Bleiburg - Sarajevo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#101 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by rajv0sa »

Ludzak wrote: 08/05/2020 19:15 Antifašizam je bio aktuelan od 1939 do 1980 god. Nakon tih godina, na ovim prostorima, krenula je borba protiv antifašizma. Kakav antifasizam danas?
Kleronacionalističke stranke nam vladaju 30 godina, iz godine u godinu dobijaju glasove, a mi pricamo o nekakvom antifasizmu.

Neko govori o Bošnjacima u ustašama. Kakvim ba Bošnjacima kada su to svi bili Hrvati islamske vjere? Šta ih svojatavate koji đavo?
Pa prema propagandi ndh svi Bošnjaci su bili Hrvati muslimanske vjere. Isto kao što su i za komuniste svi Bošnjaci bili Muslimani. Nije ti baš ta logika nešto.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#102 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by kakavdanakneiskustvu »

ne postoji,ja nisam nikad cuo da se odrzala misa za zrtve ustaskog rezima,ja nikad cuo,volio bi da se to se deslo a da ja ne znam za to
User avatar
Ludzak
Posts: 5482
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#103 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by Ludzak »

Kleri su vazda na strani fašizma. Ustaštvo je bilo pomognuto od strane crkve. Četništvo isto tako. Handzar divizija je isto bila pomognuta od strane IZ. Zato te spike od svakojakih efendija, imama, popova, kardinala, i tako tim 'moralnim' ne treba čuditi.
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#104 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by Chisum »

kakavdanakneiskustvu wrote: 08/05/2020 19:21
Krokodajl wrote: 08/05/2020 19:16 @kakavdanakneiskustvu

Naravno da dolaze, u Jasenovcu je ustaški režim ubijao ljude bez obzira na vjeru i naciju, naravno primarna žrtva su bili Jevreji i Srbi, ali je ubijano tu i dosta Katolika nekih od najvećih Hrvatskih domoljuba i HSS-ovaca, kao par hiljada muslimana.

Prošle godine je bio Biskup Škvorčević a ispred IZ je bio glavni muftija ef. Hasanović.
odrzavaju li se mise u katoličkoj crkvi u hrvatskoj i BiH za zrtve ustaskog rezima,ikad u zadnjih 30 goidina?,u zadru se a cini mi se i u zagrebu odrzavala misa cak i za antu pavelića
Image

Kako da ne... ne znam samo gdje se smjesti priglupo SDA hrvatsko cvijece dok traje ovaj party, ili se to ide po floorovima.
Last edited by Chisum on 08/05/2020 19:33, edited 1 time in total.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#105 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by nKrkan »

neko_sa_strane wrote: 08/05/2020 18:35

Britanci su očito znali odlično zbog čega bježe ustaške pobjegulje. I tada su imali jaku obavještajnu službu. Svaka im čast što nisu pali na ustaške suze. Trebala je UDBA biti temeljitija i hvatati ih širom Australije, Južne i Sjeverne Amerike ali i Njemačke, Švedske i dovući ih u Jugoslaviju, suditi pro forme i onda metak u čelo a porodici metak naplatiti. Da su bili temeljitiji klinac bi ih se kamara vratila u Hrvatsku 90-tih.

Britanci su kreteni i prekršili su niz međunarodnih konvencija tim potezom i indirektno učestvovali u tom komunističkom genocidu.
KP je bila inkubator četiništva i bilo je valjda preče da u svojoj avliji tj srboslaviji , a ne preko mora i dijaspori tom metodom pro forme radi strijeljaju svih preko 200 tisuća četnika koji su kao prešli u njihove redove 1944. ako se ne varam, jer je poznato da partizana (namjerno malim) u Srbiji nije bilo više od 25 tisuća , ali kako se približavao kraj rata i pobjeda saveznika , expresno su mijenjali strane.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#106 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by Krokodajl »

kakavdanakneiskustvu wrote: 08/05/2020 19:32 ne postoji,ja nisam nikad cuo da se odrzala misa za zrtve ustaskog rezima,ja nikad cuo,volio bi da se to se deslo a da ja ne znam za to
I eto, nije se održala i je li to znači da ne treba da se drži i za žrtve Bleiburga ?

Ne, to znači da se na crkvu treba vršiti pritisak da se počne održavati i za žrtve ustaških zločina.
User avatar
Ludzak
Posts: 5482
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#107 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by Ludzak »

rajv0sa wrote: 08/05/2020 19:31
Ludzak wrote: 08/05/2020 19:15 Antifašizam je bio aktuelan od 1939 do 1980 god. Nakon tih godina, na ovim prostorima, krenula je borba protiv antifašizma. Kakav antifasizam danas?
Kleronacionalističke stranke nam vladaju 30 godina, iz godine u godinu dobijaju glasove, a mi pricamo o nekakvom antifasizmu.

Neko govori o Bošnjacima u ustašama. Kakvim ba Bošnjacima kada su to svi bili Hrvati islamske vjere? Šta ih svojatavate koji đavo?
Pa prema propagandi ndh svi Bošnjaci su bili Hrvati muslimanske vjere. Isto kao što su i za komuniste svi Bošnjaci bili Muslimani. Nije ti baš ta logika nešto.
Ne mogu se smatrati Bošnjacima. Jer crno na bijelo na njihovim papirima ne pise Bošnjak, vec Hrvat. Isto i za vrijeme Jugoslavije. Moj djed za vrijeme Juge nije bio Bošnjak, vec Musliman.
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#108 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by dumpa »

gdje ono stadosmo...

nakon ovoga od Puljića me ništa ne čudi: https://ika.hkm.hr/novosti/pokopani-pos ... pa-sarica/

nadbiskup Ivan Šarić, koji je slavio ustaštvo i Hitlerov ideološki brlog NDH, a 1945. pobjegao od antifašista iz Sarajeva u Španiju, tada pod vladavinom fašističkog diktatora Franca, gdje je i umro, biva nakon agresije na BiH 1997. godine prenesen u kosturnicu crkve na Marindvoru. europske vrijednosti.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#109 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by rajv0sa »

Ludzak wrote: 08/05/2020 19:33 Kleri su vazda na strani fašizma. Ustaštvo je bilo pomognuto od strane crkve. Četništvo isto tako. Handzar divizija je isto bila pomognuta od strane IZ. Zato te spike od svakojakih efendija, imama, popova, kardinala, i tako tim 'moralnim' ne treba čuditi.
Laž.
User avatar
geralt
Posts: 5197
Joined: 14/09/2017 12:45

#110 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by geralt »

Ludzak wrote: 08/05/2020 19:39
rajv0sa wrote: 08/05/2020 19:31
Ludzak wrote: 08/05/2020 19:15 Antifašizam je bio aktuelan od 1939 do 1980 god. Nakon tih godina, na ovim prostorima, krenula je borba protiv antifašizma. Kakav antifasizam danas?
Kleronacionalističke stranke nam vladaju 30 godina, iz godine u godinu dobijaju glasove, a mi pricamo o nekakvom antifasizmu.

Neko govori o Bošnjacima u ustašama. Kakvim ba Bošnjacima kada su to svi bili Hrvati islamske vjere? Šta ih svojatavate koji đavo?
Pa prema propagandi ndh svi Bošnjaci su bili Hrvati muslimanske vjere. Isto kao što su i za komuniste svi Bošnjaci bili Muslimani. Nije ti baš ta logika nešto.
Ne mogu se smatrati Bošnjacima. Jer crno na bijelo na njihovim papirima ne pise Bošnjak, vec Hrvat. Isto i za vrijeme Jugoslavije. Moj djed za vrijeme Juge nije bio Bošnjak, vec Musliman.
Ovi konkretno sa Bleiburga su za sebe glasno i ponosno govorili da su Hrvati muslimanske vjere, tako da ne razumijem zašto ih neki posthumno svojataju i svrstaju u Bošnjake. Hajd da se radi o Tesli, možda bih i razumio. Ako je na Bleiburgu bilo Bošnjaka/Muslimana, bili su među partizanima.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#111 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by °u° »

kakavdanakneiskustvu wrote: 08/05/2020 19:21 odrzavaju li se mise u katoličkoj crkvi u hrvatskoj i BiH za zrtve ustaskog rezima,ikad u zadnjih 30 goidina?,u zadru se a cini mi se i u zagrebu odrzavala misa cak i za antu pavelića
Održava se redovno

https://www.portalnovosti.com/u-centru- ... poglavnika
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#112 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by kakavdanakneiskustvu »

Krokodajl wrote: 08/05/2020 19:34
kakavdanakneiskustvu wrote: 08/05/2020 19:32 ne postoji,ja nisam nikad cuo da se odrzala misa za zrtve ustaskog rezima,ja nikad cuo,volio bi da se to se deslo a da ja ne znam za to
I eto, nije se održala i je li to znači da ne treba da se drži i za žrtve Bleiburga ?

Ne, to znači da se na crkvu treba vršiti pritisak da se počne održavati i za žrtve ustaških zločina.
poginuli,ubijeni,poklani u jasenovcu su žrtve bez ikakvog povoda bili,samo zbog svog imena,vjere,rase,nisu svi ubijeni na bleiburgu bili nevini,bilo bi ljudski,moralno,a crkva se kao predstavlja kao nešto vrlo moralno,da prije svega pdrzavaju mise za one koji nisu nista,ali bas nista skrivili,ubijeni na bleiburgu jesu zrtve,ali i medju njima je bilo koljača,ubica nevinih u jasenovcu,valjda bi trebao postojati prioritet,ali kako vec neko napisa,i ne cudi obakvo ponasanje vrha kat. crkve,nista novo od njih
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#113 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by dumpa »

Krokodajl wrote: 08/05/2020 19:30 Da li se održava za žrtve ustaškog režima, ne bih znao, za žrtve Italijanskog Fašizma znam da održava jer sam jedne prilike boravio na jednoj takvoj komemoraciji u Dalmaciji, a znam da se iste održavaju i u Istri, da li postoji nešto na nivou crkve, ne znam, da li bi trebalo , svakako.

U BiH ne znam da li postoji nešto tako, zbog političke bipolarizacije BH Hrvata nešto sumnjam da postoji, a njima je to dovoljna kazna ionako.
dakle Hrvatska leglo fašizma. bravo sine.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#114 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by kakavdanakneiskustvu »

°u° wrote: 08/05/2020 19:44
kakavdanakneiskustvu wrote: 08/05/2020 19:21 odrzavaju li se mise u katoličkoj crkvi u hrvatskoj i BiH za zrtve ustaskog rezima,ikad u zadnjih 30 goidina?,u zadru se a cini mi se i u zagrebu odrzavala misa cak i za antu pavelića
Održava se redovno

https://www.portalnovosti.com/u-centru- ... poglavnika
da,za pavelića moze,za poklanu srpsku djecu u jasenovcu ne,gadi mi se katolička crkva
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#115 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by neko_sa_strane »

U Zagrebu se svake godine održava misa zadušnica za zločinca Antu Pavelića i na upit medija odgovor je bio da je plaćeno da se održi. Zatim je neko ponudio Crkvi da plati kako bi se održala misa za Tita ali nisu prihvatili.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#116 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by °u° »

geralt wrote: 08/05/2020 19:43
Ludzak wrote: 08/05/2020 19:39
rajv0sa wrote: 08/05/2020 19:31

Pa prema propagandi ndh svi Bošnjaci su bili Hrvati muslimanske vjere. Isto kao što su i za komuniste svi Bošnjaci bili Muslimani. Nije ti baš ta logika nešto.
Ne mogu se smatrati Bošnjacima. Jer crno na bijelo na njihovim papirima ne pise Bošnjak, vec Hrvat. Isto i za vrijeme Jugoslavije. Moj djed za vrijeme Juge nije bio Bošnjak, vec Musliman.
Ovi konkretno sa Bleiburga su za sebe glasno i ponosno govorili da su Hrvati muslimanske vjere, tako da ne razumijem zašto ih neki posthumno svojataju i svrstaju u Bošnjake. Hajd da se radi o Tesli, možda bih i razumio. Ako je na Bleiburgu bilo Bošnjaka/Muslimana, bili su među partizanima.
Zlatko Hasanbegović
Tuđman ne da nije bio vođen shvaćanjem da su Muslimani zapravo Hrvati, nego je učinio povijesni zaokret u hrvatskoj politici i prvi put ‘isključio’ Muslimane iz hrvatskih nacionalnih ciljeva i kao imperativ postavio potpuno katoličko-muslimansko razgraničenje u BiH, sa svim konzekvencama koje su iz toga mogle nastati i koje su nastale. Da budem ironičan, mislim da mu suvremeni bošnjački ideolozi na tome mogu biti zahvalni”.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... h/6024699/
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#117 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by drndalo »

nKrkan wrote: 08/05/2020 19:33
neko_sa_strane wrote: 08/05/2020 18:35

Britanci su očito znali odlično zbog čega bježe ustaške pobjegulje. I tada su imali jaku obavještajnu službu. Svaka im čast što nisu pali na ustaške suze. Trebala je UDBA biti temeljitija i hvatati ih širom Australije, Južne i Sjeverne Amerike ali i Njemačke, Švedske i dovući ih u Jugoslaviju, suditi pro forme i onda metak u čelo a porodici metak naplatiti. Da su bili temeljitiji klinac bi ih se kamara vratila u Hrvatsku 90-tih.

Britanci su kreteni i prekršili su niz međunarodnih konvencija tim potezom i indirektno učestvovali u tom komunističkom genocidu.
Ti sanjas teske boje... Ne postoji konvencija koja nelegalnu formaciju, nakon kapitulacije tretira ikako drugacije nego kao bandu.

Sto im je glavnokomandujuci Englez i rekao... A oni uzeli zdravo za gotovo propagandu da ce im Englezi zbog antikomunizma priletiti u pomoc... Dati oruzje, zguzit Patrizane... To ti je kad svoje brzoglasnice slusase i povjerovase u njih...

Poslali avion u Italiju sa pismom, 2 dana pred kapitulaciju da promjene stranu... Italija bar ‘43 promijenila... NDH bi mijenjala stranu u 11:59:47 sati... I to poslali glasnika i nisu cekali potvrdan odgovor... Pametno...

I da se razumijemo, najebalo je tu nevinih ljudi, to je steta i nije se trebalo desiti, a opet sta ocekivati od ljudi koji su se nagledali godina zala od te bratije? Mir, mir, niko nije kriv, samo mali krompir?

I ja u familiji imadoh nekoga ko je mogao poci gore... Nije mu palo na pamet, znao je da i pored uniforme nema oraha u dzepovima. Da ne bi rizikovao ipak osvetu prvi-drugi dan oslobodjenja (Znalo se da ce crnogorska brigada biti jedna od prvih u SA), savjetovan je da se sakrije negdje gdje niko nece znati gdje je, ni zena mu i djeca. A kad se nakon par dana uspostavi vlast, javio se sam sa dokumentima, prosao ispitivanja, vjerovatno i neke okolne istrage, mozda dobio i koju cusku, ali vracen kuci bez vecih problema.

Vise je imao belaja kada je odveden u zarobljenistvo u Viener Neustadt sa ostalima iz kraljevske vojske, i dok je morao rintati gore u fabrici aviona, te dok nije uspio izburgijati da se vrati kuci iz zarobljenistva... Uslov za to je bio da ga vrate u uniformu u SA, isto na aerodrom, Rajlovac...
Last edited by drndalo on 08/05/2020 20:09, edited 2 times in total.
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#118 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by hillbill »

°u° wrote: 08/05/2020 19:44
kakavdanakneiskustvu wrote: 08/05/2020 19:21 odrzavaju li se mise u katoličkoj crkvi u hrvatskoj i BiH za zrtve ustaskog rezima,ikad u zadnjih 30 goidina?,u zadru se a cini mi se i u zagrebu odrzavala misa cak i za antu pavelića
Održava se redovno

https://www.portalnovosti.com/u-centru- ... poglavnika
nka ostane u zagrebu i zadru.......mi to ne trebamo u sarajevu
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#119 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by nKrkan »

drndalo wrote: 08/05/2020 19:54 [

Ti sanjas teske boje... Ne postoji konvencija koja nelegalnu formaciju, nakon kapitulacije tretira ikako drugacije nego kao bandu.

Sto im je glavnokomandujuci Englez i rekao... A oni uzeli zdravo za gotovo propagandu da ce im Englezi zbog antikomunizma priletiti u pomoc... Dati oruzje, zguzit Patrizane... To ti je kad svoje brzoglasnice slusase i povjerovase u njih...

Poslali avion u Italiju sa pismom, 2 dana pred kapitulaciju da promjene stranu... Italija bar ‘43 promijenila... NDH bi mijenjala stranu u 11:59:47 sati... I to poslali glasnika i nisu cekali potvrdan odgovor... Pametno...

I da se razumijemo, najebalo je tu nevinih ljudi, to je steta i nije se trebalo desiti, a opet sta ocekivati od ljudi koji su se nagledali godina zala od te bratije? Mir, mir, niko nije kriv, samo mali krompir?

I ja u familiji imadoh nekoga ko je mogao poci gore... Nije mu palo na pamet, znao je da i pored uniforme nema oraha u dzepovima. Da ne bi rizikovao ipak osvetu prvi-drugi dan oslobodjenja (Znalo se da ce crnogorska brigada biti jedna id orvih u SA), savjetovan je da se sakrije negdje gdje niko nece znati gdje je, ni zena mu i djeca. A kad se nakon par dana uspostavi vlast, javio se sam sa dokumentima, prosao ispitivanja, vjerovatno i neke okolne istrage, mozda dobio i koju cusku, ali vracen kuci bez vecih problema.
Koje si godište?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#120 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by kakavdanakneiskustvu »

hillbill wrote: 08/05/2020 19:55
°u° wrote: 08/05/2020 19:44
kakavdanakneiskustvu wrote: 08/05/2020 19:21 odrzavaju li se mise u katoličkoj crkvi u hrvatskoj i BiH za zrtve ustaskog rezima,ikad u zadnjih 30 goidina?,u zadru se a cini mi se i u zagrebu odrzavala misa cak i za antu pavelića
Održava se redovno

https://www.portalnovosti.com/u-centru- ... poglavnika
nka ostane u zagrebu i zadru.......mi to ne trebamo u sarajevu
gradonačelnik sarajeva kaze da tim zrtvama treba odati počast
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#121 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by spreca »

svjezi_ustipak wrote: 08/05/2020 18:59
spreca wrote: 08/05/2020 17:55
banjaluka078 wrote: 07/05/2020 22:42
Nije tajna da je bilo muslimana u ustasama ,ali ovo pozivanje i na molitve u dzamiji u Zg je jos jedna podvala kao nisu samo oni bili ustase bili su i muslimani sto IZ BiH a ni reis Kavazovic nisu prepoznali kao izjednacavanje ili se mozda i on slaze sa misom
51 posto poginulih ustaša su bili muslimani
koji Izvor ?
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#122 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by dragma »

nKrkan wrote: 08/05/2020 18:13 bez ikakve sumnje jedan od najvećih zločina poganih komunista nad nenaouražanim i civilnim narodom , i crna mrlja Britancima u drugom svjetskom ratu jer su vraćali crvenim kverima ljude koji su im se predavali . Zato što se Hrvati sjećaju svojih žrtvi i obilježavaju bitne datume ,zato i imaju svoju , slobodnu , bez srpskog ili komunističkog faktora državu.
Podržavam ako se i kod bude obilježavalo nešto u svezi Blajburga , iako nema puno direktne veze, čisto da podsjeti kakav monstruozan sistem je bio na sceni od 1945 do 1991
Jah,...

U Francuskoj su, uz puno znanje i odobravanje predsjednika De Gaula i generala Philippea Leclerca vršena masovna strijeljanja pripadnika francuske kolaboracionističke SS divizije Charlemagne, kao i pogromi pristalica pronacističke État Français, tj. višijevskog režima generala Petaina.

...bezbeli su i tamo bili komunisti jel de?
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#123 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by jefff »

Legitimno ukoliko se vjerski pomen odrzava nevinim zrtvama Bleiburga. Sto se Islamska zajednica nije sjetila da obavi vjerski obred nevinim zrtvama Bleiburga? Nije niko pokucio sta u plavoj koverti?
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#124 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by nKrkan »

neko_sa_strane wrote: 08/05/2020 19:53 U Zagrebu se svake godine održava misa zadušnica za zločinca Antu Pavelića i na upit medija odgovor je bio da je plaćeno da se održi. Zatim je neko ponudio Crkvi da plati kako bi se održala misa za Tita ali nisu prihvatili.

Normalno da ne bi prihvatili , mozda bi prihvatila neka osoba sa teškim oštećenjem mozga. tito (namjerno malim) i KP su najveci grobar u historiji hrvatskog naroda , stega koja kočila ispunjenje stoljetnog sna i da je zivio duze napravio bi od tog naroda sirotinju kakva su danas moldavci. Sreca pa su se 90tih pojavile snage u domovini ,a pogotovo finansijeri iz Kanade ,Njemacke i Australije koji su stvorili slobodnu drzavu Hrvatsku ,članicu EU i kakvih sve ne progresivnih saveza.
Oni koji su otisli najdalje u borbi protiv komunističke ostavštine su danas najnaprednije zemlje( Slovenija i Hrvatska , Slovenci cak i prednjace u tome) , oni koji se vezu za taj napaceni sistem danas su zemlje beznadežni slucajevi Srbija , BIH . Srecom CG i Makedonija se otimaju
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#125 Re: Bleiburg - Sarajevo

Post by spreca »

Hemel wrote: 08/05/2020 19:06 Je li moguce da je nas uzoriti kardinal Vinko Puljic spreman pljunuti na cisto Sarajevo?
Iz koje li je ovo kuhinje izaslo? Licno mislim da mnogi trljaju ruke cime smo se zabavili.

Ovo po svaku cijenu treba sprijeciti pa makar HNS i HDZ Hrvatske cvilili do neba.
Pa ovo i organizuje Jandrokovic
Locked