Bog, religija & AI

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#101 Re: Bog, religija & AI

Post by triconja »

arzuhal wrote:Jutros sam skonto vic za temu...

Ka'e sjede tri robota: jedan s pozitronskim mozgom, drugi s neutronskim, a treći agnostik.


Image
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#102 Re: Bog, religija & AI

Post by triconja »

Bloo wrote:
triconja wrote:
Bloo wrote:Nešto dumam jutros, ako budemo imali svjesne mašine (a koje rade za nas), da li će misliti da smo mi bogovi? I da li će nas posmatrati kao omniscient and omnipotent?
Moj toster me apsolutno ne poštuje.
Mada neki najavljuju u budućnosti i dolazak robotskog Mesije...
Možda smo i mi božji roboti :D imamo funkciju, obavljamo zadatke....
Nismo mi toliko pametni, mislice masine da su tesla i ajnstajn bogovi a mi nusprodukt genetike :lol: :lol: :lol:
JA svejedno smatram da ćemo najebati :lol:
Ali prvo ćemo mi njih...jer je industrija sex robota u punom zamahu.
Dizem kredit cim pojeftine ti roboti, zivotna investicija moja ti :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50431
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#103 Re: Bog, religija & AI

Post by Bloo »

Svejedno smo ga zglajzali kao vrsta.
Mislim da nam je vrijeme da idemo.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#104 Re: Bog, religija & AI

Post by triconja »

kiligonzales wrote:
broj dva wrote:Pravi AI je jos uvjek nedostizan san, ovo sto sada imamo je kao ovi "hoverboard" koje sada imamo, jedan obicni segway sa malo novijim dizajnom.
I vjerujem (bez da mogu tacno obrazloziti zasto) da ako kojim slucajem uspijemo napraviti pravi AI da necemo imati totalnu kontrolu nad "svojim" stvorenjem. A da li ce AI biti religiozni - nemamo osnova za zakljucak ali ako budu u tim vodama cisto sumnjam da ce se furati na djevicu Mariju ili Muhameda. Mozda ce biti St. Alan Turing i Prophet Steve Jobs. Mozda nece imati potrebe za tim pitanjima jer ce znati ko ih je stvorio, mozda cak i zasto. A jedna od osnovnih karakteristika pravog AI je valja sposobnost intelektualne evolucije. Ne mozes napraviti um pa ga onda ograniciti...
Problem je sto je software ogranicen, a bome i hardware. Jedno drugo sputavaju, da bi razvio nesto sto bi bilo sto blize covjeku moras i jedno i drugo dovesti do savrsenstva. Pitanje ce biti kako ugnijezditi veliku kolicinu podataka u samome robotu, kojim ce on svakodnevno baratati, kako ce selektirati podatke, prepoznavati probleme, razvijati vlastite algoritme i rjesavati probleme. Sto covjek radi instiktivno, robot radi kroz software. AI postoji ali primjenjuje obrasce koji su prosti oblici ljudskog djelovanja, ali ipak dovoljno slozeni za razvoj. AI je prisutan u pojedinim aparatima tipa Siri Applea, gdje mu je svrha inteligentnog personalnog asistenta, gdje je tu Google AI, Bing i mnogih drugih koji razvijaju vlastiti kod za AI, do ovih koji godinama po svijetu prave robote sa razlicitim oblicima AI koji se za sad oslanjaju na baze i podatke koji su ugradili u sami hardware robota ili na baze koje su dostupne na internetu. Sve se razvija, sada i nemjerljivom brzinom u odnosu na prije. Ko zna koliko cemo revolucija industrijskih dozivjeti u ovome stoljecu. Mozda daleko vise nego do sada...

Covjeku su potrebna cula i mozak da memorira na terabajte informacija i opet se ne moze prisjetiti svega sto je zapamtio, jer covjek i sam pokusava da razumije nacin na koji pamti, covjek je sam sebi enigma, a bavio bi se poimanjem neceg sto se naziva bogom koji bez obzira da li postoji ili ne postoji za covjeka je superiornije bice. :D
Ja kako skontah danasnji ai se ogleda u sljedecem:
Imas kao trojstvo u programu, ima pravnik, ucitelj i kadija. Pravnik pravi robote (ai je robot u ovom slucaju da se olaksa misaoni proces kod citaoca), ucitelj daje zadatak i ocjenjuje i kasnije idu kod kadije i kadija radi katil ferman svakom ko nije ostvario dobre rezultate. I na osnovu prezivjelih robota prave se "kopije" sa malim oscilacijama i od tih kopija neka sa promjenom u kodu ce taj isti poso raditi bolje nego otac i tako to. Nakon nekoliko miliona generacija dobijes nesto sto radi neki zadatak sa tacnoscu od 40 %.

Zanimljivost: kae ono sto captcha radis ustvari tako obucavas robote da budu efikasniji u prepoznavanju oblika :lol: :lol: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#105 Re: Bog, religija & AI

Post by triconja »

Bloo wrote:Svejedno smo ga zglajzali kao vrsta.
Mislim da nam je vrijeme da idemo.
Zamisli da bude cijena seksualnih robota oko 100k darra. Mislim da bi raja kupovala grupno, odu kod notara i svaki da 10k a u ugovoru naznace da svaki moze jedan dan koristiti :lol: :lol: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#106 Re: Bog, religija & AI

Post by triconja »

Bloo wrote:Nikako ovo sebi da zbacim
https://www.amazon.com/Cognitive-Approa ... 0907845428
Could a machine have an immaterial mind? The author argues that true conscious machines can be built, but rejects artificial intelligence and classical neural networks in favour of the emulation of the cognitive processes of the brain―the flow of inner speech, inner imagery and emotions. This results in a non-numeric meaning-processing machine with distributed information representation and system reactions. It is argued that this machine would be conscious; it would be aware of its own existence and its mental content and perceive this as immateria
A ja budale, ko kaze da ljudi ne razmisljaju u nulama i jedinicama? :-) :lol: :lol: :lol:

Nece to bit zanimljivo ko seksualni robot, jos ce zvocat :izet: :lol: :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50431
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#107 Re: Bog, religija & AI

Post by Bloo »

triconja wrote:
Bloo wrote:Svejedno smo ga zglajzali kao vrsta.
Mislim da nam je vrijeme da idemo.
Zamisli da bude cijena seksualnih robota oko 100k darra. Mislim da bi raja kupovala grupno, odu kod notara i svaki da 10k a u ugovoru naznace da svaki moze jedan dan koristiti :lol: :lol: :lol:
:|
Hajmo razglabati o implikacijama hipoteticke situacije da seks roboti budu svima dostupni.
Pretvorit ce nam se zivot u irl Mirror seriju.
Osim prednosti imanja robota kao companiona (npr konverzacija, hodajuca google it! masina, occasional sex, pomoć fizicka), misliš da bi ljudski rod znao to koristiti u mjeri?
vjerovatno će većina izgubiti doticaj sa realnosti i sposobnost ostvarivanja komunikacije sa drugim spolom.
Sto se tice devijantnog ponasanja, s jedne strane dobro je sto ce se moci izivljavati na "nezivom" bicu, a s druge strane ko kaze da ce se zaustaviti na robotima?
Vaki cemo bitiii
Image
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#108 Re: Bog, religija & AI

Post by triconja »

Bloo wrote:
triconja wrote:
Bloo wrote:Svejedno smo ga zglajzali kao vrsta.
Mislim da nam je vrijeme da idemo.
Zamisli da bude cijena seksualnih robota oko 100k darra. Mislim da bi raja kupovala grupno, odu kod notara i svaki da 10k a u ugovoru naznace da svaki moze jedan dan koristiti :lol: :lol: :lol:
:|
Hajmo razglabati o implikacijama hipoteticke situacije da seks roboti budu svima dostupni.
Pretvorit ce nam se zivot u irl Mirror seriju.
Osim prednosti imanja robota kao companiona (npr konverzacija, hodajuca google it! masina, occasional sex, pomoć fizicka), misliš da bi ljudski rod znao to koristiti u mjeri?
vjerovatno će većina izgubiti doticaj sa realnosti i sposobnost ostvarivanja komunikacije sa drugim spolom.
Sto se tice devijantnog ponasanja, s jedne strane dobro je sto ce se moci izivljavati na "nezivom" bicu, a s druge strane ko kaze da ce se zaustaviti na robotima?
Vaki cemo bitiii
Image
Eto te pocela ko starije generacije kad neko novo cudo izadje, te radio unisti djecu, te tv unisti djecu, te auta unistise djecu, telefon unisti djecu, kompjuter unisti djecu a nikad se bolje nije zivilo nego sad. Vrhunac tehnologije i eto treba zabraniti uzivanje u plodovima svojih predaka koji su krv propisali da bi mi imali ovo sto sad imamo.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50431
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#109 Re: Bog, religija & AI

Post by Bloo »

Ja pokušavam vamo da ozbiljno trućam jednom u životu :lol: :lol: :lol: , a on se zajebaje. :-?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#110 Re: Bog, religija & AI

Post by triconja »

Bloo wrote:Ja pokušavam vamo da ozbiljno trućam jednom u životu :lol: :lol: :lol: , a on se zajebaje. :-?
Previse ti to ozbiljno ko otac i mati kad se prvi put napijes :lol: .

Mislim da ce uskoro moci da se dijete sklepa u epruveti i turi u furunu da se pece 9 mjeseci i kao tako il roditeljima ili na mjesto kolektivnog stanovanja. Roditelji imaju seksualne robote, boli ih ona stvar za djecom.

E a zamisli da se testira dnk i sperma korisnika seksualnih robota i da se najbolji genetski materijal proslijedi na pokretnu traku i eto ti eksponencijalno veci broj pametnih ljudi nego ikad prije. Naravno ovo sa seksualnim robotima se moze uraditi kao radis na poslu i dobijes univerzalne pare, krenes kuci i na printeru kupis hljeb i zejtin i ubacis karticu u robota za po sata i eto.

Edit: jos dodaj tome i to sto ce 5 milijardi ljudi ostat bez posla kad roboti uznapreduju, il ce bit genocid nevidjenih proporcija ili ce biti glupi poslovi koji su placeni dovoljno da prezivis i eto.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#111 Re: Bog, religija & AI

Post by triconja »

Bloo wrote:Ja pokušavam vamo da ozbiljno trućam jednom u životu :lol: :lol: :lol: , a on se zajebaje. :-?
Evo pitanje za tebe, znaci sta bi ti radje il da klasicno trazis zagondjiju, nadjes ga dobijete dijete, nastaje belaj i svadje i zajebancije i na kraju razvod ili krnjav brak zbog djeteta ili fino otic i uzet katalog i platit spermu i dati svoju jajnu celiju i da za 9 mjeseci dobijes dijete na adresu bez ikakvih deformiteta? A u kuci imas zagondjiju (seksualnog robota) koji se nece svadjati sa tobom i sa kojim neces imati problema :lol: .
Last edited by triconja on 25/01/2018 00:14, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50431
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#112 Re: Bog, religija & AI

Post by Bloo »

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50431
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#113 Re: Bog, religija & AI

Post by Bloo »

triconja wrote:
Bloo wrote:Ja pokušavam vamo da ozbiljno trućam jednom u životu :lol: :lol: :lol: , a on se zajebaje. :-?
Evo pitanje za tebe, znaci sta bi ti radje il da klasicno trazis zagondjiju, nadjes ga dobijete dijete, nastaje belaj i svadje i zajebancije i na kraju razvod ili krnjav brak zbog djeteta ili fino otic i uzet katalog i platit spermu i dati svoju jajnu celiju i da za 9 mjeseci dobijes dijete na adresu bez ikakvih deformiteta? A u kuci imas zagondjiju koji se nece svadjati sa tobom i sa kojim neces imati problema :lol: .
Mrsko mi da mu mjenjam ulje
Image
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#114 Re: Bog, religija & AI

Post by triconja »

Bloo wrote:
triconja wrote:
Bloo wrote:Ja pokušavam vamo da ozbiljno trućam jednom u životu :lol: :lol: :lol: , a on se zajebaje. :-?
Evo pitanje za tebe, znaci sta bi ti radje il da klasicno trazis zagondjiju, nadjes ga dobijete dijete, nastaje belaj i svadje i zajebancije i na kraju razvod ili krnjav brak zbog djeteta ili fino otic i uzet katalog i platit spermu i dati svoju jajnu celiju i da za 9 mjeseci dobijes dijete na adresu bez ikakvih deformiteta? A u kuci imas zagondjiju koji se nece svadjati sa tobom i sa kojim neces imati problema :lol: .
Mrsko mi da mu mjenjam ulje
Image
:thumbup:
Ima nas kojima ne bi bilo tesko to raditi za malo :izet: .

Salu na stranu, necemo mi to dozivjeti kako treba ali bit ce zanimljivo. :D
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#115 Re: Bog, religija & AI

Post by kiligonzales »

triconja wrote:
Bloo wrote:Ja pokušavam vamo da ozbiljno trućam jednom u životu :lol: :lol: :lol: , a on se zajebaje. :-?
Previse ti to ozbiljno ko otac i mati kad se prvi put napijes :lol: .

Mislim da ce uskoro moci da se dijete sklepa u epruveti i turi u furunu da se pece 9 mjeseci i kao tako il roditeljima ili na mjesto kolektivnog stanovanja. Roditelji imaju seksualne robote, boli ih ona stvar za djecom.

E a zamisli da se testira dnk i sperma korisnika seksualnih robota i da se najbolji genetski materijal proslijedi na pokretnu traku i eto ti eksponencijalno veci broj pametnih ljudi nego ikad prije. Naravno ovo sa seksualnim robotima se moze uraditi kao radis na poslu i dobijes univerzalne pare, krenes kuci i na printeru kupis hljeb i zejtin i ubacis karticu u robota za po sata i eto.

Edit: jos dodaj tome i to sto ce 5 milijardi ljudi ostat bez posla kad roboti uznapreduju, il ce bit genocid nevidjenih proporcija ili ce biti glupi poslovi koji su placeni dovoljno da prezivis i eto.
Himamo vjestacku oplodnju, imamo
vjestacku matericu... Polako grabimo ka hovome :D

http://www.novosti.rs/vesti/lifestyle.3 ... bebe-VIDEO
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#116 Re: Bog, religija & AI

Post by kiligonzales »

triconja wrote:
kiligonzales wrote:
broj dva wrote:Pravi AI je jos uvjek nedostizan san, ovo sto sada imamo je kao ovi "hoverboard" koje sada imamo, jedan obicni segway sa malo novijim dizajnom.
I vjerujem (bez da mogu tacno obrazloziti zasto) da ako kojim slucajem uspijemo napraviti pravi AI da necemo imati totalnu kontrolu nad "svojim" stvorenjem. A da li ce AI biti religiozni - nemamo osnova za zakljucak ali ako budu u tim vodama cisto sumnjam da ce se furati na djevicu Mariju ili Muhameda. Mozda ce biti St. Alan Turing i Prophet Steve Jobs. Mozda nece imati potrebe za tim pitanjima jer ce znati ko ih je stvorio, mozda cak i zasto. A jedna od osnovnih karakteristika pravog AI je valja sposobnost intelektualne evolucije. Ne mozes napraviti um pa ga onda ograniciti...
Problem je sto je software ogranicen, a bome i hardware. Jedno drugo sputavaju, da bi razvio nesto sto bi bilo sto blize covjeku moras i jedno i drugo dovesti do savrsenstva. Pitanje ce biti kako ugnijezditi veliku kolicinu podataka u samome robotu, kojim ce on svakodnevno baratati, kako ce selektirati podatke, prepoznavati probleme, razvijati vlastite algoritme i rjesavati probleme. Sto covjek radi instiktivno, robot radi kroz software. AI postoji ali primjenjuje obrasce koji su prosti oblici ljudskog djelovanja, ali ipak dovoljno slozeni za razvoj. AI je prisutan u pojedinim aparatima tipa Siri Applea, gdje mu je svrha inteligentnog personalnog asistenta, gdje je tu Google AI, Bing i mnogih drugih koji razvijaju vlastiti kod za AI, do ovih koji godinama po svijetu prave robote sa razlicitim oblicima AI koji se za sad oslanjaju na baze i podatke koji su ugradili u sami hardware robota ili na baze koje su dostupne na internetu. Sve se razvija, sada i nemjerljivom brzinom u odnosu na prije. Ko zna koliko cemo revolucija industrijskih dozivjeti u ovome stoljecu. Mozda daleko vise nego do sada...

Covjeku su potrebna cula i mozak da memorira na terabajte informacija i opet se ne moze prisjetiti svega sto je zapamtio, jer covjek i sam pokusava da razumije nacin na koji pamti, covjek je sam sebi enigma, a bavio bi se poimanjem neceg sto se naziva bogom koji bez obzira da li postoji ili ne postoji za covjeka je superiornije bice. :D
Ja kako skontah danasnji ai se ogleda u sljedecem:
Imas kao trojstvo u programu, ima pravnik, ucitelj i kadija. Pravnik pravi robote (ai je robot u ovom slucaju da se olaksa misaoni proces kod citaoca), ucitelj daje zadatak i ocjenjuje i kasnije idu kod kadije i kadija radi katil ferman svakom ko nije ostvario dobre rezultate. I na osnovu prezivjelih robota prave se "kopije" sa malim oscilacijama i od tih kopija neka sa promjenom u kodu ce taj isti poso raditi bolje nego otac i tako to. Nakon nekoliko miliona generacija dobijes nesto sto radi neki zadatak sa tacnoscu od 40 %.

Zanimljivost: kae ono sto captcha radis ustvari tako obucavas robote da budu efikasniji u prepoznavanju oblika :lol: :lol: :lol:
Pises i ironises, ali svakako ono sto je losije otpada u tehnici, a ono sto je bolje nastavlja svoj put. Tako da je covjek sve to onome sto kreira, a ujedno iz svega toga uci i sam. AI ce nauciti onoliko koliko covjek ponudi kvalitetnih objasnjenja. Algoritam bilo cemu valja odrediti, a ne necemu sto ni sami covjek ne zna sta mu moze biti krajnja mogucnost. :D

Nekad je tako tesko bilo pisati cisti kod, danas su ljudi prilagodili sve da im bude lakse. :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#117 Re: Bog, religija & AI

Post by triconja »

kiligonzales wrote:
triconja wrote: Ja kako skontah danasnji ai se ogleda u sljedecem:
Imas kao trojstvo u programu, ima pravnik, ucitelj i kadija. Pravnik pravi robote (ai je robot u ovom slucaju da se olaksa misaoni proces kod citaoca), ucitelj daje zadatak i ocjenjuje i kasnije idu kod kadije i kadija radi katil ferman svakom ko nije ostvario dobre rezultate. I na osnovu prezivjelih robota prave se "kopije" sa malim oscilacijama i od tih kopija neka sa promjenom u kodu ce taj isti poso raditi bolje nego otac i tako to. Nakon nekoliko miliona generacija dobijes nesto sto radi neki zadatak sa tacnoscu od 40 %.

Zanimljivost: kae ono sto captcha radis ustvari tako obucavas robote da budu efikasniji u prepoznavanju oblika :lol: :lol: :lol:
Pises i ironises, ali svakako ono sto je losije otpada u tehnici, a ono sto je bolje nastavlja svoj put. Tako da je covjek sve to onome sto kreira, a ujedno iz svega toga uci i sam. AI ce nauciti onoliko koliko covjek ponudi kvalitetnih objasnjenja. Algoritam bilo cemu valja odrediti, a ne necemu sto ni sami covjek ne zna sta mu moze biti krajnja mogucnost. :D

Nekad je tako tesko bilo pisati cisti kod, danas su ljudi prilagodili sve da im bude lakse. :D
Ja kako sam skonto stavis algoritam sto jednostavniji i program sam radi, tj skuplja podatke na osnovu fitnesa (varijabla koja oznacava koliko je dobar taj robot za neku funkciju, sto je veca vrijednost to je bolje) i tako se nekoliko miliona ciklusa odradi i eto dobijes nesto sto kao i funkcionise. Isto kao da kazes djetetu kamion, das mu bojice i zatvoris ga u sobu i nikad ne vidis sta je nacrto i nemas pojma sta radi jer si zauzet necim drugim, tj pravljenjem novog djeteta :lol: .

Zanimljivo ce biti buducim generacijama kad ne budu nikako imali posla zbog ovih kompjuterskih zajebancija :lol: :lol: :lol:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#118 Re: Bog, religija & AI

Post by arzuhal »

triconja wrote:
arzuhal wrote:Jutros sam skonto vic za temu...

Ka'e sjede tri robota: jedan s pozitronskim mozgom, drugi s neutronskim, a treći agnostik.


Image
Šta ja mogu s tim što si ti operisan od vrhunskog, kvalitetnog, dobrog, solidnog, nelošeg, podnošljivog humora :-D

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50431
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#119 Re: Bog, religija & AI

Post by Bloo »

Crickets :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Oplakah sabahile
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#120 Re: Bog, religija & AI

Post by kiligonzales »

triconja wrote:
kiligonzales wrote:
triconja wrote: Ja kako skontah danasnji ai se ogleda u sljedecem:
Imas kao trojstvo u programu, ima pravnik, ucitelj i kadija. Pravnik pravi robote (ai je robot u ovom slucaju da se olaksa misaoni proces kod citaoca), ucitelj daje zadatak i ocjenjuje i kasnije idu kod kadije i kadija radi katil ferman svakom ko nije ostvario dobre rezultate. I na osnovu prezivjelih robota prave se "kopije" sa malim oscilacijama i od tih kopija neka sa promjenom u kodu ce taj isti poso raditi bolje nego otac i tako to. Nakon nekoliko miliona generacija dobijes nesto sto radi neki zadatak sa tacnoscu od 40 %.

Zanimljivost: kae ono sto captcha radis ustvari tako obucavas robote da budu efikasniji u prepoznavanju oblika :lol: :lol: :lol:
Pises i ironises, ali svakako ono sto je losije otpada u tehnici, a ono sto je bolje nastavlja svoj put. Tako da je covjek sve to onome sto kreira, a ujedno iz svega toga uci i sam. AI ce nauciti onoliko koliko covjek ponudi kvalitetnih objasnjenja. Algoritam bilo cemu valja odrediti, a ne necemu sto ni sami covjek ne zna sta mu moze biti krajnja mogucnost. :D

Nekad je tako tesko bilo pisati cisti kod, danas su ljudi prilagodili sve da im bude lakse. :D
Ja kako sam skonto stavis algoritam sto jednostavniji i program sam radi, tj skuplja podatke na osnovu fitnesa (varijabla koja oznacava koliko je dobar taj robot za neku funkciju, sto je veca vrijednost to je bolje) i tako se nekoliko miliona ciklusa odradi i eto dobijes nesto sto kao i funkcionise. Isto kao da kazes djetetu kamion, das mu bojice i zatvoris ga u sobu i nikad ne vidis sta je nacrto i nemas pojma sta radi jer si zauzet necim drugim, tj pravljenjem novog djeteta :lol: .

Zanimljivo ce biti buducim generacijama kad ne budu nikako imali posla zbog ovih kompjuterskih zajebancija :lol: :lol: :lol:
Ovo je tanja knjiga o tome kako razumjeti podatke ili statistical learning:D
http://www-bcf.usc.edu/~gareth/ISL/ISLR ... inting.pdf

Taj dio price skroz ukratko :D
https://www.youtube.com/watch?v=IpGxLWOIZy4

A to je tek jedan dio Machine Learninga koji je ipak jedan dio razvoja AI. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50431
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#121 Re: Bog, religija & AI

Post by Bloo »

Onog momenta kada AI prođe CAPTCHA test, to znači da je dosegla nivo razvoja da može pročitati nešto, usvojiti znanje i primjeniti.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#122 Re: Bog, religija & AI

Post by zijancer »

to otprilike znači margarin..a tu smo već stigli i bez AI :P
eh sad, vratiti sunce, kišu i vjetar u maslinovo ulje i miris u pokošenu travu
zar nismo odatle i pošli :draguljce:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#123 Re: Bog, religija & AI

Post by triconja »

kiligonzales wrote:
triconja wrote: Ja kako sam skonto stavis algoritam sto jednostavniji i program sam radi, tj skuplja podatke na osnovu fitnesa (varijabla koja oznacava koliko je dobar taj robot za neku funkciju, sto je veca vrijednost to je bolje) i tako se nekoliko miliona ciklusa odradi i eto dobijes nesto sto kao i funkcionise. Isto kao da kazes djetetu kamion, das mu bojice i zatvoris ga u sobu i nikad ne vidis sta je nacrto i nemas pojma sta radi jer si zauzet necim drugim, tj pravljenjem novog djeteta :lol: .

Zanimljivo ce biti buducim generacijama kad ne budu nikako imali posla zbog ovih kompjuterskih zajebancija :lol: :lol: :lol:
Ovo je tanja knjiga o tome kako razumjeti podatke ili statistical learning:D
http://www-bcf.usc.edu/~gareth/ISL/ISLR ... inting.pdf

Taj dio price skroz ukratko :D
https://www.youtube.com/watch?v=IpGxLWOIZy4

A to je tek jedan dio Machine Learninga koji je ipak jedan dio razvoja AI. :D
Gledao sam dosta primjera po yt o machine learning, gledao nekoliko predavanja i procitao nekoliko materijala, znaci prejako. :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81713
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#124 Re: Bog, religija & AI

Post by Truba »

Image

:mrgreen:

Image

:oops: :oops: :oops:

Image

:skoljka: :skoljka: :skoljka: :run: :run: :run:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50431
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#125 Re: Bog, religija & AI

Post by Bloo »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Konje očito ne ubijaju, zar ne........
Post Reply