BOL U GRUDIMA / ANKSIOZNOST / DEPRESIJA / PSIHA / STRES

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

golderizer
Posts: 17
Joined: 11/03/2007 23:59
Location: Sarajevo tristrojka (33)

#1 BOL U GRUDIMA / ANKSIOZNOST / DEPRESIJA / PSIHA / STRES

Post by golderizer »

Imam neki kao pritisak na lijevom djelu grudi kao da mi je neko stavio ruku (pravo je neugodno,jednostavno nemogu opisat,kad hodam srce mi brze lupa,i kad mislim na to cak me zaboli(eh sad neznam jel to srce)!Pritisak mi zna bit 130/85! Bio sam kod doktora,uradio EKG i krvnu sliku i urin i rekao mi je da je sve uredu,rekao mi je da je to nervoza!Propisao mi je LEXAURIN,al ja necu to da pijem,jer je hemija zesca!I znal ko koji prirodni lijek???Ako mi ko moze reci sta je ovo???
Last edited by golderizer on 15/03/2021 19:36, edited 2 times in total.
User avatar
Fratris
Posts: 999
Joined: 07/11/2006 09:10

#2 Re: BOL U GRUDIMA

Post by Fratris »

golderizer wrote:Imam neki kao pritisak na lijevom djelu grudi kao da mi je neko stavio ruku (pravo je neugodno,jednostavno nemogu opisat,kad hodam srce mi brze lupa,i kad mislim na to cak me zaboli(eh sad neznam jel to srce)!Pritisak mi zna bit 130/85! Bio sam kod doktora,uradio EKG i krvnu sliku i urin i rekao mi je da je sve uredu,rekao mi je da je to nervoza!Propisao mi je LEXAURIN,al ja necu to da pijem,jer je hemija zesca!I znal ko koji prirodni lijek???Ako mi ko moze reci sta je ovo???
Da nije ljubav? ;)

Bez sale, da nije povreda hrskavice? Jas sam prije par godina dobio zestoko po lijevom dijelu prsa stojeci u zivom zidu za vrijeme slobodnjaka. I dan danas me zna uhvatiti bol tu. Ako je nesto slicno, kupka u mirisnim uljima meni pomaze jer mi opusti misice.
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#3

Post by xon_sa »

Mislim da treba da poslusas Milana, posebno ovaj zadnji savjet, oko 8 minute

http://youtube.com/watch?v=chOPwxZhJ_4& ... &search=:D
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#4

Post by sarlo »

Nemoj da se prerano radujes :) Ko te je pregledao internista ili kardiolog? Normalan EKG zavara ljude i daje laznu nadu da to nije srce. Q na EKG-u se vidi samo ako si vec imao infarkt miokarda ili ako je u toku. I te sedative pij kako ti je ljekar propisao. Ako nista ono zbog straha od tih bolova. I sam kazes da imas nervoze. Sedativi su lijek za nervoze, ako se piju po upustvima ljekara. I vjeruj konzervativnoj medicini, sve ostalo je samo suport. Ako poslije popijene terapije i kontrole mislis da ti je stanje nepromjenjeno otidji kardiologu.
P.S.
Malo se salim. Bolovi koje si opisao su uglavnom posljedica obicne nervoze.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#5

Post by Nosferatu »

Sretna je zemlja u kojoj Lexaurine mozes nabaciti u apoteci bez recepta.

Nego, ne budalesi, kakavo srce. Normalan ti je pritisak, EKG normalno da je bitan da nemas kakvu aritmiju doduse - ako ga urade samo jednom, i to ne tokom tih epizoda i ne znaci mnogo ali opet EKG je standard po pitanju hipertrofije ljeve krljtke, nesto sto bi moglo biti zabronjavajuce, kad bi imao - ali ocigledno i to nije slucaj kod tebe. Nebi bilo lose da uradis echo-cardiogram, ukoliko stvarno mislis da ima veze sa srceTom, ali da bi dotle dosao - mora nesto biti abnormalno na pregledu, a ocigledno je da nemas sumova na srcu ni ekstra zvukova pri auskultaciji itd. ali po svemu sto si naveo, kao i nacin na koji si to prezentovao (vrlo zabrinuto) mislim da ti bolje pristaje dijagnoza aneksijoznosti, naravno ovo je sve - preko interneta, stoga ako nisi zadovoljan s doktorom potrazi kardiologa ili internistu da te malo bolje "obradi".

I sto se tice Lexaurina - nemoj da ih kljukas kao bombone, jer mogu postati adiktivni, ovo naravno se obicno desi zenama, koje nakon godinu dana konzumacije i povecanja doze, jer dolazi do blage atenuacije, tj. potrebna ti je veca doza za isti efekt, uzimaju sve vece kolicine dok ne mogu zamisliti zivot bez njih, pa onda - panika kad im se kaze da moraju se "skidati" sa njih. Mada - 1-2 tabete dnevno (ovisno o tome koje si nabacio, oni od 3mg - ne samo da te "poravnaju" vec te moze i uspavati), to ti preporucujem narucito upravo sad, jer ti je potrebno, osim toga - napravi mali eksperiment - pa vidi - kad te "spopadne tezina na ljevoj strani" hoce li ti biti bolje sa bezodiazepinom tj. Lexaurinom. Ako je odgovor da - onda se zahvali doktoru jer je nasao uzork problema, a ostalo je na tebi - kako ces se s tim nositi.. Ako mozes naci uzrocnik stresa - akumulacija kojeg dovodi do fizickog manifesta simptoma koje imas - ni to nebi bilo lose, da malo manje se brines, narucito oko sitnica, ili ako si perfekcionista, olabavi malo. Doduse - ti sam znas, najbolje - sta kako i odakle, pa poradi malo na tome, tu ti malo ko drugi moze pomoci, cak i ako odes psihijatru - vjerovatno ce te staviti na anti-depresive/anxiolitike, daklem - radi na sebi, da nebi postao najboli sponzor lokalne apoteke, ako te vec plasi konzumacija kojeg pilulice.

I na kraju ne rece mi koliko ti je godina, ali pretpostavljam da si mladji od 40-50, zbog toga i na tome i baziram ovo sto ti pisem, ukoliko si stariji, nebi bilo lose i krv izvaditi, i malo holesterlo pregledati, trigliceride, i slicno, koju kilicu ofaliti, malo se poceti baviti kakvom tjelovjezbom da ti srce prilikom aktivnosti bude bolje kondicionirano. Naravno - pusenje samo po sebi moze dovesti do ovoga sto pises, stoga polako na cigarama, i kafa naravno, ako pijes 8-10 dnevno, ohani malo, predji na caj ili ako je kola u pitanju, predji na nesto sto nema caffeina.
golderizer
Posts: 17
Joined: 11/03/2007 23:59
Location: Sarajevo tristrojka (33)

#6

Post by golderizer »

Evo sad sam usto i neboli me to,al mislim da ce me poslije bolit!Imam 22 godine,65 kila sam tezak!Pjeshacim skoro svaki dan 2km!Malo sam pusio prije( ni pola kutije na dan),al sam presto kad me je ovo uhvatilo!Nepijem kafu!Samo me dere sikirancija oko ovog posla sto radim,jer bi se mozda mogo naci na birou uskoro!

2.Pitanje da li u ovim godinama covjek moze obolit od angine pektoris?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#7

Post by Michun »

Nervoza i stres je cudo...kakve to zna posljedice na tijelo izazvati. Znas sta, idi ti jos jednom dr. za svaki slucaj. Persen forte je super kad si nervozan i rastresen a neces te neke Lexaurine i Hapaurine da pijes. 3X2 persena dnevno jnekih 7-10 dana i onda po jedan 3X dnevno. Meni pomoglo.
Da bi ima angelu pectoris moras koliko ja znam imati visok pritisak, sto kod tebe na srecu nije slucaj.
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#8

Post by modesti »

Idi doktoru, kako ti je već neko rekao!!! Šta se za.ebavaš? Šta misliš da se gadarije dešavaju samo ljudima od 65 godina pa naviše? Moja je prijateljica u skoro tvojim godinama imala moždani udar, a znam i za neke koji su imali srčani udar. Te bolesti baš i nemaju pravila.
A može ti biti i anksioznost (kažeš da si pod stresom). Tu pomaže lexilium. Ako ti nakon par dana uzimanja istog bude bolje, vjerovatno je stres i anskioznost uzrokovana frkom na poslu. Ali vidi ti sa čika doktorom, nisu džaba išli u školu.
I što ne piješ lexilium, šta mu fali? Ja bih dala Nobelovu nagradu onome ko ga je izmislio.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#9

Post by mamica papucarka »

modesti wrote:Idi doktoru, kako ti je već neko rekao!!! Šta se za.ebavaš? Šta misliš da se gadarije dešavaju samo ljudima od 65 godina pa naviše? Moja je prijateljica u skoro tvojim godinama imala moždani udar, a znam i za neke koji su imali srčani udar. Te bolesti baš i nemaju pravila.
A može ti biti i anksioznost (kažeš da si pod stresom). Tu pomaže lexilium. Ako ti nakon par dana uzimanja istog bude bolje, vjerovatno je stres i anskioznost uzrokovana frkom na poslu. Ali vidi ti sa čika doktorom, nisu džaba išli u školu.
I što ne piješ lexilium, šta mu fali? Ja bih dala Nobelovu nagradu onome ko ga je izmislio.
momak rece da je vec bio kod ljekara :roll:

lexilium u vecini zemalja propisuju sizofrenicarima :roll:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#10 Re: BOL U GRUDIMA

Post by chuchumbamayumbe »

golderizer wrote:Imam neki kao pritisak na lijevom djelu grudi kao da mi je neko stavio ruku (pravo je neugodno,jednostavno nemogu opisat,kad hodam srce mi brze lupa,i kad mislim na to cak me zaboli(eh sad neznam jel to srce)!Pritisak mi zna bit 130/85! Bio sam kod doktora,uradio EKG i krvnu sliku i urin i rekao mi je da je sve uredu,rekao mi je da je to nervoza!Propisao mi je LEXAURIN,al ja necu to da pijem,jer je hemija zesca!I znal ko koji prirodni lijek???Ako mi ko moze reci sta je ovo???
Ko da je jucer bilo kada je moj rahmetli dedo imao iste simptome, ne prodje ni 7 dana a mi mu halalismo...
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#11

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 13:16, edited 1 time in total.
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#12

Post by neko iz mase »

nemoj slusati halida sjedece 3 sedmice i bol ce proci
golderizer
Posts: 17
Joined: 11/03/2007 23:59
Location: Sarajevo tristrojka (33)

#13

Post by golderizer »

E ovako danas me na poslu pocelo bolit,i popio sam lexaurin od miligram i po oko 5,sada je 8 sati i jos me neboli!Jos bi napomenuo da sam imao kao ubrzan rad srca(kao aritimija),sad mi je srce sporije radi,i opusten sam!

Imam pitanje:

Kolko se tablete (lexaurin)zadrzava u krvi?
Radoje B.
Posts: 205
Joined: 05/07/2007 23:06

#14

Post by Radoje B. »

Definitivno potistenost, poslusaj nancy.
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#15

Post by Bea_Trix »

Nosferatu wrote:Doduse - ti sam znas, najbolje - sta kako i odakle, pa poradi malo na tome, tu ti malo ko drugi moze pomoci, cak i ako odes psihijatru - vjerovatno ce te staviti na anti-depresive/anxiolitike, daklem - radi na sebi, da nebi postao najboli sponzor lokalne apoteke, ako te vec plasi konzumacija kojeg pilulice.
samo da te pitam posto vidim da se razumijes, a ja sam cula suprotno. dakle, drukciji se lijekovi propisuju za depresiju a drukciji za anksioznost i nervou, jesam li u krivu? i navodno su ti lijekovi u koliziji, jer depresivna osoba ne smije uzimati sredstva za smirenje i obrnuto, ona nervozna za podizanje raspolozenja. jesam li u krivu?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#16

Post by danas »

dawn_upon_dawn wrote:
Nosferatu wrote:Doduse - ti sam znas, najbolje - sta kako i odakle, pa poradi malo na tome, tu ti malo ko drugi moze pomoci, cak i ako odes psihijatru - vjerovatno ce te staviti na anti-depresive/anxiolitike, daklem - radi na sebi, da nebi postao najboli sponzor lokalne apoteke, ako te vec plasi konzumacija kojeg pilulice.
samo da te pitam posto vidim da se razumijes, a ja sam cula suprotno. dakle, drukciji se lijekovi propisuju za depresiju a drukciji za anksioznost i nervou, jesam li u krivu? i navodno su ti lijekovi u koliziji, jer depresivna osoba ne smije uzimati sredstva za smirenje i obrnuto, ona nervozna za podizanje raspolozenja. jesam li u krivu?
jesi...
imas lijekove (poput recimo benzodiazepines) koji su bolji samo za anxiety treatment... ali imas i masu lijekova (uglavmom SSRI) koji se prepisuju za obje dijagnoze, koje se cesto javljaju skupa...
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#17

Post by Bea_Trix »

danas wrote:
dawn_upon_dawn wrote:
Nosferatu wrote:Doduse - ti sam znas, najbolje - sta kako i odakle, pa poradi malo na tome, tu ti malo ko drugi moze pomoci, cak i ako odes psihijatru - vjerovatno ce te staviti na anti-depresive/anxiolitike, daklem - radi na sebi, da nebi postao najboli sponzor lokalne apoteke, ako te vec plasi konzumacija kojeg pilulice.
samo da te pitam posto vidim da se razumijes, a ja sam cula suprotno. dakle, drukciji se lijekovi propisuju za depresiju a drukciji za anksioznost i nervou, jesam li u krivu? i navodno su ti lijekovi u koliziji, jer depresivna osoba ne smije uzimati sredstva za smirenje i obrnuto, ona nervozna za podizanje raspolozenja. jesam li u krivu?
jesi...
imas lijekove (poput recimo benzodiazepines) koji su bolji samo za anxiety treatment... ali imas i masu lijekova (uglavmom SSRI) koji se prepisuju za obje dijagnoze, koje se cesto javljaju skupa...
kad sam bila mladja imala sam pojacanu tjeskobu zbog stresa jer sam pored faxa imala milion stvari, pa jos porodica, razne ludosti, ali nikada nisam nista uzimala, osim prirodnih lijekova, nije mi dala doktorica a i ja sam poprilicno panicna bila jer sam se bojala ovisnosti i danas to izbjegavam iz istih razloga, jednostavno sam oprezna.

kasnije, vise nikada nisam imala nervoze. ali sad ako me spuca, spuca me depra a to lijecim (mislim ne lijecim, bezze :D) spavanjem :shock: spavam tri dana hebote :D mora da ni to nije zdravo, kad ti se organizam bukvalno sam iskljuci na standby, jer to nikad ne planiram, jednostavno to ucinim... ili je to zdrav odbrambeni mehanizam?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#18

Post by danas »

mamica 31 wrote:
lexilium u vecini zemalja propisuju sizofrenicarima :roll:
nije tacno; bromazepam je benzodiazepine derivativ i koristi se za kratkotrajno lijecenje simptoma anxsioznosti. problem je sto je se na bromazepam vrlo lako navuci, jer je adiktivniji od slicnih lijekova.

sizofrenija se tretira anti-psihoticima... haloperidol, thorazine, rispreridone, clozapine, olanzapine...
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#19

Post by danas »

dawn_upon_dawn wrote:
danas wrote:
dawn_upon_dawn wrote: samo da te pitam posto vidim da se razumijes, a ja sam cula suprotno. dakle, drukciji se lijekovi propisuju za depresiju a drukciji za anksioznost i nervou, jesam li u krivu? i navodno su ti lijekovi u koliziji, jer depresivna osoba ne smije uzimati sredstva za smirenje i obrnuto, ona nervozna za podizanje raspolozenja. jesam li u krivu?
jesi...
imas lijekove (poput recimo benzodiazepines) koji su bolji samo za anxiety treatment... ali imas i masu lijekova (uglavmom SSRI) koji se prepisuju za obje dijagnoze, koje se cesto javljaju skupa...
kad sam bila mladja imala sam pojacanu tjeskobu zbog stresa jer sam pored faxa imala milion stvari, pa jos porodica, razne ludosti, ali nikada nisam nista uzimala, osim prirodnih lijekova, nije mi dala doktorica a i ja sam poprilicno panicna bila jer sam se bojala ovisnosti i danas to izbjegavam iz istih razloga, jednostavno sam oprezna.

kasnije, vise nikada nisam imala nervoze. ali sad ako me spuca, spuca me depra a to lijecim (mislim ne lijecim, bezze :D) spavanjem :shock: spavam tri dana hebote :D mora da ni to nije zdravo, kad ti se organizam bukvalno sam iskljuci na standby, jer to nikad ne planiram, jednostavno to ucinim... ili je to zdrav odbrambeni mehanizam?
kakvih bona prirodnih lijekova? :roll:
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#20

Post by Bea_Trix »

danas wrote:
dawn_upon_dawn wrote:
danas wrote: jesi...
imas lijekove (poput recimo benzodiazepines) koji su bolji samo za anxiety treatment... ali imas i masu lijekova (uglavmom SSRI) koji se prepisuju za obje dijagnoze, koje se cesto javljaju skupa...
kad sam bila mladja imala sam pojacanu tjeskobu zbog stresa jer sam pored faxa imala milion stvari, pa jos porodica, razne ludosti, ali nikada nisam nista uzimala, osim prirodnih lijekova, nije mi dala doktorica a i ja sam poprilicno panicna bila jer sam se bojala ovisnosti i danas to izbjegavam iz istih razloga, jednostavno sam oprezna.

kasnije, vise nikada nisam imala nervoze. ali sad ako me spuca, spuca me depra a to lijecim (mislim ne lijecim, bezze :D) spavanjem :shock: spavam tri dana hebote :D mora da ni to nije zdravo, kad ti se organizam bukvalno sam iskljuci na standby, jer to nikad ne planiram, jednostavno to ucinim... ili je to zdrav odbrambeni mehanizam?
kakvih bona prirodnih lijekova? :roll:
pa bilo mi je tek 19 tad :D valerijana, neki cajevi, onda kapsule na bazi nekih minerala i tako to :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#21

Post by danas »

aha :-)
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#22

Post by Bea_Trix »

danas wrote:aha :-)
ma danas bih to mogla macku za rep vezati :D sta su mi sve nervi od tad pretrpili :D:D
golderizer
Posts: 17
Joined: 11/03/2007 23:59
Location: Sarajevo tristrojka (33)

#23

Post by golderizer »

Kolko lexaurin moze ostati u krvi?I mozel se naci krvnim testovima (analizom) npr. lexuarin u krvi nakon 20 dana?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#24

Post by danas »

golderizer wrote:Kolko lexaurin moze ostati u krvi?I mozel se naci krvnim testovima (analizom) npr. lexuarin u krvi nakon 20 dana?
nema ga poslije 3-4 dana koliko se sjecam... zavisi koliko si napumpo... :roll:
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#25

Post by pesak »

Ako stvarno imas tegobe koje si opisao, ti proveri da nemas slucajno koksaki virus. Meni je pre nekoliko leta tako preskakalo srce, ubrzano radilo, pa usporeno ,i nasli mi koksaki koji mi je bio napao srce. Tu moras biti oprezan.

ps. sa leksiliuma se lako skida, za vasu info...ceo beograd je decenijama na benzedinu i leksiliumu... :-)
Post Reply