Bolovanje i komisija

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
denimb
Posts: 2614
Joined: 27/03/2009 14:33

#26 Re: Bolovanje i komisija

Post by denimb »

stubrijez wrote: 05/04/2021 12:50
denimb wrote: 04/02/2020 14:07
sve na kvadrat wrote: 04/02/2020 13:52
Nikakav odgovor nisam dobio, pravnica se pravi da nista ne zna. Računovođe nema.
Sa racunovodjom nemas sta pricati, njemu su naredili da to ne uplati i to je tako. A pravnica se pravi da ne zna nista jer je "njihova" pravnica, i cuva svoje mjesto, iako je trebala to da provjeri cim si se pojavio u firmi, i je li uplaceno i ako nije, zasto nije.
Vrati se u firmu i reci im otvoreno da ces zvati inspekciju ako ti se to ne rijesi.
:lol: :lol: :lol: :lol: ti nisi radio kod privatnika (u Bosni).
Jesam druze, radim kod privatnika u Bosni i dan, danas...i to kod istog onog koji mi je poslao otkaz postom kuci, jer sam tjerao svoje pravo.

Dobio otkaz, postar doneo, sve kao legalno, kad sam se pojavio u firmi sa advokatom i tim istim papirima, kazu dodji sutra na posao, dobio jos povisicu, i to osjetnu samo da sutim...

Kad spustis hlace i sam se sagnes, ima da se redaju na tebi, to je ono sto vecina ne razumije.
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#27 Re: Bolovanje i komisija

Post by sve na kvadrat »

Mnogi od nas ne znaju svoja prava o radu. Ne čitamo zakon o tom. Trpimo, šutimo, bojimo se tražiti ono što nam pripada po zakonu legalno i pravno. Firme se boje toga da ih radnik tuži jer oh dobija na sudu 100%. Zbog toga mnoge idu na interno da se riješi sa radnikom ako postoje neke nesuglasice i problemi. Advokat i Sud su jedino rješenje kada vidiš da počinju sa izvlakušama i raznim pričama.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#28 Re: Bolovanje i komisija

Post by stubrijez »

Zakon postoji, samo se ne implementira. Prvo taj inspektor nece doc, sudu trebaju mjeseci i godine da zavrsi posao i kada bude presuda u tvoju korist nece se isplatiti godinama a mozda nikad. Zavisi i od firme. Vjerujem da nije svugdje isto, svaki izuzetak potvrdjuje pravilo. Znam ljudi u ciju je korist izrecena presuda prije deset godina bas zbog ovog problema sto je covjek naveo doprinosi isl. Nikad im jos nije uplaceno a kamoli da su dobili odstetu koju su dobili na sudu. Ne mogu u penziju ljudi zbog toga. E sad... ja ne bih u toj firmi ni radio tolike godine na takav nacin ali nismo svi u istoj situaciji niti imamo svi mogucnost izbora. A ne bih radio ni u toj tvojoj firmi vise da sam na tvom mjestu nakon toga sto su uradili. Sve u svemu... Njemacka.
Post Reply