hvala na feedbacku ;)

Jel preporučuješ odmor tamo ili ne?

Jesi li busom išla ili privatnim aranžmanom?
Iskreno, na Korculu bih se rado vratila ali bih izabrala drugi hotel. Eh sad s druge strane, ja sam malo teska, i soba mi skoro nikada ne odgovara :D ali u sobi si svakako minimalno, tako da s obzirom na cijenu mozda je ovo i najbolja opcija.
Isla sam privatnim aranzmanom, odnosno svojim automobilom. Ali konkretno ovaj hotel se nalazi jako blizu mjesta gdje trajekt staje, tako da i pjeske mozes doci, ako se zbog toga brines. Inace, put do Korcule trajektom od Drvenika je jaaaaaaaaako dug (bar je meni bio :D), pa se pripremi i naoruzaj strpljenjem :D
sumirprimus
Posts: 81283
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#12 Re: Bon Repos - Korčula

Post by sumirprimus »

agente :)
ja ti o korculi mogu rec samo sve najbolje...
kako ono kaju mali dubrovnik,sto se tice samog grada...
a sad sto se tice hotela,koliko para toliko i muzike...
hoteli ko hoteli,svi imaju svoje prednosti i mane...
sumirprimus
Posts: 81283
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#13 Re: Bon Repos - Korčula

Post by sumirprimus »

a sto se tice trajekta,kraca ujedno i jeftinija varijanta-trajektom :D sanset biĆ orebić :D
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#14 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Ambrozija »

sumirprimus wrote:a sto se tice trajekta,kraca ujedno i jeftinija varijanta-trajektom :D sanset biĆ orebić :D
Jeste kraca, ali s obzirom da se iz Ploca dolazi do Trpnja pa moras voziti do Orebica, to nije najsretnija opcija (osim ako tako bus ne saobraca).
User avatar
bude
Posts: 932
Joined: 10/11/2008 13:26

#15 Re: Bon Repos - Korčula

Post by bude »

jednom se samo zeznuo pa isao trajektom iz ploca u trpanj, mora ziva, nacekas se, platis pofino, a okolo na ston imas sta i za vidjeti, brze dodjes u orebic i mnogo jeftinije.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#16 Re: Bon Repos - Korčula

Post by agent_zero »

Ambrozija wrote:
agent_zero wrote:@Ambrozija

Hvala na feedbacku ;)

Jel preporučuješ odmor tamo ili ne?

Jesi li busom išla ili privatnim aranžmanom?
Iskreno, na Korculu bih se rado vratila ali bih izabrala drugi hotel. Eh sad s druge strane, ja sam malo teska, i soba mi skoro nikada ne odgovara :D ali u sobi si svakako minimalno, tako da s obzirom na cijenu mozda je ovo i najbolja opcija.
Isla sam privatnim aranzmanom, odnosno svojim automobilom. Ali konkretno ovaj hotel se nalazi jako blizu mjesta gdje trajekt staje, tako da i pjeske mozes doci, ako se zbog toga brines. Inace, put do Korcule trajektom od Drvenika je jaaaaaaaaako dug (bar je meni bio :D), pa se pripremi i naoruzaj strpljenjem :D
Pa gle, ne bih tražio sad neki luksuz od soba, ali da je čisto, da je hrana ok i da su plaže oko hotela ok. Problem je što ove godine ne idemo autom, nego busom, a neću da vucaramo kofere negdje gdje je daleko po onom paklu od vrućine.

Čak razmišljam da odaberemo Orebić jer stvarno ima ok plaže, a na Korčulu dođemo par puta na izlet.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#17 Re: Bon Repos - Korčula

Post by agent_zero »

sumirprimus wrote:agente :)
ja ti o korculi mogu rec samo sve najbolje...
kako ono kaju mali dubrovnik,sto se tice samog grada...
a sad sto se tice hotela,koliko para toliko i muzike...
hoteli ko hoteli,svi imaju svoje prednosti i mane...
Ma znam...

Možda jedina "mana" je što nema uređene šljunkovite plaže većeg obima u samom gradu kao npr. mjesta na Makarskoj rivijeri. Nego se mora ići tako tim brodicama ili lokalnim busevima na Badiju ili Lumbardu. A nama se baš nešto i ne vozika, nego peškir pod ruku i na plažu :D. Upravo radi toga i kontam da uzmem Orebić, a da naletim ponekad i na Korčulu brodicom.
nedzadrk
Posts: 177
Joined: 26/04/2011 09:06

#18 Re: Bon Repos - Korčula

Post by nedzadrk »

agent_zero wrote:
sumirprimus wrote:agente :)
ja ti o korculi mogu rec samo sve najbolje...
kako ono kaju mali dubrovnik,sto se tice samog grada...
a sad sto se tice hotela,koliko para toliko i muzike...
hoteli ko hoteli,svi imaju svoje prednosti i mane...
Ma znam...

Možda jedina "mana" je što nema uređene šljunkovite plaže većeg obima u samom gradu kao npr. mjesta na Makarskoj rivijeri. Nego se mora ići tako tim brodicama ili lokalnim busevima na Badiju ili Lumbardu. A nama se baš nešto i ne vozika, nego peškir pod ruku i na plažu :D. Upravo radi toga i kontam da uzmem Orebić, a da naletim ponekad i na Korčulu brodicom.
Mozda i najbolje :)
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#19 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Ambrozija »

agent_zero wrote: Pa gle, ne bih tražio sad neki luksuz od soba, ali da je čisto, da je hrana ok i da su plaže oko hotela ok. Problem je što ove godine ne idemo autom, nego busom, a neću da vucaramo kofere negdje gdje je daleko po onom paklu od vrućine.

Čak razmišljam da odaberemo Orebić jer stvarno ima ok plaže, a na Korčulu dođemo par puta na izlet.
Ovo za Orebic i za izlete na Korculu podrzavam :thumbup: To bi bila jako dobra opcija. Sobe jesu ciste, ali su daleko od luksuza. I meni je naravno najvaznije da bude cisto, hrana je sasvim solidna, ja sam bila na Polupansionu, a u blizini ima jedan fin restoran gdje smo jeli.
Definitivno vrijedi posjetiti Korculu, pa makar izletom, kao sto razmisljate...
agent_zero wrote: Ma znam...

Možda jedina "mana" je što nema uređene šljunkovite plaže većeg obima u samom gradu kao npr. mjesta na Makarskoj rivijeri. Nego se mora ići tako tim brodicama ili lokalnim busevima na Badiju ili Lumbardu. A nama se baš nešto i ne vozika, nego peškir pod ruku i na plažu :D. Upravo radi toga i kontam da uzmem Orebić, a da naletim ponekad i na Korčulu brodicom.
Plaze nazalost jesu problem, ima ih svega par, i sve su jako male...Ugl, ja sam boravila na ovoj pjescanoj ispred Bon Reposa, nije toliko losa. Inace ides kilometar (pretjerujem, naravno) a more ti je do koljena :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#20 Re: Bon Repos - Korčula

Post by agent_zero »

Ambrozija wrote:Ugl, ja sam boravila na ovoj pjescanoj ispred Bon Reposa, nije toliko losa. Inace ides kilometar (pretjerujem, naravno) a more ti je do koljena :D
Ček, na toj ispred Bon Reposa je duži plićak jel? :)

Ne smeta to, taman za picigena :D
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#21 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Ambrozija »

agent_zero wrote:
Ambrozija wrote:Ugl, ja sam boravila na ovoj pjescanoj ispred Bon Reposa, nije toliko losa. Inace ides kilometar (pretjerujem, naravno) a more ti je do koljena :D
Ček, na toj ispred Bon Reposa je duži plićak jel? :)

Ne smeta to, taman za picigena :D
Jeste...Vidis zenu, daleko, daleko, daleko a pored nje prolazi trajekt... :lol:
Ja to inace ne volim :D
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#22 Re: Bon Repos - Korčula

Post by charrrmed »

realno, ovaj hotel ne zasluzuje 3 zvjezdice, i nudi samo osnovno...onaj ko ce samo prespavati i istusirati se u sobi, sasvim je ok...onaj ko ce boraviti cesto u sobi, ne preporucujem. Mi kada smo bili dva puta sedmicno su se organizovale neke muzicke veceri ili nesto slicno, sa dalmatinskim pjesmama.
Plaza je mala, pjescana, pored je stjenovita, dosta dalje ima i sljuncana ali mislim da pripada nekom drugom hotelu...ovo gore je istina, dugo je plicak...sad se ne sjecam, ali mislim da ide plicak, pa malo dublje, pa opet plicak :D
Hrana nije losa, ali opet ne ocekujte previse...bude tri-cetiri glavna jela, supa, i voce koje doslovno u sekundi nestane...
Hotel se nalazi oko 2km od centra Korcule, ima taxi camac ispred, 10 kuna po osobi. (bilo 2008. godine). Poseban dozivljaj je nocna voznja, kad u jednom trenutku ne vidite prst pred okom.
Mozete ici i pjeske, ko voli hodati...setnicom ide uz more...saobracaj kroz korculu je vrlo ogranicen. Nema mnogo dogadjaja, ko trazi nocni zivot. Grad Korcula je kao sto neko rece mini Dubrovnik, jako je lijepo i ima se sta obici. Restorani u centru su malo skuplji, ali nije strasno u odnosu na ostatak Makarske rivijere, cak i jeftinije.
Put do Korcule je iznimno naporan. Trajekt iz Ploca ima samo jedan ulaz, pa automobilom moras uci rikvercom, malo teze ide onima koji su tek polozili ili se ne snalaze u toj voznji. Voznja do Trpnja traje jako dugo, ne sjecam se tacno, 2 do 3 sata. Put od Trpnja do Orebica je jako uzak, s jedne strane je provalija (ima ograda, ali ne pruza sigurnost :D), ali je pogled prelijep....Od Orebica do Korcule vozi se jako kratko a trajekt cista suprotnost od onog pred Plocama, sto je cudno s obzirom da se ide jako kratko. Ovaj ima dva ulaza, odnosno ulaz-izlaz.
Opet ponavljam ovo je bilo 2008. godine, mozda je sad drugacije....Druga i po meni bolja ali skuplja opcija je od Drvenika direktno na Korculu...
Sve u svemu, preporucujem svima da posjete Korulu, nece se pokajati..
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#23 Re: Bon Repos - Korčula

Post by agent_zero »

charrrmed wrote:r
Plaza je mala, pjescana, pored je stjenovita, dosta dalje ima i sljuncana ali mislim da pripada nekom drugom hotelu....
Koliko mala? Manja od recimo Bube u Makarskoj ili...?

I koliko dalje (hodom) je ta druga šljunčana? Jel se može na njoj kupati ili je isključivo za taj drugi hotel?


p.s. Da ne zaboravim - koliko često ima linija Orebić-Korčula? Tu mislim i na one brodiće, ne samo trajekt. Ako naravno neko ima i taj info. ;)
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#24 Re: Bon Repos - Korčula

Post by charrrmed »

agent_zero wrote:
charrrmed wrote:r
Plaza je mala, pjescana, pored je stjenovita, dosta dalje ima i sljuncana ali mislim da pripada nekom drugom hotelu....
Koliko mala? Manja od recimo Bube u Makarskoj ili...?

I koliko dalje (hodom) je ta druga šljunčana? Jel se može na njoj kupati ili je isključivo za taj drugi hotel?


p.s. Da ne zaboravim - koliko često ima linija Orebić-Korčula? Tu mislim i na one brodiće, ne samo trajekt. Ako naravno neko ima i taj info. ;)
Jako je mala, ali skoro nikoga nije bilo (ponavljam, to je bilo 2008. godine), svi se naguraju na stjenovitu, sto mi je bilo cudno, ali eto...mjesta uvijek ima...a iako sam ljetovao milion godina u Makarskoj, rovi put cujem za tu plazu...odnosno ne znam nijednoj ime :-D
Ima dosta hodati do te sljuncane, i mislim, ali nisam siguran, da pripada drugom hotelu. Ne znam da li je "ulaz" slobodan!
Linija Orebic - Korcula je jako cesta koliko ja znam, jer je relacija dosta kratka, pogotovo ti prodici. Nekoliko puta dnevno.

EDIT: Gledam sad ovu sliku, i vidim i ovu drugu plazu, koje se skoro i ne sjecam...kroz maglu...ugl, ova prva plaza, lijevo ti je plaza Bon Repos, pjescana...Ovdje gdje ti je ovaj brodic, tu ti dolaze taxi camci i vode do centra...ove druge plaze se stvarno ne sjecam, mozda su napravili nesto novo :lol:
ali kada sam spomenuo sljunak, mislio sam na skroz desetu plazu...sad da li je ova druga sljuncana ili pjescana, pojma nemam. Inace Korcula ima preeelijepe plaze mimo grada Korcule, pa ko je sa autom, obavezno neka se uputi prema njima
Image
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#25 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Norm »

Bio prije dvije godine,i akoBogda opet cu...
Inace sam godinama ljetovao sa suprugom na Lumbardi (sticajem okolnosti zadnje dvije godine nisam), malo mjesto udaljeno od Korcule grada nekih 4 km...
Bon Repos samo all inclusive, i ako je moguce rezervisati bungalove/kucice...mislim da su cetiri apartmana u jednoj kucici, svaki ima svoj poseban ulaz i terasicu...Smjestaj je onako, nije los, ali nije ni aman...Cisto je, govorim za bungalove, i imas svoj mir...
Plaza je relativno mala ukoliko zelis biti na onoj do mora...U sklopu hotela, a na putu do plaze imate terase/podeste, u dubokom hladu tako da ima dovoljno mjesta i u hladu a nekih 20m od mora...Za all inclusive goste ima imogucnost koristenja bazena i lezaljki...Klopa extra, za 10 dana dobio, vjerovali ili ne 2 kg... :D
Ukoliko imate vlastiti prevoz, preporuka za odlazak na jednu od plaza na Lumbardi...Plaze su pjescane, voda izuzetno cista i topla...Plaza Przina ima i sadrzaje kao sto su odbojka i mali nogomet na plazi, kafic i glasna muzika, samo nema bas hlada...Plaza Bili Zal je vise za odmora i porodice sa djecom...Uglavnom nema guzve i ne morate ustajati u 06:00 da "okolicate" mjesto na plazi...
Mala pjescana plaza (desno na slici) je i za goste kampa, koji je u sklopu Hotela, tako da tu moze biti malo guzve...
Korcula, prelijep grad ima se sta vidjeti i gdje sjesti i provesti, kako za mlade tako i za porodice sa djecom...Cijene su malo vise ali nista pretjerano, sve u granicama...ipak je to otok.
Trajekt iz Orebica nije preskup, sad se nemogu sjetiti koliko dodje za automobil, ali za 15 min ste na Korculi...
U svakom slucaju.. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Post Reply