bombe u Oslu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#551 Re: bombe u Oslu

Post by amrica »

KatarinaKosaca wrote:
amrica wrote:kazu da je broj mrtvih na utoyi moze biti smanjen, da ce dati nove podatke poslijepodne :sad:
Jesu li se pojavili neki nestali ili je dato pogrešan broj?

dok su uporedili sve podatke, liste...

sudjenje iza zatvorenih vrata, odlucila policija.
3metra kabla
Posts: 41
Joined: 01/07/2011 11:21

#552 Re: bombe u Oslu

Post by 3metra kabla »

97 mrtvih.Zemo oce da dodje u sudnicu u uniformi i da sudjenje bude otvoreno.Policija trazi suprotno,Sudija treba odluciti
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#553 Re: bombe u Oslu

Post by Baudelaire »

3metra kabla wrote:97 mrtvih.Zemo oce da dodje u sudnicu u uniformi i da sudjenje bude otvoreno.Policija trazi suprotno,Sudija treba odluciti
Meni je nevjerovatno koliko je njemu, i uopšte ljudima sličnim njemu, poremećen sistem vrijednosti i narušen onaj osnovni koncept dobra i zla. On je sebe ubijedio da nije napravio ništa loše, i nema tog koji će da ga razuvjeri. On će sad biti žrtva u svojim očima i očima svih koji ga podržavaju. I jel mu ono maksimalna zatvorska kazna 21 godinu?
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#554 Re: bombe u Oslu

Post by amrica »

Baudelaire wrote:
3metra kabla wrote:97 mrtvih.Zemo oce da dodje u sudnicu u uniformi i da sudjenje bude otvoreno.Policija trazi suprotno,Sudija treba odluciti
Meni je nevjerovatno koliko je njemu, i uopšte ljudima sličnim njemu, poremećen sistem vrijednosti i narušen onaj osnovni koncept dobra i zla. On je sebe ubijedio da nije napravio ništa loše, i nema tog koji će da ga razuvjeri. On će sad biti žrtva u svojim očima i očima svih koji ga podržavaju. I jel mu ono maksimalna zatvorska kazna 21 godinu?

Boje se demontracija, lincha... narod je jos u soku.
Prica se o mogucem uvodjenju smrtne kazne, ne javno...
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#555 Re: bombe u Oslu

Post by madner »

Meni nije jasna policija, malo sutra se inace ubiju ti kreteni :roll:
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#556 Re: bombe u Oslu

Post by irvinx1 »

Baudelaire wrote:
3metra kabla wrote:97 mrtvih.Zemo oce da dodje u sudnicu u uniformi i da sudjenje bude otvoreno.Policija trazi suprotno,Sudija treba odluciti
Meni je nevjerovatno koliko je njemu, i uopšte ljudima sličnim njemu, poremećen sistem vrijednosti i narušen onaj osnovni koncept dobra i zla. On je sebe ubijedio da nije napravio ništa loše, i nema tog koji će da ga razuvjeri. On će sad biti žrtva u svojim očima i očima svih koji ga podržavaju. I jel mu ono maksimalna zatvorska kazna 21 godinu?
Nije. Psotoji moguscnost zadrzavanja u zatvoru i nakon toga...

A inace Norveska ima blage kazne i veoma mali broj povratnika u izvrsenje k.d. i stopu kriminaliteta ispod evropske.
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#557 Re: bombe u Oslu

Post by Baudelaire »

Ma razumijem zašto su kazne male, ali mislim da bi za ovakve ljude trebalo postojati neko odstupanje od zakona. Ja ne znam po kojim je on to Božijim, ili zemaljskim zakonima zaslužio da nastavi život. Pobio je hladno skoro sto ljudi, ne pokazuje kajanje, sutra bi napravio i gore da može. I nemojte mi onih floskula tipa, smrtna kazna je spuštanje na njegov nivo jer nije. Oni koje je on pobio su bili nedužni, onaj ko bi njega ubio, ubio bi žestokog zločinca i napravio bi svijet boljim mjestom za život.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#558 Re: bombe u Oslu

Post by madner »

Amerika majka. Za svako ubistvo po jedno dozivotno, pa ako dozivis 90 pomiljovanja izat ces.

A od luksuza toalet papir ponekad dobiju.
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#559 Re: bombe u Oslu

Post by irvinx1 »

madner wrote:Amerika majka. Za svako ubistvo po jedno dozivotno, pa ako dozivis 90 pomiljovanja izat ces.

A od luksuza toalet papir ponekad dobiju.
Dozivotna moze.
A sto se Amerike tice, kaznena politika im nesto ne utice na broj k.d. i recidivizam.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#560 Re: bombe u Oslu

Post by amrica »

Uhapsen neki Poljak, u Poljskoj, povezan sa bombom u Oslu, javljaju poljske novine, ali norveska policija nije potvrdila.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#561 Re: bombe u Oslu

Post by madner »

irvinx1 wrote:
madner wrote:Amerika majka. Za svako ubistvo po jedno dozivotno, pa ako dozivis 90 pomiljovanja izat ces.

A od luksuza toalet papir ponekad dobiju.
Dozivotna moze.
A sto se Amerike tice, kaznena politika im nesto ne utice na broj k.d. i recidivizam.
Koga boli briga za to?

Pravda znaci kaznjavanje pocinioca, a ne razmisljati hoce li zatvor lose uticat na njega.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#562 Re: bombe u Oslu

Post by poznanik »

Baudelaire wrote:Ma razumijem zašto su kazne male, ali mislim da bi za ovakve ljude trebalo postojati neko odstupanje od zakona. Ja ne znam po kojim je on to Božijim, ili zemaljskim zakonima zaslužio da nastavi život. Pobio je hladno skoro sto ljudi, ne pokazuje kajanje, sutra bi napravio i gore da može. I nemojte mi onih floskula tipa, smrtna kazna je spuštanje na njegov nivo jer nije. Oni koje je on pobio su bili nedužni, onaj ko bi njega ubio, ubio bi žestokog zločinca i napravio bi svijet boljim mjestom za život.
Mnogo teži su ratni zločini haških osuđenika, mnogo više života je "ugašeno" njihovom voljom, pa opet nema odstupanja od zakona. Ne sjećam se da sam negdje čitao zahtjeve za smrtnu kaznu za ratne zločince balkanskih ratova, posebno genocidnih monstruma u ljudskom obliku.
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#563 Re: bombe u Oslu

Post by irvinx1 »

Pa u Americi vode racuna o tome. Teski zatvorski uslovi treba da budu prevencija kako vele...

Elem, ovog zestoko treba kazniti. Ali nije on to sam naucio. Gdje su mu ideolozi, sta s njima, kad ce njih kazniti. Oni su pravi trovaci.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#564 Re: bombe u Oslu

Post by zonbirile »

irvinx1 wrote:
madner wrote:Amerika majka. Za svako ubistvo po jedno dozivotno, pa ako dozivis 90 pomiljovanja izat ces.

A od luksuza toalet papir ponekad dobiju.
Dozivotna moze.
A sto se Amerike tice, kaznena politika im nesto ne utice na broj k.d. i recidivizam.
---------------------------------
ne smanjuje se broj,ali familiji lakše.Samo kod nas žrtvine rođake izvrgneš maltretiranju,strahu,besmislu osude.Kod nas ubice robijaju u otvorenim zatvorima na Igmanu.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#565 Re: bombe u Oslu

Post by O'zone »

Pošto je normalnom ljudskom biću teško razumjeti da neko sa namjerom planira a onda izvrši likvidaciju 100 ljudi ni u zakon se ne unosi takva mogučnost posebno ne na zapadu i posebno ne u Norveškoj.

Po mom mišljenju kompletan epilog suđenja će biti da će ga osuditi na 21 godinu koliko im je maksimalna kazna ali će ga poslati u mentalnu instituciju zatvorenog tipa umjesto u zatvor jer će ga proglasiti ludim (što on uopšte nije) gdje će nakon izdržavanja kazne ostati do kraja života, drugu mogućnost sad gledajući i nemaju osima da ga prepuste masi.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#566 Re: bombe u Oslu

Post by O'zone »

Novinari ispred suda u Oslu

Image
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#567 Re: bombe u Oslu

Post by O'zone »

Ipak postoji stavka u Norveškom zakonu da ako neko predstavlja opasnost pritvor može biti duži od 21 godine
Under Norwegian law, he faces a maximum of 21 years in jail if convicted, although that sentence can be extended if a prisoner is deemed a threat to the public.
User avatar
angel_libero
Posts: 35
Joined: 17/06/2011 18:20
Location: tu...sam...negdje...

#568 Re: bombe u Oslu

Post by angel_libero »

3metra kabla wrote:97 mrtvih.

odkud si zakljucio 97 mrtvih?? netacno. jos uvjek je 93 mrtvih, a brojka se moze smanjiti. policija jos uvjek nece da se izjasni dok nebudu skroz sigurni.
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#569 Re: bombe u Oslu

Post by Baudelaire »

poznanik wrote:
Baudelaire wrote:Ma razumijem zašto su kazne male, ali mislim da bi za ovakve ljude trebalo postojati neko odstupanje od zakona. Ja ne znam po kojim je on to Božijim, ili zemaljskim zakonima zaslužio da nastavi život. Pobio je hladno skoro sto ljudi, ne pokazuje kajanje, sutra bi napravio i gore da može. I nemojte mi onih floskula tipa, smrtna kazna je spuštanje na njegov nivo jer nije. Oni koje je on pobio su bili nedužni, onaj ko bi njega ubio, ubio bi žestokog zločinca i napravio bi svijet boljim mjestom za život.
Mnogo teži su ratni zločini haških osuđenika, mnogo više života je "ugašeno" njihovom voljom, pa opet nema odstupanja od zakona. Ne sjećam se da sam negdje čitao zahtjeve za smrtnu kaznu za ratne zločince balkanskih ratova, posebno genocidnih monstruma u ljudskom obliku.
Ratni zločin je pravno drugačija kategorija, ali slažem se s tobom u potpunosti. Mene ne boli po pitanju ratnih zločina ni to što budu neadekvatno osuđeni, mada je i to strašno, već me boli što se tokom cijelog procesa prema njima postupa kao prema gospodi, čak i kada im se dokaže krivica prihvaćaju im se razni zahtjevi i slično. Boli Evropu neka stvar za nama, nešto ne znam da li su nacisti imali ovakva prava kakva sad imaju ratni zločinci u haškom tribunalu koji su išli na sistematsko istrijebljenje jednog naroda. Elem, nije nam to danas tema, tema je jedan luđak koji je u njima vidio idole.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#570 Re: bombe u Oslu

Post by cyprus »

Mislim da bi trebo ostatak života provede u samici metar sa metar...
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#571 Re: bombe u Oslu

Post by mrtva kokoš »

cyprus wrote:Mislim da bi trebo ostatak života provede u samici metar sa metar...
to bi bila neka najoptimalnija kazna nesto razmisljam cak bolja i od vjesanja...
ali pricamo u norveskoj , bojim se da ce dobiti apartman . :roll:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#572 Re: bombe u Oslu

Post by O'zone »

Saslušanje je gotovo
The court hearing has already ended. Prosecution said they would ask for eight weeks of detention for Breivik. The judge says he will write out his conclusion and announce it later today.
I nešto mi pade na pamet -Ne daj Bože da je ovo naše tužilaštvo mislim da bi ga pustili na slobodu nakon saslušanja-
User avatar
angel_libero
Posts: 35
Joined: 17/06/2011 18:20
Location: tu...sam...negdje...

#573 Re: bombe u Oslu

Post by angel_libero »

Judge Kim Heger will read his ruling at 15:15 pm - courtroom 227. Further questions must be directed to prosecutor and defence council.

evo i jedan videoclip, kad su ga vozili nazad u pritvor.
on je u crvenom :x
http://www.dagbladet.no/
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#574 Re: bombe u Oslu

Post by amrica »

:shock: :-? :sad:

koja sretna faca :run:

http://www.vg.no/
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#575 Re: bombe u Oslu

Post by luciferino »

Pa kada zivi u finoj i prefinoj zemlji gdje nema smrtne kazne. Izgleda da moze maksimalno dobiti 21 godinu. Ispravite me ako grijesim.

Ih kako bi samo imao sretnu facu da ga sprovedu u kakav americki zatvor, onako rasno multikulturalni
Post Reply