Bol u leđima, gdje ići?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
gadnel
Posts: 77
Joined: 16/12/2019 09:26

#1 Bol u leđima, gdje ići?

Post by gadnel »

Poznanika muče leđa, tačnije ispod lijeve lopatice, pa nas zanima da li postoji ikakva mogućnost pregleda / mišljenja doktora, i eventualno dalji koraci?

Gdje bi se moglo otići u krugu Sarajeva za ovo? Također su dobrodošle i preporuke za neke masaže :)

U srednjim 20tim godinama je, a inače radi u kancelariji svaki dan sa relativno lošim stolicama, pa ukočen izađe na kraju dana.
MMM1977
Posts: 4623
Joined: 15/07/2009 12:56

#2 Re: Bol u leđima, gdje ići?

Post by MMM1977 »

gadnel wrote: 04/04/2024 23:45 Poznanika muče leđa, tačnije ispod lijeve lopatice, pa nas zanima da li postoji ikakva mogućnost pregleda / mišljenja doktora, i eventualno dalji koraci?

Gdje bi se moglo otići u krugu Sarajeva za ovo? Također su dobrodošle i preporuke za neke masaže :)

U srednjim 20tim godinama je, a inače radi u kancelariji svaki dan sa relativno lošim stolicama, pa ukočen izađe na kraju dana.
Preporučujem Eurofarm Unitic, imaju super doktora za te stvari, ja sam išao na masaže kod njega. Zaboravio sam kako se zove ali možeš nazvati Eurofarm i pitati
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#3 Re: Bol u leđima, gdje ići?

Post by HelaS »

Pripadam starijoj, prijeratnoj generaciji koja je svoje obrazovanje sticala po starom sistemu u kojem smo učili i znali sve i svašta. Tako sam mislio. A, zapravo, nismo sve i svašta. Tokom osnovnog i najbitnijeg obrazovanja nismo učili o zdravlju ljudi. Nismo znali koje su to bolesti koje su značajne za čovjeka, a koje se mogu prethodno spriječiti pažnjom i brigom za vlastito zdravlje, nismo znali koje bi mogle biti autoimune bolesti, koje fizičke smetnje mogu izazvati teški tereti kod mladih kosti, loš položaj leđa na lošoj, neprilagođenoj stolici, itd, itd. Puno je takvih bolesti koje nismo ni spominjali, nismo imali takav nastavni predmet, ne da izučavamo, nego čisto da spomenemo na nastavi da znamo o čemu se radi. Pa i da u nekom trenutku znamo od koga i kakvu pomoć da zatražimo. Slično neznanju postavljača ove teme... Kasnije u srednjim i kasnijim godinama svi to naučimo, ali nekima bude kasno, jer se mnoge bolesti i fizičke anomalije mogu spriječiti.
Post Reply