Bolovi u stomaku

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
DraganR
Posts: 32
Joined: 09/07/2010 23:53

#1 Bolovi u stomaku

Post by DraganR »

E ovako bice malo poduzi post pa ako ko procita dobro je .Imam sljedeci problem.Prosle godine tacnije u februaru pojavila mi se bas jaka bol stomaka tacnije u donjem predjelu.Zavrsio sam u bolnici na hitnoj gdje su mi dali nesto protiv bolova povadili nalaze i zadrzali 4 dana.Prvo sumnja je bila na slijepo crijevo al nakon svega otpustili su me bez tacnih rijeci zbog cega je bila bol.Samo su mi dali neke liejkove protiv bolova i sl (orvagil).E sad bol se ponovno javlja u avgustu 2017 i septembru gdje sam radio ultrazvuk i nije nista pronadjeno uz misljenje doktora da bi trebao uraditi kolonoskopiju sto sam i ovabio.Izvadjena su dva polipa nalazi uredni dati lijekovi i to je to (kolonoskopija uradjena u decembru).Mislio sam da je sve u redu da je to to dok se jucer opet bol nije vratila ponovo na hitnu injekcija protiv bolov cajna dijeta i poslali me ponovo kuci.Niti rekli sta je ni nista slicno.Bolnica je u Brckom.Da li je iko imao slicnih situacija i zna li se stas bi mogao biti problem hvala
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#2 Re: Bolovi u stomaku

Post by ovajonaj »

Ne bi da te strasim ali idi ponovo na uzvk ili na ct ako mozes. I pitaj doktora vidi li i najmanje kolicine slobodne tecnosti u stomaku?
Ja sam imao 2014 hitnu operaciju slijepog crijeva da bi nakon dvije godine poceo imati razne bolove u stomaku isao i na gastroskopiju pa kolonoskopiju i sve ok da bi na kraju na ctu vidjeli tu tekucinu par mililitara. Ujedno sam isao rjesavati i zuc. Kad su me otvorili skontali su da imam rak i to poseban koji nastaje u slijepom crijevu zovr se pmp rak. Jako ga je tesko otkriti i jako je podmukao.
Uglavnom ljudima zna puci slijepo crijevo zbog toga i operisu ih ko i mene i poslije se ljudi muce od bolova a doktori ne vide na uzvk no ct nista neobicno osim malo tekućine...
Uglavnom iako je rijedak pojavljuje se sve cesce i cesce..
Ako se otkrije na vrijeme moze se uspjesno riješiti hipec operacijom ali ako se kasno otkrije ko kod mene onda se ne moze riješiti tom operacijom. Ali nemoj se sad deprimirati mozda je kod tebe u pitanju obicna heliko bakterija koju jednostavno rijesis trojnom terapijom....
DraganR
Posts: 32
Joined: 09/07/2010 23:53

#3 Re: Bolovi u stomaku

Post by DraganR »

odradio magnetnu rezonancu svi organi u redu nema slobodne tecnosti pronasli pjeska u zucnoj kesi izgleda da to stvara probleme
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#4 Re: Bolovi u stomaku

Post by Stari kenjac »

obzirom da patim od razlicitih problema probavnog trakta( pankreas, zucna kesa vani, zucni kanali i dr.) MOGU TI SAMO RECI DA JE STOMAK JAKO KOMPLIKOVAN ZA PRAVU DIJAGNOZU. jeno vrijeme iza rata sam zivio i radio u Minhenu, pa sam i gore devero. Mogu ti samo preporuciti najboljeg gastroenterologa dr. Srdjana Gornjakovica, koji mene prati vec 10 godina. prvo na UNKC a sada u privatnoj klinici All Tawil(valjda se tako pise). Jos radi u Mostaru i Novoj Biloj. Ako si u prilici (finansijskoj) obavezno ga posjeti. Sretno i zelim ti ozdravljenje i svako dobro!
Post Reply