Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#51 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by dystopia »

TotallyDifferent_Not wrote: 16/02/2021 15:07
dystopia wrote: 16/02/2021 13:47 pa radi se o fakultetima za koje su pomagali prijemni ispit i to je bilo ključno.
Ahaaa
mislila sam polagali :lol:
BlueStone12
Posts: 76
Joined: 31/01/2021 16:36

#52 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by BlueStone12 »

...
Last edited by BlueStone12 on 16/02/2021 17:34, edited 1 time in total.
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#53 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

dystopia wrote: 16/02/2021 15:14
TotallyDifferent_Not wrote: 16/02/2021 15:07
dystopia wrote: 16/02/2021 13:47 pa radi se o fakultetima za koje su pomagali prijemni ispit i to je bilo ključno.
Ahaaa
mislila sam polagali :lol:
Vjerovala ili ne, bio sam pročitao više puta i svaki put sam pročitao kao polagali :lol: fascinantan je mozak, kako dovršava rečenice automatski xd
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#54 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

TotallyDifferent_Not wrote: 10/02/2021 21:24 Kada se sabiraju relevantni predmeti na UNSA, da li se za godine u kojima kandidat nema neki od predmeta dodjeljuje 0, npr. matematiku ima samo prve 2 godine, i to => 5+5+0+0 = 10/4 = 2.5 ili se uzimaju u obzir samo godine kada je imao te predmete 5+5 = 10/2= 5. Na Konkursu za upis na ETF piše da je ovako kao u prvom slučaju, a od drugih izvora imam info da se računa onoliko koliko je kandidat imao, dakle ne utiče negativno na bodove nedostatak nekog predmeta, što mi i ima više logike jer što bi bio moje problem što je ministarstvo za obrazovanje u mom kantonu odlučilo da moja škola ima fiziku, hemiju ili neki deseti predmet samo 1 ili 2 godine umjesto sve 4... Da li neko zna kako to ide da riješim više ovu misteriju, da znam na čemu sam.
Idem u eleketrotehničku srednju školu, a potreban mi je neko ko je upisao stomatološki, medicinski ili zdravstvene studije, msm da su na svima isti predmeti za bodovanje.
Ako nekad nekoga brinulo isto pitanje - gleda se onoliko ocjena koliko si i imao/la, ovo boldirano, dakle nebitno je li neko imao 1, 2, 3 ili 4 godine neki predmet isto se računa..
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5935
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#55 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by studiorum_tuzlaensis »

Jel mustuluk? Šta si upiso?
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#56 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

studiorum_tuzlaensis wrote: 11/08/2021 23:59 Jel mustuluk? Šta si upiso?
Hahahahahaaha jeste jeste, ono što sam i htio, laboratorijske teh na fzs, 2. na listi bio a baš je bio jak budžet i ove godine..
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5935
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#57 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by studiorum_tuzlaensis »

Sa srećom da ti bude. Taj fakultet su zavrsili i najveci propaliteti iz mog razreda. Ustvari najteži dio je bio upis, i ponekad neko predavanje.

Ostatak vremena: ujutro kafa na Ciglanama, do popodne plejke, kasnije fudbala ispred doma ili u FiSU, naveče Plehara, i nocu derneci po domu i sarajevske kafane. Tako da, nemoj se puno sikirat.

Eno ih svi u Njemačkoj, njegovatelji nekakvi ili na naški peru guzice. Al zato kad dođu u rentanim x5 q7 palcima, ja odvalim, ispušem i sjednem u svoju astru 2013 god. I kazem hvala ti Bože pa ne perem guzice osim svoje i od svoje nejači. :D
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#58 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

studiorum_tuzlaensis wrote: 12/08/2021 00:55 Sa srećom da ti bude. Taj fakultet su zavrsili i najveci propaliteti iz mog razreda. Ustvari najteži dio je bio upis, i ponekad neko predavanje.

Ostatak vremena: ujutro kafa na Ciglanama, do popodne plejke, kasnije fudbala ispred doma ili u FiSU, naveče Plehara, i nocu derneci po domu i sarajevske kafane. Tako da, nemoj se puno sikirat.

Eno ih svi u Njemačkoj, njegovatelji nekakvi ili na naški peru guzice. Al zato kad dođu u rentanim x5 q7 palcima, ja odvalim, ispušem i sjednem u svoju astru 2013 god. I kazem hvala ti Bože pa ne perem guzice osim svoje i od svoje nejači. :D
Hvala, hahahaha a znam čuo sam sve i svašta samo od 2018 su izmijenili dosta plan i program i stariji studenti govore kako je prije bilo stvarno lagano, a da sad ima mnogo teških predmeta i slično.. Mislim imam i ja informacija iz prve ruke koji su završili bas ovaj moj smjer tako da moze se naći fin posao, bruto bude oko 3500 eura sa par godina iskustva i istraživao sam, bas su traženi laboratorijski asistenti u njemačkoj a i u svijetu kao raste potražnja.
Meni se zdravstvena njega ni ne sviđa bas tkd niti bih prao da mi nude sa mojim smjerom :lol:
Jos, ja imam neke rodbine u toj branši laboratorija u njemačkoj na višim pozicijama tkd meni je najbitnija diploma i B1 njemačkog :lol: dalje ćemo vidjeti aBd
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5935
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#59 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by studiorum_tuzlaensis »

Posla ima i para ako imaš štelu da se uvalis negdje na drzavne jasle.

Inace kod privatnika ti je 800 KM plafon, u Sarajevu ako si sretan do milje. Tri osobe znam da su friski slucajevi od prosle god. Radili kao laboranti po privatnim klinikama, svi napustili i pravac Angela Merkel, ne možeš opstat sa tom platom.

Sreća im pa imaju srednju medicinsku svi, to je sad zlatna diploma
Ovi sto su 5-10 god. gore su se već dobro snašli, duple smjene, noćne i nedjelje i ostane keša sa strane za starost i nekretnine u BiH.


Tako da, pokušaj da budeš najbolji i ostaneš na faksu, ako imaš štelu kakvu, čuvaj je i pazi ko zlato. Za sve ostalo tu je 5 godina dobre zajebancije po Sarajevu i onda pravac ka našoj majci Njemačkoj. Surova je Bosna priča za sve prosječne, poštene i radne ljude bez stele, nazalost, a majka je parazitima i odabranima.
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#60 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by TotallyDifferent_Not »

Ja sam svakako odmah I ciljao inostranstvu, najlakše njemačku iz navedenih razloga, jednostavno sam sa svojih 19 godina više (mislim) dovoljno saznao kako stvari stoje kod nas, a čak nisam ni ušao u sve to..
Mislio sam magistrirati i onda ganjati tamo, dok usput slažem neke stvari ovdje, aBd opet kažem.
Hvala ti na dijeljenju svega ❤️ :D
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5935
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#61 Re: Bodovanje relevantnih predmeta UNSA

Post by studiorum_tuzlaensis »

Živio i uživaj.

Ganjaj ženske dok si mlad na faksu i dok je uspravan, uvijek ćeš se kajat što nisi više. Gore ima izbora fakat, jos ako budeš u domu, uhhh
Post Reply