BlicTV MMDS u Sarajevu?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Dzemat

BlicTV MMDS u Sarajevu?

Post by Dzemat » 30/04/2011 10:44

Ima li ko kakvu informaciju kad ce u sarajevu MMDS od Blicneta? Rekli su od proljeća a evo opet nista.

dowydyenya

Re: BlicTV MMDS u Sarajevu?

Post by dowydyenya » 30/04/2011 14:22

Dzemat wrote:Ima li ko kakvu informaciju kad ce u sarajevu MMDS od Blicneta? Rekli su od proljeća a evo opet nista.

Da li te bas blicov interesuje jer imas telemachov mmds ?

Dzemat

Post by Dzemat » 30/04/2011 14:41

dowydyenya wrote:
Dzemat wrote:Ima li ko kakvu informaciju kad ce u sarajevu MMDS od Blicneta? Rekli su od proljeća a evo opet nista.

Interesuje me samo Blicnetov. Telemach nema MMDS a koliko ja znam nece ga nikad ni imati.

semirsar
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Post by semirsar » 30/04/2011 15:06

Dzemat wrote:
dowydyenya wrote:

Interesuje me samo Blicnetov. Telemach nema MMDS a koliko ja znam nece ga nikad ni imati.

Sto volim kad se pojedini forumasi prosipaju biserima...
Kakav je ne znam, ali definitivno ima MMDS na Telemachu
http://www.telemach.ba/Televizija/422/M ... av_start=0

Dzemat

Post by Dzemat » 30/04/2011 15:16

semirsar wrote:
Dzemat wrote:
dowydyenya wrote:

joooj što ne mogu ovakvih šošona. TO NIJE MMDS, NIKAD NIJE BIO NITI CE IKADA I BITI. TO JE OBICNI SATELITSKI STANDARD DVB-S1 KOJI RADI NA FREKVENCIJI OD 13 GHz. MMDS JE "CABLE WIRELESS" KOJI RADI NA 2,1 GHz I ZA RAZLIKU OD DVB-S1 STANDARDA OMOGUČAVA EMITOVANJE HD KANALA KAO I MMDS INTERNETA. MMDS RADI ISKLJUCIVO NA MOTOROLA CANOPY OPREMI. TO STO ELOB KORISTI JE OBICAN SATELITSKI LNB I LOOOSERSKI RECEIVER ČIJI PROIZVODJAC NEMA NI WEB STRANICU.

semirsar
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Post by semirsar » 30/04/2011 16:00

Dzemat wrote:joooj što ne mogu ovakvih šošona. TO NIJE MMDS, NIKAD NIJE BIO NITI CE IKADA I BITI. TO JE OBICNI SATELITSKI STANDARD DVB-S1 KOJI RADI NA FREKVENCIJI OD 13 GHz. MMDS JE "CABLE WIRELESS" KOJI RADI NA 2,1 GHz I ZA RAZLIKU OD DVB-S1 STANDARDA OMOGUČAVA EMITOVANJE HD KANALA KAO I MMDS INTERNETA. MMDS RADI ISKLJUCIVO NA MOTOROLA CANOPY OPREMI. TO STO ELOB KORISTI JE OBICAN SATELITSKI LNB I LOOOSERSKI RECEIVER ČIJI PROIZVODJAC NEMA NI WEB STRANICU.

Pa vidi nesto, oci moje lijepe, ja rekoh, kakav je ne znam, ali da ima, ima MMDS na Telemach-u.
E sad, to sto nije onakav kakav ti zelis i trazis, jbg, dje bi nam bio kraj da nam se zeljama udovoljava, to u ovoj zemlji jos nije moguce, barem vecini. Iskreno se nadam da ce nam svima biti omoguceno da koristimo sto zelimo, kako vidim nesto se vec krece. :D

neki

Post by neki » 30/04/2011 16:04

Ponuda kanala na ovom blic mmds-u je sranje...ko da sam u shumadiji jbt..

Dzemat

Post by Dzemat » 30/04/2011 17:30

neki wrote:Ponuda kanala na ovom blic mmds-u je sranje...ko da sam u shumadiji jbt..

hahahaha smiješan si. arene sportovi, HD paketi i jos 70 najpopularnijih svjetskih kanala (history, nageo wild, discovery-i, ...) nazivas smećem. NO COMMENT

neki

Post by neki » 30/04/2011 18:33

Dzemat wrote:
neki wrote:Ponuda kanala na ovom blic mmds-u je sranje...ko da sam u shumadiji jbt..

hahahaha smiješan si. arene sportovi, HD paketi i jos 70 najpopularnijih svjetskih kanala (history, nageo wild, discovery-i, ...) nazivas smećem. NO COMMENT

jah..70 najpopularnijih u Shumadiji...
+ arenasportovi se placaju 12 KM (na MojaTV su dzaba)
+ ovi 'popularniji' tipa tv1000, ng wild, doq, itd su u paketu koji se placa 6 KM (na MojaTV i ostalima takodje dzaba..)
+ paket sa HD kanalima se placa 9 KM

wifi-guy

Post by wifi-guy » 30/04/2011 19:13

joooj što ne mogu ovakvih šošona. TO NIJE MMDS, NIKAD NIJE BIO NITI CE IKADA I BITI. TO JE OBICNI SATELITSKI STANDARD DVB-S1 KOJI RADI NA FREKVENCIJI OD 13 GHz. MMDS JE "CABLE WIRELESS" KOJI RADI NA 2,1 GHz I ZA RAZLIKU OD DVB-S1 STANDARDA OMOGUČAVA EMITOVANJE HD KANALA KAO I MMDS INTERNETA. MMDS RADI ISKLJUCIVO NA MOTOROLA CANOPY OPREMI. TO STO ELOB KORISTI JE OBICAN SATELITSKI LNB I LOOOSERSKI RECEIVER ČIJI PROIZVODJAC NEMA NI WEB STRANICU.

Koliko je meni poznato 2.1GHz je vec zauzet u BiH za HSDPA koji je BHTelekom instalirao za maksimalnu brzinu 7.2 MBps download. Isto su uradili Mtel i ERONET.

RAK je za MMDS predvidio, citiram: "Putem blokova frekvencija iz opsega 11,7 – 12,5 GHz pružaće se usluge bežične distribucije RTV programa." link: http://rak.ba/bih/aktuelnost.php?uid=1301653222&root=1254253123

WIMAX odnosno novi LTE je ono sto ce vjerovatno nekad doci i u BiH ali ce se vjerovatno koristit blokovi 2.6 i 3.65 GHz pa i više frekvencije, naravno BiH kasni pa ce se čekati da nam opet prodaju zastarjelu tehnologiju koje se treba rijesiti napredni svijet :-D
Možda će nova digitalna (multiplex) TV zadovoljiti mnoge za malo para, pogotovu one u ruralnim područjima gdje MMDS i kablovska distribucija nije moguca i i isplativa.

elcho71

Post by elcho71 » 30/04/2011 21:34

U Blicnet-u su svasta nesta obecali a nisu ispunili nista.
Evo vec godinu dana otvaraju racun u nekoj banci da se nebi placala provizija pa nista.
30 KM za 1024 kb/sec je pljacka.

@semirsar
Ovi u telemahu mogu zvati onu svoju bezzicnu tv kako god hoce pa i MMDS ali to je samo improvizacija MMDS-a na bosanski nacin.

Dzemat

Post by Dzemat » 01/05/2011 13:21

elcho71 wrote:

U Blicnet-u su svasta nesta obecali a nisu ispunili nista.
Evo vec godinu dana otvaraju racun u nekoj banci da se nebi placala provizija pa nista.
30 KM za 1024 kb/sec je pljacka.

@semirsar
Ovi u telemahu mogu zvati onu svoju bezzicnu tv kako god hoce pa i MMDS ali to je samo improvizacija MMDS-a na bosanski nacin.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Upravo tako :)

Također ovi u telemachu su totalno izgubljeni. Uvedu internet (obican wi-fi 802.11a koji koristi Zona i EPN) na MMDS i povecaju kanale da bi mi malo nakon toga montazer rekao da uveliko rade na ukidanju MMDS-a jer ne mogu pruziti kvalitetu kavu pruzaju kablovskim korisnicima a kako mi je jos rekao u sukobu su sa RAK-om u vezi nekih dozvola koje im fale za tzv "MMDS". Sta ce biti vidjecemo :)

Post Reply