Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post Reply
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#1 Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by hekaton »

Potrebna mi je pomoc sa odabirom proizvodjaca za boju fasade. Dobio sam preporuke za Weber i JUB.
Zanimaju me iskustva ostalih forumasa kao i to na sta da obratim paznju.
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#2 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by hekaton »

Sarajmen wrote:Razmisli i o još jednoj preporuci, link: http://www.caparol.ba/proizvodi/fasadne-boje.html
ja sam otvoren za sve prijedloge, bitno mi je da neko ko je radio sa nekim od proizvodjaca kaze svoje iskustvo i na sta da obratim paznju. Ove dvije preprouke su dosle od ljudi koji rade direktno sa tim proizvodjacima pa ih ne smatram objektivnim :)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by wewa »

ne znam za fasadne boje, ali +1 glas za caparol

jedina boja koja izdrzi 4 godine izmedju krecenja a da nije pogano...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by spreca »

hekaton wrote:Potrebna mi je pomoc sa odabirom proizvodjaca za boju fasade. Dobio sam preporuke za Weber i JUB.
Zanimaju me iskustva ostalih forumasa kao i to na sta da obratim paznju.
Uzmi JUB Revitalcolr Si ili Revitalcolor Ag
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#5 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by dobar osjecaj »

.
Last edited by dobar osjecaj on 11/06/2019 09:58, edited 1 time in total.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#6 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by Danguba »

http://dugatehna.ba/proizvodi/tehnograf/

Ovu sam ja koristio i nakon 4 god. mogu reci da su postojane.
Ponekada uzmem masinu za pranje auta(pod pritiskom) i operem neke dijelove. Niti promijeni boju niti se ljusta. Svaka pohvala za ovu fasadnu boju.
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by drndalo »

https://www.facebook.com/Colorit-boje-i ... 7/?fref=ts

Colorit ima preporuku... Odlicno rade i proizvode, na moja pitanja koja se pokazase drugorazredna, oni postavise vaznija meni, za sta mi i kako treba, te prosirise vidik...
User avatar
ElRe
Posts: 10800
Joined: 12/12/2011 11:28

#8 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by ElRe »

Da osvježimo temu... Treba da radim termo fasadu na kući. JUB je kvalitetan, ali vidim da se mogu naći i proizvodi Bekament, Maxima... Da li imate preporuke, iskustva i sl?
Hvala
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#9 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by ABH017 »

ElRe wrote:Da osvježimo temu... Treba da radim termo fasadu na kući. JUB je kvalitetan, ali vidim da se mogu naći i proizvodi Bekament, Maxima... Da li imate preporuke, iskustva i sl?
Hvala
Pozdrav.
Ne znam koliko ću biti objektivan, jer sam poslom usko vezan za fasade. Jub, Bekament i Maxima imaju kompletne fasadne sisteme i dugogodišnje iskustvo u proizvodnji. Sva 3 proizvođača imaju kvalitetne proizvode i daju garancije za svoje materijale.
Razlika je u cijeni, jer "zapadni" proizvođači imaju malo visočije cijene, dok su "istočni" dosta prihvatljiviji za naše uslove.
Koliko je bitan odabir materijala, toliko je bitan odabir i majstorski ekipe, koja će to odraditi.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#10 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by Nivelacija »

ElRe wrote:Da osvježimo temu... Treba da radim termo fasadu na kući. JUB je kvalitetan, ali vidim da se mogu naći i proizvodi Bekament, Maxima... Da li imate preporuke, iskustva i sl?
Hvala
JUB je izvikan...

Uzmi domaci baumy i jub neka isti majstor odradi po 2 kvadrata, neces naci razliku.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by spreca »

ABH017 wrote:
ElRe wrote:Da osvježimo temu... Treba da radim termo fasadu na kući. JUB je kvalitetan, ali vidim da se mogu naći i proizvodi Bekament, Maxima... Da li imate preporuke, iskustva i sl?
Hvala
Pozdrav.
Ne znam koliko ću biti objektivan, jer sam poslom usko vezan za fasade. Jub, Bekament i Maxima imaju kompletne fasadne sisteme i dugogodišnje iskustvo u proizvodnji. Sva 3 proizvođača imaju kvalitetne proizvode i daju garancije za svoje materijale.
Razlika je u cijeni, jer "zapadni" proizvođači imaju malo visočije cijene, dok su "istočni" dosta prihvatljiviji za naše uslove.
Koliko je bitan odabir materijala, toliko je bitan odabir i majstorski ekipe, koja će to odraditi.
Uzmi JUB i spavaj mirno ali koliko je vazan materijal ili proizvodjac toliko je vazna i strucnost izvodjaca radova...ja kad bih birao izabrao bih JUB jer ima dugu tradiciju i poznati kvalitet...jedino sto bih ti savjetovao to da izbjegnes JUBove proizvode iz Simanovaca(srbija)iako navodno nema razlike a ima ....evo npr u Rusiji i posle 20-30 godina sve te fasade stoje kao da su juce uradjene(imam ja na vikendici) a ako uzmemo vremenske uslove u rusiji i u BiH ,treba da ti bude jasno kome ces dati prednost...mozda su skuplji od drugih ali su i kvalitetniji...fasada se ne radi svako par godina kao unutrasnje krecenje...fasad je dosta skupa investicija , zato dobro razmisli...neko predlozi neki domaci proizvod , ja jesam za domace ali kad je u pitanju fasada onda biram najbolje
User avatar
ElRe
Posts: 10800
Joined: 12/12/2011 11:28

#12 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by ElRe »

spreca wrote:
ABH017 wrote: Pozdrav.
Ne znam koliko ću biti objektivan, jer sam poslom usko vezan za fasade. Jub, Bekament i Maxima imaju kompletne fasadne sisteme i dugogodišnje iskustvo u proizvodnji. Sva 3 proizvođača imaju kvalitetne proizvode i daju garancije za svoje materijale.
Razlika je u cijeni, jer "zapadni" proizvođači imaju malo visočije cijene, dok su "istočni" dosta prihvatljiviji za naše uslove.
Koliko je bitan odabir materijala, toliko je bitan odabir i majstorski ekipe, koja će to odraditi.
Uzmi JUB i spavaj mirno ali koliko je vazan materijal ili proizvodjac toliko je vazna i strucnost izvodjaca radova...ja kad bih birao izabrao bih JUB jer ima dugu tradiciju i poznati kvalitet...jedino sto bih ti savjetovao to da izbjegnes JUBove proizvode iz Simanovaca(srbija)iako navodno nema razlike a ima ....evo npr u Rusiji i posle 20-30 godina sve te fasade stoje kao da su juce uradjene(imam ja na vikendici) a ako uzmemo vremenske uslove u rusiji i u BiH ,treba da ti bude jasno kome ces dati prednost...mozda su skuplji od drugih ali su i kvalitetniji...fasada se ne radi svako par godina kao unutrasnje krecenje...fasad je dosta skupa investicija , zato dobro razmisli...neko predlozi neki domaci proizvod , ja jesam za domace ali kad je u pitanju fasada onda biram najbolje
Zahvaljujem na savjetima. Na kraju sam stavio Austroterm grafitni stiropor 8 (navodno identičan običnom od 10) i Baumit fasadu. Mastor je rekao da nikako ne uzimam JUB iz Srbije, a Bekament i Maxima su navodno lošiji od pravog JUBa i Baumita (pojava gljivica, fasada blijedi već nakon godinu, dvije, dok ovi bolji bez problema traju 7 i više godina...)
Last edited by ElRe on 11/06/2019 09:56, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by spreca »

ElRe wrote:
spreca wrote:
ABH017 wrote: Pozdrav.
Ne znam koliko ću biti objektivan, jer sam poslom usko vezan za fasade. Jub, Bekament i Maxima imaju kompletne fasadne sisteme i dugogodišnje iskustvo u proizvodnji. Sva 3 proizvođača imaju kvalitetne proizvode i daju garancije za svoje materijale.
Razlika je u cijeni, jer "zapadni" proizvođači imaju malo visočije cijene, dok su "istočni" dosta prihvatljiviji za naše uslove.
Koliko je bitan odabir materijala, toliko je bitan odabir i majstorski ekipe, koja će to odraditi.
Uzmi JUB i spavaj mirno ali koliko je vazan materijal ili proizvodjac toliko je vazna i strucnost izvodjaca radova...ja kad bih birao izabrao bih JUB jer ima dugu tradiciju i poznati kvalitet...jedino sto bih ti savjetovao to da izbjegnes JUBove proizvode iz Simanovaca(srbija)iako navodno nema razlike a ima ....evo npr u Rusiji i posle 20-30 godina sve te fasade stoje kao da su juce uradjene(imam ja na vikendici) a ako uzmemo vremenske uslove u rusiji i u BiH ,treba da ti bude jasno kome ces dati prednost...mozda su skuplji od drugih ali su i kvalitetniji...fasada se ne radi svako par godina kao unutrasnje krecenje...fasad je dosta skupa investicija , zato dobro razmisli...neko predlozi neki domaci proizvod , ja jesam za domace ali kad je u pitanju fasada onda biram najbolje
Zahvaljujem na savjetima. Na kraju sam stavio Austroterm grafitni stiropor i Baumit fasadu. Mastor je rekao da nikako ne uzimam JUB iz Srbije, a Bekament i Maxima su navodno lošiji od pravog JUBa i Baumita (pojava gljivica, fasada blijedi već nakon godinu, dvije, dok ovi bolji bez problema traju 7 i više godina...)
Cestitam na zavrsenim poslovima i da ti dugo traje ...ja sam ti isto napisao da izbjegavas JUB Simanovci....postojanost boja zavisi od nijanse boje najvise a i kvalitete naravno
User avatar
ElRe
Posts: 10800
Joined: 12/12/2011 11:28

#14 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by ElRe »

spreca wrote: Cestitam na zavrsenim poslovima i da ti dugo traje ...ja sam ti isto napisao da izbjegavas JUB Simanovci....postojanost boja zavisi od nijanse boje najvise a i kvalitete naravno
Hvala
kokolina
Posts: 219
Joined: 03/12/2006 15:55
Location: mostar

#15 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by kokolina »

Ima li ko iskustva sa fasadom bojom u bazenu?
Do sad smo koristili dvokomponentne prvo slovensku i tad je bilo sve ok ali u nemogućnosti nabavke iste nakon par godina uzmemo neku iz Srbije i onda nam se pojave mjehurići po zidovima
Sad je li to slučajnost ili ne ove godine smo odlučili prefarbati fasadom bojom pa ako ima neko preporuku naravno omjer cjena/kvaliteta me zanima
Chromos je kanta 15 l oko 160 maraka, jub 140 čini mi se caparol 160
A helios 70 maraka
U planu svakako imamo kad dođu bolja vremena ostrugat sve i navuć neki hidro premaz kao završnu oblogu ali za ovu sezonu sto jeftinije to bolje
User avatar
muxa
Posts: 489
Joined: 07/10/2014 23:09

#16 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by muxa »

Caparol, JUB, Ceresit, Baumit ili nešto četvrto?
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#17 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by Hajvan »

muxa wrote: 16/03/2022 23:20 Caparol, JUB, Ceresit, Baumit ili nešto četvrto?
Bitan je komplet sistem

Kamena vuna, pa grafit umjesto stiropora
Zavrsni sloj slikonski, sa bioaktivnim elemntima protiv gljivica i algi, plus je i ako ima u sebi sistem samociscenja

Dakle - iz navedenog- caparol ili baumit imaju takve sisteme
Jub je obicni praskar, nema tu hemijske industrije ni u tragovima
User avatar
muxa
Posts: 489
Joined: 07/10/2014 23:09

#18 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by muxa »

Nebi grafit 100% al razmišljam o Dalmatiner. Ne znam kako se pokazao? Izmedju Baumita SilikatTop i Caparol Capatect KD sta bi preporučili? Jel Ceresit klasa ispod ova 2?
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#19 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by Hajvan »

muxa wrote: 17/03/2022 00:15 Nebi grafit 100% al razmišljam o Dalmatiner. Ne znam kako se pokazao? Izmedju Baumita SilikatTop i Caparol Capatect KD sta bi preporučili? Jel Ceresit klasa ispod ova 2?
Ja sam ugradio dalmatiner i capatect

Edit: nije cpatect zavrsna, vec Amphisilan :)
User avatar
muxa
Posts: 489
Joined: 07/10/2014 23:09

#20 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by muxa »

U čemu je razlika? Koliko si plaćao tu po kanti? Kako si generalno zadovoljan Caparolom?
Post Reply