Bon Repos - Korčula

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#76 Re: Bon Repos - Korčula

Post by zlo zlo »

fino fino, al ti oštro ovo kamenje :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#77 Re: Bon Repos - Korčula

Post by moonca »

Dobre fotke @-storm- :thumbup:
User avatar
-storm-
Posts: 1881
Joined: 05/04/2018 15:06

#78 Re: Bon Repos - Korčula

Post by -storm- »

zlo zlo wrote:fino fino, al ti oštro ovo kamenje :D
Neke su sa mobom ako se gleda oštrina u foto smislu :D
a duga je priča, da ima nešto "oštrijeg kamenja" jer je tamo nekad bio kamenolom, otkud se i za Dubrovnik, pa i USA furalo kamenje za gradnju..

@moonca thank i tu ju :D

Image

Image

Image

Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#79 Re: Bon Repos - Korčula

Post by zlo zlo »

-storm- wrote:
zlo zlo wrote:fino fino, al ti oštro ovo kamenje :D
Neke su sa mobom ako se gleda oštrina u foto smislu :D
a duga je priča, da ima nešto "oštrijeg kamenja" jer je tamo nekad bio kamenolom, otkud se i za Dubrovnik, pa i USA furalo kamenje za gradnju..
ne u foto smislu, nego u smislu noga :lol: :lol: kao i u smislu zavalit se i lec :lol:

ove druge je već druga priča, pogotovo s mojim madracem :lol:

pokazat ću ti al na privat kako izgleda kad ja bacim ručnik na plažu :lol: :lol:
User avatar
-storm-
Posts: 1881
Joined: 05/04/2018 15:06

#80 Re: Bon Repos - Korčula

Post by -storm- »

Ma sa onim madracem, sto ga spominjete na morskoj temi :mrgreen: mozes gdje hoces :lol:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#81 Re: Bon Repos - Korčula

Post by zlo zlo »

bome može :lol:
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#82 Re: Bon Repos - Korčula

Post by aldm »

hvala puno! pogledam oboje
-storm- wrote:
aldm wrote:Pozdrav svima. Planiram sa zenom na Korculu u septembru. Koje osamljene plaze preporucujete, da nema nikoga? Ne mora biti na Korculi, moze i na nekom otocicu oko Korcule. Naravno, da je bezbjedno, cisto i ok za kupanje i suncanje. I kako doci do istih?

Hvala :sax:
Ako neces unajmiti neki čamac (treba ti dozvola) imaš na istocnoj rivi taxi boate, koji prilicno redovito voze i drže se reda...uzmes kartu za otočić Vrnik...ima gore tridesetak kuća, kad sam ja poceo tamo ici, samo je domicilno stanovništvo ljetovalo tamo, sad je vec turizam uzeo i to.
Kad se iskrcas, lijevo je crkvica i samo kraj nje uz obalu, fina stazica izmedju kamenih kućica...i na kraju naselja otvore se usamljene plaže...more je perverzija, i vrlo.moguce, da ćete biti sami.
Ima na Vrniku jedan fastfood, a spreme i srdelu, hobotnicu.na salatu...Jedino o cevapima nemaju blage veze...ne narucivati, ni pred kolaps :lol:
Navodno je od ove.godine i neki rest novo otvoren ali nisam bio, pa ne.mogu.ništa komentirati....
Škojare (otočani lokalni izraz) kupiti cete ako ih pozdravite dok hodate otocicem...prilično su čudni, ali ako vas prihvate i cool ste im...lako se baci nesto na gradele...
Eto moja preporuka Vrnik
Druga bi bila uvala Rasohatica...malo proguglati, ne mogu sad s moba fotke bacati...
:thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#83 Re: Bon Repos - Korčula

Post by konektovan »

kiki-miki wrote:Molim smjernice za najbrzi put do Korcule, na Gp koji se brzo prodje?
Cepikuce gp, pa preko peljesca na Korculu.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#84 Re: Bon Repos - Korčula

Post by hadzinicasa »

hm ja sam mislila Ploce, pa trajekt Orebic, pa opet trajekt Korcula?
ima vele svakih sat.
Forumerrer
Posts: 832
Joined: 14/06/2014 17:27

#85 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Forumerrer »

hadzinicasa wrote:hm ja sam mislila Ploce, pa trajekt Orebic, pa opet trajekt Korcula?
ima vele svakih sat.
Koliko ja znam ima linija Ploce-Trpanj pa onda nakon toga treba vozit do Orebica. Nisam siguran da postoji trajekt Ploce-Orebic.

Mislim da ima i trajekt Split-Korcula.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#86 Re: Bon Repos - Korčula

Post by P308 »

Forumerrer wrote:
hadzinicasa wrote:hm ja sam mislila Ploce, pa trajekt Orebic, pa opet trajekt Korcula?
ima vele svakih sat.
Koliko ja znam ima linija Ploce-Trpanj pa onda nakon toga treba vozit do Orebica. Nisam siguran da postoji trajekt Ploce-Orebic.

Mislim da ima i trajekt Split-Korcula.
Iz Splita vozi u Vela Luku. Tako da opet ima nekih 50 kilometara voznje, ako se ne varam, do Korcule.
Ploce - Trpanj (za auto 140 kuna, za osobu oko 30) ... pa se vozi od Trpnja do Orebica oko 20 kilometara (neka neko ispravi ako grijesim, los sam u procjeni kilometraze :D ) uz napomenu da je cesta malo uza, krivudava i sa usponima .... i onda trajekt od Orebica do Korcule, vrlo kratka voznja od 20-ak minuta (oko 80 kuna za auto i 15-20 za osobu).
Nekad je postojala i linija Drvenik-Korcula pa su je ukinuli. Trajekt je vozio preko 3 sata.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#87 Re: Bon Repos - Korčula

Post by hadzinicasa »

P308 wrote:
Forumerrer wrote:
hadzinicasa wrote:hm ja sam mislila Ploce, pa trajekt Orebic, pa opet trajekt Korcula?
ima vele svakih sat.
Koliko ja znam ima linija Ploce-Trpanj pa onda nakon toga treba vozit do Orebica. Nisam siguran da postoji trajekt Ploce-Orebic.

Mislim da ima i trajekt Split-Korcula.
Iz Splita vozi u Vela Luku. Tako da opet ima nekih 50 kilometara voznje, ako se ne varam, do Korcule.
Ploce - Trpanj (za auto 140 kuna, za osobu oko 30) ... pa se vozi od Trpnja do Orebica oko 20 kilometara (neka neko ispravi ako grijesim, los sam u procjeni kilometraze :D ) uz napomenu da je cesta malo uza, krivudava i sa usponima .... i onda trajekt od Orebica do Korcule, vrlo kratka voznja od 20-ak minuta (oko 80 kuna za auto i 15-20 za osobu).
Nekad je postojala i linija Drvenik-Korcula pa su je ukinuli. Trajekt je vozio preko 3 sata.
Hvala (Ma mislila sam to Ploce-Trpanj-Orebic-Korcula)
onda mi je fakat brze na Cepikuce pa na Orebic pa na Korculu.
ma ne idem ni u Korculu ni u Vela Luku vec tamo na drugu stranu prema otvorenom moru,
ali sad u ovoj fazi, samo da mi je negdje pristati :)
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#88 Re: Bon Repos - Korčula

Post by P308 »

hadzinicasa wrote: Hvala (Ma mislila sam to Ploce-Trpanj-Orebic-Korcula)
onda mi je fakat brze na Cepikuce pa na Orebic pa na Korculu.
ma ne idem ni u Korculu ni u Vela Luku vec tamo na drugu stranu prema otvorenom moru,
ali sad u ovoj fazi, samo da mi je negdje pristati :)
Jeste i malo brze a i jeftinije ici autom do Orebica pa onda na trajekt mada neki ljudi ne vole put u nepoznato pa radije idu trajektom i to je ok.
Sta god da odlucis, bit ce vam lijepo. Joj, kako ja volim otoke :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#89 Re: Bon Repos - Korčula

Post by hadzinicasa »

P308 wrote:
hadzinicasa wrote: Hvala (Ma mislila sam to Ploce-Trpanj-Orebic-Korcula)
onda mi je fakat brze na Cepikuce pa na Orebic pa na Korculu.
ma ne idem ni u Korculu ni u Vela Luku vec tamo na drugu stranu prema otvorenom moru,
ali sad u ovoj fazi, samo da mi je negdje pristati :)
Jeste i malo brze a i jeftinije ici autom do Orebica pa onda na trajekt mada neki ljudi ne vole put u nepoznato pa radije idu trajektom i to je ok.
Sta god da odlucis, bit ce vam lijepo. Joj, kako ja volim otoke :D
pa nije to meni Problem, cak volim vise kad vozim tim brdskim cestama primorskim nego autoputem (magistrala je neprevazidjena takodjer samo ne ljeti kad su guzve, ali od Dubrovnika do Pule.... pa raj za oci) - a kad dodjem tamo do Stona vec sam na moru, pa je odmah sve lakse :)
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#90 Re: Bon Repos - Korčula

Post by konektovan »

P308 wrote:
Forumerrer wrote:
hadzinicasa wrote:hm ja sam mislila Ploce, pa trajekt Orebic, pa opet trajekt Korcula?
ima vele svakih sat.
Koliko ja znam ima linija Ploce-Trpanj pa onda nakon toga treba vozit do Orebica. Nisam siguran da postoji trajekt Ploce-Orebic.

Mislim da ima i trajekt Split-Korcula.
Iz Splita vozi u Vela Luku. Tako da opet ima nekih 50 kilometara voznje, ako se ne varam, do Korcule.
Ploce - Trpanj (za auto 140 kuna, za osobu oko 30) ... pa se vozi od Trpnja do Orebica oko 20 kilometara (neka neko ispravi ako grijesim, los sam u procjeni kilometraze :D ) uz napomenu da je cesta malo uza, krivudava i sa usponima .... i onda trajekt od Orebica do Korcule, vrlo kratka voznja od 20-ak minuta (oko 80 kuna za auto i 15-20 za osobu).
Nekad je postojala i linija Drvenik-Korcula pa su je ukinuli. Trajekt je vozio preko 3 sata.

Ukinuta linija 2014 te godine iz Drvenika za dominče -Korčulu...
User avatar
-storm-
Posts: 1881
Joined: 05/04/2018 15:06

#91 Re: Bon Repos - Korčula

Post by -storm- »

Steta te linije Drvenik -Domince (korcula..)
Ja se sad radije vozim okolo, nego preskakati sa trajekta na trajekt....a u sezoni kakva je upravo, ionako orebić- domince vozi non stop
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#92 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Better Man »

konektovan wrote:
P308 wrote:


Iz Splita vozi u Vela Luku. Tako da opet ima nekih 50 kilometara voznje, ako se ne varam, do Korcule.
Ploce - Trpanj (za auto 140 kuna, za osobu oko 30) ... pa se vozi od Trpnja do Orebica oko 20 kilometara (neka neko ispravi ako grijesim, los sam u procjeni kilometraze :D ) uz napomenu da je cesta malo uza, krivudava i sa usponima .... i onda trajekt od Orebica do Korcule, vrlo kratka voznja od 20-ak minuta (oko 80 kuna za auto i 15-20 za osobu).
Nekad je postojala i linija Drvenik-Korcula pa su je ukinuli. Trajekt je vozio preko 3 sata.

Ukinuta linija 2014 te godine iz Drvenika za dominče -Korčulu...
Ta linija iz Drvenika je bila samo jedna vožnja dnevno za Korčulu obzirom na dužinu putovanja.
User avatar
-storm-
Posts: 1881
Joined: 05/04/2018 15:06

#93 Re: Bon Repos - Korčula

Post by -storm- »

Trajekt je vozio oko dva i pol sata...u pred/po sezoni, dva puta dnevno...u špici sezone, tri puta dnevno...

Image
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#94 Re: Bon Repos - Korčula

Post by P308 »

Ja sam se vozio tom linijom dva puta, i dobro se sjecam da je vozio preko 3 sata (bilo je to 2007. i 2008. godine, koliko se sjecam). U jednom trenutku ne zna covjek sta ce od sebe od dosade :D Ali zanimljivo iskustvo jer nisam nikad duze boravio na brodu i tada sam shvatio da ona krstarenja mozda ne bi bila za mene :D

I da, vozio je vise puta dnevno ali sam ubjedjen da su karte bile skuplje :shock:
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#95 Re: Bon Repos - Korčula

Post by aldm »

Koje dio otoka biste odabrali za smjestaj na Korculi ako mislimo ici na okolne otocice gdje nema puno kupaca ili se mozemo kupati sami? Koliko vidim, Badija i Proizd su na suprotnim stranama. Ili mozda najbolje u starom gradu pa autom ici gdje god treba? Btw, bude li puno kupaca na Proizdu pocetkom septembra? Vidim da je bio najbolja plaza u Hr neke godine, pa bih se volio i tamo malo okupati? :)
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#96 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Gandra_1 »

aldm wrote:Koje dio otoka biste odabrali za smjestaj na Korculi ako mislimo ici na okolne otocice gdje nema puno kupaca ili se mozemo kupati sami? Koliko vidim, Badija i Proizd su na suprotnim stranama. Ili mozda najbolje u starom gradu pa autom ici gdje god treba? Btw, bude li puno kupaca na Proizdu pocetkom septembra? Vidim da je bio najbolja plaza u Hr neke godine, pa bih se volio i tamo malo okupati? :)
Proizd i nije tako pust, jer taxi brod ide ujutro svakih sat i onda ima tri termina od 17h-18h-19h za povratak, tako da su svi koji dođu na 3 glavne plaže i jednoj nudističkoj...Jedino da istražujuete po Proizdu da li ima još neko mjesto za kupanje... Sa Badijom je isti slučaj...

Lokacija koja nije loša za obilazak ostrva je dio oko Lumbarde, jer je grad blizu, sa autom 5 minuta, a dobra lokacija za obilazak ostrva...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#97 Re: Bon Repos - Korčula

Post by hadzinicasa »

Ja na kraju zalutah i zavrsih na GP Orahov Do gdje mi je ljubazni ciko pod popodnevnom fjakom samo lijeno mahnuo rukicom da idem s milim Bogom ni ne uzevsi pasos.

Korcula prelijepa, Vela Luka divna, zaglavih u konobi na stanu uz spontanu domicilnu klapsku pjesmu i juriku iz tece na leso. Blato je preslatko, zadesih se na „koncertu“ Crvene Jabuke (moj, Zera moj, tugo moja).... sve u svemu jos jedan otok u koji sam se zaljubila.

Samo skakavci :cry: kao moja ispruzena saka. Istravila sam se.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#98 Re: Bon Repos - Korčula

Post by GandalfSivi »

Prizba kletva, plaza, kafana, restoran i granap. Nista vise, nista manje... Jedan dan pobjeci do Proizda (ostrvo), ostatak vremena u kafani na samoj plazi. Pet godina zaredom definicija odmora...
User avatar
-storm-
Posts: 1881
Joined: 05/04/2018 15:06

#99 Re: Bon Repos - Korčula

Post by -storm- »

GandalfSivi wrote:Prizba kletva, plaza, kafana, restoran i granap. Nista vise, nista manje... Jedan dan pobjeci do Proizda (ostrvo), ostatak vremena u kafani na samoj plazi. Pet godina zaredom definicija odmora...
hadzinicasa wrote:Ja na kraju zalutah i zavrsih na GP Orahov Do gdje mi je ljubazni ciko pod popodnevnom fjakom samo lijeno mahnuo rukicom da idem s milim Bogom ni ne uzevsi pasos.

Korcula prelijepa, Vela Luka divna, zaglavih u konobi na stanu uz spontanu domicilnu klapsku pjesmu i juriku iz tece na leso. Blato je preslatko, zadesih se na „koncertu“ Crvene Jabuke (moj, Zera moj, tugo moja).... sve u svemu jos jedan otok u koji sam se zaljubila.

Samo skakavci :cry: kao moja ispruzena saka. Istravila sam se.
Welcome to the club. :thumbup:
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#100 Re: Bon Repos - Korčula

Post by detroit-mercy »

hadzinicasa wrote:Ja na kraju zalutah i zavrsih na GP Orahov Do gdje mi je ljubazni ciko pod popodnevnom fjakom samo lijeno mahnuo rukicom da idem s milim Bogom ni ne uzevsi pasos.

Korcula prelijepa, Vela Luka divna, zaglavih u konobi na stanu uz spontanu domicilnu klapsku pjesmu i juriku iz tece na leso. Blato je preslatko, zadesih se na „koncertu“ Crvene Jabuke (moj, Zera moj, tugo moja).... sve u svemu jos jedan otok u koji sam se zaljubila.

Samo skakavci :cry: kao moja ispruzena saka. Istravila sam se.
Bio prosle godine, Korcula je mrak :mrgreen:
Post Reply