bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
sodi33
Posts: 142
Joined: 21/05/2012 18:47

#1 bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Post by sodi33 »

Pozz ekipa, majka mi ima problema sa koljenom doktori su joj rekli da joj je hrskavica istrosena pa bi trebala imati operaciju Koja je teska pa bi ona to ostavila kao posljednju opciju. Interesuje dali neko od forumasa ima iskustva sa ovim i koja sredstva koristi za ublazivanje boli. Citam po forumima da je dobro koristiti goveđi želatin pa me interesuju vasa misljena....
User avatar
Sephora
Posts: 9477
Joined: 01/07/2013 14:37

#2 Re: bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Post by Sephora »

Moja mama ima problema sa koljenima, takoder joj je hrskavica istrosena, svake godine ide kod reumatologa, ubrizgava joj gel, .. mada sve je to privremeno olkasenje.. idealna bi bila "proteza koljena" a nju ne stavljaju osobama koje imaju manje od 70 godina..

Za bolove koristi i gel "vrazija kanda" koji joj bude od pomoci ..
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#3 Re: bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Post by CherryLips »

Mojoj su mami prije nekoliko godina pomogle injekcije hijaluronske kiseline,ako se dobro sjećam.
Jedva je hodala koliko je koljeno bolilo.
Ako mozete finansijski,onda kod dr. Nemeca u Rijeku. Od više osoba sam čula odlične preporuke
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#4 Re: bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Post by AstorH »

Cuj, potrazi Lakota proizvod u kapsulama za artritis. Ja to pijem i pomaze mi odlicno.Otisla mi hrskavica. Lakota se sastoji od 8 trava, a stari je indijanski lijek za zglobove.

-Lakota je staroindijanska čarobna formula s osam najučinkovitijih poznatih biljaka koje ublažavaju bol, upale i otekline kod artritisa, koje u kombinaciji s modernim komponentama kao što su glukozamin klorid, sulfat i kolagen tip II daju unikatnu formula za artritis i obnovu hrskavice. -

Evo slikao sam ti da znas kako izgledaju bocice. Nije reklama jer nisam znao za to dok mi skoro nije preporucio prijatelj iz Kanade, on tamo kupi i donese meni par bocica. Njemu isto koljeno nastradalo pa mi predlozio.
Imas pakiranje od 75 i 120kom. Ne znam cijenu ne da mi da platim. Imas i kod nas nabavit ja mislim da ima stranica Lakota pa tu nadji kontakt, dalje znas slijed, lova i narucuj.

Evo ti slika

Image

Pozz.
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#5 Re: bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Post by AstorH »

User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#6 Re: bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Post by Kinesko prkno »

Ja sam pio osteo bi flex,slican je ovoj lakoti ,samo sto ima puno vecu koncentraciju glukozamina i jos kondroitin,super stvar
User avatar
Deeney
Posts: 151
Joined: 27/02/2009 21:49

#7 Re: bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Post by Deeney »

Ja sam pila GelaDrink i Osteo Biflex, a zadnjih godinu dana pijem Doctor's Best Glucosamine Chondroitin MSM s iherb.com (http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Gluc ... apsules/23). On mi ima najbolji omjer i koncentraciju ova tri sastojka. Pila sam govedji zelatin, nista mi nije pomoglo. Takodjer sam pokusala s onim suhim marelicama, smokvama i sljivama. I nista. Drzim se ovih tableta, a pijem i Omegu 3-6-9 i vitamin C. Sretno majci!
adelkam
Posts: 297
Joined: 12/11/2017 21:39

#8 Re: bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Post by adelkam »


nek' se nadje
preludezalude
Posts: 5617
Joined: 07/03/2012 00:09

#9 Re: bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Post by preludezalude »

Hijaluronake injwkcije cuda cine. Gotovo nepokretnu osobu zbog koljena uspije dici na noge. Skupe jesu ali je efekat vise nego super.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#10 Re: bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Post by Bluemore »

preludezalude wrote: 20/01/2021 16:42 Hijaluronake injwkcije cuda cine. Gotovo nepokretnu osobu zbog koljena uspije dici na noge. Skupe jesu ali je efekat vise nego super.
i koliko dugo traje efekat dizanja?
gdje je pacijnt dobio inekciju
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#11 Re: bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Post by starii »

probaj ovo mnogima se pokazao odlican.

https://www.nobel.com.ba/cmsfiles/bosni ... -1.png?v=1
preludezalude
Posts: 5617
Joined: 07/03/2012 00:09

#12 Re: bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Post by preludezalude »

Bluemore wrote: 12/02/2021 22:07
preludezalude wrote: 20/01/2021 16:42 Hijaluronake injwkcije cuda cine. Gotovo nepokretnu osobu zbog koljena uspije dici na noge. Skupe jesu ali je efekat vise nego super.
i koliko dugo traje efekat dizanja?
gdje je pacijnt dobio inekciju
Ako je koljeno bolno onda dobije injekciju u koljeno tj zglob. Efekat traje nekoliko mjeseci. Kad je covjek gotovo nepokretan zbog boli u koljenu (sto sam imao prilike vidjeti i licno nositi pacijenta) ove injekcije su stvarno odlicno olaksanje muka i pacijenta koliko toliko vrate u pokretno stanje.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#13 Re: bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Post by biscanka2 »

sodi33 wrote: 02/04/2015 17:57 Pozz ekipa, majka mi ima problema sa koljenom doktori su joj rekli da joj je hrskavica istrosena pa bi trebala imati operaciju Koja je teska pa bi ona to ostavila kao posljednju opciju. Interesuje dali neko od forumasa ima iskustva sa ovim i koja sredstva koristi za ublazivanje boli. Citam po forumima da je dobro koristiti goveđi želatin pa me interesuju vasa misljena....
Zelatin listice (ne onaj iz kesica) potapala desetak minuta u vodi te onda istrgala u jogurt i to 40 dana na prazan zeludac uzimala. :thumbup: Imala probleme u ramenima.Terapija se moze nakon manje pauze ponavljati.
McGradySA
Posts: 790
Joined: 24/02/2021 11:25

#14 Re: bol u koljenu (hrskavica u zglobovima)

Post by McGradySA »

Stari mi ima problema s tim i korist Geladrink kapsule,poskuplje su i dođu u ogromnoj kutiji i traju dugo.Kaže da je zadovoljan za sada.
Post Reply