Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Podforum za motocikliste...
Post Reply
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#1 Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by Dangubic »

Raja ,da li iko imao problema sa bolovima u preponi tokom vožnje motora i desna noga zna da utrne. Promjenio sam hlače to je malo pomoglo. Kupio sam i novi motor prošle godine ali mislim da nije do toga Tracer 900. Opcija mi je jos kupiti Yamahu fzr1300 ili neki veliki Bmw ali mi to nije više vožnja motora.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2 Re: Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by moonca »

Dangubic wrote: 08/04/2021 10:44 Raja ,da li iko imao problema sa bolovima u preponi tokom vožnje motora i desna noga zna da utrne. Promjenio sam hlače to je malo pomoglo. Kupio sam i novi motor prošle godine ali mislim da nije do toga Tracer 900. Opcija mi je jos kupiti Yamahu fzr1300 ili neki veliki Bmw ali mi to nije više vožnja motora.
. google ..femoral lateral nerve palsy..
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3 Re: Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 08/04/2021 10:44 Raja ,da li iko imao problema sa bolovima u preponi tokom vožnje motora i desna noga zna da utrne. Promjenio sam hlače to je malo pomoglo. Kupio sam i novi motor prošle godine ali mislim da nije do toga Tracer 900. Opcija mi je jos kupiti Yamahu fzr1300 ili neki veliki Bmw ali mi to nije više vožnja motora.
Ma hoce od polozaja kako sjedis.
Mani se isto tako desi jos ako isturim nogu naprijed pa naslonim cijeli motor...uf bas zna da zaboli.

Mogao bih bas da odem sad jedan krug da napravim,dan se ubio za lagane voznje.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4 Re: Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by Ramzess Veliki »

Meni su jaja poplavila od novih koznih hlaca, Levis kroj, znaci potijesne. Hlace za copera a ja vozio sportaka. Sa koznim sportskim kombinezonom nikad nisam imao tih problema. Mada generalno sportak i vozis sjedeci na testisima.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#5 Re: Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by TouringBiker »

"groin pain"

preporučuju tvrđe sjedište i gel jastučiće

https://www.stromtrooper.com/threads/groin-pain.49477/
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#6 Re: Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by exliberal-ex »

TouringBiker wrote: 04/06/2021 20:26 "groin pain"

preporučuju tvrđe sjedište i gel jastučiće

https://www.stromtrooper.com/threads/groin-pain.49477/
pa gdje ces tvdje, mogu onda na dasci da sjedim....sto ramo rece pantalone znaju zajebavat, ja sam jucer isto tako primjetio da me nazuljalo jer su pantalone uske oko prepona....kako je danas vruce samo sorc dolazi u obzir koliko god da je mimo pravila
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#7 Re: Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 06/06/2021 16:40
TouringBiker wrote: 04/06/2021 20:26 "groin pain"

preporučuju tvrđe sjedište i gel jastučiće

https://www.stromtrooper.com/threads/groin-pain.49477/
pa gdje ces tvdje, mogu onda na dasci da sjedim....sto ramo rece pantalone znaju zajebavat, ja sam jucer isto tako primjetio da me nazuljalo jer su pantalone uske oko prepona....kako je danas vruce samo sorc dolazi u obzir koliko god da je mimo pravila
Moguće da su hlače problem probaću neke druge.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#8 Re: Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by Ramzess Veliki »

Uglavnom sam vozio u dvodijelnom sportskom kombinezonu i oko prepona je dio sa elasticnim materijalom i to je zakon, lako se i raskoracis, cucnes ... nikad tih problema. Klasicne kozne hlace hipi kroj su katastrofa za sportske motore. Vjerujem da za copera nisu toliko neudobne, a svejedno dok ostaris za copera vise ti ni prepone nece trebati. :pisnuo:
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#9 Re: Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by TouringBiker »

Ramzess Veliki wrote: 29/06/2021 06:04 Uglavnom sam vozio u dvodijelnom sportskom kombinezonu i oko prepona je dio sa elasticnim materijalom i to je zakon, lako se i raskoracis, cucnes ... nikad tih problema. Klasicne kozne hlace hipi kroj su katastrofa za sportske motore. Vjerujem da za copera nisu toliko neudobne, a svejedno dok ostaris za copera vise ti ni prepone nece trebati. :pisnuo:
Zavisi od šnita, u krajnjem slučaju to su Leviske samo od kože. Ja ih na turističkom motoru nosim bez problema, ali nikad ne uzimam preuske, pripijene uz tijelo
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#10 Re: Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by klixoris »

Ja ispod odijela (imam kozno i textilno) uvijek nosim onaj "tehnički" bazni sloj (duge gace i majica dugih rukava) za ljeto. Koliko god duge gace i rukavi na 30+ stepeni cudno zvucalo, ova kombinacija bolje odvlaci znoj i hladi nego da obuces odijelo onako na golu kozu. I zasto sam spomenuo taj bazni sloj ? Pa zato sto pomaze i kod komfora jer odijelo lijepo klizi po njemu i ne lijepi se za kozu, pa samim tim manje ili nikako ne zulja :thumbup:
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#11 Re: Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by TouringBiker »

klixoris wrote: 30/06/2021 09:23 Ja ispod odijela (imam kozno i textilno) uvijek nosim onaj "tehnički" bazni sloj (duge gace i majica dugih rukava) za ljeto. Koliko god duge gace i rukavi na 30+ stepeni cudno zvucalo, ova kombinacija bolje odvlaci znoj i hladi nego da obuces odijelo onako na golu kozu. I zasto sam spomenuo taj bazni sloj ? Pa zato sto pomaze i kod komfora jer odijelo lijepo klizi po njemu i ne lijepi se za kozu, pa samim tim manje ili nikako ne zulja :thumbup:
Ja sam vidjao strance, skinu kozno ili tekstilno odijelo i ispod nesto ovakvo:

https://www.polo-motorrad.com/de-de/fun ... erwaesche/

No ono sto kod mene razvija sumnju prema tome je da se radi o sintetickim materijalima - a ja za potkosulju ili gace uzimam samo ono sto je 100% pamuk, u bilo sta sto nije prirodnog porijekla nemam povjerenja, upravo zbog znojenja
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#12 Re: Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by klixoris »

TouringBiker wrote: 30/06/2021 11:49
klixoris wrote: 30/06/2021 09:23 Ja ispod odijela (imam kozno i textilno) uvijek nosim onaj "tehnički" bazni sloj (duge gace i majica dugih rukava) za ljeto. Koliko god duge gace i rukavi na 30+ stepeni cudno zvucalo, ova kombinacija bolje odvlaci znoj i hladi nego da obuces odijelo onako na golu kozu. I zasto sam spomenuo taj bazni sloj ? Pa zato sto pomaze i kod komfora jer odijelo lijepo klizi po njemu i ne lijepi se za kozu, pa samim tim manje ili nikako ne zulja :thumbup:
Ja sam vidjao strance, skinu kozno ili tekstilno odijelo i ispod nesto ovakvo:

https://www.polo-motorrad.com/de-de/fun ... erwaesche/

No ono sto kod mene razvija sumnju prema tome je da se radi o sintetickim materijalima - a ja za potkosulju ili gace uzimam samo ono sto je 100% pamuk, u bilo sta sto nije prirodnog porijekla nemam povjerenja, upravo zbog znojenja
To je to :thumbup:
Kupis kvalitetno i nemas problema. Ja sam kupio set od Rukka-e, ukljucujuci i carape (ima u Louisu) i vise ne vozim bez njega
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#13 Re: Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by Ramzess Veliki »

TouringBiker wrote: 30/06/2021 11:49
klixoris wrote: 30/06/2021 09:23 Ja ispod odijela (imam kozno i textilno) uvijek nosim onaj "tehnički" bazni sloj (duge gace i majica dugih rukava) za ljeto. Koliko god duge gace i rukavi na 30+ stepeni cudno zvucalo, ova kombinacija bolje odvlaci znoj i hladi nego da obuces odijelo onako na golu kozu. I zasto sam spomenuo taj bazni sloj ? Pa zato sto pomaze i kod komfora jer odijelo lijepo klizi po njemu i ne lijepi se za kozu, pa samim tim manje ili nikako ne zulja :thumbup:
Ja sam vidjao strance, skinu kozno ili tekstilno odijelo i ispod nesto ovakvo:

https://www.polo-motorrad.com/de-de/fun ... erwaesche/

No ono sto kod mene razvija sumnju prema tome je da se radi o sintetickim materijalima - a ja za potkosulju ili gace uzimam samo ono sto je 100% pamuk, u bilo sta sto nije prirodnog porijekla nemam povjerenja, upravo zbog znojenja
Probaj, preporucujem.
Samo nemoj da se zeznes kao ja, da obuces sinteticku majicu protiv znojenja preko pamucne potkosulje, to je drama ...
Znaci majica na golo tijelo kao potkosulja i to te hladi i ne znojis se.
A najbolje su vojne, dry underwear ... imao sam majicu velicine ko za bebu, navuces je na sebe rastegne se i hladi te na 45 stepeni u pustinji.

Gace od sintetike ... nemam dobro iskustvo, uzeo sam Adidasove i osuo se isti dan.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#14 Re: Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by oruzana_pobuna »

reko bi coek motordzije jebaci kad ono zakreceni testisi eh.... :mrgreen:
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#15 Re: Bolovi u preponi prilikom vožnje motora

Post by Dangubic »

oruzana_pobuna wrote: 01/07/2021 10:48 reko bi coek motordzije jebaci kad ono zakreceni testisi eh.... :mrgreen:
😁 Jbg ostarilo se.
Post Reply