Bliži li se kraj EU?!

Post Reply
User avatar
kicky
Posts: 991
Joined: 08/08/2004 23:14
Location: mostar

#1 Bliži li se kraj EU?!

Post by kicky »

Francuzi pa Nizozemci pa... Nije problem samo ustav! Evo danas se sastaše Šreder i Širak i nešto su pričali, ko će im znat. Nijemci kažu da neće trpiti britansku neizanteresiranost za EU. Kažu da Englezi u budžet ubacaju onoliko para koliko će im se kroz fondove vratiti. To im je Tačerka uvela - pametna žena. S druge strane Nijemci najviše daju u budžet, a malo iz njega dobivaju. Danas Barosso kaže da se nastavlja potvrđivanje ustava, ne vidim zašto... Hrvatska u panici, boje se da neće ući. Bugari i Rumunji se boje novog odgađanja. Talijani hoće nazad liru, euro im donjeo recesiju. Euro pada, dolar raste. Belgija u krizi oko Valonije i Flandrije........................ Ima tu još toga. Uglavnom, meni se ne čini da Ujedinjena Europa ima velike šanse da opstane?! Još kad im mi zakucamo na vrata! BUUUUM!!
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#2

Post by The_Fluid »

Ne mislim da je to tako kriticno, time sto su Francuzi na referendumu rekli ne, ne znaci da je potonula EU, nego samo da se ljudi boje prebrzog predavanja ovlasti sa regionalnih (citaj drzava Francuske i drugih), na EU nivo.
A sto se tice da Italijani hoce liru, pa htjeli bi i Nijemci i Francuzi, kada bi ih se pitalo.
dr.pi
Posts: 100
Joined: 07/04/2005 22:10

#3

Post by dr.pi »

Cccc...koji pesimizam! :-?
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#4

Post by The_Fluid »

Ne mislim da je Hrvatska u panici, no njihova vlast mora opravdati svoju i previse optimisticnu kampanju glede pocetka pregovora, koja je od pocetka bazirana na praznom napuhanom balonu, i realno je da se nista nece desiti ove godine.

No, fino je puhati narodu da samo sto nisu u EU, ako se ko sjeca to vec traje poprilicno dugo.
User avatar
kicky
Posts: 991
Joined: 08/08/2004 23:14
Location: mostar

#5

Post by kicky »

Dalo bi se o Hrvatskom pristupu Eu pričati. Sanader nije svjestan činjenice da je EU postojala i 2001. One iste 2001. kad je on: Ivo Sanader - imenom i prezimenom; predsjednik HDZ-a zajedno sa svojim nacionalističim kolegama udarao po Europi i Haagu. Tada se nije dalo nagovjestiti da će taj isti I.S za tri godine postati najveći eurpoejac što ga je ova zemlja rodila. Ne slažem se sa ocjenama da I.S ne želi izručiti optuženika čije mi se ime ne spominje jer mi je toliko dojadilo, i da je taj optuženik u RH jer I.S bi i vlastitu majku prodo da može ući u Eu, a zašto onda ne bi i nekog običnog penzioniranog generalića.
Tariq_rambo
Posts: 440
Joined: 15/03/2005 03:15
Location: Sarajevo

#6

Post by Tariq_rambo »

The_Fluid wrote:Ne mislim da je to tako kriticno, time sto su Francuzi na referendumu rekli ne, ne znaci da je potonula EU, nego samo da se ljudi boje prebrzog predavanja ovlasti sa regionalnih (citaj drzava Francuske i drugih), na EU nivo.
A sto se tice da Italijani hoce liru, pa htjeli bi i Nijemci i Francuzi, kada bi ih se pitalo.
Francuzi su zbog nezaposlenosti odbili ustav, smatrajući da će time uvesti jeftinu radnu snagu što bi moglo uticati na njihovu zaposlenost.
Ne bi uopšte došlo do prenošenja ovlasti na EU nivo koje bi ugrozile Francusku.
Što se tiče Švaba, oni su sa eurom najviše i dobili pa ne vidim razlog zašto bi htjeli da vrate marku. To čisto sumnjam.
User avatar
Poglavica
Posts: 222
Joined: 04/05/2005 13:04
Location: Glavesina

#7

Post by Poglavica »

Francuzi su zbog nezaposlenosti odbili ustav, smatrajući da će time uvesti jeftinu radnu snagu što bi moglo uticati na njihovu zaposlenost.
Razlozi su mozda i dublji. 55% protiv ipak je veliki procenat.
Orion
Posts: 42
Joined: 31/05/2005 21:50

#8

Post by Orion »

ma nadrealisti su cini se i ovaj put bili u pravu-

ode evropa u P.M.

za 20 godina oni ce cekati na prijem u zguzenu ex-yugoslaviju
:lol:
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#9

Post by gavrilo »

Orion wrote:ma nadrealisti su cini se i ovaj put bili u pravu-

ode evropa u P.M.

za 20 godina oni ce cekati na prijem u zguzenu ex-yugoslaviju
:lol:
kakav prijem? pa pokupovali su sve sto je valjalo... drze nas u saci :x
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#10

Post by BECHO »

Nek se raspadne stoka, ionako bijeda i obican radnik nema nikakve fajde od njih!
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#11

Post by gavrilo »

BECHO wrote:Nek se raspadne stoka, ionako bijeda i obican radnik nema nikakve fajde od njih!
ima slobodu izbora izmedju kole i pepsia...
Orion
Posts: 42
Joined: 31/05/2005 21:50

#12

Post by Orion »

ZGUZENA YUGA
ZGUZENA YUGA
ZGUZENA YUGA

vratite nam plate :)
User avatar
Poglavica
Posts: 222
Joined: 04/05/2005 13:04
Location: Glavesina

#13

Post by Poglavica »

Zar ne stizu redovno?
Televizione
Posts: 65
Joined: 11/06/2005 23:00

#14

Post by Televizione »

Ne blizi se.
Post Reply