Bol u zgobu ruke

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#1 Bol u zgobu ruke

Post by sadie_forever »

Osjetim da me boli kost na desnoj ruci kod zgloba,vise boli kad dodirujem i isto kao da postoji kvrga koja je vise izrazena nego u drugoj ruci.Sta ovo moze biti?
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#2 Re: Bol u zgobu ruke

Post by vindfaker »

ja sam imao povremene bolove zbog fizickog napora i treninga jer su mi onako kao "izrazeni" zglobovi...a za kvrgu ne znam..
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#3 Re: Bol u zgobu ruke

Post by walter kurtz »

Prebaci ga u drugu ruku malo :zoka:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#4 Re: Bol u zgobu ruke

Post by dr.gog »

sadie_forever wrote: 03/08/2020 23:33 Osjetim da me boli kost na desnoj ruci kod zgloba,vise boli kad dodirujem i isto kao da postoji kvrga koja je vise izrazena nego u drugoj ruci.Sta ovo moze biti?
Uradi RTG šake kao prvo. Privatno ili već kako možeš.

Snimak pokazati ortopedu i postupiti po uputi.

U međuvremenu bol i neugodu pokušaj umanjiti gelom Voltaren 2%, 2 puta dnevno. Ne uzimati veći teret u šaku.
Možeš i načiniti blagu bandažu šake elastičnim pamučnim zavojem, bez pretjeranog stezanja. Postoje i gotove bandaže na čičak, pitaj u apoteci.
Napominjem da moraš slikati šaku RTG snimkom, te posjetiti ortopeda ili ljekara sa većim iskustvom. Preporučeni lijek može olakšati bol i nelagodu, ali samo izlječenje problema uključuje temeljan ljekarski pregled i nešto duži period. :)
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#5 Re: Bol u zgobu ruke

Post by sadie_forever »

dr.gog wrote: 04/08/2020 20:37
sadie_forever wrote: 03/08/2020 23:33 Osjetim da me boli kost na desnoj ruci kod zgloba,vise boli kad dodirujem i isto kao da postoji kvrga koja je vise izrazena nego u drugoj ruci.Sta ovo moze biti?
Uradi RTG šake kao prvo. Privatno ili već kako možeš.

Snimak pokazati ortopedu i postupiti po uputi.

U međuvremenu bol i neugodu pokušaj umanjiti gelom Voltaren 2%, 2 puta dnevno. Ne uzimati veći teret u šaku.
Možeš i načiniti blagu bandažu šake elastičnim pamučnim zavojem, bez pretjeranog stezanja. Postoje i gotove bandaže na čičak, pitaj u apoteci.
Napominjem da moraš slikati šaku RTG snimkom, te posjetiti ortopeda ili ljekara sa većim iskustvom. Preporučeni lijek može olakšati bol i nelagodu, ali samo izlječenje problema uključuje temeljan ljekarski pregled i nešto duži period. :)
Hvala :thumbup: ne boli bas puno nego onako cisto se osjeti ali me vise brine sta moze biti.,Google svasta izbacuje, .bila danas u dom zdravlja samo me med sestra primila,kaze sacekaj nekih 7 dana pa ako ne prodje dodji ponovo..i kazete u bosni zdravstvo lose :D
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#6 Re: Bol u zgobu ruke

Post by muhafuca »

ako radis za kompjuterom - moze biti od nepravilnog polozaja pri drzanju misa

kupi onu podlogu za misa sa jastucicem za zglob ruke
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#7 Re: Bol u zgobu ruke

Post by dr.gog »

sadie_forever wrote: 04/08/2020 20:47
Hvala :thumbup: ne boli bas puno nego onako cisto se osjeti ali me vise brine sta moze biti.,Google svasta izbacuje, .bila danas u dom zdravlja samo me med sestra primila,kaze sacekaj nekih 7 dana pa ako ne prodje dodji ponovo..i kazete u bosni zdravstvo lose :D
Ne bi trebalo biti ništa ozbiljno. Kolegica je u pravu glede preporuke, osim ukoliko osjetiš vrlo jaku bol ili nelagodu. Putem Google traženja možeš naići na dosta nepotpunih ili zbunjujućih informacija, te ti preporučujem da se držiš klasičnog puta.

Ukoliko budeš imala veću prepreku u ovome, javi se na pp, jer kolege iz DZdravlja primaju dobronamjerne sugestije od strane kolega iz drugih ustanova.
Post Reply