Boks

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#126 Re: Boks

Post by Romanista 101% »

Meni je od svih boksera Tyson i dalje misterija. Kako je mogao on sa svojih 1.80 da ima 100 kg. i to misicne mase?. Jbt. kakav su oni trening njemu pravili u ono vrijeme da on tako dobro izgleda iako je bio relativno mali a da ima toliku tezinu :shock:

i druga stvar isto za njega, sta mislite da li bi on bio jos bolji bokser da je bio visi 1.85/1.90 ili bi izgubio na eksplozivnosti
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#127 Re: Boks

Post by Kaligrafija »

Samprotivsviju wrote:
cassius wrote:usaglasili su se vec sinoc, rekao je Ruiz da ce mu dati revans.

Joshua bi mozda trebao ispumpat malo ove misice sto ima , malo je reci da mu je gas tank katastrofa. Plus sto mu je sad i brada u pitanju :D
Obecao je i Lennox Lewis Tysonu i Vitaliju Klitschku javno pred milionima da ce biti revans... pa se nikad ne desi :)
Glupost... Tyson nije bio sampion, da bi njega Lewis ispostovao i dao mu revans... Lewis je dao sansu Tysonu kao izazivacu, ovaj zijanio i sto bi mu dao revans... Ista stvar sa Klitckom, dobio sansu ko izazivac i popusio... Samo se sampionu daje revans, a sinoc je sampion izgubio titule...!
Desava se i da se da revans, kad je neki sampion osporavan, a dva su jaka borca, pa postoji veliki finansijski interes da idu dvije borbe pa cak i vise... Daje revans sampion-sampionu takodje, kod ujedinjenja titula... Nije pravilo da ovo sve mora, ali novac diktira sve... A Bgm i neka cast... Da bi bio priznat...

Holyfield je najviše osporavan sampion, a danas i sam Tyson za njega kaze da je jedan od najveci svih vremena...

Pa Ali je navukao Foremana da boksuju u Zairu na otvorenom, na stadionu, jer je znao da je kondiciono jaci, a Foreman je masina koja ce navaliti odmah svom silom.. Pustio ga da se potroši, plesao oko njega, ovog pojela vlaga i vrucina, izmorio se i Ali ga pobijedio... U svim drugim uvjetima svi su rekli da bi dobio batine od Foremana... Jbg taktika... Rumble in the jungle... :D
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#128 Re: Boks

Post by Samprotivsviju »

Kaligrafija wrote:
Samprotivsviju wrote:
cassius wrote:usaglasili su se vec sinoc, rekao je Ruiz da ce mu dati revans.

Joshua bi mozda trebao ispumpat malo ove misice sto ima , malo je reci da mu je gas tank katastrofa. Plus sto mu je sad i brada u pitanju :D
Obecao je i Lennox Lewis Tysonu i Vitaliju Klitschku javno pred milionima da ce biti revans... pa se nikad ne desi :)
Glupost... Tyson nije bio sampion, da bi njega Lewis ispostovao i dao mu revans... Lewis je dao sansu Tysonu kao izazivacu, ovaj zijanio i sto bi mu dao revans... Ista stvar sa Klitckom, dobio sansu ko izazivac i popusio... Samo se sampionu daje revans, a sinoc je sampion izgubio titule...!
Zasto onda onda Tyson nikad nije dobio revans sa Busterom Douglasom...Nema to veze jel sampion ili nije, stvar je ako i kako se dogovore.
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#129 Re: Boks

Post by Samprotivsviju »

Romanista 101% wrote:Meni je od svih boksera Tyson i dalje misterija. Kako je mogao on sa svojih 1.80 da ima 100 kg. i to misicne mase?. Jbt. kakav su oni trening njemu pravili u ono vrijeme da on tako dobro izgleda iako je bio relativno mali a da ima toliku tezinu :shock:

i druga stvar isto za njega, sta mislite da li bi on bio jos bolji bokser da je bio visi 1.85/1.90 ili bi izgubio na eksplozivnosti
Sto bi amerikanci rekli genetic freak...Tyson je sa 14 godina kazu imao 80 kila..vise genetika nego trening.

Sav je bio kao geneticki krojen za ono sto je bio...za svoju visinu nosio je broj 48..na onu visinu...fakticki nemoguce ga je bilo izbaciti iz ravnoteze.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#130 Re: Boks

Post by 90minut »

Citam vas kako se pravite pametni, a ne znate da u ugovoru piše 2 borbe.

Dakle nije pitanje da li ce mu Ruiz dati ili ne, mora mu dati!

A sad nastavite..
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#131 Re: Boks

Post by ExNihilo »

Ako Ruiz/Joshua/Wilder postanu undisputed, odnosno objedine sve pojaseve, to onda znači da će svaki naredni šampion automatski postati undisputed, također, jer će na njega prelaziti svi pojasevi?

Kako su se uopće pojasevi "razjedinili" nakon Lennoxa, formirala se nova asocijacija?
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#132 Re: Boks

Post by Samprotivsviju »

ExNihilo wrote:Ako Ruiz/Joshua/Wilder postanu undisputed, odnosno objedine sve pojaseve, to onda znači da će svaki naredni šampion automatski postati undisputed, također, jer će na njega prelaziti svi pojasevi?

Kako su se uopće pojasevi "razjedinili" nakon Lennoxa, formirala se nova asocijacija?
Lewis se povukao kao sampion. Organizacije su dale pojaseve najboljim svojim izazivacima.

Braca Klicko, jedan osvajao jedne pojaseve drugi druge...nisu se nikad htjeli boriti medjusobno, vjesto izbjegavali. Zato ni jedan od njih nije nikad ni postao Undisputed.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#133 Re: Boks

Post by ExNihilo »

Da, znam za braću Kličko. Ali nisam se mogao sjetiti za Lewisa. Hvala na odgovoru.
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#134 Re: Boks

Post by Samprotivsviju »

Image
demagog
Posts: 544
Joined: 26/11/2003 00:00

#135 Re: Boks

Post by demagog »

Ne pratim bas boks ali sam naknadno pogledao Joshua-Ruiz jer sam cuo da je bio dobar mec i stvarno je jedan od najboljih koje sam gledao. Treca runda je legendarna, ko god nije vidio neka nadje na Youtube i pogleda.

Ruiz izgleda zdepasto ali me odusevio onim preokretom i hrabroscu.
Sta bi 99% boksera uradilo u situaciji kad ih svjetski prvak ( i uz to onolika mrcina) obori na pod i onda krene da ih skroz dokrajci i spuca ih zestoko par puta? Vjerujem da bi se svi dali u bjezanje i sakrivanje da sacuvaju zivu glavu a on se ukopao na sred ringa i potukao se (i preokrenuo mec).
Svaka cast!
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#136 Re: Boks

Post by 90minut »

90minut wrote:Citam vas kako se pravite pametni, a ne znate da u ugovoru piše 2 borbe.

Dakle nije pitanje da li ce mu Ruiz dati ili ne, mora mu dati!

A sad nastavite..
https://www.index.hr/sport/clanak/potvr ... 90685.aspx
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#137 Re: Boks

Post by cassius »

kao sto vec rekoh neki dan.


A rematch between @anthony_joshua and Andy Ruiz (@andy_destroyer13) is set to take place in "November or December" according to Joshua's promoter, @eddiehearn. "After meetings with AJ, Rob Mc and the management team in NY, we have today triggered the contracted rematch clause with Andy Ruiz Jnr. The fight will take place in Nov/Dec at a venue to be confirmed shortly."⠀
ST11
Posts: 675
Joined: 09/03/2015 12:24

#138 Re: Boks

Post by ST11 »

Jutros Fury:Schwarz igra macke s misem.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7750
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#139 Re: Boks

Post by Idemedosumom »

Od ove top trojke u ovom sportu danas, Fury definitivno ima najviše skilla.
ST11
Posts: 675
Joined: 09/03/2015 12:24

#140 Re: Boks

Post by ST11 »

Ono izbjegavanje udaraca (7, cini mi se) spustenim rukama bilo je bas fascinantno. OK, Schwarz je bio vec uzdrman, ali svejedno ...
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7750
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#141 Re: Boks

Post by Idemedosumom »

Šta je jedino žalosno, što boksaju jednom svakih 6+ mjeseci... Šta je bilo s borbama svaka 3 mjeseca :-)
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7750
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#142 Re: Boks

Post by Idemedosumom »

User avatar
TAFKAP
Posts: 10260
Joined: 30/09/2011 07:49

#143 Re: Boks

Post by TAFKAP »

Pacquiao beats Thurman for WBA Super World Welterweight Championship belt

User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#144 Re: Boks

Post by Romanista 101% »




:shock:
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#145 Re: Boks

Post by Samprotivsviju »

99% da cemo dobiti trilogiju Tyson vs Holyfield, izgleda da je sve dogovoreno....sad na sta ce to liciti, jednom je 53 drugom 57 godina..
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#146 Re: Boks

Post by Romanista 101% »

Kada sam prvi put vidio da desnica ide prema meni život mi je proletio pred očima. Vidio sam suprugu, kćerke, psa...", poručio je Cordeiro. :lol:
User avatar
Mustang1
Posts: 28706
Joined: 29/12/2010 17:31

#147 Re: Boks

Post by Mustang1 »

Ma hiljadu posto ovi boksaju i ruse sve rekorde gledanosti i svega.

Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#149 Re: Boks

Post by Samprotivsviju »

Gledam anketu, 81% da ce Tyson dobiti, kao da sam se vratio u 1996...Tyson je bio apsolutni favorit u tom mecu, nije bilo pitanje hoce li Tyson dobiti..vec hoce li Holyfield prezivjeti 3ce rundu. Nisam iskreno nikad vidio jaceg a nemocnijeg Tysona nego u tom mecu, na kraju na scorecards Holyfield je vodio 8-2 ili 9-2...prvo u 10oj rundi je zvono spasilo Tyson jer je ocito biki da je bio zestoko uzdrman fakticki postao je vreca za udaranje, u 11 rundi je sudija prekinuo mec je Tyson je primao previse udraca, bilo je ocito da se ovaj ne moze vise braniti.. Definitivno najbolji box mec ikada
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#150 Re: Boks

Post by Romanista 101% »

Gledam ovaj trening Tysona i ne mogu da dodjem sebi :shock: kakva zivotinja u 54. godini jel normalno ovo.

A sto se Holyfielda tice on je za mene jedan od najpocijenjenijih boksera ikad.
Post Reply