Bon Repos - Korčula

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
-storm-
Posts: 1881
Joined: 05/04/2018 15:06

#101 Re: Bon Repos - Korčula

Post by -storm- »

:-)

Image
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#102 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Better Man »

detroit-mercy wrote:
hadzinicasa wrote:Ja na kraju zalutah i zavrsih na GP Orahov Do gdje mi je ljubazni ciko pod popodnevnom fjakom samo lijeno mahnuo rukicom da idem s milim Bogom ni ne uzevsi pasos.

Korcula prelijepa, Vela Luka divna, zaglavih u konobi na stanu uz spontanu domicilnu klapsku pjesmu i juriku iz tece na leso. Blato je preslatko, zadesih se na „koncertu“ Crvene Jabuke (moj, Zera moj, tugo moja).... sve u svemu jos jedan otok u koji sam se zaljubila.

Samo skakavci :cry: kao moja ispruzena saka. Istravila sam se.
Bio prosle godine, Korcula je mrak :mrgreen:
Granični prelaz Orah. Bio jednom. Sama pustara i nikad nema gužve.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#103 Re: Bon Repos - Korčula

Post by zlo zlo »

mene je storm s svojim kamenjem uvjerio u to da ne želim na Korčulu :lol: :lol:
User avatar
-storm-
Posts: 1881
Joined: 05/04/2018 15:06

#104 Re: Bon Repos - Korčula

Post by -storm- »

zlo zlo wrote:mene je storm s svojim kamenjem uvjerio u to da ne želim na Korčulu :lol: :lol:
Drž se ti bazena :mrgreen:

Mada i tamo zna biti klizavo i padova :lol:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#105 Re: Bon Repos - Korčula

Post by zlo zlo »

more more al da nije toliki kamenjar :lol: :lol:
User avatar
-storm-
Posts: 1881
Joined: 05/04/2018 15:06

#106 Re: Bon Repos - Korčula

Post by -storm- »

zlo zlo wrote:more more al da nije toliki kamenjar :lol: :lol:
Ma niiije uopce....
Ti bi.da tucam kamen pa onda došla :lol:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#107 Re: Bon Repos - Korčula

Post by zlo zlo »

al fino natucaj, da nije oštar :lol: :lol:
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#108 Re: Bon Repos - Korčula

Post by klixoris »

hadzinicasa wrote:Ja na kraju zalutah i zavrsih na GP Orahov Do gdje mi je ljubazni ciko pod popodnevnom fjakom samo lijeno mahnuo rukicom da idem s milim Bogom ni ne uzevsi pasos.

Korcula prelijepa, Vela Luka divna, zaglavih u konobi na stanu uz spontanu domicilnu klapsku pjesmu i juriku iz tece na leso. Blato je preslatko, zadesih se na „koncertu“ Crvene Jabuke (moj, Zera moj, tugo moja).... sve u svemu jos jedan otok u koji sam se zaljubila.

Samo skakavci :cry: kao moja ispruzena saka. Istravila sam se.
Gdje ba nadje skakavce ? :-) 10 godina ljetovanja na Korculi i u zivotu skakavca nisam vidio... Bude osa po plazama ako je bio period toplog i vlaznog vremena, susretao sam jos mungose i zeceve, al' skakavce nikad... Jesi skoknula do Pupnatske Luke ? Jedna od ljepsih uvala (pored Bačve, Čavića vale i Žitne), a ima i super rock & roll beach bar u sumi iznad plaze (Mate) :thumbup:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#109 Re: Bon Repos - Korčula

Post by hadzinicasa »

Better Man wrote:
detroit-mercy wrote:
hadzinicasa wrote:Ja na kraju zalutah i zavrsih na GP Orahov Do gdje mi je ljubazni ciko pod popodnevnom fjakom samo lijeno mahnuo rukicom da idem s milim Bogom ni ne uzevsi pasos.

Korcula prelijepa, Vela Luka divna, zaglavih u konobi na stanu uz spontanu domicilnu klapsku pjesmu i juriku iz tece na leso. Blato je preslatko, zadesih se na „koncertu“ Crvene Jabuke (moj, Zera moj, tugo moja).... sve u svemu jos jedan otok u koji sam se zaljubila.

Samo skakavci :cry: kao moja ispruzena saka. Istravila sam se.
Bio prosle godine, Korcula je mrak :mrgreen:
Granični prelaz Orah. Bio jednom. Sama pustara i nikad nema gužve.
Nije Orah. Orahov Do.... kozja staza do njega i od njega.... velim da sam zalutala :)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#110 Re: Bon Repos - Korčula

Post by hadzinicasa »

klixoris wrote:
hadzinicasa wrote:Ja na kraju zalutah i zavrsih na GP Orahov Do gdje mi je ljubazni ciko pod popodnevnom fjakom samo lijeno mahnuo rukicom da idem s milim Bogom ni ne uzevsi pasos.

Korcula prelijepa, Vela Luka divna, zaglavih u konobi na stanu uz spontanu domicilnu klapsku pjesmu i juriku iz tece na leso. Blato je preslatko, zadesih se na „koncertu“ Crvene Jabuke (moj, Zera moj, tugo moja).... sve u svemu jos jedan otok u koji sam se zaljubila.

Samo skakavci :cry: kao moja ispruzena saka. Istravila sam se.
Gdje ba nadje skakavce ? :-) 10 godina ljetovanja na Korculi i u zivotu skakavca nisam vidio... Bude osa po plazama ako je bio period toplog i vlaznog vremena, susretao sam jos mungose i zeceve, al' skakavce nikad... Jesi skoknula do Pupnatske Luke ? Jedna od ljepsih uvala (pored Bačve, Čavića vale i Žitne), a ima i super rock & roll beach bar u sumi iznad plaze (Mate) :thumbup:

bjezi, posla da udjem u apartman i za steku od vrata od grilja i uhvatim ravno za njega, ma pomaka se nije. on se svom duzinom steke priljubio uz nju. i to s unutrasnje strane, kako sam vrisnula, probudila sam turiste s druge strane otoka. te ga krpom, pa malo metlom sve odskacuci, mrcina nikad otic'. Istravio me zivu.
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#111 Re: Bon Repos - Korčula

Post by aldm »

Ziv bio za ovu preporuku Vrnik :) . Definitivno najbolje more gdje sam se kupao na Korculi. Mislim da smo bili bas u ovoj uvali sa prve slike, sami. More ima bas puno ribica, a posto volim roniti, bilo je bas predobro. Bili smo i na otoku Proizdu, plaze su isto predobre, more cisto, ali nema ribica skoro nikako i dosta je ljudi, pa je Vrnik ipak moj izbor. Btw bili smo smjesteni u Lumbardi i mogli smo i plivajuci doci na Vrnik, posto je od jednog doka blizu apartmana do Vrnika oko 80m morske udaljenosti. Ipak smo uzeli taxi boat i pokajali se. Frajer samo prodje kad smo se trebali vratiti, a mi ostasmo na rivi. Sreci neki covjek je krenuo do Lumbarde camcem, pa smo se vratiti s njim.

Generalno, Korcula je super. Obisli smo dosta stvari. Najbolje plaze pored Vrnika definitivno: Orlandusa (ali put katastrofa, pola sata makadama kroz planinu), Zavalatica i Pupnatska luka. Sve su jako slicne, s tim sto je na Orlandusi bilo samo dvoje ljudi i mi. Vela Luka mi se isto svidjela pravo, a stari grad Korcula je dobar, ali nista posebno. Ko i svaki stari grad na moru. Mogao sam komotno ostati 2 sedmice i ne bi mi dosadilo, topla preporuka svima!
-storm- wrote:
zlo zlo wrote:fino fino, al ti oštro ovo kamenje :D
Neke su sa mobom ako se gleda oštrina u foto smislu :D
a duga je priča, da ima nešto "oštrijeg kamenja" jer je tamo nekad bio kamenolom, otkud se i za Dubrovnik, pa i USA furalo kamenje za gradnju..

@moonca thank i tu ju :D

Image

Image

Image

Image
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#112 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Haris033 »

Ko želi jeftino a dobro, preporuka za apartmane Vejo.
Apartmani se nalaze 10 min. pjeske od plaze Bon Repo, 20-tak min. od grada Korčule.
Bio prošle godine i oduševljen hranom i gazdom i gazdaricom (Edin i Zora). :thumbup:
U subotu opet idem na 7 dana. Prednost ovog apartmana je parking koji je dostupan 24h i sto mozete obilaziti otok kada hoćete.. Osim toga, domacini naprave uvijek dobru atmosferu poslije večere (uz vino i mezu) u njihovoj konobi, da nemate želje otići u grad.. :izet:

http://www.vejo-apartmani.com/korcula/b ... cbhhr.html
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#113 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Norm »

...ja stvarno neznam kako vecina forumasa zivi ali ako je 205EUR po danu po osobi jeftino, ja sam ubogi siromah... :sad:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18050
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#114 Re: Bon Repos - Korčula

Post by GandalfSivi »

Norm wrote:...ja stvarno neznam kako vecina forumasa zivi ali ako je 205EUR po danu po osobi jeftino, ja sam ubogi siromah... :sad:
Ja u Prizbi placao dvosoban apartman na samoj plazi 50 euro. Ovo gore su nebulozne cijene...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#115 Re: Bon Repos - Korčula

Post by banjaluka078 »

Norm wrote:...ja stvarno neznam kako vecina forumasa zivi ali ako je 205EUR po danu po osobi jeftino, ja sam ubogi siromah... :sad:
Nisu ovo cijene po danu, nego 7 dana po osobi za polupansion.
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#116 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Haris033 »

Norm wrote:...ja stvarno neznam kako vecina forumasa zivi ali ako je 205EUR po danu po osobi jeftino, ja sam ubogi siromah... :sad:
205 EUR za 7 dana po osobi, polupansion. :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#117 Re: Bon Repos - Korčula

Post by karanana »

ne zvuci lose.
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#118 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Haris033 »

Ma extra mjesto za one koji vole da svakog dana budu na drugom mjestu. Sve plaze na otoku su relativno blizu apartmana, a cesta je nova i super za voziti se... Najbitnije je da Vas čeka besplatan parking, jer parkirati u gradu Korčula je baš preskupo, a kazne za nepropisno parkiranje su od 200-300 KM. Parking na plaži Žitna (Zavalatica), Prišćapac i Prižbi je besplatan, dok se u Pupnatskoj luki te Lumbardi plaća 30 KN za cijeli dan.
Ali gazda je kralj, čovjek sa svojih 75 godina nevjerovatno aktivan, komunikativan, zabavan, smješan...

Njegov pozdrav je “Dobar dan, šta ima, šta ćeš popiti..?” :lol:
Ne volim travaricu i rakije generalno, ali ona njegova je vrh, baš kao i njegovo domaće vino..

Vidi se da lik nije gladan para te da je pravi Bosanac.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#119 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Norm »

Haris033 wrote:
Norm wrote:...ja stvarno neznam kako vecina forumasa zivi ali ako je 205EUR po danu po osobi jeftino, ja sam ubogi siromah... :sad:
205 EUR za 7 dana po osobi, polupansion. :lol:
Izvinjavam se...danas me sunce ubilo :lol: , ja procitao po danu...to vec i ja sebi mogu priustiti... :thumbup:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#120 Re: Bon Repos - Korčula

Post by SaraFina »

Korčula je prelijepa. Doživljaj.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by SaraFina on 12/06/2019 22:46, edited 1 time in total.
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#121 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Haris033 »

Image
Image
Image
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#122 Re: Bon Repos - Korčula

Post by SaraFina »

Između Paga, Hvara, Brača, Lošinja i Korčule ja bi odabrala Lošinj i Korčulu. Podjednako. I ne bi mogla odvojiti.
Ova ostala HR ostrva, da ne pominjem i licitiram :D


Image


:-D
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#123 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Haris033 »

Korcula :-D
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#124 Re: Bon Repos - Korčula

Post by Haris033 »

Da malo osvjezimo temu.. :-D
Ima li ko da je nedavno bio na otoku i kakva su mu iskustva? :?
Post Reply