BOL U GRUDIMA / ANKSIOZNOST / DEPRESIJA / PSIHA / STRES

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#51

Post by Vingo »

Ubija ga promjena vremena....
Kad te uhvati taj napad sinko, probaj disati kao porodilja. Pomaze.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#52 Re: BOL U GRUDIMA

Post by meteorit135531 »

Jutros sam se probudio sa strasnim bolovima u grudnom kosu, na lijevoj strani. Bol je probadajuci , koji se javlja svakih 10 do 15 minuta, i ne prestaje vec od 7 ujutro. Odnosno, sad mi je lakse, nego sto je bilo jutros. Umoran sam toliko da vec 11 dana, od Nove godine nisam izasao vani. Odnosno, samo spavam, ponekad se javi temperatura, pa se sama povuce. Sad me pomalo boli lijeva ruka, odnosno ispod samog zgloba, prema laktu. Ledja me pomalo bole, ali vjerujem da je to od pretjeranog lezanja.. mada, jel depresija, jel anksioznost, vise nije ni bitno. mozda imam simptome nadolazeceg srcanog udara. sto ne bi bilo nimalo cudno obzirom na stresnu 2016 godinu. Mnogo stresnu , bas mnogo stresnu.
pratim svoje stanje vec dugo, ali ova bol i vrelina u plucima mi ne da mira. Kasalj je jako intenzivan i prisutan , kihanje periodicno.
Inace, imao sam sum na srcu kao dijete, ali kad sam radio EKG prije neke 3 godine, srce je bilo u top stanju.
Ne znam, ne trazim nikakav savjet, nadam se da ce prestati. ne bih da lutam po doktorima, valjda manje stresa, pa ce biti lakse. opeg, zalosno je sto sam jako mlad, a ne bih ni da prepadam sebe, uvjeren sam da ce prestati, odnosno nadam se da ce prestati.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#53 Re: BOL U GRUDIMA

Post by kerima1 »

Hebo te srcani udar opisani problemi koje imas ukazuju na upalu pluca.kasalj, probadanje,temp.umor sve ukazuje na u. pluca.
Sinko pravac ljekaru..
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#54 Re: BOL U GRUDIMA

Post by meteorit135531 »

kerima1 wrote:Hebo te srcani udar opisani problemi koje imas ukazuju na upalu pluca.kasalj, probadanje,temp.umor sve ukazuje na u. pluca.
Sinko pravac ljekaru..
Bio sam kod pulmologa, snimak pokazuje da je sve uredu. ali bol u grudima, bas evo dok pisem. Sa lijeve strane, probada me. ali nije me jucer ovako boljelo, vrtoglavica mi je, i manta mi se. valjda ce proci.
User avatar
MikroBelaj
Posts: 897
Joined: 13/07/2016 15:45
Location: Jasminova Tuzla :)

#55 Re: BOL U GRUDIMA

Post by MikroBelaj »

meteorit135531 wrote:
kerima1 wrote:Hebo te srcani udar opisani problemi koje imas ukazuju na upalu pluca.kasalj, probadanje,temp.umor sve ukazuje na u. pluca.
Sinko pravac ljekaru..
Bio sam kod pulmologa, snimak pokazuje da je sve uredu. ali bol u grudima, bas evo dok pisem. Sa lijeve strane, probada me. ali nije me jucer ovako boljelo, vrtoglavica mi je, i manta mi se. valjda ce proci.

Konstantan umor i bol u grudnom kosu,jarane odmah idi doktoru,nece te forum izlijeciti sigurno!!!
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#56 Re: BOL U GRUDIMA

Post by miki27A »

meteorit, jesi li citao klix jutros? djevojka od 19 godina umrla na poslu (sumnjaju na srce) a tvoji simpotmi su slicni onim sto je njen brat rekao da je imala zadnjih dana.
ne zezaj se sa srcem, nego pravac doktoru
Fauja Singh
Posts: 2468
Joined: 07/12/2011 12:40

#57 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Fauja Singh »

Ako se ne varam, ti si i na drugim temama spominjao neke zdravstvene probleme koji te muce i probleme sa anksioznosti, tako da je moguce da je sve do psihe, ali najbolje ti je da za svaki slucaj posjetis doktora pa da te on pregleda, cisto da znas na cemu si. Ako ti budu uredni nalazi krvi, pluca i srca, onda radi na psihi...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#58 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Dr.medicine »

i onda će biti doktor ga upropastio..... e svakakih insana na ovoj planeti :shock:
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#59 Re: BOL U GRUDIMA

Post by kerima1 »

meteorit135531 wrote:
kerima1 wrote:Hebo te srcani udar opisani problemi koje imas ukazuju na upalu pluca.kasalj, probadanje,temp.umor sve ukazuje na u. pluca.
Sinko pravac ljekaru..
Bio sam kod pulmologa, snimak pokazuje da je sve uredu. ali bol u grudima, bas evo dok pisem. Sa lijeve strane, probada me. ali nije me jucer ovako boljelo, vrtoglavica mi je, i manta mi se. valjda ce proci.
Ne cekaj ako nisi dosada, sada pravac hitna i zali se na sve to..hladnoce su moguce jaka prehlada.mozes termos uzet onu gumu pa grij mjesto gdje te boli,prvo ljekar pa to.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#60 Re: BOL U GRUDIMA

Post by meteorit135531 »

Fauja Singh wrote:Ako se ne varam, ti si i na drugim temama spominjao neke zdravstvene probleme koji te muce i probleme sa anksioznosti, tako da je moguce da je sve do psihe, ali najbolje ti je da za svaki slucaj posjetis doktora pa da te on pregleda, cisto da znas na cemu si. Ako ti budu uredni nalazi krvi, pluca i srca, onda radi na psihi...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Vratio sam se maloprije sa CUMA. ovako pise na nalazu.

Zali se na bol "srca", slabost, malaksalost,vrtoglavicu, nesvjeticu, Intenzivne tegobe pocele od nove godine kao posljedica psihickog stresa. Navodi da ne izlazi iz kuce, slabo jede.

TA 120/80mmHg
EKG sinusni ritam fr. 96/min, PQ interval urednog trajanja, bez akutnih znakova ishemije. Kardiopulmonalno kompenziran.

DG. Cor compensatum
U KUMU ordiniran Bosaurin amp 1X1, molim pregled psihijatra. Kontrola nadleznog interniste Doma zdravlja za sedam dana.

Ovo pise na nalazu, a ja sam jedva otisao na Cum. Uzeo sam taksi, i u voznji vise puta mi je dolazio nagon za povracanjem. Jedva sam izdrzao voznju do Koseva. Vrtoglavica, i malo je nedostajalo da se onesvjestim, sekunde su me od toga dijelile. Zamolio sam taksistu da me otprati do ulazi, toliko sam slab bio.
Da, samo ne znam zasto me salju psihijatru, jer ne vjerujem da depresivne osobe mogu imati problema sa srcem, odnosno sa bolovima i stezanjem u grudnom kosu. Jer me to zadnjih 10 dana mnogo muci, mnogo me boli. Samo srce , sa lijeve strane. I konstantan umor koji osjecam. Ali da ne bi bilo da pametujem, manje stresa, pa nadam se da ce lakse biti.
Fauja Singh
Posts: 2468
Joined: 07/12/2011 12:40

#61 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Fauja Singh »

Jel ti sad ista bolje od Bosaurina. Imaš li sad bolove u grudima?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#62 Re: BOL U GRUDIMA

Post by meteorit135531 »

Fauja Singh wrote:Jel ti sad ista bolje od Bosaurina. Imaš li sad bolove u grudima?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Imam, ali u manjem obimu. Na lijevoj bradavici, tacno ispod nje, pa masiram rukom. Ali uporedjujuci sa jutrosnjim stanjem lakse. U pola osam sam se probudio sa takvom boli, cim sam oci otvorio, tako me je zaboljelo. Nikada u svom zivotu nisam osjetio takve bolove. Probadalo me je, barem 3 ili 4 sata. Onda negdje oko pola tri , poceo sam gubiti tlo pod nogama. Znaci, u sobi sam jedva izdrzao da se ne srusim na pod. I onda sam otisao gore, a mislio sam da necu moci izdrzati do bolnice.
Sad mi je lakse, a ja od Nove godine samo spavam. U 8 navecer svaku noc zaspim, a probudim se u 8 ili 9 ujutro i citav dan prelezim.
Znaci 11 dana nisam izasao kuce, a apetit mi je uzasan. Imam 193 cm, a samo 72 kg. Licim na kostura, i nemam apetita nikako.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#63 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Kinaski »

joj doktora, to zahtjeva ozbiljnije pretrage. cuj bosaurin i noga pacijentu
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#64 Re: BOL U GRUDIMA

Post by meteorit135531 »

Kinaski wrote:joj doktora, to zahtjeva ozbiljnije pretrage. cuj bosaurin i noga pacijentu
Mogu li samo detaljnije objasniti? djubrad su samo takva. evo kako je islo sve. samim dolaskom gore na KUM, i na internisticku sluzbu, naletio sam na bahatog medicinara koji je samo rekao: de bolan sacekaj u cekaonici, nemamo slobodnih kreveta. a ja onako sav nikakav, srce me steze u grudima, bol strasna.. Nisam bio u stanju da govorim. Evo i sad dok pisem osjecam bol koja prozima donji dio trbuha sa lijeve strane.
Drugo, usao sam unutra, i poceo pricati sa doktorom koji me je onako nezainteresovano gledao, nije me ni slusao. Onda je donio tlakomjer , i rekao da ce izmjeriti pritisak. I dok sam ja objasnjavao sta me sve boli, onda je samo prstom pritisnuo dio ispod moje lijeve bradavice gdje me boli, i pitao me je boli li me sada?
Rekao sam da me boli, kad pritisne jace. E onda mi je rekao slijedece: da osobe koje imaju simptome srcanog udara, da ih ne moze boljeti na pritisak, nego sasvim suprotno, da ih ne boli na pritisak kad imaju predinfarktno stanje. E onda je uradio EKG, i rekao mi je da je sve uredno. I onda sam primio taj prokleti Bosaurin, i nakon cirka 1 minute lezanja, rekli su ovako: hajde ustani, oslobodi nam krevet, treba nam mjestu. Mozes ici u cekaonicu.

E onda sam ja od silne nemoci, jer sam izgubio dah, rekao da je ta cura iz Travnika umrla zbog srcanih problema, i onda sestrica kaze sljedece:
Cuj njega sto pametuje, ne mogu ja ovo slusati. Ovim rijecima mi se obratila, doduse rekla je naglas.
E sad, mene i dalje steze u grudima. I dalje mi se javlja ova bol. Bojim se da nisu napisali ove nalaze samo da mi se rijese, jer sam pokusao da se svadjam, cak sam htio zaprijetiti novinarima i inspekcijom, jer ja sam osjecao lose. BIlo je dosta ljudi ispred cekaonice koji su slusali moje raspravljanje, ali nije vrijedilo.
I onda izlazi doktor i u prolazu pita: Jel ti bolje? Ja kazem; Doktore nije bolje. Kaze on, ma bice to sve uredu.
E sad, ne znam sta da mislim vise. Uradio sam EKG, ali ne znam koliko je vjerodostajan taj nalaz, izgleda da su samo zeljeli da me se rijese.
Znam da jesu. Mene samo mnogo zabrinjava da mi se u sljedecih par dana nesto strasno ne desi, jer me mnogo steze u grudima.
Pa ja sam jedva otisao do KUMA, jedva, jedva sam hodao.
Ne znam, jebem te Bosno i nase zdravstvo i nase doktore. Banda jedna. Ne znam sta da mislim vise. Boli me i dalje ispod lijeve bradavice, ne kao jutros ali me boli.
Ne zelim da pretrpim infarkt. Ne znam trebam li dati ime doktora koji me je pregledao i koji je ovo pisao.
User avatar
MikroBelaj
Posts: 897
Joined: 13/07/2016 15:45
Location: Jasminova Tuzla :)

#65 Re: BOL U GRUDIMA

Post by MikroBelaj »

Moram biti ovakav,pichka im materina hipokratska,jarane bol u grudima,konstantan umor i povracanje ili nagon na povracanje je INFARKT SRCA,ne pricam napamet,imo sam dva slucaja u svojoj porodici sa istim simptomima,jedan je pod zemljom a drugi je pukom srecom jos ziv,,,,,najebi im se majke,i kukaj ,pretvaraj se da ti je gore nego sto se stvarno osjecas,jedino ce te tako ta djubrad shvatiti ozbiljno i nesto preduzet,,,nemogu da vjerujem da su te tako otkantali,ovde u Tuzli bi te ostaviili da nemaju ni jednog kreveta slobodnog,posdadili bi te na klupu i posmatrali do ujutro makar,.....Boze imal te ???????
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#66 Re: BOL U GRUDIMA

Post by insomnia78 »

To je tebi na psohickoj bazi
User avatar
MikroBelaj
Posts: 897
Joined: 13/07/2016 15:45
Location: Jasminova Tuzla :)

#67 Re: BOL U GRUDIMA

Post by MikroBelaj »

Jarane,popi jedno 2 aspirina minimalno do ujutro,vjeruj mi ,to ce malo razrjedit krv,a nastetit ti nece sigurno,,,
User avatar
MikroBelaj
Posts: 897
Joined: 13/07/2016 15:45
Location: Jasminova Tuzla :)

#68 Re: BOL U GRUDIMA

Post by MikroBelaj »

insomnia78 wrote:To je tebi na psohickoj bazi
Moze biti i to,ali treba covjek poduzeti neke mjere ,a ne samo vjerovati ovim kvazi doktorima....njima je svejedno...a jedinki nije...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#69 Re: BOL U GRUDIMA

Post by HAVANA »

Poslusaj covjeka i otidji psihijatru.Unistices se ako nastavis sa tim sta radis.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#70 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Kinaski »

Ma idi reci da ti se pogoršalo stanje, samo dosadjuj. Bori se za sebe, ne želim te prepadati ali meni tvoji simptomi djeluju jako ozbiljno. Nadam se da ćeš biti dobro, ali idi im ponovo gore. Povedi nekog sa sobom da ti pomogne

Via Tpk
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#71 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Dr.medicine »

Da imaš infarkt i da si ga imao u ovih deset dana itekako bi se to vidjelo na EKG obzirom na tvoju simptomatologiju i obzirom da si isti snimao dok si imao bol.
Drugo da li te boli ili ne na udah i izdah? I upravu je kada je rekao da se bol ne može pojačavati na pritisak kada je u pitanju srce (pametujete a nemate pojma o medicini).
Pacijent kada ima infarkt NIKAD ga ne pokaže jednim prstom, već stavi čitavu šaku na grudi i kaže boli me.

Anksiozno stanje apsulutno može davati iste simptome, stezanja, nelagode, gušenja, nedostatka zraka. A ti već reče da si u tom psihološkom deficitu.
Možda imaš i probleme sa herniom hietalis (želučanom kilom) koja može davati iste simptome.
Ili možda u narodu poznatu sandžiju...

A ti ako nisi zadovoljan KUMom možes sutra u Opštu bolnicu u njihov Urgentni centar jer su oni sutra zaduženi za prijemni dan, mada ćeš dobiti isti odgovor.

I još da dodam: čekao sam u čekaonici......a kada ti je rečeno da ustaneš jer nisi kardiološki kazus napravio si frku i zauzimao mjesto drugima, nervirao osoblje koje je tu jutros od 8 sati, i mora jos bruku ljudi pregledati sutra do 8 ujutro.

I razmisli ipak da posjetiš psihijatra zbog te svoje anksioznosti, jer da imaš infarkt kao što rekoh itekako bi se to vidjelo na EKG jer si ga snimao dok si imao bol (a i bol traje desetak dana). Ako ne vjeruješ, još jednom preporuka sutra u Opštu bolnicu...

a možes i zakačiti sliku EKG ovde da i mi vidimo, i ja, i ostali "stručnjaci"
User avatar
MikroBelaj
Posts: 897
Joined: 13/07/2016 15:45
Location: Jasminova Tuzla :)

#72 Re: BOL U GRUDIMA

Post by MikroBelaj »

HAVANA wrote:Poslusaj covjeka i otidji psihijatru.Unistices se ako nastavis sa tim sta radis.
Njegovi simptomi imaju odlike depresije,ali vise idu na srcani problem,nemojte covjeku davati pogresne upute,ja bih najsretniji bio da mu je to na nervnoj bazi,ali simptomi me nimalo ne smiruju....ne zamjeri sto te citiram,jednostavno vidim gresku u dijagnozi kvazi ljekara koji su mnoge poslali pod zemlju svojim neznanjem..
User avatar
MikroBelaj
Posts: 897
Joined: 13/07/2016 15:45
Location: Jasminova Tuzla :)

#73 Re: BOL U GRUDIMA

Post by MikroBelaj »

Dr.medicine wrote:Da imaš infarkt i da si ga imao u ovih deset dana itekako bi se to vidjelo na EKG obzirom na tvoju simptomatologiju i obzirom da si isti snimao dok si imao bol.
Drugo da li te boli ili ne na udah i izdah? I upravu je kada je rekao da se bol ne može pojačavati na pritisak kada je u pitanju srce (pametujete a nemate pojma o medicini).
Pacijent kada ima infarkt NIKAD ga ne pokaže jednim prstom, već stavi čitavu šaku na grudi i kaže boli me.

Anksiozno stanje apsulutno može davati iste simptome, stezanja, nelagode, gušenja, nedostatka zraka. A ti već reče da si u tom psihološkom deficitu.
Možda imaš i probleme sa herniom hietalis (želučanom kilom) koja može davati iste simptome.
Ili možda u narodu poznatu sandžiju...

A ti ako nisi zadovoljan KUMom možes sutra u Opštu bolnicu u njihov Urgentni centar jer su oni sutra zaduženi za prijemni dan, mada ćeš dobiti isti odgovor.

I još da dodam: čekao sam u čekaonici......a kada ti je rečeno da ustaneš jer nisi kardiološki kazus napravio si frku i zauzimao mjesto drugima, nervirao osoblje koje je tu jutros od 8 sati, i mora jos bruku ljudi pregledati sutra do 8 ujutro.

I razmisli ipak da posjetiš psihijatra zbog te svoje anksioznosti, jer da imaš infarkt kao što rekoh itekako bi se to vidjelo na EKG jer si ga snimao dok si imao bol (a i bol traje desetak dana). Ako ne vjeruješ, još jednom preporuka sutra u Opštu bolnicu...

a možes i zakačiti sliku EKG ovde da i mi vidimo, i ja, i ostali "stručnjaci"
Evo da te pobijem,sve sto si naveo imao je moj babo,i niko mu nije vjerovao...na kraju ispade infarkt...pa jedva prezivi pa trostruki bajpas,ne pricam napamet.....
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#74 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Dr.medicine »

I kako je otkriveno da babo ima infarkt molim lijepo?
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#75 Re: BOL U GRUDIMA

Post by meteorit135531 »

Dr. Medicine

Nemam sliku EKG, ostalo je gore kod njih. Bitno mi je samo da mi je srce uredno. Ne zelim se igrati sa time. Nisam ranije imao ovakvih problema nikada, i nikad me nije boljelo kao sad. Kao ovo jutro. Naravno da me je strah. Jer mi je poznato koliko ljudi umire od bolesti povezanih sa srcem.
Meni nije namjera posjecivati bolnice, niti imam uopste zelju ici gore. Ali ovaj osjecaj ne prolazi. Ne prolazi vec danima. Samo sam se jutros probudio sa takvom boli , da me je veliki strah uhvatio, gubio sam tlo pod nogama. I ne znam kome da vjerujem. Ne vjerujem ni doktoru, ni nalazima, nikome.
Zelim da me prestane boljeti, zelim da ne idem vise doktorima koji samo pisu razlicite dijagnoze.
Ne mogu, ne zelim da se vise patim.
Nije mi jasno kako moze ovako da covjek izgubi 15 kg, da ne lici na sebe. i da ga srce steze i bol u grudima citavom duzinom lijeve strane.
Jesam dozivio veliki stres nedavno, ali vec 11 dana sam u mirnom okruzenju, ali stanje nije bolje-
I ne znam, malo je nedostajalo da se onesvjestim dok sam dolazio, i sad me jos uvijek boli.
Post Reply