Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#26 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by Luminocity102 »

TotallyDifferent_Not wrote: 11/02/2021 15:06
Luminocity102 wrote: 11/02/2021 14:56
TotallyDifferent_Not wrote: 11/02/2021 14:48 A da li možda znaš kako ide ako uopšte nemaš taj predmet, je li onda računaju sa nulom npr 4+4+4+0=12/4= 3.0?
@hd2000
a sto vise smaras sa pitanjima na koje mozes logikom doci do odgovora, pa ako nemas neki predmet zar nije logicno da ne dobijes nijedan bod tu, a koji broj nije jedan? hint pocinje sa n zavrsava sa ula. razmisli malo tom glavom, ko sve i upisuje fakultet danas covjece
A što ti moraš svakom loncu biti poklopac? Ako ti smeta ignoriši, moj problem nije tvoj.
moram da poklopim daveže
BlueStone12
Posts: 76
Joined: 31/01/2021 16:36

#27 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by BlueStone12 »

Šta ovo nastade ovdje lol još malo neko će se potući na postu sa običnim pitanjem :run:
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#28 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

Luminocity102 wrote: 11/02/2021 15:12
TotallyDifferent_Not wrote: 11/02/2021 15:06
Luminocity102 wrote: 11/02/2021 14:56

a sto vise smaras sa pitanjima na koje mozes logikom doci do odgovora, pa ako nemas neki predmet zar nije logicno da ne dobijes nijedan bod tu, a koji broj nije jedan? hint pocinje sa n zavrsava sa ula. razmisli malo tom glavom, ko sve i upisuje fakultet danas covjece
A što ti moraš svakom loncu biti poklopac? Ako ti smeta ignoriši, moj problem nije tvoj.
moram da poklopim daveže
Kada bi ti dobio neki mute valjalo bi, zar ti je toliko dosadno u životu?
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#29 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by Luminocity102 »

TotallyDifferent_Not wrote: 12/02/2021 19:03
Luminocity102 wrote: 11/02/2021 15:12
TotallyDifferent_Not wrote: 11/02/2021 15:06

A što ti moraš svakom loncu biti poklopac? Ako ti smeta ignoriši, moj problem nije tvoj.
moram da poklopim daveže
Kada bi ti dobio neki mute valjalo bi, zar ti je toliko dosadno u životu?
mnogo si se nešto uskofrčio dečko
Semsa Suljakovic
Posts: 100
Joined: 28/02/2017 22:22

#30 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by Semsa Suljakovic »

Ne raspravljaj se s njim, nabodi ga, nabodi gaaaa!
Opustite se ljudi, vikend je.
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#31 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

Semsa Suljakovic wrote: 13/02/2021 13:42 Ne raspravljaj se s njim, nabodi ga, nabodi gaaaa!
Opustite se ljudi, vikend je.
Ma samo mu je malo previše dosadno u životu, dešava se.
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#32 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by Luminocity102 »

TotallyDifferent_Not wrote: 13/02/2021 16:14
Semsa Suljakovic wrote: 13/02/2021 13:42 Ne raspravljaj se s njim, nabodi ga, nabodi gaaaa!
Opustite se ljudi, vikend je.
Ma samo mu je malo previše dosadno u životu, dešava se.
dečko do jučer si pelene nosio, jos si u srednjoj školi, smiri se malo
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#33 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

Luminocity102 wrote: 14/02/2021 18:21
TotallyDifferent_Not wrote: 13/02/2021 16:14
Semsa Suljakovic wrote: 13/02/2021 13:42 Ne raspravljaj se s njim, nabodi ga, nabodi gaaaa!
Opustite se ljudi, vikend je.
Ma samo mu je malo previše dosadno u životu, dešava se.
dečko do jučer si pelene nosio, jos si u srednjoj školi, smiri se malo
hahahahahah im done
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#34 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by cyprus »

TotallyDifferent_Not wrote: 10/02/2021 21:24 Kada se sabiraju relevantni predmeti na UNSA, da li se za godine u kojima kandidat nema neki od predmeta dodjeljuje 0, npr. matematiku ima samo prve 2 godine, i to => 5+5+0+0 = 10/4 = 2.5 ili se uzimaju u obzir samo godine kada je imao te predmete 5+5 = 10/2= 5. Na Konkursu za upis na ETF piše da je ovako kao u prvom slučaju, a od drugih izvora imam info da se računa onoliko koliko je kandidat imao, dakle ne utiče negativno na bodove nedostatak nekog predmeta, što mi i ima više logike jer što bi bio moje problem što je ministarstvo za obrazovanje u mom kantonu odlučilo da moja škola ima fiziku, hemiju ili neki deseti predmet samo 1 ili 2 godine umjesto sve 4... Da li neko zna kako to ide da riješim više ovu misteriju, da znam na čemu sam.
Idem u eleketrotehničku srednju školu, a potreban mi je neko ko je upisao stomatološki, medicinski ili zdravstvene studije, msm da su na svima isti predmeti za bodovanje.
Druga (boldirana) opcija... 100%
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#35 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

cyprus wrote: 15/02/2021 11:18
TotallyDifferent_Not wrote: 10/02/2021 21:24 Kada se sabiraju relevantni predmeti na UNSA, da li se za godine u kojima kandidat nema neki od predmeta dodjeljuje 0, npr. matematiku ima samo prve 2 godine, i to => 5+5+0+0 = 10/4 = 2.5 ili se uzimaju u obzir samo godine kada je imao te predmete 5+5 = 10/2= 5. Na Konkursu za upis na ETF piše da je ovako kao u prvom slučaju, a od drugih izvora imam info da se računa onoliko koliko je kandidat imao, dakle ne utiče negativno na bodove nedostatak nekog predmeta, što mi i ima više logike jer što bi bio moje problem što je ministarstvo za obrazovanje u mom kantonu odlučilo da moja škola ima fiziku, hemiju ili neki deseti predmet samo 1 ili 2 godine umjesto sve 4... Da li neko zna kako to ide da riješim više ovu misteriju, da znam na čemu sam.
Idem u eleketrotehničku srednju školu, a potreban mi je neko ko je upisao stomatološki, medicinski ili zdravstvene studije, msm da su na svima isti predmeti za bodovanje.
Druga (boldirana) opcija... 100%
Izgleda da je tako zbog tog utic sistema, a da li možda znaš u slučaju kada uopšte nemam neki predmet, npr. od 4 predmeta imam 3 i svi su mi 5.0, da li onda računaju 5+5+5+0= 15/3 = 3.75, onda se to množi sa 16 gdje nema prijemnog i to bude 60 bodova od 80 maksimalnih ili ima neki način na koji mi oduzmu malo bodova ali ne baš 20 kao u ovom slučaju?
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#36 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by dystopia »

TotallyDifferent_Not wrote: 15/02/2021 15:24
cyprus wrote: 15/02/2021 11:18
TotallyDifferent_Not wrote: 10/02/2021 21:24 Kada se sabiraju relevantni predmeti na UNSA, da li se za godine u kojima kandidat nema neki od predmeta dodjeljuje 0, npr. matematiku ima samo prve 2 godine, i to => 5+5+0+0 = 10/4 = 2.5 ili se uzimaju u obzir samo godine kada je imao te predmete 5+5 = 10/2= 5. Na Konkursu za upis na ETF piše da je ovako kao u prvom slučaju, a od drugih izvora imam info da se računa onoliko koliko je kandidat imao, dakle ne utiče negativno na bodove nedostatak nekog predmeta, što mi i ima više logike jer što bi bio moje problem što je ministarstvo za obrazovanje u mom kantonu odlučilo da moja škola ima fiziku, hemiju ili neki deseti predmet samo 1 ili 2 godine umjesto sve 4... Da li neko zna kako to ide da riješim više ovu misteriju, da znam na čemu sam.
Idem u eleketrotehničku srednju školu, a potreban mi je neko ko je upisao stomatološki, medicinski ili zdravstvene studije, msm da su na svima isti predmeti za bodovanje.
Druga (boldirana) opcija... 100%
Izgleda da je tako zbog tog utic sistema, a da li možda znaš u slučaju kada uopšte nemam neki predmet, npr. od 4 predmeta imam 3 i svi su mi 5.0, da li onda računaju 5+5+5+0= 15/3 = 3.75, onda se to množi sa 16 gdje nema prijemnog i to bude 60 bodova od 80 maksimalnih ili ima neki način na koji mi oduzmu malo bodova ali ne baš 20 kao u ovom slučaju?
iz mog iskustva nije tako.
traži se srednja vrijednost ocjena. dakle ako imaš tri godine matematiku, zbir ocjena iz matematike se djeli sa tri.

ja sam imala matematiku 3 godine i fiziku 2 godine a upisala sam mašinstvo za koje su se vrednovale ocjene iz fizike i matematike i nisam dobila "negativne bodove" jer nisam imala te predmete.

bila sam 4ta na spisku redovno primljenih
Semsa Suljakovic
Posts: 100
Joined: 28/02/2017 22:22

#37 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by Semsa Suljakovic »

Momak pita kako se boduje ako uopste nisi imao predmet.
Evo ti, drug, primjer za upis na master studij gradjevine u Sarajevu 2019. godine.
Oni koji nisu imali taj predmet na bachelor studiju su dobili 0.
Mislim da je tako i za predmete koje nisi imao u srednjoj skoli, prave srednju ocjenu a za taj predmet dobijes 0. Ali kako sam gore pogrijesio kad sam ti pisao svoje iskustvo, mozda je i ovo sad drugacije regulisano.
Izgleda da je to sad odredjeno na nivou cijelog univerziteta i da ne odredjuju fakulteti zasebno.
Kad nece da ti odgovore ti sa fakulteta, evo ti ovdje stranica sa nekim e-mail adresama. Napisi mail i salji isti na sve adrese. Valjda se neko udostoji da odgovori da znas nacisto na cemu si.
https://www.unsa.ba/kontakti
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#38 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

dystopia wrote: 15/02/2021 17:03
TotallyDifferent_Not wrote: 15/02/2021 15:24
cyprus wrote: 15/02/2021 11:18

Druga (boldirana) opcija... 100%
Izgleda da je tako zbog tog utic sistema, a da li možda znaš u slučaju kada uopšte nemam neki predmet, npr. od 4 predmeta imam 3 i svi su mi 5.0, da li onda računaju 5+5+5+0= 15/3 = 3.75, onda se to množi sa 16 gdje nema prijemnog i to bude 60 bodova od 80 maksimalnih ili ima neki način na koji mi oduzmu malo bodova ali ne baš 20 kao u ovom slučaju?
iz mog iskustva nije tako.
traži se srednja vrijednost ocjena. dakle ako imaš tri godine matematiku, zbir ocjena iz matematike se djeli sa tri.

ja sam imala matematiku 3 godine i fiziku 2 godine a upisala sam mašinstvo za koje su se vrednovale ocjene iz fizike i matematike i nisam dobila "negativne bodove" jer nisam imala te predmete.

bila sam 4ta na spisku redovno primljenih
Da nisi napisala drugi dio posta mislio bih da je u tebe slučaj broj 1, kada dodaju 0 :lol: Msm da smo svi sada slozni da je drugi slučaj i tjt. u svakom slučaju hvala ti na odgovoru, na potvrdi u stvari iz ličnog iskustva.
Semsa Suljakovic wrote: 15/02/2021 18:03 Momak pita kako se boduje ako uopste nisi imao predmet.
Evo ti, drug, primjer za upis na master studij gradjevine u Sarajevu 2019. godine.
Oni koji nisu imali taj predmet na bachelor studiju su dobili 0.
Mislim da je tako i za predmete koje nisi imao u srednjoj skoli, prave srednju ocjenu a za taj predmet dobijes 0. Ali kako sam gore pogrijesio kad sam ti pisao svoje iskustvo, mozda je i ovo sad drugacije regulisano.
Izgleda da je to sad odredjeno na nivou cijelog univerziteta i da ne odredjuju fakulteti zasebno.
Kad nece da ti odgovore ti sa fakulteta, evo ti ovdje stranica sa nekim e-mail adresama. Napisi mail i salji isti na sve adrese. Valjda se neko udostoji da odgovori da znas nacisto na cemu si.
https://www.unsa.ba/kontakti
E hvala na analogiji, ja sam im se javio na neki kontakt, mislim da je email za javnost, ali evo već nekoliko dana ne odg, nije mi loša ta ideja da pošaljem na više emailova ali rekoh da ne skontaju i ne pomisle da smaram pa mi zbog toga još gore ne odgovore jer možda neka centrala ima pristup svim tim emailovima :lol:
Semsa Suljakovic
Posts: 100
Joined: 28/02/2017 22:22

#39 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by Semsa Suljakovic »

Pa da je drzava i univerzitet kako treba i da rade svoj posao, na koji god mail da si poslao, napisali bi ti da si poslao na pogresnu adresu i da su oni proslijedili dalje gdje treba. Ali valja raditi a pri tome jos i platu primati :lol:
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#40 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

Semsa Suljakovic wrote: 15/02/2021 18:14 Pa da je drzava i univerzitet kako treba i da rade svoj posao, na koji god mail da si poslao, napisali bi ti da si poslao na pogresnu adresu i da su oni proslijedili dalje gdje treba. Ali valja raditi a pri tome jos i platu primati :lol:
hahahahahaha u pravu si, ma samo da mi je više dobit diplomu, eventualno koja godinica rada ovdje zbog iskustva i odoh ja aBd (u svijet, a ne još na onaj drugi svijet nadam se :lol:), svakim danom sve viša tuga i komedija u ovom jadu od države, žao mi što onoliki ljudi poginuše a skoro ni za sta, da bismo mi masovno napuštali ali da ne ulazim sad u to, odoh da smaram malo te "radnike" na funkcijama u unsa :lol:
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#41 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by dystopia »

Semsa Suljakovic wrote: 15/02/2021 18:03 Momak pita kako se boduje ako uopste nisi imao predmet.
Evo ti, drug, primjer za upis na master studij gradjevine u Sarajevu 2019. godine.
Oni koji nisu imali taj predmet na bachelor studiju su dobili 0.
Mislim da je tako i za predmete koje nisi imao u srednjoj skoli, prave srednju ocjenu a za taj predmet dobijes 0. Ali kako sam gore pogrijesio kad sam ti pisao svoje iskustvo, mozda je i ovo sad drugacije regulisano.
Izgleda da je to sad odredjeno na nivou cijelog univerziteta i da ne odredjuju fakulteti zasebno.
Kad nece da ti odgovore ti sa fakulteta, evo ti ovdje stranica sa nekim e-mail adresama. Napisi mail i salji isti na sve adrese. Valjda se neko udostoji da odgovori da znas nacisto na cemu si.
https://www.unsa.ba/kontakti
pa to sam mu, upravo i odgovorila.

dakle, tri godine sam imala matematiku, zaključno 5, računat je prosjek ocjene 15/3 a ne 15/4

e sad sve je to od fakulteta do fakulteta.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#42 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by dystopia »

i probaj nazvati telefonom (ako imaju dostupni telefonski brojevi studentskih službi fakulteta)
te mailove rijetko ko čita, a i kad čita, uspješno ih ignoriše.
Semsa Suljakovic
Posts: 100
Joined: 28/02/2017 22:22

#43 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by Semsa Suljakovic »

Radi se o slucaju da nije imao taj predmet nikako, ne samo jednu godinu nego nikako za vrijeme skolovanja.
Npr. boduju se Matematika, Fizika, Hemija i Biologija. On Biologiju imao zadnji put u 8. razredu osnovnog obrazovanja.
Zvao je, nije dobio informaciju.
EDIT: Ostario sam, zadnji put je imao taj predmet u 9. razredu. Sad se ide 9 godina u osnovnu skolu.
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#44 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

Semsa Suljakovic wrote: 15/02/2021 23:24 Radi se o slucaju da nije imao taj predmet nikako, ne samo jednu godinu nego nikako za vrijeme skolovanja.
Npr. boduju se Matematika, Fizika, Hemija i Biologija. On Biologiju imao zadnji put u 8. razredu osnovnog obrazovanja.
Zvao je, nije dobio informaciju.
EDIT: Ostario sam, zadnji put je imao taj predmet u 9. razredu. Sad se ide 9 godina u osnovnu skolu.
Hahahaahahah hvala ti što mi asistiraš dok nisam u mogućnosti da odgovorim :lol: da da 9 godina dešava se xd, a što se tiče kontaktiranja telefonom nisam zvao nego su mi preko emaila rekli da ne znaju odgovor na to, ali ako nikako ne dobijem odgovor onda planiram da nazovem u maju ili kada se prijavim na upisi.unsa.ba gdje piše da ima mogućnost da izračunas bodove za bilo koji faks prije upisivanja, odabira faksa, kada se unesu ocjene iz svjedočanstava
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#45 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by dystopia »

Semsa Suljakovic wrote: 15/02/2021 23:24 Radi se o slucaju da nije imao taj predmet nikako, ne samo jednu godinu nego nikako za vrijeme skolovanja.
Npr. boduju se Matematika, Fizika, Hemija i Biologija. On Biologiju imao zadnji put u 8. razredu osnovnog obrazovanja.
Zvao je, nije dobio informaciju.
EDIT: Ostario sam, zadnji put je imao taj predmet u 9. razredu. Sad se ide 9 godina u osnovnu skolu.
ou.

ja bih onda rekla da je suludo (ili hrabro) upisivati fakultet za koji ti je jako bitan predmet koji ti nikako nisi imao u srednjoškolskom obrazovanju.
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#46 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

dystopia wrote: 16/02/2021 12:36
Semsa Suljakovic wrote: 15/02/2021 23:24 Radi se o slucaju da nije imao taj predmet nikako, ne samo jednu godinu nego nikako za vrijeme skolovanja.
Npr. boduju se Matematika, Fizika, Hemija i Biologija. On Biologiju imao zadnji put u 8. razredu osnovnog obrazovanja.
Zvao je, nije dobio informaciju.
EDIT: Ostario sam, zadnji put je imao taj predmet u 9. razredu. Sad se ide 9 godina u osnovnu skolu.
ou.

ja bih onda rekla da je suludo (ili hrabro) upisivati fakultet za koji ti je jako bitan predmet koji ti nikako nisi imao u srednjoškolskom obrazovanju.
Pošteno ali možda generalno govoreći i opet u zavisnosti od faksa, s obzirom da mene medicina interesuje i nenormalno brzo zapamtim trajno kada nešto naučim iz te oblasti, mislim da se mogu snaći bez biologije, samo će mi trebati više truda ali svakako ako ne planiram da se trudim ne bih trebao ni upisivati fakultet, sve i da sam imao biologiju ili da sam čak medicinsku srednju završio, mislim da je sve to individualno i zavisi koliko si spreman da se posvetiš nečemu takvom.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#47 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by dystopia »

TotallyDifferent_Not wrote: 16/02/2021 12:50
dystopia wrote: 16/02/2021 12:36
Semsa Suljakovic wrote: 15/02/2021 23:24 Radi se o slucaju da nije imao taj predmet nikako, ne samo jednu godinu nego nikako za vrijeme skolovanja.
Npr. boduju se Matematika, Fizika, Hemija i Biologija. On Biologiju imao zadnji put u 8. razredu osnovnog obrazovanja.
Zvao je, nije dobio informaciju.
EDIT: Ostario sam, zadnji put je imao taj predmet u 9. razredu. Sad se ide 9 godina u osnovnu skolu.
ou.

ja bih onda rekla da je suludo (ili hrabro) upisivati fakultet za koji ti je jako bitan predmet koji ti nikako nisi imao u srednjoškolskom obrazovanju.
Pošteno ali možda generalno govoreći i opet u zavisnosti od faksa, s obzirom da mene medicina interesuje i nenormalno brzo zapamtim trajno kada nešto naučim iz te oblasti, mislim da se mogu snaći bez biologije, samo će mi trebati više truda ali svakako ako ne planiram da se trudim ne bih trebao ni upisivati fakultet, sve i da sam imao biologiju ili da sam čak medicinsku srednju završio, mislim da je sve to individualno i zavisi koliko si spreman da se posvetiš nečemu takvom.
ti apsolutno upiši ono što te interesuje, što ti se dopada i što misliš da ćeš voljeti učiti i raditi. to je najbolje jer ako je tako onda i dodatni trud ti neće teško padati.

samo kažem da je to jako veliki hendikep koji se tebi možda sada čini banalan, ali nije.
i ja sam imala situaciju u kojoj upisujem fakultet koji se zasniva na fizici i matematici, a ja samo dvije godine imala fiziku, i tri godine matematiku i bilo je teško. isto tako znam neke ljude koji su upisali farmaciju a da nisu imali hemiju, ili medicinu a da nisu imali biologiju. uspjeli su završit fakultete samo su imali teži start.

tebi sretno i nadam se da ćeš upisati :)
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#48 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

dystopia wrote: 16/02/2021 12:53
TotallyDifferent_Not wrote: 16/02/2021 12:50
dystopia wrote: 16/02/2021 12:36

ou.

ja bih onda rekla da je suludo (ili hrabro) upisivati fakultet za koji ti je jako bitan predmet koji ti nikako nisi imao u srednjoškolskom obrazovanju.
Pošteno ali možda generalno govoreći i opet u zavisnosti od faksa, s obzirom da mene medicina interesuje i nenormalno brzo zapamtim trajno kada nešto naučim iz te oblasti, mislim da se mogu snaći bez biologije, samo će mi trebati više truda ali svakako ako ne planiram da se trudim ne bih trebao ni upisivati fakultet, sve i da sam imao biologiju ili da sam čak medicinsku srednju završio, mislim da je sve to individualno i zavisi koliko si spreman da se posvetiš nečemu takvom.
ti apsolutno upiši ono što te interesuje, što ti se dopada i što misliš da ćeš voljeti učiti i raditi. to je najbolje jer ako je tako onda i dodatni trud ti neće teško padati.

samo kažem da je to jako veliki hendikep koji se tebi možda sada čini banalan, ali nije.
i ja sam imala situaciju u kojoj upisujem fakultet koji se zasniva na fizici i matematici, a ja samo dvije godine imala fiziku, i tri godine matematiku i bilo je teško. isto tako znam neke ljude koji su upisali farmaciju a da nisu imali hemiju, ili medicinu a da nisu imali biologiju. uspjeli su završit fakultete samo su imali teži start.

tebi sretno i nadam se da ćeš upisati :)
Moguće ali eto vidjet ćemo, žao mi je što u osnovnoj, barem u mojoj, nema neka velika pomoć u odabiru srednje, da sad upisujem upisao bih gimnaziju ili medicinsku ali koji mozak imam sad i tad, tad npr nisam htio o gimn ni pomislit, "mrsko će mi bit učiti" a 5.0 sam i u osnovnoj bio i sad u srednjoj :lol:, još jedan od nedostataka u našoj državi, bar u mom gradu, siguran sam da je pomoć u vezi profesionalne orijentacije u razvijenijim državama bolja jer misle na svoje stanovnike, posebno mlade ali eto, u svakom slučaju hvala na podršci :D

Edit: nakon što sam ponovo pročitao tvoj post sjetih se da si rekla da poznaješ neke osobe koje su upisale fakultet bez nekog bitnog predmeta, da li bi ih mogla pitati sjećaju li se jesu li mnogo bodova izgubili zbog toga ako si u kontaktu sa njima i ako misliš da nisu uopšte imali predmet jer sam te ja tako razumio, ako su imali ali ne sve 4 godine onda nista
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#49 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by dystopia »

pa radi se o fakultetima za koje su pomagali prijemni ispit i to je bilo ključno.
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#50 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

dystopia wrote: 16/02/2021 13:47 pa radi se o fakultetima za koje su pomagali prijemni ispit i to je bilo ključno.
Ahaaa
Post Reply