Bog i smisao za humor

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
fatamorgana
Posts: 26878
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#126 Re: Bog i smisao za humor

Post by fatamorgana »

NIN wrote:
To ti velis! :) Al neki Ga ipak pokusavaju spoznati razumom kao, recimo, Ajnstajn. Ako moze on onda mogu i mnogi drugi (ne mislim postici ono sto je on postigao nego pokusati razmisljati kao on, sto nije nimalo tesko). Sigurno! :)
Ja sam samo na malo saljiv nacin naveo ono sto tvrde vjernici ....
mouton noir
Posts: 625
Joined: 18/04/2013 13:43
Location: selo

#127 Re: Bog i smisao za humor

Post by mouton noir »

e vala da hoce vise taj sudnji dan ili sta li vec pa da vidimo ko je upravu :D jedva cekam, znatizelja me ubi :D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#128 Re: Bog i smisao za humor

Post by respo »

"bog" ima smisao za humor
rezultat lik i djelo mnogih ljudi ovog svijeta :D
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#129 Re: Bog i smisao za humor

Post by sour cherry »

Slazem se, pa nema dana da ja ne mislim na abrahamskog boga, pa ne bi inace ni visio na religiji, :lol:
:D :D :D Što jest jest.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26878
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#130 Re: Bog i smisao za humor

Post by fatamorgana »

sour cherry wrote:
Slazem se, pa nema dana da ja ne mislim na abrahamskog boga, pa ne bi inace ni visio na religiji, :lol:
:D :D :D Što jest jest.
Drago mi je da pratiš moj lik i djelo, :kravata:
Smajic.smajo
Posts: 614
Joined: 01/07/2013 14:05

#131 Re: Bog i smisao za humor

Post by Smajic.smajo »

Jedan od najvecih problema vjernika je sto boga nece da spoznaju razumom, il da makar pokusaju, pokusavaju ga spoznati srcem al to ne ide bas najbolje.

Ko da nesto iz fizike, recimo brzinu svjetlosti neces da spoznas razumom vec srcem, pa kazes ja u svom srcu vjerujem da je brzina tolika i tolika i onda se oslonis to svoje vjerovanje...il tako nekako :D
salvatore paradise
Posts: 1547
Joined: 27/05/2013 19:42
Location: Za zlo sam teski laik...

#132 Re: Bog i smisao za humor

Post by salvatore paradise »

Smajic.smajo wrote:Jedan od najvecih problema vjernika je sto boga nece da spoznaju razumom, il da makar pokusaju, pokusavaju ga spoznati srcem al to ne ide bas najbolje.

Ko da nesto iz fizike, recimo brzinu svjetlosti neces da spoznas razumom vec srcem, pa kazes ja u svom srcu vjerujem da je brzina tolika i tolika i onda se oslonis to svoje vjerovanje...il tako nekako :D
Jedan od najvecih problema vjernika je taj sto oni jednostavno nemaju smisao za humor.
User avatar
Eluveitie
Posts: 2772
Joined: 15/09/2012 00:13
Location: Winterfell

#133 Re: Bog i smisao za humor

Post by Eluveitie »

Često smisao za humor povezujem sa inteligencijom, tako da nemoguće da ga nema. Eh sad, jel' pomalo onaj crni humor ili ne, još sa sobom nisam rasčistila. :D
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#134 Re: Bog i smisao za humor

Post by NIN »

salvatore paradise wrote:Jedan od najvecih problema vjernika je taj sto oni jednostavno nemaju smisao za humor.
Jedan od najvecih problema nevjernika je taj sto oni prosto nemaju dovoljno intelekta za shvatiti nesto tako jednostavno kao sto je vjernik, ako cemo vec generlizovat!

I ne lupaj vise gluposti, molim te! :wink:
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#135 Re: Bog i smisao za humor

Post by NeenaSa »

Hebes zivot ako nemas smisla za humor.
Radilo se o bilo kom.
salvatore paradise
Posts: 1547
Joined: 27/05/2013 19:42
Location: Za zlo sam teski laik...

#136 Re: Bog i smisao za humor

Post by salvatore paradise »

NIN wrote:
salvatore paradise wrote:Jedan od najvecih problema vjernika je taj sto oni jednostavno nemaju smisao za humor.
Jedan od najvecih problema nevjernika je taj sto oni prosto nemaju dovoljno intelekta za shvatiti nesto tako jednostavno kao sto je vjernik, ako cemo vec generlizovat!

I ne lupaj vise gluposti, molim te! :wink:
Glupost je to sto imam razlicito misljenje od tebe? Aferim... Pricam o iskustvu, a moje je takvo. Volio bih da nije :roll:
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#137 Re: Bog i smisao za humor

Post by Hrulj »

salvatore paradise wrote:
NIN wrote:
salvatore paradise wrote:Jedan od najvecih problema vjernika je taj sto oni jednostavno nemaju smisao za humor.
Jedan od najvecih problema nevjernika je taj sto oni prosto nemaju dovoljno intelekta za shvatiti nesto tako jednostavno kao sto je vjernik, ako cemo vec generlizovat!

I ne lupaj vise gluposti, molim te! :wink:
Glupost je to sto imam razlicito misljenje od tebe? Aferim... Pricam o iskustvu, a moje je takvo. Volio bih da nije :roll:

Ti si generalizirao. Izgleda treba biti nevjernik kako bi se dobro zivjelo, u zivotu uzivalo i znalo se saliti.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18190
Joined: 11/02/2013 11:32

#138 Re: Bog i smisao za humor

Post by Ramzess Veliki »

Great Cornholio wrote:
NIN wrote:I, sta bi? Ima li?
Ako vjeruješ da je Čovjek stvoren po Božjem obličju, i ako Čovjek ima smisao za humor, onda bi mogao zaključiti da i Bog ima smisao za humor.
Mala dis ... diverzija ... :D
Nije Bog stvorio čovjeka prema sebi, nego je čovjek predstavio Boga prema sebi.
Tak'i smo ti mi. Oholi. :nargila:
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#139 Re: Bog i smisao za humor

Post by Hrulj »

Ramzess Veliki wrote:
Great Cornholio wrote:
NIN wrote:I, sta bi? Ima li?
Ako vjeruješ da je Čovjek stvoren po Božjem obličju, i ako Čovjek ima smisao za humor, onda bi mogao zaključiti da i Bog ima smisao za humor.
Mala dis ... diverzija ... :D
Nije Bog stvorio čovjeka prema sebi, nego je čovjek predstavio Boga prema sebi.
Tak'i smo ti mi. Oholi. :nargila:
Postavka ti vazi za krscanstvo i judaizam. A ostali?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18190
Joined: 11/02/2013 11:32

#140 Re: Bog i smisao za humor

Post by Ramzess Veliki »

Hrulj wrote:
Ramzess Veliki wrote: Mala dis ... diverzija ... :D
Nije Bog stvorio čovjeka prema sebi, nego je čovjek predstavio Boga prema sebi.
Tak'i smo ti mi. Oholi. :nargila:
Postavka ti vazi za krscanstvo i judaizam. A ostali?
:D
Bog se ne može pojmiti niti opisati riječima. :thumbup:
Kosmička energija od koje je sve nastalo se ne može izmjeriti niti opisati njen karakter. :thumbup:

Neću ulaziti u raspravu o ovako ozbiljnom pitanju, ali je Islam po mom mišljenju najbliži opisu Boga kao sile od koje je nastao Univerzum i sve u njemu, a koje zastupaju ateisti i znanstvenici.
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#141 Re: Bog i smisao za humor

Post by Hrulj »

Ramzess Veliki wrote:
Hrulj wrote:
Ramzess Veliki wrote: Mala dis ... diverzija ... :D
Nije Bog stvorio čovjeka prema sebi, nego je čovjek predstavio Boga prema sebi.
Tak'i smo ti mi. Oholi. :nargila:
Postavka ti vazi za krscanstvo i judaizam. A ostali?
:D
Bog se ne može pojmiti niti opisati riječima. :thumbup:
Kosmička energija od koje je sve nastalo se ne može izmjeriti niti opisati njen karakter. :thumbup:

Neću ulaziti u raspravu o ovako ozbiljnom pitanju, ali je Islam po mom mišljenju najbliži opisu Boga kao sile od koje je nastao Univerzum i sve u njemu, a koje zastupaju ateisti i znanstvenici.
Pa onda izvini, ali ako Bog nije u svakoj od velikih religija povelik bradati bijelac zasto onda ih sve trpas u isti kos O.o?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18190
Joined: 11/02/2013 11:32

#142 Re: Bog i smisao za humor

Post by Ramzess Veliki »

Hrulj wrote:
Ramzess Veliki wrote:Bog se ne može pojmiti niti opisati riječima. :thumbup:
Kosmička energija od koje je sve nastalo se ne može izmjeriti niti opisati njen karakter. :thumbup:

Neću ulaziti u raspravu o ovako ozbiljnom pitanju, ali je Islam po mom mišljenju najbliži opisu Boga kao sile od koje je nastao Univerzum i sve u njemu, a koje zastupaju ateisti i znanstvenici.
Pa onda izvini, ali ako Bog nije u svakoj od velikih religija povelik bradati bijelac zasto onda ih sve trpas u isti kos O.o?
Teorija o kosmičkoj energiji je nastala u doba velikih filozofa u Staroj Grčkoj, u doba Platona, Arhimeda, Epikura ... nije to novo saznanje koje se pojavljuje u Islamu. Pojavljuje se i u Vedskim spisima i Bhagavad Gidi, religijama koje su doživjele svoju davnu propast zahvaljujući Budaizmu. Sad već ulazimo u ozbiljnu raspravu, a ja ne želim da svoje misli dijelim i sa kim. Moje misli i moja iskustva su samo moja, a tvoja samo tvoja. Niti ću ja moći niti želim uticati na tvoja ubjeđenja, niti ti možeš uticati na moja. Zato se ne raspravljam na religiji. Tebe a ni ikoga drugog ne treba da brine da li ja vjerujem ili ne vjerujem, niti način na koji vjerujem ili ne. Ti imaš svoj put, ja svoj, onaj treći svoj i nikada nam neće biti isti. I svako će Istinu spoznati na sebi svojstven način.
Tema je Bog i smisao za humor.
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#143 Re: Bog i smisao za humor

Post by Hrulj »

Ramzess Veliki wrote:
Hrulj wrote:
Ramzess Veliki wrote:Bog se ne može pojmiti niti opisati riječima. :thumbup:
Kosmička energija od koje je sve nastalo se ne može izmjeriti niti opisati njen karakter. :thumbup:

Neću ulaziti u raspravu o ovako ozbiljnom pitanju, ali je Islam po mom mišljenju najbliži opisu Boga kao sile od koje je nastao Univerzum i sve u njemu, a koje zastupaju ateisti i znanstvenici.
Pa onda izvini, ali ako Bog nije u svakoj od velikih religija povelik bradati bijelac zasto onda ih sve trpas u isti kos O.o?
Teorija o kosmičkoj energiji je nastala u doba velikih filozofa u Staroj Grčkoj, u doba Platona, Arhimeda, Epikura ... nije to novo saznanje koje se pojavljuje u Islamu. Pojavljuje se i u Vedskim spisima i Bhagavad Gidi, religijama koje su doživjele svoju davnu propast zahvaljujući Budaizmu. Sad već ulazimo u ozbiljnu raspravu, a ja ne želim da svoje misli dijelim i sa kim. Moje misli i moja iskustva su samo moja, a tvoja samo tvoja. Niti ću ja moći niti želim uticati na tvoja ubjeđenja, niti ti možeš uticati na moja. Zato se ne raspravljam na religiji. Tebe a ni ikoga drugog ne treba da brine da li ja vjerujem ili ne vjerujem, niti način na koji vjerujem ili ne. Ti imaš svoj put, ja svoj, onaj treći svoj i nikada nam neće biti isti. I svako će Istinu spoznati na sebi svojstven način.
Tema je Bog i smisao za humor.

Niko ne utice na tebe ni ti me se tice u sta vjerujes. Medjutim tice me se da se moja vjera stalno trpa sa ostalima u isti kos.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18190
Joined: 11/02/2013 11:32

#144 Re: Bog i smisao za humor

Post by Ramzess Veliki »

Hrulj wrote:
Niko ne utice na tebe ni ti me se tice u sta vjerujes. Medjutim tice me se da se moja vjera stalno trpa sa ostalima u isti kos.
Pa ako ti smeta a ti je praktikuj u privatnosti, a ne preko javnih medija gdje je svačije mišljenje podložno kritici.
Ovo je filozofija a ne podforum religija.
Vežeš se na moj post koji je replika NIN-u a koji se odnosi na to da je Bog stvorio čovjeka po svom liku.
Nisi imao šta da tu komentarišeš jer se nije doticalo tvoje vjere.
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#145 Re: Bog i smisao za humor

Post by Hrulj »

Ramzess Veliki wrote:
Hrulj wrote:
Niko ne utice na tebe ni ti me se tice u sta vjerujes. Medjutim tice me se da se moja vjera stalno trpa sa ostalima u isti kos.
Pa ako ti smeta a ti je praktikuj u privatnosti, a ne preko javnih medija gdje je svačije mišljenje podložno kritici.
Ovo je filozofija a ne podforum religija.
Vežeš se na moj post koji je replika NIN-u a koji se odnosi na to da je Bog stvorio čovjeka po svom liku.
Nisi imao šta da tu komentarišeš jer se nije doticalo tvoje vjere.
Doticalo me se jer nisi specifikovao koja vjera ga je takvog napravila, sto znaci da si i moju trehnuo u taj buckuris :)
A znam da meni bog nije bradati bjelac.

Javnih medija O.o?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18190
Joined: 11/02/2013 11:32

#146 Re: Bog i smisao za humor

Post by Ramzess Veliki »

Hrulj wrote: Doticalo me se jer nisi specifikovao koja vjera ga je takvog napravila, sto znaci da si i moju trehnuo u taj buckuris :)
A znam da meni bog nije bradati bjelac.

Javnih medija O.o?
I ti misliš da je mene za to briga? :lol: :lol: :lol:
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#147 Re: Bog i smisao za humor

Post by Hrulj »

Ramzess Veliki wrote:
Hrulj wrote: Doticalo me se jer nisi specifikovao koja vjera ga je takvog napravila, sto znaci da si i moju trehnuo u taj buckuris :)
A znam da meni bog nije bradati bjelac.

Javnih medija O.o?
I ti misliš da je mene za to briga? :lol: :lol: :lol:
Ne :D
Al et, mene jest.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#148 Re: Bog i smisao za humor

Post by animals »

Hrulj wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Hrulj wrote:
Niko ne utice na tebe ni ti me se tice u sta vjerujes. Medjutim tice me se da se moja vjera stalno trpa sa ostalima u isti kos.
Pa ako ti smeta a ti je praktikuj u privatnosti, a ne preko javnih medija gdje je svačije mišljenje podložno kritici.
Ovo je filozofija a ne podforum religija.
Vežeš se na moj post koji je replika NIN-u a koji se odnosi na to da je Bog stvorio čovjeka po svom liku.
Nisi imao šta da tu komentarišeš jer se nije doticalo tvoje vjere.
Doticalo me se jer nisi specifikovao koja vjera ga je takvog napravila, sto znaci da si i moju trehnuo u taj buckuris :)
A znam da meni bog nije bradati bjelac.

Javnih medija O.o?
A kakav je to tvoj Bog, jel to nesto bolji od ostali :D
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#149 Re: Bog i smisao za humor

Post by Hrulj »

animals wrote:
Hrulj wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Niko ne utice na tebe ni ti me se tice u sta vjerujes. Medjutim tice me se da se moja vjera stalno trpa sa ostalima u isti kos.
Pa ako ti smeta a ti je praktikuj u privatnosti, a ne preko javnih medija gdje je svačije mišljenje podložno kritici.
Ovo je filozofija a ne podforum religija.
Vežeš se na moj post koji je replika NIN-u a koji se odnosi na to da je Bog stvorio čovjeka po svom liku.
Nisi imao šta da tu komentarišeš jer se nije doticalo tvoje vjere.
Doticalo me se jer nisi specifikovao koja vjera ga je takvog napravila, sto znaci da si i moju trehnuo u taj buckuris :)
A znam da meni bog nije bradati bjelac.

Javnih medija O.o?
A kakav je to tvoj Bog, jel to nesto bolji od ostali :D[/quote]


Meni jeste :)
A drugih ionako nema :)
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#150 Re: Bog i smisao za humor

Post by animals »

Sve zavisi kakav si ti, takav je i tvoj Bog..vjerovatnoca da ste isti je 99%...
Post Reply