Bojkot Nove TV

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Semiramida
Posts: 311
Joined: 15/09/2005 14:03
Location: Sarajevo

#1 Bojkot Nove TV

Post by Semiramida »

Pa dokle braco Hrvati?!

Gledam vecerasnji Dnevnik Nove TV, kao sto to cesto cinim, i Mirjana Hrga tugaljivo procita kako su trojica Sarajlija izvrijedjali u Splitu vlasnicu apartmana kod koje su gostovali valjda, bacili raspelo na pod i rekli kako im je dosta ustasa i kako je vlasnica ustaska kucka, udarili je casom u glavu itd. Da li trebam reci da je to, ako se zbilo, a vjerujem da jest jer se navodi policijski izvjestaj, grozno i zasluzuje primjerenu kaznu. Stavise, trebali su im i imena procitati, pa da se zna KO je to uradio.
Dakle, ovo me je potaklo da otvorim temu o odnosu dijela hrvatskih medija, posebno Nove TV, prema BiH, prema Bosancima i prema Hercegovcima.

Novu TV pratim preko kablovske vise od dvije godine i moram reci da po kvaliteti programa skoro da i nemaju konkurenciju. Medjutim, za sve ovo vrijeme, Nova TV AKO nekad i spomene BiH to bude vrlo podrugljivo, u nekom "fukaraskom" kontekstu ili npr. nasele Bosnu mudzahedinima koji kao negdje pripremaju teroristicki napad ili NIKAD ne pomenu bosansko-hercegovacke turiste na Jadranu ili im je nebitna visina snijega na nasim planinama (dok izdeklamuju sve druge planine iako su udaljene 5-6 puta vise od nasih itd.) ili jasno i glasno podrzavaju hrvatska vojna lica optuzena ili osudjena za genocid na podrucju BiH itd.
Pa dokle vise?!

Je l' to Bosanaca i Hercegovaca stvarno tako malo na Jadranu da ih ni u statistikama nema? Kazite jesmo li to bas tako incidentni kakvim nas opisujete? Ili smo mozda skrti i ne trosimo kune i eure u kolicinama u kojima biste vi to zeljeli? Ali je ocito koliko nas NE zelite za turiste, a vjerovatno ni komsije, kad u udarnom terminu sred Dnevnika doslovno citirate trojicu Sarajlija, NEIMENOVANIH nekulturnih huligana, sto inace i ne cinite bas cesto u svojim dnevnicima.

Kazite, jesu li tako lose nase olimpijske planine, Bjelasnica, Jahorina, Igman, pa Vlasic npr., da ih na vasim turistickim mapama i u TV prilozima nigdje nema, a ni ne znate koliko Hrvata (iz Hrvatske) dodje na skijanje. I nek' dodje, mi im uvijek zelimo dobrodoslicu. Kazite, gdje je Medjugorje, gdje su Mostar, Blagaj na Buni, Kravice, gdje je Sarajevo.

Znate napraviti dramu od toga sto Bosanci i Hercegovci ne zele da im Tompson pjeva, a nisu mu zabranili odrzavanje koncerta kao Holandjani npr. Zivo se cudite kako se zagrebacka antifasisticka organizacija oglasila protiv Tompsona. Njima Tompsonovi rekviziti mogu smetati, a nama ne mogu?!

I toliko je jos primjera, broja im nema, kad je u pitanju odnos Nove TV prema temama koje se ticu BiH. Dzaba vam vas kvalitetni program kad nas namjerno vrijedjate i ponizavate i jos znate da ste gledani u BiH.

I reci cu vam jos nesto: kako se vi ponasate prema svojim juznim susjedima, tako ce se prema vama ponasati vasi sjeverni susjedi, a vi znate kako se ponasaju "fino". Direktno proporcionalno.

Na daljinskom upravljacu ima jos dugmica i okrenut cu program. A za opste dobro, nas ambasador u Lijepoj nasoj mogao bi se malo pozabaviti ovom temom.
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#2

Post by Ergot »

Nas ambasador u Hrvatskoj nije niti placen niti ovlasten da kroji uredjivacku politiku Nove TV. Rjesenje je u onom dugmicu na daljinskom kog si spomenuo.
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#3

Post by Vertigo »

.....
Last edited by Vertigo on 17/06/2007 21:27, edited 1 time in total.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#4

Post by Skyfox »

Program Nove TV ima par novijih serija koje se jos nisu vrtile po x puta i samo ih to izdvaja iz mase, filmovi katastrofe su im fakat katastrofalni, zali Boze para koje su potrosene na snimanje, ali ono sto sam ja primjetio je njihova opcinjenost nama, svako malo neko nas gostuje na Novoj, svaki "event" u SA je popratila njihova ekipa... Naravno bude i sarkazma i negativnih reakcija, ali to je normalno u medjunarodnim odnosima, mislim malo je zemalja koje se medjusobno obozavaju...
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#5 Re: Bojkot Nove TV

Post by MUNAFIK »

Semiramida wrote:Pa dokle braco Hrvati?!

Gledam vecerasnji Dnevnik Nove TV, kao sto to cesto cinim, i Mirjana Hrga tugaljivo procita kako su trojica Sarajlija izvrijedjali u Splitu vlasnicu apartmana kod koje su gostovali valjda, bacili raspelo na pod i rekli kako im je dosta ustasa i kako je vlasnica ustaska kucka, udarili je casom u glavu itd. Da li trebam reci da je to, ako se zbilo, a vjerujem da jest jer se navodi policijski izvjestaj, grozno i zasluzuje primjerenu kaznu. Stavise, trebali su im i imena procitati, pa da se zna KO je to uradio.
Dakle, ovo me je potaklo da otvorim temu o odnosu dijela hrvatskih medija, posebno Nove TV, prema BiH, prema Bosancima i prema Hercegovcima.

Novu TV pratim preko kablovske vise od dvije godine i moram reci da po kvaliteti programa skoro da i nemaju konkurenciju. Medjutim, za sve ovo vrijeme, Nova TV AKO nekad i spomene BiH to bude vrlo podrugljivo, u nekom "fukaraskom" kontekstu ili npr. nasele Bosnu mudzahedinima koji kao negdje pripremaju teroristicki napad ili NIKAD ne pomenu bosansko-hercegovacke turiste na Jadranu ili im je nebitna visina snijega na nasim planinama (dok izdeklamuju sve druge planine iako su udaljene 5-6 puta vise od nasih itd.) ili jasno i glasno podrzavaju hrvatska vojna lica optuzena ili osudjena za genocid na podrucju BiH itd.
Pa dokle vise?!

Je l' to Bosanaca i Hercegovaca stvarno tako malo na Jadranu da ih ni u statistikama nema? Kazite jesmo li to bas tako incidentni kakvim nas opisujete? Ili smo mozda skrti i ne trosimo kune i eure u kolicinama u kojima biste vi to zeljeli? Ali je ocito koliko nas NE zelite za turiste, a vjerovatno ni komsije, kad u udarnom terminu sred Dnevnika doslovno citirate trojicu Sarajlija, NEIMENOVANIH nekulturnih huligana, sto inace i ne cinite bas cesto u svojim dnevnicima.

Kazite, jesu li tako lose nase olimpijske planine, Bjelasnica, Jahorina, Igman, pa Vlasic npr., da ih na vasim turistickim mapama i u TV prilozima nigdje nema, a ni ne znate koliko Hrvata (iz Hrvatske) dodje na skijanje. I nek' dodje, mi im uvijek zelimo dobrodoslicu. Kazite, gdje je Medjugorje, gdje su Mostar, Blagaj na Buni, Kravice, gdje je Sarajevo.

Znate napraviti dramu od toga sto Bosanci i Hercegovci ne zele da im Tompson pjeva, a nisu mu zabranili odrzavanje koncerta kao Holandjani npr. Zivo se cudite kako se zagrebacka antifasisticka organizacija oglasila protiv Tompsona. Njima Tompsonovi rekviziti mogu smetati, a nama ne mogu?!

I toliko je jos primjera, broja im nema, kad je u pitanju odnos Nove TV prema temama koje se ticu BiH. Dzaba vam vas kvalitetni program kad nas namjerno vrijedjate i ponizavate i jos znate da ste gledani u BiH.

I reci cu vam jos nesto: kako se vi ponasate prema svojim juznim susjedima, tako ce se prema vama ponasati vasi sjeverni susjedi, a vi znate kako se ponasaju "fino". Direktno proporcionalno.

Na daljinskom upravljacu ima jos dugmica i okrenut cu program. A za opste dobro, nas ambasador u Lijepoj nasoj mogao bi se malo pozabaviti ovom temom.
Ma primitivci!!!
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#6

Post by Sarayman »

Nisam imao prilike primjetiti da Nova TV na bilo koji nacin omalovazava BiH, kao i njene gradjane. To ne znaci da takva "aktivnost" ne postoji, ne bih se smio zakleti.. Jednostavno, ne mogu podrzati, niti osporiti ovakav stav pokretaca teme, jer nisam kvalitetno informisan, a gledam Novu godinama.

Ono sto zelim istaci u pomenutom slucaju iz Splita, je (pod uslovom kako je dogadjaj istinit!) sljedece: ova trojica "sarajlija" ni u kom slucaju ne mogu predstavljati mene, niti moju raju (citaj normalne ljude, kao ni veliki postotak rodjenih sarajlija). Radi se o papcima sa ruralnih dijelova (obronaka) Sarajeva, i (opet) se ogradjujem od nenadertalaca poput ovih, u potpunosti!

Rodjeni sarajlija (u bolnici "kosevo")
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#7

Post by Sarayman »

stochar wrote: prvo: odakle znash da su likovi s padina i obronaka?
Znam, jer imam 38 godina i veeeliki broj prijatelja za koje sumnjam da bi ikad dosli u situaciju uraditi nesto slicno. Ovdje se radi o razlici izmedju gradskog insana i neodgojenog papka koji bi zasigurno naucio osnove lijepog ponasanja da je rastao na gradskom asfaltu. Nemam vise sta reci.
U stvari, zgrazavam se nad ovim slucajem pa me je i pomalo stid.. ...pa se ogradjujem od maymuna (moze li ova?).. :x :x :x
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#8

Post by Ahmmed »

stochar wrote:
Sarayman wrote:Nisam imao prilike primjetiti da Nova TV na bilo koji nacin omalovazava BiH, kao i njene gradjane. To ne znaci da takva "aktivnost" ne postoji, ne bih se smio zakleti.. Jednostavno, ne mogu podrzati, niti osporiti ovakav stav pokretaca teme, jer nisam kvalitetno informisan, a gledam Novu godinama.

Ono sto zelim istaci u pomenutom slucaju iz Splita, je (pod uslovom kako je dogadjaj istinit!) sljedece: ova trojica "sarajlija" ni u kom slucaju ne mogu predstavljati mene, niti moju raju (citaj normalne ljude, kao ni veliki postotak rodjenih sarajlija). Radi se o papcima sa ruralnih dijelova (obronaka) Sarajeva, i (opet) se ogradjujem od nenadertalaca poput ovih, u potpunosti!

Rodjeni sarajlija (u bolnici "kosevo")
prvo: odakle znash da su likovi s padina i obronaka? drugo, sarajevo je puno onih rodjenih na kosevu koji se ponasaju gore nego bilo koji doshljak i nemaju ni trunke poshtovanja prema svom gradu.

kod nas ljudi brkaju kategoriju seljaka i papka. seljak je chovjek sa sela i ne mora biti papak, ali chinjenica rodjenja u sarajevu ne iskljucuje mogucnost da ta osoba izraste u papka. papak se radja i usred sarajeva i nikad nije bilo vishe sarajevskih papaka kojima je jedina referenca u zhivotu i jedini uspijeh to shto su se rodili na koshevu! znam mnogo ljudi iz drugih gradova koji studiraju u sarajevu, vole ovaj grad i unaprjedjuju ga, a znam isto tako mnogo njih koji su rodjeni na koshevu, zhive usred grada, i ponashaju se gore od najvecih krkana iz mira!
stochar.... :thumbup:
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#9

Post by Ergot »

Sarayman wrote:
stochar wrote: prvo: odakle znash da su likovi s padina i obronaka?
Znam, jer imam 38 godina i veeeliki broj prijatelja za koje sumnjam da bi ikad dosli u situaciju uraditi nesto slicno. Ovdje se radi o razlici izmedju gradskog insana i neodgojenog papka koji bi zasigurno naucio osnove lijepog ponasanja da je rastao na gradskom asfaltu. Nemam vise sta reci.
U stvari, zgrazavam se nad ovim slucajem pa me je i pomalo stid.. ...pa se ogradjujem od maymuna (moze li ova?).. :x :x :x
Zali boze tih 38 godina.
gulanfer_
Posts: 140
Joined: 30/01/2004 00:00

#10

Post by gulanfer_ »

E eto nek je referenca ako neko ima 38 godina, ili ako je rodjen u bolnici Kosevo... Ili koliko ko kakvih prijatelja ima? Slazem se ja da ima svasta u gradu ,ali mislim da je generalizovanje i stavljanje sebe u nekakve epitete gradjanstva samo po mjestu rodjenja ili jos gore, godina, vrlo slicno onim epitetima koji se kritikuju ovde :-? A sta ce se desiti ako se uspostavi da su ovi idioti ( drugih informacija nema jos , pa cemo ih zvati idiotima) rodjeni u bolnici Kosevo? Sta onda? U gradu u kojem se svakodnevno ispoljavaju najnize primitivne radnje i papanluci (stochar je to fino objasnio) je vrlo plitko ( postovanje godinama) sve strpati u isti kos ;) Ovo nije milionski grad, a sumnjam ipak da se svakodnevna pljuvanja po urbanizmu svode na racun tih istih na koje se zalite.
Jel nam ti govoris da su oni koji su imali srece da se rode u bolnici Kosevo totalno stereotipni, sa jako plitkim razmisljanjem, mizantropski nastrojeni, po ljudima koji nisu rodjeni u bolnici KOSEVO?
Vjerujuci u ljude koje takve papanske previde ne prave, ja mislim da nije.
Ovo su uradili kreteni (cekamo i drugu pricu) ma gdje su rodjeni ;)
Pozdrav godinama
Last edited by gulanfer_ on 17/06/2007 22:58, edited 1 time in total.
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#11

Post by _sa_ »

stochar wrote:
mozhe, ali ti kazhem da odrastanje na asfaltu odavno nishta ne znachi. znam ogroman broj onih koji su odrasli na asfaltu a ponasaju se gore nego da su iz dzungle! ne generaliziram, nisu svi, ali ih je sve vishe.
upravo tako.
goreg ppka od gradskog ppka NEMA
Borej
Posts: 521
Joined: 31/03/2007 20:15

#12

Post by Borej »

Sarayman wrote:
stochar wrote: prvo: odakle znash da su likovi s padina i obronaka?
Znam, jer imam 38 godina i veeeliki broj prijatelja za koje sumnjam da bi ikad dosli u situaciju uraditi nesto slicno. Ovdje se radi o razlici izmedju gradskog insana i neodgojenog papka koji bi zasigurno naucio osnove lijepog ponasanja da je rastao na gradskom asfaltu. Nemam vise sta reci.
U stvari, zgrazavam se nad ovim slucajem pa me je i pomalo stid.. ...pa se ogradjujem od maymuna (moze li ova?).. :x :x :x
imas sad jednu vrlo poplarnu stranicu, sarajevsku....odes tamo pa vidis sta rade sarajelije, gdje izlaze, sta slusaju, ko su im idoli, i da to su likovi uglavnom rodjeni na koshevu...

kao sto neko rece zali boze godina....
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#13

Post by Jara »

stochar wrote:drzhava nam je u qrtzu i nije nam Nova TV kriva zbog toga. bjelashnica, jahorina i vlasic imaju vrlo losu turistichku ponudu za evropske standarde, imamo kretene koji upravljaju planinama i nisu u stanju izlobirati da se u bilo kojoj disciplini odrzi utrka svjetskog kupa (imamo poslije Kitzbühela najbolju spust stazu na svijetu dok je Sljeme samo jedan brezhuljak i imaju utrku SP-a), ali nije nam zbog toga kriva Mirjana Hrga. to shto su tri debila napravili sranje i shto ce zbog njih neko od raje na moru imati problema je takodjer nash problem i s takvim pojavama se sami moramo izboriti.

znam ja nas - jebo ti nas!!!


(mene vise nervira to sto hrvatska generalno prisvaja sve dobro iz BiH dok kad neki hercegovac napravi sranje u hrvatskoj kazu - 'drzavljanin BiH'', ali i to smo najvise mi sami krivi jer ne znamo zadrzati vrhunske talente niti znamo cijeniti svoje!)
:thumbup:
Semiramida
Posts: 311
Joined: 15/09/2005 14:03
Location: Sarajevo

#14

Post by Semiramida »

Skyfox wrote:Program Nove TV ima par novijih serija koje se jos nisu vrtile po x puta i samo ih to izdvaja iz mase, filmovi katastrofe su im fakat katastrofalni, zali Boze para koje su potrosene na snimanje, ali ono sto sam ja primjetio je njihova opcinjenost nama, svako malo neko nas gostuje na Novoj, svaki "event" u SA je popratila njihova ekipa... Naravno bude i sarkazma i negativnih reakcija, ali to je normalno u medjunarodnim odnosima, mislim malo je zemalja koje se medjusobno obozavaju...
Dobro, njihova domaca produkcija je smijesna, al' ne ulazim u to.

A to da su opcinjeni nama, hmmm... :? Doduse, najbolji "hrvatski" pjevac im je Zeljko Bebek, najbolji "hrvatski" voditelj je Tarik Filipovic, najbolji pisac - Miljenko Jergovic, najbolji humorista - Enis Beslagic itd.

Uglavnom, hocu da kazem da nas (BiH) ne pominju kad bi trebali, ali na velika zvona oglasavaju kad "zglajzamo". I sta ce pomisliti neki gazda na moru kad mu pozvoni 4-clana familija s BH tablama na autu nakon jucerasnjeg priloga?
Nista dobro, nista dobro...
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#15

Post by prleitihi »

a ko im radi špice? :oops:
Joško
Posts: 92
Joined: 09/06/2007 22:17
Location: Novi Grad

#16

Post by Joško »

prleitihi wrote:a ko im radi špice? :oops:
FABRIKA SARAJEVO

JES MI DRAGO KAD VIDIM :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#17

Post by prleitihi »

hvala..toliko o tome da nova tv mrzi sve što je bosansko.. :wink:


:skoljka:
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#18

Post by Skyfox »

[quote="Semiramida"][quote="Skyfox"]
A to da su opcinjeni nama, hmmm... :? Doduse, najbolji "hrvatski" pjevac im je Zeljko Bebek, najbolji "hrvatski" voditelj je Tarik Filipovic, najbolji pisac - Miljenko Jergovic, najbolji humorista - Enis Beslagic itd.

Uglavnom, hocu da kazem da nas (BiH) ne pominju kad bi trebali, ali na velika zvona oglasavaju kad "zglajzamo". I sta ce pomisliti neki gazda na moru kad mu pozvoni 4-clana familija s BH tablama na autu nakon jucerasnjeg priloga?
Nista dobro, nista dobro...[/quote="Semiramida"]

Nazalost to je tako, ali ima ljudi kod kojih te porodice dolaze godinama i znaju se u dusu, a uvijek postoje i hoteli...
Last edited by Skyfox on 18/06/2007 09:51, edited 1 time in total.
Joško
Posts: 92
Joined: 09/06/2007 22:17
Location: Novi Grad

#19

Post by Joško »

Novu TV možemo bojkotovati samo ako natjeramo kablovske operatore da je ugase, što meni ne bi bilo problem, ali bi ostatku svijeta, koje ovakvi postupci generalno ne tangiraju, još bi drvlje i kamenje na neistomišljenike!

Ovo je još jedan dokaz da nemamo kolektivnu svijest, što se često izvodi kao zaključak kroz ove forume, i da nisamo država!

*ebeš ti nas!
mr.nice
Posts: 126
Joined: 13/05/2007 17:47

#20

Post by mr.nice »

Evo sad cu ja malo obostrano....pa cemo redom tackama...
1. Među neobrazovanim Hrvatima percepcija Bosanaca(bez obzira bili oni bijeli, crni, plavi, katolici, muslimani, pravoslavic itd.) je Enis Bešlagić. Jer puno pratim Hr. program i teško je vidjeti nekog drugog.... Ima tu i Tarik Filipović ali opet se nekako svjesno zaboravi da je on iz Zenice... oni malo obrazovaniji znaju...
Opet na drugu stranu neobrazovani Bosanac ima percepciju da svaki Hrvat nosi karirano odjelo, mašnu, ponaša se malo pederski i ne izostavlja niti jednu riječ koju je Tuđman uvrstio u riječnik...
2. Kad je riječ o turizmu... pa ljudi nismo mi turisti u Hrvatskoj mi smo vam više kao Česi prije rata možda čak i gori... Spavaš u sobi, nosiš hranu i sve potrepštine i onda dole potrošiš plafon 50 eura... nema u tom ništa loše, ali busati se sa eurima koje dole ostavljamo je više nego smiješno....
Dok opet Dalmatinac ko god mu euro ostavi ima nekakav toplo hladno zahvalan odnos. U 7 mjesecu ga ne zanimate, skloni su reći da i niste turista, dok u januaru kad je stomak gladan mijenja se priča...
3. Kritikovati Novu Tv zbog senzacionalizma je opravdano, ali ima toga na svakom koraku. Npr. Dnevnik HRT-a nije o tome rekao niti riječi, Nova Tv- koja živi od reklama da je mogla uradila bi prilog ali prije toga bi štosom zavalila dotičnu gospođu čisto da ima šljivu ispod oka... to se zove konkurencija... kod nas je to posebno izraženo na televiziji Hayat i recimo Avazu... (Primjer: Optuženi S.M je udaljen iz sudnice zbog vrijeđanja sudije.... nigdje da mu je skripo majku ustašku..., Primjer drugi: U Stolcu pijani muškarci psovali majku balijsku u kasne sate...) To je tako i to se nikada neće promjeniti.,
4. Rasprava o tome je li taj dotični pravi Sarajlija ili nije je besmislena.... Pa uvijek ima i domicijelnih kretena... Razumijem osjećaje koji su povrijeđeni kod Sarajlija zbog toga što se i oni trpaju u isti koš sa nekim budalama, ali ja mislim da je veći grijeh napisati grafit na Katedrali... nisam nigdje na Džamiji vidio....? Dakle mjesto rođenja nema veze sa ponašanjem...
5. Percepcija Sjeverne države prema Južnoj (Slovenija o Hrvatskoj, Hrvatska o BiH, svi navedeni o Crnoj Gori, Crna Gora o Albaniji..., SAD o Meksiku) je uvijek ista tj, da "ispod njih" žive neki redneci!
6. Ljepota konkurencije i kablovske TV je u tome što možeš čuti sve... kada bi gledali po jednu dobili bi percepciju da ovi ostali oštre noževe i čiste oružije svaki dan na kafi...
7. Štampani mediji u Bosni i Hercegovini su tragedija... Avaz.. kao najtiražnija novina je više vijesnik koji prenosi vijesti iz brda i dolina.. Oslobođenje još gore, a o Nezavisnim novinama da ne govorim... ili još gore onim iz Hercegovine... Za primjer uzeti neke strane novine ili približno Jutarnji list Hr. izdanje...
8. Umjesto da sad narod se smiri kažu: da jesu kreteni... jadna gospođa... sad se pravi neki kontra napad iz bilo kojeg razloga... uz neke nebulozne komentare i dovodimo u priliku sve Bosance koji će na more u Hr. da budu šikanirani i maltretirani kao što su Slovenci bili.... ili... da sad u svakoj sobi osvane po križ na zidu.... sasvim nepotrebno... trebaju oni nama i mi njima mimo ljetovanja...
Joško
Posts: 92
Joined: 09/06/2007 22:17
Location: Novi Grad

#21

Post by Joško »

prleitihi wrote:hvala..toliko o tome da nova tv mrzi sve što je bosansko.. :wink:


:skoljka:
Zatim Enis a i Zuhra je neki Bosanac hahaha
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#22

Post by _BosanaC »

Jebem patriotizam koji se ogleda samo kroz gasenje Nove TV :oops: Gdje ste bili patrioti 02.10.2006? :oops:
Joško
Posts: 92
Joined: 09/06/2007 22:17
Location: Novi Grad

#23

Post by Joško »

mr.nice wrote:Evo sad cu ja malo obostrano....pa cemo redom tackama...
1. Među neobrazovanim Hrvatima percepcija Bosanaca(bez obzira bili oni bijeli, crni, plavi, katolici, muslimani, pravoslavic itd.) je Enis Bešlagić. Jer puno pratim Hr. program i teško je vidjeti nekog drugog.... Ima tu i Tarik Filipović ali opet se nekako svjesno zaboravi da je on iz Zenice... oni malo obrazovaniji znaju...
Opet na drugu stranu neobrazovani Bosanac ima percepciju da svaki Hrvat nosi karirano odjelo, mašnu, ponaša se malo pederski i ne izostavlja niti jednu riječ koju je Tuđman uvrstio u riječnik...
2. Kad je riječ o turizmu... pa ljudi nismo mi turisti u Hrvatskoj mi smo vam više kao Česi prije rata možda čak i gori... Spavaš u sobi, nosiš hranu i sve potrepštine i onda dole potrošiš plafon 50 eura... nema u tom ništa loše, ali busati se sa eurima koje dole ostavljamo je više nego smiješno....
Dok opet Dalmatinac ko god mu euro ostavi ima nekakav toplo hladno zahvalan odnos. U 7 mjesecu ga ne zanimate, skloni su reći da i niste turista, dok u januaru kad je stomak gladan mijenja se priča...
3. Kritikovati Novu Tv zbog senzacionalizma je opravdano, ali ima toga na svakom koraku. Npr. Dnevnik HRT-a nije o tome rekao niti riječi, Nova Tv- koja živi od reklama da je mogla uradila bi prilog ali prije toga bi štosom zavalila dotičnu gospođu čisto da ima šljivu ispod oka... to se zove konkurencija... kod nas je to posebno izraženo na televiziji Hayat i recimo Avazu... (Primjer: Optuženi S.M je udaljen iz sudnice zbog vrijeđanja sudije.... nigdje da mu je skripo majku ustašku..., Primjer drugi: U Stolcu pijani muškarci psovali majku balijsku u kasne sate...) To je tako i to se nikada neće promjeniti.,
4. Rasprava o tome je li taj dotični pravi Sarajlija ili nije je besmislena.... Pa uvijek ima i domicijelnih kretena... Razumijem osjećaje koji su povrijeđeni kod Sarajlija zbog toga što se i oni trpaju u isti koš sa nekim budalama, ali ja mislim da je veći grijeh napisati grafit na Katedrali... nisam nigdje na Džamiji vidio....? Dakle mjesto rođenja nema veze sa ponašanjem...
5. Percepcija Sjeverne države prema Južnoj (Slovenija o Hrvatskoj, Hrvatska o BiH, svi navedeni o Crnoj Gori, Crna Gora o Albaniji..., SAD o Meksiku) je uvijek ista tj, da "ispod njih" žive neki redneci!
6. Ljepota konkurencije i kablovske TV je u tome što možeš čuti sve... kada bi gledali po jednu dobili bi percepciju da ovi ostali oštre noževe i čiste oružije svaki dan na kafi...
7. Štampani mediji u Bosni i Hercegovini su tragedija... Avaz.. kao najtiražnija novina je više vijesnik koji prenosi vijesti iz brda i dolina.. Oslobođenje još gore, a o Nezavisnim novinama da ne govorim... ili još gore onim iz Hercegovine... Za primjer uzeti neke strane novine ili približno Jutarnji list Hr. izdanje...
8. Umjesto da sad narod se smiri kažu: da jesu kreteni... jadna gospođa... sad se pravi neki kontra napad iz bilo kojeg razloga... uz neke nebulozne komentare i dovodimo u priliku sve Bosance koji će na more u Hr. da budu šikanirani i maltretirani kao što su Slovenci bili.... ili... da sad u svakoj sobi osvane po križ na zidu.... sasvim nepotrebno... trebaju oni nama i mi njima mimo ljetovanja...
Ukratko ISKULIRAJMO :D
Joško
Posts: 92
Joined: 09/06/2007 22:17
Location: Novi Grad

#24

Post by Joško »

_BosanaC wrote:Jebem patriotizam koji se ogleda samo kroz gasenje Nove TV :oops: Gdje ste bili patrioti 02.10.2006? :oops:
Skoro pa u pelenama :) NEW GENERATION

Ne znam što sad to potežeš!
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#25

Post by _BosanaC »

Joško wrote:
_BosanaC wrote:Jebem patriotizam koji se ogleda samo kroz gasenje Nove TV :oops: Gdje ste bili patrioti 02.10.2006? :oops:
Skoro pa u pelenama :) NEW GENERATION

Ne znam što sad to potežeš!
Moram :-) :-) :-) Zato sto smo mazohisti, ali teski :sad:
Post Reply