Boli me zub kojeg sam izvadio

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Sabaton
Posts: 132
Joined: 17/12/2015 17:37

#1 Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Sabaton »

Jao, postalo je nepodnosljivo. Pukao mi je prije neka 2 mjeseca zub, i ostao je korjen. Nije me boljelo.
Zelio sam raditi nadogradnju , ali bio je kako doktori kazu granulom u korjenu, i predlozili vadjenje. Oralni hirurg mi je vadio korjen citavih 40 minuta.
Mnogo me boli. Pijem brufene, amoksicilin za upalu, popio sam takodjer par Andola. Ali boli strasno.
Koliko otprilike bi trebalo da zaraste? Svaki dan idem u DZ da mi stave novi lijek na ranu, i svi kazu da je rana velika, da je tesko vadjenje bilo.
Meni bol ne staje. Jel iko imao slicne probleme i ima li kraja agoniji? Sta ciniti?
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#2 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Dr.medicine »

joj što ne mogu ovih muškarcina majko draga :lol: :lol:

Prohić mi je vadio lijeceni zub, tačnije korijen jer je zub puko ko staklo cim ga je dohvatio punih 2h. Lik se namucio samo tako, s obzirom da imam jake korjenove. I naravno otisao sam kod njega upravo iz tog razloga, jer nekome drugo ne bih smio otici. U jednom trenutku sam mislio da ce mi vilica puci. Ali kad znas kod koga si onda se strpis.....šta da kažem kad sam probio dva termina koliko se namucio oko mene.

9 konaca mi je stavio. to sto tebi tvoj nije stavio konce na tu ranu nije mi jasno, ocito nije velika.
samo da napomenem, da ni jednu tabletu nisam popio kad je anestezija popustila, a kad je popustila :lol: :lol: :lol: mada imao sam gorih bolova tako da je to pich dim :lol:
Sabaton
Posts: 132
Joined: 17/12/2015 17:37

#3 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Sabaton »

Dr.medicine wrote:joj što ne mogu ovih muškarcina majko draga :lol: :lol:

Prohić mi je vadio lijeceni zub, tačnije korijen jer je zub puko ko staklo cim ga je dohvatio punih 2h. Lik se namucio samo tako, s obzirom da imam jake korjenove. I naravno otisao sam kod njega upravo iz tog razloga, jer nekome drugo ne bih smio otici. U jednom trenutku sam mislio da ce mi vilica puci. Ali kad znas kod koga si onda se strpis.....šta da kažem kad sam probio dva termina koliko se namucio oko mene.

9 konaca mi je stavio. to sto tebi tvoj nije stavio konce na tu ranu nije mi jasno, ocito nije velika.
samo da napomenem, da ni jednu tabletu nisam popio kad je anestezija popustila, a kad je popustila :lol: :lol: :lol: mada imao sam gorih bolova tako da je to pich dim :lol:
Mene je radio dr. Slobodan Trninic, njegov kolega. I on je izvrstan strucnjak. Kad je zavrsio sa mnom, prisao mi je i rekao da imam jako cudne zubee, i da tezi zub nije vadio odavno.
Ja, onako krvav i natecen, izadjem vani. Nije me tad boljelo kao sto me boli sad. Nista ne radim, samo se vrtim u krug u kuci.
Danima je tako, jedva spavam, jedem pudinge. Imam i ja konce u ustima, ali nema pola zubnog mesa oko zuba.
Cetvorka je u pitanju,
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#4 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Dr.medicine »

[quote="Sabaton"]

Mene je radio dr. Slobodan Trninic, njegov kolega. I on je izvrstan strucnjak. Kad je zavrsio sa mnom, prisao mi je i rekao da imam jako cudne zubee, i da tezi zub nije vadio odavno.
Ja, onako krvav i natecen, izadjem vani. Nije me tad boljelo kao sto me boli sad. Nista ne radim, samo se vrtim u krug u kuci.
Danima je tako, jedva spavam, jedem pudinge. Imam i ja konce u ustima, ali nema pola zubnog mesa oko zuba.
Cetvorka je u pitanju,[/quote"]

hm, pa gdje mu je nestalo meso.........no comment. to onaj ex direktor Dz????
pa jesi ti siguran da je on sve izvadio? de ti sine uslikaj opet to, da nije šta ostalo
Sabaton
Posts: 132
Joined: 17/12/2015 17:37

#5 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Sabaton »

Dr.medicine wrote:
Sabaton wrote:
Mene je radio dr. Slobodan Trninic, njegov kolega. I on je izvrstan strucnjak. Kad je zavrsio sa mnom, prisao mi je i rekao da imam jako cudne zubee, i da tezi zub nije vadio odavno.
Ja, onako krvav i natecen, izadjem vani. Nije me tad boljelo kao sto me boli sad. Nista ne radim, samo se vrtim u krug u kuci.
Danima je tako, jedva spavam, jedem pudinge. Imam i ja konce u ustima, ali nema pola zubnog mesa oko zuba.
Cetvorka je u pitanju,[/quote"]

hm, pa gdje mu je nestalo meso.........no comment. to onaj ex direktor Dz????
pa jesi ti siguran da je on sve izvadio? de ti sine uslikaj opet to, da nije šta ostalo
Ovaj hirurg je njegov sin. Ma izvadjeno je sve. Isao sam slikat poslije vadjenja, da nije nesto ostalo. Nije.
Samo bol je uzasna. Prije 4 dana sam izvadio, a sad me najvise boli. :-)
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#6 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Dr.medicine »

hm, pa gdje mu je nestalo meso.........no comment. to onaj ex direktor Dz????
pa jesi ti siguran da je on sve izvadio? de ti sine uslikaj opet to, da nije šta ostalo[/quote]
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Truba »

eh fino bome... ja danas slikao žvalje u omer maslić da sljedećih dana vidim šta ću za osmicu koja je ukrivo... ne bih je dirao ali se počela kvariti
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#8 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Zoya »

:shock: de neka se javi ovaj što je otvorio temu. Na njega sam odmah pomislila čim sam ovu vijest pročitala :sad:

http://m.avaz.ba/clanak/211073/skandalo ... denja-zuba
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#9 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by putujucidzindas »

Black swan wrote:eh fino bome... ja danas slikao žvalje u omer maslić da sljedećih dana vidim šta ću za osmicu koja je ukrivo... ne bih je dirao ali se počela kvariti
moja izrasla predaleko, ukrivo. iako je bio veoma mali kvar, nisu mogli prici da je poprave. vadjenje proslo bezveze. doduse, rupcagu jos uvijek imam, a izvadila sam je prije mjesec dana. nista mene niakd zaboljelo nije, ni kad je anestezija prestala djelovati
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#10 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by putujucidzindas »

Zoya wrote::shock: de neka se javi ovaj što je otvorio temu. Na njega sam odmah pomislila čim sam ovu vijest pročitala :sad:

http://m.avaz.ba/clanak/211073/skandalo ... denja-zuba


eno javio se na crnoj hronici :-D
User avatar
bubi_mama
Posts: 389
Joined: 26/12/2008 13:09

#11 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by bubi_mama »

Dr.medicine wrote:hm, pa gdje mu je nestalo meso.........no comment. to onaj ex direktor Dz????
pa jesi ti siguran da je on sve izvadio? de ti sine uslikaj opet to, da nije šta ostalo
[/quote]
Ja sam jedne godine izvadila sesticu koja je bila pod upalom. Rana me boljela danima. Kad sam pogledala ranu vidjela sam bjelo i mislila da je ostao komad zuba, medjutim nije vec zguljeno meso. Da te utjesim, danima boljelo ko djavo drogirala se tbl protiv bolova i pila ksiklav 1000mg. Proslo zaraslo i nadam se da ce i tebi.
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Truba »

putujucidzindas wrote:
Black swan wrote:eh fino bome... ja danas slikao žvalje u omer maslić da sljedećih dana vidim šta ću za osmicu koja je ukrivo... ne bih je dirao ali se počela kvariti
moja izrasla predaleko, ukrivo. iako je bio veoma mali kvar, nisu mogli prici da je poprave. vadjenje proslo bezveze. doduse, rupcagu jos uvijek imam, a izvadila sam je prije mjesec dana. nista mene niakd zaboljelo nije, ni kad je anestezija prestala djelovati
ne bih ga ja diro :mrgreen: i nisam ga diro 5-6 godina
bas kada sam osjetio da se poceo ispravljati
skontao sam da me nes pecka kad pijem hladnu vodu
popravio sam sedmicu pored jer je bila krnja
ali opet...dakle kvari se lagano...

ostale tri su mi ok
User avatar
putujucidzindas
Posts: 889
Joined: 24/07/2006 20:41
Location: SA

#13 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by putujucidzindas »

Black swan wrote:
putujucidzindas wrote:
Black swan wrote:eh fino bome... ja danas slikao žvalje u omer maslić da sljedećih dana vidim šta ću za osmicu koja je ukrivo... ne bih je dirao ali se počela kvariti
moja izrasla predaleko, ukrivo. iako je bio veoma mali kvar, nisu mogli prici da je poprave. vadjenje proslo bezveze. doduse, rupcagu jos uvijek imam, a izvadila sam je prije mjesec dana. nista mene niakd zaboljelo nije, ni kad je anestezija prestala djelovati
ne bih ga ja diro :mrgreen: i nisam ga diro 5-6 godina
bas kada sam osjetio da se poceo ispravljati
skontao sam da me nes pecka kad pijem hladnu vodu
popravio sam sedmicu pored jer je bila krnja
ali opet...dakle kvari se lagano...

ostale tri su mi ok
eto, identicno kod mene. meni vise dosadilo - godinama se gura i ispravlja, ja ne dam da iko dira :D al stvarno - nista strasno, bezveze ba. gospodin doktor 2x povukao, u roku od 5 minuta ukupno je bilo gotovo. sto ti je privatnik :D
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#14 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by piupiu »

Zoya wrote::shock: de neka se javi ovaj što je otvorio temu. Na njega sam odmah pomislila čim sam ovu vijest pročitala :sad:

http://m.avaz.ba/clanak/211073/skandalo ... denja-zuba
I ja. Ali ovome je vadila zub neka stažistkinja, jadan čovjek. :(
Sabaton
Posts: 132
Joined: 17/12/2015 17:37

#15 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Sabaton »

Zoya wrote::shock: de neka se javi ovaj što je otvorio temu. Na njega sam odmah pomislila čim sam ovu vijest pročitala :sad:

http://m.avaz.ba/clanak/211073/skandalo ... denja-zuba
Živ sam ja. :D ali boli vraški. Brufen 400 mg i antibiotici, 2 puta išao u Hitnu, šalju me gore na orl hirurgiju kao hitan slučaj... rana boli, meso se razdijelilo na pola. Usta ne možeš zatvoriti, spavanja nema.
Dođem gore, odmah na stolicu. Trninic govori a zao mi sto je boljelo, a vikend bio.. sutra mi je kontrola i novi lijek. Ali bol siječe u naletima.. užas
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Truba »

e jbg
ko zna kako ce meni biti
kazu da u ustima najbrze zarastaju rane :cry:
sad se premisljam :cry:

a nikad nisam vadio zub svi su mi u glavi :lol:
mlijecnih se ne sjecam
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72789
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Velkoski »

Ja sam osam konaca nakon umnjaka im'o, bio pet dana natečen i zdra'o. Nije mnogo bolilo, lijepi kafetin. :mrgreen:
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#18 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by junior3 »

Meni pajdo zubar izvadio 2 korijena za pola sata, šestice su bile. :D
Najbolje od svega jedna u gornjoj vilici a druga u donjoj i fala bogu na različitim stranama.
5 dana "veselja" bilo. :D
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Truba »

vec mi se noge znoje
ionako su mi sjebane zvalje jos mi rupcaga fali
konstantno upaljeno grlo :roll:
imam afte i parodentozu :roll:
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#20 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by junior3 »

Labude, tebi je definitivno vrijeme da posjetiš zubara. :D
Što se ovog mog slučaja tiče, bolilo je samo nešto malo posle prestanka djelovanja anestezije.

Više je bilo neugodno ono pucketanje zuba, nešto malo ga ostalo. :shock:
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Truba »

pa bio sam u utorak kod zubara i ispitao sve to...poslao me da uslikam citavu celjust
a tjedan prije sam popravio sedmicu
objasnio mi je kako da trljam parodontaksom da stanem u kraj superplasticnim desnima :mrgreen:
ljetos sam popravio 4. gornju
inace imam sve zube ali su kao shark attack :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Truba »

znal iko objasniti kako ide procedura vadjenja krivo izrasle osmice :cry:
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#23 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by junior3 »

Dvije 8ice su mi izrasle kako treba i još jedna raste, al' mi je sumnjiva.
Moglo bi se izgleda najebat'. :D

Zube je najbolje ko je u mogućnosti, da odjednom riješi sve,tj. da ne pravi velike pauze, dok si "zagrijan".
Čim prođe mjesec dana od vađenja zuba a ti ne odeš ponovo, k'o da nikako nisi ni bio, ope' prpa. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72789
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#24 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Velkoski »

Ako ti napišem sve detaljno samo ćeš se nasekirati, a u biti to nije toliko strašno.

Rekoh već, ja izvadio dva impaktirana umnjaka u zadnja dva mjeseca i nije bilo spektakularnih problema, a bili su jako komplikovani, pogotovo lijevi donji.

Uglavnom, operacija traje od pola sata do sahat, zavisi koliko si komplikovan. To faktički ništa ne osjetiš, prekriju ti oči, daju dvije-tri anestezije i počnu vaditi. Osjetiš jedino pritisak dok oni to lome i čupaju. Onda te šiju par minuta, to nažalost osjetiš, no ne boli nego je jednostavno neugodno.

Ovo sve navedeno je lakši dio, oporavak je ono što je 'bolnije'.

Dok si pod anestezijom nećeš osjetiti ništa doduše, kada ona prođe onda počinju bolovi. Moja preporuka ti je da odmah poslije operacije počneš jesti sladoled i da držiš ledene obloge. Dakle odmah, prije nego počnu bolovi. Poslije prve operacije sam pravo malo natekao, no nisam nikako mogao da gutam jedno dva dana i to mi je bio najveći problem. Otok kod tog umnjaka mi je prošao u ta dva dana. S drugom je bilo malo više problema, bio sam oteknut brat bratu sedam dana, ali sam zato mogao da gutam sve bez problema. Antibiotike ti je najbolje počet' piti dan prije operacije, to je mene možda zajebalo kod drugog umnjaka jer sam počeo piti tek nakon vađenja.

Što se tiče krvarenja, meni je stalo u roku od pet minuta, ali sam imao uredne nalaze pa nije čudo.

Ovo ti je ukratko iz mog iskustva, koje je poprilično svježe... Ako te zanima još nešto pucaj. :D
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: Boli me zub kojeg sam izvadio

Post by Truba »

nije mi jasno zasto mi je nece konzervirat
popraviti ili sta vec samo da stoji :roll:

koliko joj je korijen u pm
imam snimak celjusti...bas skoro da vodoravno raste...a buduci da se nije prilagodjavala ostalim zubima
izgleda kao vrh vulkana :roll:
Post Reply