Blizi se 4.maj

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#76

Post by vesela »

joooj, Tiiito dragi, opet Ti ne daju mira! :kravata: :kravata: :kravata:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#77

Post by mIRCerka »

Svemirski_Jebach wrote:
:roll: :roll: :roll: :roll: kult licnosti jos zivi u nama :roll: :roll: ojhaaaa
u meni da..
Image
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#78 Re: Blizi se 4.maj

Post by basta sljezove boje »

Sarajevo moje wrote:
basta sljezove boje wrote:
Sarajevo moje wrote: Da,sto pitas,stoji i moj sin koji je imao svega 3g kad je prvi put otisao tamo.
ti ocito ne razumijes sto te ja pitam ili nisi bas iz Sarajeva. Od 1980 do pocetka 90ih je bio obicaj da se svakog 4.5. u 15 i 4 minute oglasi sirena i da sve stane. Kompletan promet na ulici bi se zaustavio i pjesaci bi stajali minutu nepokretni na pjesackim prelazima. Fol je bio u tome da na minutu sve stane. U pocetku su se svi toga pridrzavali, a onda sve manje i manje. U kaficu Broadway na Marijin-dvoru su svi satovi pokazivali 3 i 4.

odlazenje pred Marsalku je nebuloza. Tito je dolazio na sasvim druga mjesta u Sarajevu, a sa prozora iste te Marsalke su nas gadjali. Mozda se netko od diskutanata sjeca Samira iz Enole Gay koji je sa prozora Marsalke pogodjen dok je igrao kosarku
Izvini ,ali ti moram reci da si glup,ili premlad. Prvo,jesam iz Sarajeva,pra pra nana jos moja je sarajka,ali to je nebitno,drugo,gdje ja to rekoh da ne znam sta je minuta cutanje,sirene i 15:05, ali su te izgleda pogresno informisali-to nije bilo samo u Sarajevu,nego u cijeloj Jugi,prema tome,ne mora neko biti iz Sarajeva da bi znao za 4.maj i 15:05.
Znaci,po tebi,nebulozni su bivsi borci NOR-a koji dodju pred Marsalku, SDP-ovci, svi ljudi dobra srca koji se ne dijele po nacijama,svi su oni po tebi nebulozni. Sreca pa se ti ne pitas.
ne vidim da sam napisala da je to bilo samo u Sarajevu. Argumentum ad hominem kojim se sluzis je pokazatelj niskog nivoa diskutiranja kakav nije svojstven Sarajlijama. Pravim Sarajlijama nije potrebna politicka stranka niti borci NOB-a da bi se druzili. Ima puno ljepsih mjesta na koja dolaze ljudi koji se ne dijele po nacijama od kasarne iz koje su nas gadjali
Sarajevo moje
Posts: 66
Joined: 11/04/2007 08:31

#79

Post by Sarajevo moje »

Smiri zivce,idi citaj Avaz,to ti je razumljiva literatura.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#80

Post by basta sljezove boje »

Sarajevo moje wrote:Smiri zivce,idi citaj Avaz,to ti je razumljiva literatura.
mozes li pasti nize od ovoga?

p.s. mozes. Slati prijetecu privatnu poruku je jos nize
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#81

Post by rashomon »

basta sljezove boje wrote:
Sarajevo moje wrote:Smiri zivce,idi citaj Avaz,to ti je razumljiva literatura.
mozes li pasti nize od ovoga?

p.s. mozes. Slati prijetecu privatnu poruku je jos nize
hahahahahahaha

To je to totalitarno naslijeđe....Ne daj se Branko!!!
Sarajevo moje
Posts: 66
Joined: 11/04/2007 08:31

#82

Post by Sarajevo moje »

basta sljezove boje wrote:
Sarajevo moje wrote:Smiri zivce,idi citaj Avaz,to ti je razumljiva literatura.
mozes li pasti nize od ovoga?

p.s. mozes. Slati prijetecu privatnu poruku je jos nize
Prijetecu,molim samo da me puste na miru rijetki kojima je u ovom rezimu dobro.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#83

Post by basta sljezove boje »

Sarajevo moje wrote:
basta sljezove boje wrote:
Sarajevo moje wrote:Smiri zivce,idi citaj Avaz,to ti je razumljiva literatura.
mozes li pasti nize od ovoga?

p.s. mozes. Slati prijetecu privatnu poruku je jos nize
Prijetecu,molim samo da me puste na miru rijetki kojima je u ovom rezimu dobro.
"rijetki kojima je u ovom rezimu dobro" :D
bih_finest
Posts: 283
Joined: 27/06/2006 23:24
Location: Sarajevo

#84

Post by bih_finest »

RMX
Sumnjaju neki da nosi nas pogrešan tok,
da slušamo mevlud i pijemo sok,
al' negdje u nama je džihada plan,
i kažem vam što dobro znam,
bismilah i rahman :D
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#85

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Te 1964. godine, drug Stari mi je poslao mandarine iz svoje bašte na Brionima (Danas, Brijuni).
Tada sam prvi put kušao ovo mirišljavo voće. I ostaloj djeci iz razreda je to bilo prvi put.
Hvala mu što je mislio i na mene. Bar je bilo nekakve sigurnosti...
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#86

Post by SaraLe »

Tito, nek si ti nama stvorio JNA :oops:
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#87

Post by Sogan »

4. maj 15:05
20 i kusur miliona dusa se paralizuje i stoji mirno, suti. Jedni osjecaju duznost, drugi odgovornost, treci automatski i bez razmisljanja, cetvrti zato jer svi drugi isto rade, peti jer su navikli... sve u svemu bolesno i zalosno, pomalo zastrasujuce, masovna hipnoza... roboti sa rokom trajanja od jedne minute... isprani mozgovi i podanicki mentalitet... godisnja generalna proba za dolazeci vakat masovnog bezumlja :roll:
nedim_uk
Posts: 99
Joined: 04/04/2006 11:58
Location: Ukrajina-Aktivan-Radio

#88

Post by nedim_uk »

rashomon wrote:
DaysleepeR wrote:
I iskreno, jedini maj koji mi pada na pamet je 2 maj, kad smo jedva izvukli živu glavu.
Bravo, majstore...
Pitam se gdje su tad bili ovi sto slave 4 maj.
nedim_uk
Posts: 99
Joined: 04/04/2006 11:58
Location: Ukrajina-Aktivan-Radio

#89

Post by nedim_uk »

8. sekretar SKOJ-a wrote:Te 1964. godine, drug Stari mi je poslao mandarine iz svoje bašte na Brionima (Danas, Brijuni).
Tada sam prvi put kušao ovo mirišljavo voće. I ostaloj djeci iz razreda je to bilo prvi put.
Hvala mu što je mislio i na mene. Bar je bilo nekakve sigurnosti...
Samo 600 km NW,u tim godinama odes u prodavnicu i kupis iste, nikome ne trebas reci hvala jedino prodavcu.
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#90

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

stajanje mirno 4 maja je bio cisti komunisticki idiotizam. Zbog slicnih stvari kao sto je recimo bio dan mladosti ta ideologija je propala. Kao svi smo jednaki a obozavamo jednog. Obozavasmo njegovo rodjenje pa malo i njegovu smrt, a sve sto je on napravio nije izdrzalo ni 10 godina poslije njegove diktature. To je najbolji pokazatelj da mu ideja nikako nije valjala.
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#91

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

nedim_uk wrote:
8. sekretar SKOJ-a wrote:Te 1964. godine, drug Stari mi je poslao mandarine iz svoje bašte na Brionima (Danas, Brijuni).
Tada sam prvi put kušao ovo mirišljavo voće. I ostaloj djeci iz razreda je to bilo prvi put.
Hvala mu što je mislio i na mene. Bar je bilo nekakve sigurnosti...
Samo 600 km NW,u tim godinama odes u prodavnicu i kupis iste, nikome ne trebas reci hvala jedino prodavcu.
Konzum u mojoj ulici, nešto prije Nove godine: Djevojčica i dječak od oko 10 godina starosti hapiše gajbu klementina sa stalaže ispred prodavnice. Nisam ih otkucao, ali sam šefici skrenuo pažnju šta se dešava.
Krao sam i ja voće od komšija, ali nikada gajbama...
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#92

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:stajanje mirno 4 maja je bio cisti komunisticki idiotizam. Zbog slicnih stvari kao sto je recimo bio dan mladosti ta ideologija je propala. Kao svi smo jednaki a obozavamo jednog. Obozavasmo njegovo rodjenje pa malo i njegovu smrt, a sve sto je on napravio nije izdrzalo ni 10 godina poslije njegove diktature. To je najbolji pokazatelj da mu ideja nikako nije valjala.
Šta je sad? Demokratura? Kleptokratura?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#93

Post by _BosanaC »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:stajanje mirno 4 maja je bio cisti komunisticki idiotizam. Zbog slicnih stvari kao sto je recimo bio dan mladosti ta ideologija je propala. Kao svi smo jednaki a obozavamo jednog. Obozavasmo njegovo rodjenje pa malo i njegovu smrt, a sve sto je on napravio nije izdrzalo ni 10 godina poslije njegove diktature. To je najbolji pokazatelj da mu ideja nikako nije valjala.
To samo govori o govnima od kojih je jedini koji je pitu napravio, i to veoma uspjesno, a ne o njemu.
fenjer
Posts: 126
Joined: 22/03/2005 01:43

#94

Post by fenjer »

_BosanaC wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote:stajanje mirno 4 maja je bio cisti komunisticki idiotizam. Zbog slicnih stvari kao sto je recimo bio dan mladosti ta ideologija je propala. Kao svi smo jednaki a obozavamo jednog. Obozavasmo njegovo rodjenje pa malo i njegovu smrt, a sve sto je on napravio nije izdrzalo ni 10 godina poslije njegove diktature. To je najbolji pokazatelj da mu ideja nikako nije valjala.
To samo govori o govnima od kojih je jedini koji je pitu napravio, i to veoma uspjesno, a ne o njemu.

kad je toliko falis onda ti sam i jedi tu pitu, posteno :P :D
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#95

Post by amrica »

Ivy wrote:
fenjer wrote:eto vidis kako je lijepo dijelit iskustva, pa na ovo sve bih rekao bujrum i ostalima ako imaju neke datume kojima daju isto tako velik znacaj naravno u ovom kontekstu :)

samo primjecujem daj je taj tvoj datum podobro zaumro i ono sve sto ga je cinilo takvim kakav jest, a ovaj moj kao da zivi jos na neki nacin medju mnogim osobama i sve se vise i vise eksplotira :D
mozda je kod tebe zamro. ja sam u titino vrijeme zivjela slobodno, putovala slobodno, imala dzaba skolu i zdravstveno osiguranje, i niko me nikad nije pogled'o poprijeko jal zbog imena, prezimena, drzavljanstva ili vjere! Sta imam od Bosne danas, od one koju je gosp. A.I. ostavio? Pola Bosne, nekakve vehabijske pokrete koji nisu u duhu islama BiH, kolaps privrede, penzionere i borce na ulici, gladne, zedne i bolesne, najvecu stopu suicida u Europi i najveci broj mladih van BiH...e zbog tog mi 21. Okt ama bas nista ne znaci!
ivy, kraljice
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#96

Post by Abu FEED el-Castro »

bih_finest wrote:RMX
Sumnjaju neki da nosi nas pogrešan tok,
da slušamo mevlud i pijemo sok,
al' negdje u nama je džihada plan,
i kažem vam što dobro znam,
bismilah i rahman :D
dje me nadje :D :D :lol:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#97

Post by Fair Life »

Fair Life wrote:Umro je drug Tito :?

http://www.balkanshare.com/download.php?file=293263. . . .(Radio prenos - 196 KB)
Post Reply