BMW Blog BiH

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#801 Re: BMW Blog BiH

Post by commendatore »

mogli su karoseriju jos malo razvuc dole nekim volanima sa vjencanice ili nesto slicno... :mrgreen: a i hidzab da mu stave nakav..... :-) :lol:

kakav papanluk od auta jbote.... :lol:
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#802 Re: BMW Blog BiH

Post by lavic »

jefferson wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Ma pretjerali ... ljepsi je prosli bio ... cekamo M model , mozda ga malo dotjera

Image

Image
Da li je F15 ljepsi od G05 je stvar ukusa.
Ono sto je sigurno je da je do sada F15 ubjedljivo najlosiji X5 i da ima vise veze sa Lexusom nego sa prijasnjim BMW-ovima.
O ljepoti necega je tesko govoriti jer je to licna stvar ali na osnovu cega "ti" i "basicm" ocjenite nesko jako losim, ili zasto nesto sto je slicno Lexusu ne valja.
Na osnovu koji objektivnih, mjerljivih stvari vi donosite takav zakljucak?

Jeste li vi radili u razvojnom centru ili radite za konkurentske firme pa imate mogucnost poredjenja ili ste profesionalni test vozaci za velike TV ili novinske kuce pa mozete donijeti takve zakljucke.

Takve stvari je tesko reci za Maruti, Dacia,Lada neke Kineske brendove koji se bore da naprave auto, a vi olako ocjenite nesto sto je napravio tim od bar 50 ljudi i prosao niz nivoa odbravanja, investira brdo para, i onda neko na osnovu par slika ili test voznje u trajanju od mozda pola sata kaze ma ovo je kanta.
Samo da se razumijemo, ja ne volim suv vozila i nikad mi nece biti prvi izbor ali reci za nesto olako to ne valja je bas neozbiljno.

Slicna stvar se desila na temi o Mercedesu i novoj A klasi,.... pitanje je ima li sta sto nama valja?
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#803 Re: BMW Blog BiH

Post by basicm »

Jeli to ne smijemo reci misljenje?
Da, e70 je bolji od f15, jer je f15 njezan i zenskast i supalj i mekan, isto kao da ga je neka druga firma pravila a stavili znak bmw.
Kao sto sam rekao, bmw ide u smjeru koji se meni ne svidja vise, samo je znak ostao.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#804 Re: BMW Blog BiH

Post by 530i »

Meni izgleda kao neki kineski terenac koji hoće da imitira BMW-a. E60 je npr. remek djelo dizajna za sve ove nove modele.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#805 Re: BMW Blog BiH

Post by amar1994 »

:lol:

po meni , vrhunac njihovog dizajna 80te i rane 90te , sve ostalo mi nako
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#806 Re: BMW Blog BiH

Post by basicm »

amar1994 wrote::lol:

po meni , vrhunac njihovog dizajna 80te i rane 90te , sve ostalo mi nako
Meni je “bmw” samo E3x, znaci od e30 do e39.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#807 Re: BMW Blog BiH

Post by amar1994 »

basicm wrote:
amar1994 wrote::lol:

po meni , vrhunac njihovog dizajna 80te i rane 90te , sve ostalo mi nako
Meni je “bmw” samo E3x, znaci od e30 do e39.
pa to je to uglavnom :thumbup: , osim onih compact pokusaja :D
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#808 Re: BMW Blog BiH

Post by kidney »

Image

Image

Image
il dottore
Posts: 1476
Joined: 12/04/2014 20:35

#809 Re: BMW Blog BiH

Post by il dottore »

Meni ovaj novi x5 odlicno izgleda
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#810 Re: BMW Blog BiH

Post by jefferson »

lavic wrote:
jefferson wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Ma pretjerali ... ljepsi je prosli bio ... cekamo M model , mozda ga malo dotjera

Image

Image
Da li je F15 ljepsi od G05 je stvar ukusa.
Ono sto je sigurno je da je do sada F15 ubjedljivo najlosiji X5 i da ima vise veze sa Lexusom nego sa prijasnjim BMW-ovima.
O ljepoti necega je tesko govoriti jer je to licna stvar ali na osnovu cega "ti" i "basicm" ocjenite nesko jako losim, ili zasto nesto sto je slicno Lexusu ne valja.
Na osnovu koji objektivnih, mjerljivih stvari vi donosite takav zakljucak?

Jeste li vi radili u razvojnom centru ili radite za konkurentske firme pa imate mogucnost poredjenja ili ste profesionalni test vozaci za velike TV ili novinske kuce pa mozete donijeti takve zakljucke.

Takve stvari je tesko reci za Maruti, Dacia,Lada neke Kineske brendove koji se bore da naprave auto, a vi olako ocjenite nesto sto je napravio tim od bar 50 ljudi i prosao niz nivoa odbravanja, investira brdo para, i onda neko na osnovu par slika ili test voznje u trajanju od mozda pola sata kaze ma ovo je kanta.
Samo da se razumijemo, ja ne volim suv vozila i nikad mi nece biti prvi izbor ali reci za nesto olako to ne valja je bas neozbiljno.

Slicna stvar se desila na temi o Mercedesu i novoj A klasi,.... pitanje je ima li sta sto nama valja?
Napravio sam preko 200,000km u E70 i preko 50,000 u F15, pa samo kazem.
BMW nije Lexus niti je Lexus BMW. Meni da se kupuje govno bez ikakvog osjecaja na volanu kupio bi Lexus a ne BMW.
F15 je jedini BMW koji nece biti podvrgjut LCI. To dovoljno govori koliko je sam BMW imao povjerenja u taj model.
Last edited by jefferson on 07/06/2018 18:38, edited 2 times in total.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#811 Re: BMW Blog BiH

Post by 530i »

kidney wrote:Image
:thumbup:
Prva asocijacija bio bih mi Ford...da ne znam koje je auto u pitanju.
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#812 Re: BMW Blog BiH

Post by kidney »

jefferson wrote: F15 je jedini BMW koji nece biti podvrgjut LCI. To dovoljno govori koliko je sam BMW imao povjerenja u taj model.
Nema veze sa tim i nije ubijen jer je neuspješan.

Jednostavno se cijela tvornica Spartanburg prebacila sa stare X varijante LG platforme na novu CLAR platformu. I X4 je jako kratko živio iz istog razloga.

Inače ovo je prvi put da jedan X5 dijelu međuosovinski razmak sa Serijom 5.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#813 Re: BMW Blog BiH

Post by jefferson »

kidney wrote:
jefferson wrote: F15 je jedini BMW koji nece biti podvrgjut LCI. To dovoljno govori koliko je sam BMW imao povjerenja u taj model.
Nema veze sa tim i nije ubijen jer je neuspješan.

Jednostavno se cijela tvornica Spartanburg prebacila sa stare X varijante LG platforme na novu CLAR platformu. I X4 je jako kratko živio iz istog razloga.

Inače ovo je prvi put da jedan X5 dijelu međuosovinski razmak sa Serijom 5.
CLAR je jedan manji razlog. Spartanburg je najveca BMW tvornica, i to nije sprjecilo LCI trice koja nije bazirana na CLAR platformi (F30). Najvece trziste za X5 je amerika i tu je F15 podbacio naspram E53 i E70. Uopste nije imao brojke koje je BMW ocekivao a konkurencija je veca nego ikad. F15 nije dobio ni B58 iako je bio u upotrebi od 2016. Jednostavno otkako se F15 pojavio i od kada je bilo ocito da brojke nisu ono sto je kompanija ocekivala, BMW je odlucio se na G05. Mozes reci da je CLAR razlog jer im je omogucio saltanje na novi model brze nego sto su ocekivali. Interesantno je da ovdje E70 bolje drzi cijenu od F15.
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#814 Re: BMW Blog BiH

Post by kidney »

F30 se ne radi u Spartanburgu.

Cilj je bio prebaciti cijeli Spartanburg na CLAR. To je glavna i čini mi se jedina proizvodna točka za RWD SUV modele iz BMW-a. Osim valjda Kine.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#815 Re: BMW Blog BiH

Post by jefferson »

kidney wrote:F30 se ne radi u Spartanburgu.

Cilj je bio prebaciti cijeli Spartanburg na CLAR. To je glavna i čini mi se jedina proizvodna točka za RWD SUV modele iz BMW-a. Osim valjda Kine.
Upravu si, opet X3 je prosao LCI dok X5 nije.
Kako god, F15 nije ispunio brojke koje su se od njega ocekivale s obzirom da su E53 i E70 bili lideri u klasi.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#816 Re: BMW Blog BiH

Post by lavic »

jefferson wrote:
lavic wrote:
jefferson wrote:
Image

Image
Da li je F15 ljepsi od G05 je stvar ukusa.
Ono sto je sigurno je da je do sada F15 ubjedljivo najlosiji X5 i da ima vise veze sa Lexusom nego sa prijasnjim BMW-ovima.
O ljepoti necega je tesko govoriti jer je to licna stvar ali na osnovu cega "ti" i "basicm" ocjenite nesko jako losim, ili zasto nesto sto je slicno Lexusu ne valja.
Na osnovu koji objektivnih, mjerljivih stvari vi donosite takav zakljucak?

Jeste li vi radili u razvojnom centru ili radite za konkurentske firme pa imate mogucnost poredjenja ili ste profesionalni test vozaci za velike TV ili novinske kuce pa mozete donijeti takve zakljucke.

Takve stvari je tesko reci za Maruti, Dacia,Lada neke Kineske brendove koji se bore da naprave auto, a vi olako ocjenite nesto sto je napravio tim od bar 50 ljudi i prosao niz nivoa odbravanja, investira brdo para, i onda neko na osnovu par slika ili test voznje u trajanju od mozda pola sata kaze ma ovo je kanta.
Samo da se razumijemo, ja ne volim suv vozila i nikad mi nece biti prvi izbor ali reci za nesto olako to ne valja je bas neozbiljno.

Slicna stvar se desila na temi o Mercedesu i novoj A klasi,.... pitanje je ima li sta sto nama valja?
Napravio sam preko 200,000km u E70 i preko 50,000 u F15, pa samo kazem.
BMW nije Lexus niti je Lexus BMW. Meni da se kupuje govno bez ikakvog osjecaja na volanu kupio bi Lexus a ne BMW.
F15 je jedini BMW koji nece biti podvrgjut LCI. To dovoljno govori koliko je sam BMW imao povjerenja u taj model.[/quote]

99% vremena u voznji tih auta si proveo u voznji do 55 mph, tako da ti nisi bio ni blizu koristenja njegovih mogucnosti, a cisto sumnjam da si isao sa X5 na stazu da ga probas sta moze.
Nista licno i nista protiv samo mislim da pretjerujete sa hvaljenjem ili "kudjenjem" auta, i zaista svi mi necemo nikad moci iskoristiti potencijal auta koje vozimo.
A BMW nije bio glup kad je promjenio koncept svojih auta, sa tim potezom mu je porasla baza kupaca vozila, jedinica u EU, serija 2 tourer, svi X modeli su nasli mnogo kupaca kod klijentele koja je prije vozila Toyotu, Golfa, Renoe...da su ostali na niskom, tvrdom i sa zadnjim pogonom konceptu, vjerovatno bi se patili da opstanu kao i Fiat.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#817 Re: BMW Blog BiH

Post by Bullet Tooth Tony »

Image

Image


:-) :-)
Revolver
Posts: 652
Joined: 24/04/2012 08:52

#818 Re: BMW Blog BiH

Post by Revolver »

lavic wrote:
99% vremena u voznji tih auta si proveo u voznji do 55 mph, tako da ti nisi bio ni blizu koristenja njegovih mogucnosti, a cisto sumnjam da si isao sa X5 na stazu da ga probas sta moze.
Nista licno i nista protiv samo mislim da pretjerujete sa hvaljenjem ili "kudjenjem" auta, i zaista svi mi necemo nikad moci iskoristiti potencijal auta koje vozimo.
A BMW nije bio glup kad je promjenio koncept svojih auta, sa tim potezom mu je porasla baza kupaca vozila, jedinica u EU, serija 2 tourer, svi X modeli su nasli mnogo kupaca kod klijentele koja je prije vozila Toyotu, Golfa, Renoe...da su ostali na niskom, tvrdom i sa zadnjim pogonom konceptu, vjerovatno bi se patili da opstanu kao i Fiat.
:thumbup: Svaka čast da neko napokon ovo kaže. Stvarno je previše prizivanja slavnih prošlosti, sportskog duha, dinamike..... itd. koji se navodno uništavaju, a svi voze SUV-ove, automatike i slično sa preko 2 tone težine
:run:
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#819 Re: BMW Blog BiH

Post by kidney »

Tjedan dana do predstavljanja nove Serije 8 Coupe.

Dužina 4.75. Ništa od V12. Cilj je da to bude više vozački auto nego li je to bio 6 Coupe.

Iako ne znam kako će im neke stvari poći za rukom sa V8 motorima i činjenicom da modeli sa V8 idu isključivo kao AWD. Obje stvari dosta mase daju.

[yt]https://www.youtube.com/watch?v=HJXurp6wuP4[/yt]
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#820 Re: BMW Blog BiH

Post by amar1994 »

Revolver wrote:
:thumbup: Svaka čast da neko napokon ovo kaže. Stvarno je previše prizivanja slavnih prošlosti, sportskog duha, dinamike..... itd. koji se navodno uništavaju, a svi voze SUV-ove, automatike i slično sa preko 2 tone težine
:run:
govori za sebe , ja mrzim CUV/SUV klasu :thumbup:

i sta je problem sa starijim autima , evo recicu da je m5 e34 bolji auto od novog X5 , znas li zasto , zato sto je zadnji rucno radjen bmw , ovo dijeljenje platformi je stednja i nista drugo :run:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#821 Re: BMW Blog BiH

Post by Bullet Tooth Tony »

Meni je van pameti poredit dva auta sa 30 godina razlike izmedju njih ... Znaci nema osnova da se odredi koje je bolje ...uopste ...

Meni je najjace sto su svi na ovom forumu ... neki pretrolhedi ... daj bez klime sa Schroth pojasom bla bla ... supljak mrtvi ...

Prema tim istim forumasima BMW je trebao ostati u 90tim , cak i prije ... samo proizvoditi, rucno btw .. E3x seriju ... kakva glupost :-)

Volio bih imati E30 M3 ... cak i neki drugi iz te E3x serije ... ali nikad ne bi volio da mi to bude dnevni automobil ...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#822 Re: BMW Blog BiH

Post by amar1994 »

Ne bi ni ja rafi sigurnosti , ima 3er karavan :D
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#823 Re: BMW Blog BiH

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
Revolver wrote:
:thumbup: Svaka čast da neko napokon ovo kaže. Stvarno je previše prizivanja slavnih prošlosti, sportskog duha, dinamike..... itd. koji se navodno uništavaju, a svi voze SUV-ove, automatike i slično sa preko 2 tone težine
:run:
govori za sebe , ja mrzim CUV/SUV klasu :thumbup:

i sta je problem sa starijim autima , evo recicu da je m5 e34 bolji auto od novog X5 , znas li zasto , zato sto je zadnji rucno radjen bmw , ovo dijeljenje platformi je stednja i nista drugo :run:
E cuj rucno radjen...... :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#824 Re: BMW Blog BiH

Post by basicm »

Uh, koliko vam je trebalo da ovo sve smislite?
Jeste li se bas trudili da tako razumijete ono sto smo pisali ili ste prirodno nadareni?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#825 Re: BMW Blog BiH

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
E cuj rucno radjen...... :mrgreen:


sta je tu cudno i nissan gtr ima rucno sklopljene motore :izet: :D
Post Reply