bombe u Oslu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#601 Re: bombe u Oslu

Post by irvinx1 »

amrica wrote:
Šef wrote:Neće ovo na dobro. Desnica jača u Evropi, ekonomska kriza u SAD i EU, bojim se da je ovo samo početak. :(

p.s. nije mi jasno kako niko na tom ostrvu nije pokušao da osujeti degenerika, to ubijanje je trajalo i trajalo i to ne rafalnom nego pojedinačnom paljbom... da se deset ljudi zaletilo na njega, poginula bi možda dvojica ali bi mu ovih 8 jeb.li majku majčinu. ili ih je strah toliko paralisao ili je ovaj ludak imao pomagače? :-? :?

djeca su bila u soku, obucen kao policajac, sa oruzjem, prvo ih je sve skupio da razgovaraju o bombi u oslu, i onda poceo pucati.
Klinci, od 14 do 18, jedan je imao 11 godina, samo par odraslih.
jedan policajac privatno angaziran na obezbjedjenju, bez oruzja, inace polubrat norveske princeze je prvi ubijen.

a tih 90 minuta dok policija nije dosla, to nikome nije jasno, djeca su odmah javila mobilima, lokalna policija je dobila dojavu, ali su zvali oslo i specijlce, a svi bili angazirani zbog bombe...
najvise djece su spasili kamperi i stanovnici sa obale koji su ih kupili camcima iz vode.
A jebi ga, iznenadilo ih... Vidis da nisu ni camaca imali.

Da je bar neko bio naoruzan na tom ostrvu da ispali u morona koji metak... Ko ce goloruk na njega...
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#602 Re: bombe u Oslu

Post by ljubav_aha »

danas na jutranjim americkim vijestima: tip se angazirao protiv muslimanske konolizacije evrope :!:
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#603 Re: bombe u Oslu

Post by Baudelaire »

Meni je jasno da nije niko bio spreman da rizikuje u toj situaciji. Nije mi jasno zašto policija nije reagovala na pravi način. Ne bih povlačio nikakve teorije zavjere, ali je malo simptomatično da kod 90% terorističkih napada u posljednje vrijeme zakažu policija i armija. Šta rade uopšte?
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#604 Re: bombe u Oslu

Post by sarayewo »

Fakat nebuloze, kakvo napadanje i hrabrost...

Sjecam se nedavno da je jedan od osudjenika za ubistva na Koricanskim stijenama izjavio da su mogli biti lako savladani jer ih je bilo svega nekoliko... ljudi su skakali sa stijena da pokusaju prezivjeti a da nisu pomislili da napadnu naoruzane cetnike.

E sad ovo su jos i djeca, jos iznenadjena jer nisu znali sta se sprema, vise bi me iznenadilo da je neko pokusao da ga napadne...
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#605 Re: bombe u Oslu

Post by irvinx1 »

Baudelaire wrote:Meni je jasno da nije niko bio spreman da rizikuje u toj situaciji. Nije mi jasno zašto policija nije reagovala na pravi način. Ne bih povlačio nikakve teorije zavjere, ali je malo simptomatično da kod 90% terorističkih napada u posljednje vrijeme zakažu policija i armija. Šta rade uopšte?
Necu ni ja o teorijama zavjer...zamisli da sad neko pocne pucati ispred BBI na prolaznike... Policiji bi trebalo desetak minuta da reaguje ako nema niko naoruzan u blizini. Najmanje. A kamoli na ostrvu...
A alarmiranje vojske ne ide tako jednostavno, to je prvenstveno policijska duznost.
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#606 Re: bombe u Oslu

Post by Šef »

amrica wrote:
Šef wrote:Neće ovo na dobro. Desnica jača u Evropi, ekonomska kriza u SAD i EU, bojim se da je ovo samo početak. :(

p.s. nije mi jasno kako niko na tom ostrvu nije pokušao da osujeti degenerika, to ubijanje je trajalo i trajalo i to ne rafalnom nego pojedinačnom paljbom... da se deset ljudi zaletilo na njega, poginula bi možda dvojica ali bi mu ovih 8 jeb.li majku majčinu. ili ih je strah toliko paralisao ili je ovaj ludak imao pomagače? :-? :?

djeca su bila u soku, obucen kao policajac, sa oruzjem, prvo ih je sve skupio da razgovaraju o bombi u oslu, i onda poceo pucati.
Klinci, od 14 do 18, jedan je imao 11 godina, samo par odraslih.
jedan policajac privatno angaziran na obezbjedjenju, bez oruzja, inace polubrat norveske princeze je prvi ubijen.

a tih 90 minuta dok policija nije dosla, to nikome nije jasno, djeca su odmah javila mobilima, lokalna policija je dobila dojavu, ali su zvali oslo i specijlce, a svi bili angazirani zbog bombe...
najvise djece su spasili kamperi i stanovnici sa obale koji su ih kupili camcima iz vode.
Kakav je to mozak... :roll: Kakva proračunatost, hladnokrvnost i svirepost tu treba... :cry: Tačno je igrao na faktor iznenađenja... Vjerovatno su djeca počela bježati čim je prvi metak opalio a dočekala ih je voda, u kojoj su tek bili glineni golubovi. Ovaj je s obale mogao hladno da puni pušku, s mirom da nišani...
@katarinakosača, ne mora niko biti Rambo, proradi tu nagon za održanjem, ili ti njega ili on tebe, djeca su bila prestravljena i zbog toga niko nije pružio otpor ali sam pročitao da je neki 50-ogodišnjak stao ispred svog sina da ga zaštiti i poginuo ali je spasio sina. Da je samo bilo još par starijih osoba, ne bi manijak takav krvav pir napravio.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#607 Re: bombe u Oslu

Post by KatarinaKosaca »

Jel on odmah uhapšen na tom otoku kad je došla rijamu ili kasnije?
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#608 Re: bombe u Oslu

Post by amrica »

Baudelaire wrote:Meni je jasno da nije niko bio spreman da rizikuje u toj situaciji. Nije mi jasno zašto policija nije reagovala na pravi način. Ne bih povlačio nikakve teorije zavjere, ali je malo simptomatično da kod 90% terorističkih napada u posljednje vrijeme zakažu policija i armija. Šta rade uopšte?

bomba u oslu je bila sok, totalni, steta kao poslije avio-bombe u sarajevu, i to centralni dio grada, vidio si slike.
U zemlji u kojoj nema rata, bombi, policija ne nosi pistolje, osim specijalci u posebnim prilikama.

Sve je monstrum isplanirao, da ih zaokupi bombom u solu, a da on ima vremena zaubijanje :cry:

cim je policija dosla, samo je predao oruzje, nista nije pokusao. A imao je jos municije.
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#609 Re: bombe u Oslu

Post by luciferino »

Šef wrote:Neće ovo na dobro. Desnica jača u Evropi, ekonomska kriza u SAD i EU, bojim se da je ovo samo početak. :(

p.s. nije mi jasno kako niko na tom ostrvu nije pokušao da osujeti degenerika, to ubijanje je trajalo i trajalo i to ne rafalnom nego pojedinačnom paljbom... da se deset ljudi zaletilo na njega, poginula bi možda dvojica ali bi mu ovih 8 jeb.li majku majčinu. ili ih je strah toliko paralisao ili je ovaj ludak imao pomagače? :-? :?
Nemoj zaboraviti da je lik bio obucen kao policajac, da ih je prvo pozvao da se svi okupe, znaci eto ti dodatne konfuzije. Onda je pocelo ubijanje. To su kao prvo bila djeca, momci i djevojke. Sta su mogli uciniti? Nikome nije bilo jasno sta se desava. Prvo je eksplodirala bomba, policija se i time morala pozabaviti, a u medijima se svasta spekulisalo.

Jedino sto se ja sada pitam je sta uraditi monstrumu da se osjeca kaznjeno? Da li je moguce opste probuditi kod njega griznju savjesti? Da li ce se ikada pokajati, da li ce ikada i suze pustiti? Kakva je to santa leda od covjeka da se onako zadovoljno smjeska?
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#610 Re: bombe u Oslu

Post by ljubav_aha »

amrica wrote:
valterbranisarajevo wrote:Jučer su na HRT-u rekli da može dobiti do 21. godine zatvora..Mislim da bi ovako mala kazna bila katastrofa i uvreda za žrtve. Nadam se da ovo nije istina...

to je najveca kazna koja se izrice u norveskoj, ali je sudac na konfernciji maloprije rekao da nista nije limitirano, da ce tuzilastvo predloziti kaznu (bilo je direktno pitanje da li je moguc dozivotni zatvor), tako da je to otvoreno
razumljivo,naravno da mogu predloziti dozivotnu kaznu,iako bih licno predlozila smrtnu kaznu
User avatar
angel_libero
Posts: 35
Joined: 17/06/2011 18:20
Location: tu...sam...negdje...

#611 Re: bombe u Oslu

Post by angel_libero »

SanskiBiser wrote:http://www.vg.no/nyheter/innenriks/oslo ... age=633534

Ljudski "lanac" protiv nasilja, skoro 700.000 karika, vidim nase zastave nema :roll: , barem par da se pridruzi, ja sam maloprije.

imam ja, norveska zastava ali bosanka.
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#612 Re: bombe u Oslu

Post by PalaSa Marsa »

Šef wrote:Neće ovo na dobro. Desnica jača u Evropi, ekonomska kriza u SAD i EU, bojim se da je ovo samo početak. :(

p.s. nije mi jasno kako niko na tom ostrvu nije pokušao da osujeti degenerika, to ubijanje je trajalo i trajalo i to ne rafalnom nego pojedinačnom paljbom... da se deset ljudi zaletilo na njega, poginula bi možda dvojica ali bi mu ovih 8 jeb.li majku majčinu. ili ih je strah toliko paralisao ili je ovaj ludak imao pomagače? :-? :?
Da Bog sacuva i sakloni..
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#613 Re: bombe u Oslu

Post by SanskiBiser »

angel_libero wrote:
SanskiBiser wrote:http://www.vg.no/nyheter/innenriks/oslo ... age=633534

Ljudski "lanac" protiv nasilja, skoro 700.000 karika, vidim nase zastave nema :roll: , barem par da se pridruzi, ja sam maloprije.

imam ja, norveska zastava ali bosanka.
Pa jesi stavila da si iz Bosne kad si popunjavala ima "drop down menu" pa se odabere zemlja? Posto vidim na listi ima iz Srbije ljudi i stavljena je zastava Srbije. :roll:
User avatar
angel_libero
Posts: 35
Joined: 17/06/2011 18:20
Location: tu...sam...negdje...

#614 Re: bombe u Oslu

Post by angel_libero »

nepostoji dozivotna kazna u norveskoj, moze najvise da dobije 21god. sa produzavanjem po 5 godina.
najgora i najduza kazna ovdje je 21god. nazalost :sad:

a za to, da je toliko vremena trebalo da policija dodje, ni ja sama nisam svjesna. msm da je tu bila velika panika i veliki strah, niko nije znao gdje udara, prvo samim tim u centru osla :? pa onda na utøy :?
on je bio u policijskoj uniformi dosao na ostrvo, tu ga je docekala Monica (mama ostrva), pocela je da ga ispituje sta se desava, njemu se to nije svidjelo, vidjela je da mu pitanja ne pasu, unisla je u kucu i rekla Trond`u (bivsi policajac) da joj je to sumnjivo, trond je pokusao da ga spreci da oduzme zivota mladezima, u tome ih je oboje upucao. Njih dvoje su svojom smrcu spasili zivote nekima mladim :sad: njih dvoje su bili medju prvima koje je on upucao :(
strasnooooooooooooooooo :x
User avatar
angel_libero
Posts: 35
Joined: 17/06/2011 18:20
Location: tu...sam...negdje...

#615 Re: bombe u Oslu

Post by angel_libero »

SanskiBiser wrote:
Pa jesi stavila da si iz Bosne kad si popunjavala ima "drop down menu" pa se odabere zemlja? Posto vidim na listi ima iz Srbije ljudi i stavljena je zastava Srbije. :roll:
nisam, stavila sam mjesto gdje zivim.
vidim da ima par bosanskih zastava :thumbup:
Last edited by angel_libero on 25/07/2011 18:06, edited 1 time in total.
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#616 Re: bombe u Oslu

Post by luciferino »

Norway killer planned red wine treat before attack

http://news.yahoo.com/norway-killer-pla ... 26377.html

On ce sebe na kraju smatrati mucenikom.
CungaLunga
Posts: 2921
Joined: 07/05/2010 02:56

#617 Re: bombe u Oslu

Post by CungaLunga »

Rekao je izgleda policiji da je bio povezan sa jos dvije teroristicke celije, nije spomenuo je li u Norveskoj ili Evropi...
Sudac je tu izjavu procitao na sudu danas.

Isto je sudac rekao da ce sudjenje vjerovatno biti otvoreno, znaci reporteri ce moci da prate i zapisuju izjave zlocinca...mislim da on to jedva ceka, mozda se nagledao sudjenju karadzica i ostalih, pa planira nesto slicno,
kao ne priznaje norveski marksisticki sud, muslimani su krivi sto su ga na zlocin natjerali itd...
miop
Posts: 1130
Joined: 13/10/2005 12:50

#618 Re: bombe u Oslu

Post by miop »

"Za prava Srba bore se poremećeni"
Izvor: B92, Press

Begrad -- Stručnjaci se slažu da masakr koji je u Norveškoj napravio Anders Brejvik ne treba dovoditi u vezu sa Srbijom i da to može naškoditi ugledu Srbije.

Psiholog Žarko Trebješanin kaže za "Pres" da je jasno da se u slučaju Brejvika radi o velikoj patologiji.

"Svako njegovo dovođenje u vezu sa Srbijom i Srbima za nas može samo da bude kontraproduktivno", kaže Trebješanin.

On dodaje da ako takva priča i potiče od Brejvika, nije isključeno da je on sve to izmislio. "To je jedan poremećen um, nema to nikakve veze sa predrasudama o srpskom narodu", ističe psiholog Žarko Trebješanin.

Miljenko Dereta iz Građanskih inicijativa smatra da jeste vrlo neprijatno to što se Andres Brejvik u svom manifestu na više mesta i načina dotiče Srbije, ali dodaje da to što on pominje nije bila politika svih Srba, već politika jedne garniture protiv koje je bilo mnogo građana Srbije.

"Ja nemam nikakav problem s tim, ja se ne prepoznajem u tim Srbima koje on pominje i mi kao narod ne bi trebalo u tome da se prepoznajemo, ali bi trebalo najzad da vidimo šta je ta politika bila, na pravi način", kaže Dereta za B92.

Vojin Dimitrijević iz Beogradskog centra za ljudska prava kaže da je, na neki paradoksalan i tužan način, ovo u stvari uspeh medijskog rata vođenog za vreme Miloševića.


Dimitrijević smatra i da bi Brejvik mogao da dobije svoje sledbenike u Srbiji.


"Ja to mogu da zamislim, to mogu biti svi oni koji ispisuju svoje blogove pod raznim niknejmovima, to su osobe koje svoje frustracije hoće da odbrane. Verujem da će biti takvih i ovde, jer ima dovoljno ludaka, iako nisam stručan za tu oblast, mislim da ima dovoljno imitatora", ističe Vojin Dimitrijević.

Manifest

Podsetimo, neposredno pred napade u Oslu i ostrvu Utoja, Andres Brejvik je objavio manifest na oko 1.500 strana, u kom objašnjava zašto se odlučio na takav masakr. U delovima tog manifesta on se bavi i Srbijom, NATO bombardovanjem SRJ i Kosovom. Opširnije o tim delovima čitajte u posebnoj vesti.

Psihoterapeut Zoran Milivojević takođe smatra da dovođenje u vezu čoveka koji je počinio stravičan zločin u Norveškoj sa Srbijom može samo naškoditi našoj zemlji i njenom ugledu.

"Čovek koji je počinio stravičan zločin u Norveškoj je mentalno poremećena ličnost. On sebe doživljava kao spasioca i pokušava da reši velike teme kao što su islamizacija Evrope i druge pojave koje ugrožavaju hrišćanski pogled na svet. O tome, verujem, milioni ljudi misle kao on. Ali ovde je reč očigledno o jednom bolesnom postupku, jednoj grandioznosti ili ludilu veličine u pokušaju da promeni međunarodnu politiku", kaže za "Pres" Milivojević.

On ističe i da u međunarodnoj politici ima velike nepravde, koja rađa nasilje, "a da se za prava Srba često bore poremećene ličnosti, jer su samo oni puni velikog gneva i pokušavaju nešto da promene".

"Setimo se onog našeg iseljenika koji je bio mentalno poremećen i koji je nožem napao švedsku ministarku. Međutim, takvi postupci nas još više ocrnjuju, umesto da nam pomognu", zaključuje Milivojević.
User avatar
Karl Hungus
Posts: 162
Joined: 23/04/2011 21:11

#619 Re: bombe u Oslu

Post by Karl Hungus »

SanskiBiser wrote:
angel_libero wrote:
SanskiBiser wrote:http://www.vg.no/nyheter/innenriks/oslo ... age=633534

Ljudski "lanac" protiv nasilja, skoro 700.000 karika, vidim nase zastave nema :roll: , barem par da se pridruzi, ja sam maloprije.

imam ja, norveska zastava ali bosanka.
Pa jesi stavila da si iz Bosne kad si popunjavala ima "drop down menu" pa se odabere zemlja? Posto vidim na listi ima iz Srbije ljudi i stavljena je zastava Srbije. :roll:
ja kad sam se juce potpisao bilo je jos bosanaca, vidio sam zastave. uostalom na tom linku gdje pise AT stavi BA pa ces viditi da nas ima.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#620 Re: bombe u Oslu

Post by SanskiBiser »

Karl Hungus wrote:

ja kad sam se juce potpisao bilo je jos bosanaca, vidio sam zastave. uostalom na tom linku gdje pise AT stavi BA pa ces viditi da nas ima.
sad sam gledao ima nas nesto oko 1000...ispod je link sa statistikom za gradjane Bosne i Hercegovine. :!:

http://www.vg.no/nyheter/innenriks/oslo ... age=633534

EDIT:
Jane Bond iz Jablanice i Tito iz Sarajeva :shock: :?
Last edited by SanskiBiser on 25/07/2011 20:28, edited 1 time in total.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#621 Re: bombe u Oslu

Post by amrica »

100-150.000 se skupilo veceras
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#622 Re: bombe u Oslu

Post by michio »

zagazaga wrote:@michio necu vise brisati.....
dosadna si.
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#623 Re: bombe u Oslu

Post by simpozijum delirijum »

saucesce gradjanima Norveske i zahvala gradjanima BiH koji su izrazili saucesce ispred Norveske ambasade u Sarajevu
izgleda da se traga i za jednim Britancem ultra -desnicarem sa kojima je ovaj terorista bio u vezi preko Twitera,
ovaj napad je izveden vrlo profesionalno i hladnokrvno , najverovatnije je imao pomoc experata za exploziv i vjest je u rukovanju oruzjem
u pitanju nije cin usamljenoga manijaka , vec grupe extremista, najvjerovatnije , i interesantno ?
zapadni mediji sve vise guraju ovu vijest o tragediji u Norveskoj u stranu , usutili se !
pitam se zasto ?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#624 Re: bombe u Oslu

Post by SanskiBiser »

Ovo sam nasao u clanku na Economist.com koji je Sa-X djelomicno prenio, valjda je dio iz manifesta:
I had the privilege of meeting one of the greatest living war heroes of Europe at the time, a Serbian crusader and war hero who had killed many Muslims in battle. Due to EU persecution for alleged crimes against Muslims he was living at one point in Liberia. I visited him in Monrovia once, just before the founding session in London, 2002.
Koji bi to srpski ratni zlocinac a za kojim je dignuta potjernica mogao biti a koji se krio u Liberiji i sa kojim se Breivik sastao u Monroviji 2002 ? Valjda je uhapsen do sad :roll:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#625 Re: bombe u Oslu

Post by kamen spoticanja »

"Bolesnik - Anders Behring Breivik odlučio je pokrenuti revoluciju u Europi protiv globalizma, multikulturalizma i islama, razočaran sudjelovanjem Norveške u NATO bombardiranju Srbije 1999. godine. Najveći masovni ubojica u povijesti Europe napisao je manifest na 1.500 stranica pun ekstremnih desničarskih poruka, a Srbija i ratovi koje je vodila zauzimaju značajno mjesto", izvještava srpski Press o Breivikovom manifestu "2083 - Europska deklaracija nezavisnosti", u tekstu pod naslovom "Samo si nam ti falio: Norveški monstrum osvećivao Srbe kršćane".

Donosimo vam najzanimljivije dijelove koje je objavio taj list, a odnose se na Balkan, ponajprije sukobe na Kosovu i u Bosni i Hercegovini.

Braća Srbi

Citiraju masovnog ubojicu u dijelu gdje Srbe oslovljava kao "braću":

"Potpuno je neprihvatljivo to što su Amerika i Zapadna Europa bombardirale našu srpsku braću. Sve što su oni htjeli jest deportirati albanske muslimane nazad u Albaniju. Kad su Albanci to odbili, Srbi nisu imali drugog izbora nego upotrijebiti vojsku. Nedopuštanjem Srbiji da riješi problem na svom teritoriju zapadni režimi iskopali su grob za Europu. Napravili su budućnost u kojoj će nekoliko mini-pakistana na kraju biti stvoreno u svakoj zapadnoeuropskoj prijestolnici (misli na bombaše samoubojice). To je neprihvatljivo, potpuno neprihvatljivo".

Ubojica u svom bolesnom manifestu spominje Srbiju od, kako kaže, drugog velikog vala džihada 1071-1683, dodaje Press. On navodi povijesne podatke vezane za tursko osvajanje Balkana, spominje Kosovsku bitku 1389. i kako su Turci vladali Srbijom pet stoljeća.

Bosna je bila srpska i samo srpska

Piše i o ratovima na Balkanu 90-ih. Tvrdi da je Bosna povijesno srpska zemlja, što je, navodno, utemeljeno na tome što su Južni Sloveni naselili Balkan u sedmom stoljeću, a kao dva najveća plemena navodi Srbe i Hrvate, piše srpski dnevnik.

"Bosna je bila srpska i samo srpska. Nije bilo nijednog muslimana i to 500 godina, sve dok Turci nisu osvojili Balkan", citiraju Breivika, koji se "lukavo koristi povijesnim činjenicama, kao, recimo, onim o poturčenju Srba i Hrvata, kako bi pronašao opravdanje za svoje sumanute ciljeve".


Ivo Andrić nije izučavan u školama!?

Citiraju i dio manifesta koji se odnosi na Ivu Andrića, velikog bosanskog pisca.

"'Prva stvar koja je učinjena u BiH kad je Zapad odlučio uvesti demokraciju u toj zemlji, odnosno uspostaviti muslimansku vladavinu, bilo je protjerivanje Ive Andrića iz škola'. On navodi da se Andrićevo djelo, za koje je dobio Nobelovu nagradu, 'Na Drini ćuprija', može naći u svakoj knjižnici na Zapadu, ali da u Bosni taj pisac nije bio izučavan u školama".

Tito radio na slabljenju Srbije

Bavio se i Josipom Brozom Titom iz čijeg citata "Za jaču Jugoslaviju treba nam što slabija Srbija", zaključuje da je jugoslavenski vođa bio nenaklonjen Srbima.

Albanci su, napisao je Breivik, porazili Srbe tek u dvadesetom stoljeću kada postali brojniji "tako što su rađali tri puta više djece i državnom politikom koja je vođena protiv srpskog stanovništva". Uspoređuje Židove pod nacistima sa Srbima pod Albancima na Kosovu koji su "iskusili isti trend depopulacije" te "etničkih prinuda koje su ih natjerale na raseljavanje".

Odšteta Srbiji i upoznavanje s Karadžićem

Ubojica gotovo stotinu ljudi, pretežno djece, smatra i kako SAD i europske članice NATO-a trebaju srpskom narodu platiti odštetu od 500 milijardi eura za ratne zločine koje je počinio NATO. Alternativa je, ističe ubojica, da europske zemlje u NATO-u plate Srbiji 50 milijardi eura za obnovu, pod uvjetom da pruže vojnu podršku za oslobađanje Kosova i ostatka Balkana od muslimanske vladavine.

Breivik u svom suludom manifestu navodi kako bi volio upoznati papu Jozefa Ratzingera ili ruskog premijera Vladimira Putina, ali i haškog optuženika za ratni zločin i genocid u Srebrenici, Radovana Karadžića.
Post Reply