Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2751 Re: Blokada puteva

Post by Edin H. »

omega369 wrote:Zahtjevi boraca su opravdani i to niko ne spori. Da su pametni, a ocito nisu, da kazu ukoliko se ova 3 zahtjeva ne ispune do srijede, u cetvrtak je blokada cijele zemlje. Vjerovatno bi dobili podrsku i drugih gradjana. Ovako, drzati citavu drzavu u nekom strahu kad ce iz sume neko izletiti i blokirati put je :cry: :cry:
Tako je, uvesti gerilski nacin protestovamja, samo bahnes iz sume. :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2752 Re: Blokada puteva

Post by General War »

O'zone wrote:
kmirsad wrote: Nadam se da tvoj tekst koji sam boldirao nije upučen meni.
Niti sam stavljao slike, videa, linkove... niti iznosio lažne i neprovjerene informacije...
Nije vezano za tebe nego je to zaključak iz prethodnih tri dana a posebno jučerašnjeg.

Ovdje se zauzmu stavovi ili si za ili si protiv i slomiše se da dokažu da su u pravu. Ima tu i par pojedninaca koji sagledavaju stvari sa obje strane i samim time daju normalne komentare.


Neko je na prošloj stranici odlično rezonovao proteste i zašto sad (izvinjavam se što mi se mrsko vraćati da vidim ko) svi ovi ljudi su do sada životarili ode se odradi nešto, nekome, uzme par stoja i tako sedmica za sedmicom, mjesec za mjesecom prođe 20 godina. Međutim godine su uzele danak, više se ni raditi ne može što zbog životnih godina, što zbog posljedica ranjavanja, što zbog manjka posla, a svako ima potrebu da jede, pije, obuče se, plaća režije. Bez uvrede ovim ljudima ali nisu ovo školovane osobe koje se mogu snaći u svim uslovima. Da zađete među ove što su stajali u blokadi vidjeli bi ste NK radnike i seljake, nisu ti ljudi ni u najboljem vaktu bili za prekfalifkacije a pogotovo ne sad.

Eh tu dođemo do krivice ovih ljudi a i sviju nas. Mi ne razmišljamo unaprijed šta će biti za godinu, dvije, dva'js....daj ti meni sad a kasnije ćemo vidjeti. Niko neće da prizna da će doći u godine kad više neće moći raditi kao prije...imat će želju ali organizam ne sluša više.

Zašto blokada ceste? Pa ovdje se ne zna drugačije. Jednostavno ne zna. Ja sam u zajebanciji govorio (ispade da sam haman u pravu) kad su protestovali radnici Željezare Zenica da je Fadil najveću grešku napravio što je otišao tamo i udovoljio im zahtjevima jer će sad svako ko misli da mu je nešto vlada dužna blokirati cestu. Vidjeli ljudi da ima rezultata. Tako da ne možete samo kriviti njih.

Teško da će te dočekati da bilo koja skupina "tražitelja prava" okupira zgrade Federalne ili državne vlade. To više ne može proći. Moglo je jednom. Međutim kao i sve ostalo i vladari nam evoluiraju pa tako sad zgrade imaju izlaze u slučaju nužde, dosta je novca uloženo u opremanje Specijalnih jedinica policije. Hvala Bogu vidjesmo da su nam sad ti momci stvarno dobro opremljeni a čvrsto sam uvjeren i obučeni tako da im se više ne može ponoviti 2014 godina.
:thumbup:
ni dodat ni oduzet
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2753 Re: Blokada puteva

Post by insomnia78 »

Kad se Salko tuko protiv četnik vecina ovih sto mu danas suje mater radi boraca mu je sovala sve sto nas zavadja sa Srbima i JNA
User avatar
omega369
Posts: 9433
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#2754 Re: Blokada puteva

Post by omega369 »

Ali vidi edine, fakat to tako ispada. Nek daju rok i najave da se obicni ljudi mogu pripremiti da barem oni ne ispastaju, a onda nek blokiraju do kraja. Ali kad tudje dijete bude blokirano 10 sati i ne zna kako ce kuci, pa stvarno odron
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2755 Re: Blokada puteva

Post by General War »

O'zone wrote:
uglavnomja wrote:
kaze kolega da misli da iza svega ne stoji neka stranka ...
borci, oni sto su dosli, nisu sigurno
trag para uvijek odvede na pravu stranu
Opet je neko dobro zaključio na prethodnim stranama da da je ovo organizovano od strane stranke bio bi puno veći broj ljudi u blokadi i bilo bi dosta agresivnije.

Sjetimo se demonstracija pred Federalnom vladom koje je vodio Rađo koji odmah nakon njih postade ako se ne varam poslanik u Kantonalnoj skupštini ispred SBB. Bio je tu i Patković ali on je čovjek svih režima njemu nije bitno ko je samo dok se para vrti. Tu je bilo par hiljada ljudi, napad i demoliranje zgrade, puno bolja logistika.

Ovo kao je organizovano imamo neke početnike na djelu :mrgreen:

Mada tužno mi recimo vidjeti da su morali ljude iz Krajne dovući da blokiraju Vogošćansku. Jel to Sa kantonu nema nezadovoljnih i obespravljenih? Vjerovatno nema.
...mozda je malo sad teze suplju prodati urbanim mjestima, a tamam posla da nema nezadovoljnih u tuzli i sarajevu...ali oni su konstantno nezadovoljni bez obzira na politicka desavanja koja nekome pogoduju...cudno mi je sve to sto se dogadja sa SDA i odjednom se i "saka boraca nadje da blokira 100-200 kilometara od mjesta od kojeg dolaze u po najjace zime...kao slag na tortu. SBB je u vlasti ali kao i da nije....naucili na greskama drugih.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#2756 Re: Blokada puteva

Post by kmirsad »

Edin H. wrote:
omega369 wrote:Zahtjevi boraca su opravdani i to niko ne spori. Da su pametni, a ocito nisu, da kazu ukoliko se ova 3 zahtjeva ne ispune do srijede, u cetvrtak je blokada cijele zemlje. Vjerovatno bi dobili podrsku i drugih gradjana. Ovako, drzati citavu drzavu u nekom strahu kad ce iz sume neko izletiti i blokirati put je :cry: :cry:
Tako je, uvesti gerilski nacin protestovamja, samo bahnes iz sume. :D
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#2757 Re: Blokada puteva

Post by kmirsad »

Nešto opet kontam... :roll: ... da vlast ovom narodu zabrani kazane za rakiju, proslavu 1.Maja, roštiljanje i Čimburijadu... imali bi trenutnu revoluciju, aksploziju revolta... ne bi vlast bilo za dva sata, i nema tih specijalaca koji bi ih zaustavili... :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2758 Re: Blokada puteva

Post by O'zone »

kmirsad wrote:Nešto opet kontam... :roll: ... da vlast ovom narodu zabrani kazane za rakiju, proslavu 1.Maja, roštiljanje i Čimburijadu... imali bi trenutnu revoluciju, aksploziju revolta... ne bi vlast bilo za dva sata, i nema tih specijalaca koji bi ih zaustavili... :D
Pušenje na javnom mjestu, kladionice...biraj

Ali to su sitne stvari koje čovjeka čine sretnim i daju mu nadu.

Da ukineš biblioteke čuo bi nešto negodovanja iz par usta nazovimo je akademske zajednice koju mi odavno nemamo ali uvedi porez na smjesu za šiše to jbni bunt "udruženja šišara" nisam ni znao da postoji njihovo udruženje.


To je taj naš problem da ne vidimo dalje od večeras 20:00 pa onda od 20:00 do 00:00 što bi rekli "kratkovidi smo u pič.u mater" daj sad, daj odmah, sutra novi dan nova nafaka...

Al daj mu nešto da se zabavi, cigaru i kafu, neku nadu da bi mogao osvojiti grdne novce na lotu, bingu, kladionici i on se tome posveti čitav život raspoređujući svaki dan pare u glavi i uživajući od tih para koje nikad neće vidjeti :mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#2759 Re: Blokada puteva

Post by kmirsad »

Baš tako... moš ga jebat, neče ti A reč... al ovo...brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....krv do koljena... :D
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#2760 Re: Blokada puteva

Post by zrakomlat »

O'zone wrote:
kmirsad wrote:Nešto opet kontam... :roll: ... da vlast ovom narodu zabrani kazane za rakiju, proslavu 1.Maja, roštiljanje i Čimburijadu... imali bi trenutnu revoluciju, aksploziju revolta... ne bi vlast bilo za dva sata, i nema tih specijalaca koji bi ih zaustavili... :D
Pušenje na javnom mjestu, kladionice...biraj

Ali to su sitne stvari koje čovjeka čine sretnim i daju mu nadu.

Da ukineš biblioteke čuo bi nešto negodovanja iz par usta nazovimo je akademske zajednice koju mi odavno nemamo ali uvedi porez na smjesu za šiše to jbni bunt "udruženja šišara" nisam ni znao da postoji njihovo udruženje.


To je taj naš problem da ne vidimo dalje od večeras 20:00 pa onda od 20:00 do 00:00 što bi rekli "kratkovidi smo u pič.u mater" daj sad, daj odmah, sutra novi dan nova nafaka...

Al daj mu nešto da se zabavi, cigaru i kafu, neku nadu da bi mogao osvojiti grdne novce na lotu, bingu, kladionici i on se tome posveti čitav život raspoređujući svaki dan pare u glavi i uživajući od tih para koje nikad neće vidjeti :mrgreen:
Tačno. Dobar post :thumbup:


"udruženje šišara" :lol: :lol: :lol:
cortez
Posts: 20
Joined: 16/08/2013 00:51

#2761 Re: Blokada puteva

Post by cortez »

Lp,
Koga god zanima bilo šta u vezi ovih protesta/blokiranja puta u tuzli i šire,o tome koja JEDNA jedina osoba stoji iza svega toga neka mi se javi u pm i pita što god želi i dobija info sa dokazima.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#2762 Re: Blokada puteva

Post by ovo_mi_je_nick »

Čiji li su ovo plaćenici na blokadama magistrala i zbog koga skreću pažnju na sebe sa povećanja cijena, akciza ili čega već drugog.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2763 Re: Blokada puteva

Post by O'zone »

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2764 Re: Blokada puteva

Post by General War »

cortez wrote:Lp,
Koga god zanima bilo šta u vezi ovih protesta/blokiranja puta u tuzli i šire,o tome koja JEDNA jedina osoba stoji iza svega toga neka mi se javi u pm i pita što god želi i dobija info sa dokazima.
Pa stavi ovdje, sto na pp :?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2765 Re: Blokada puteva

Post by General War »

User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#2766 Re: Blokada puteva

Post by vatrogasac »

cortez wrote:Lp,
Koga god zanima bilo šta u vezi ovih protesta/blokiranja puta u tuzli i šire,o tome koja JEDNA jedina osoba stoji iza svega toga neka mi se javi u pm i pita što god želi i dobija info sa dokazima.
Pa bilo je ovdje razmišljanja kako je to Fahro pa se prešlo na Željka i onda se opet završilo na Bakiru. Bilo je tu nategnutih pretpostavki da su Dodik i Čović. Ja bih to sve pohapsio pa neka dokazuju da nisu krivi. :mrgreen:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#2767 Re: Blokada puteva

Post by hAZNADAR »

Super, i slijede ostali.
Nesto mi govori da ce prvi korpus malo duze oklijevati sa objavom registra. :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2768 Re: Blokada puteva

Post by O'zone »

A možete zamisliti frke kad se nađu neka imena koja nisu trebala biti tu
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2769 Re: Blokada puteva

Post by General War »

Bogami Salko rece da i presudjeni ratni zlocinci iz reda ABiH na tv1 dobijaju pomoc preko fondova koje finansira ministarstvo
cortez
Posts: 20
Joined: 16/08/2013 00:51

#2770 Re: Blokada puteva

Post by cortez »

Pa stavi ovdje, sto na pp :?
ma da ne pokupim ban, a i ne volim prepucavanja na forumu sad da 100 ljudi krene "tebe su platili da pišeš po klixu"
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2771 Re: Blokada puteva

Post by plain vanilla »

Trenutno na Sickom ima oko 50 policajaca, mislim da su oni poceli se okupljat pa trebamo ih podrzat :D
:lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2772 Re: Blokada puteva

Post by uglavnomja »

General War wrote:Bogami Salko rece da i presudjeni ratni zlocinci iz reda ABiH na tv1 dobijaju pomoc preko fondova koje finansira ministarstvo

http://www.zurnal.info/novost/20999/pat ... e-zlocince


:run:

za vecinu ovih monstruma ni ne znam da postoje
zenit dozic
Posts: 2411
Joined: 07/09/2014 11:48

#2773 Re: Blokada puteva

Post by zenit dozic »

O'zone wrote:A možete zamisliti frke kad se nađu neka imena koja nisu trebala biti tu
Cuj neka, barem pola
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2774 Re: Blokada puteva

Post by Maraschino »

General War wrote:Bogami Salko rece da i presudjeni ratni zlocinci iz reda ABiH na tv1 dobijaju pomoc preko fondova koje finansira ministarstvo
Patkovic takve obozava.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2775 Re: Blokada puteva

Post by Maraschino »

zenit dozic wrote:
O'zone wrote:A možete zamisliti frke kad se nađu neka imena koja nisu trebala biti tu
Cuj neka, barem pola
Ko sto gledam, bi ce tu svasta.
Locked