Blamaza "Oslobodjenja"!!!

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#1 Blamaza "Oslobodjenja"!!!

Post by Haris033 »

EKSKLUZIVNO: Kim Bejsinger za "Oslobođenje"
Piše: M. PODRUG - H. SIEBERICHS
28/07/06

Kim BejsingerVoljela bih vidjeti Stari most

(Specijalno za “Oslobođenje”)

NJEMAČKA - Kim Basinger, holivudska zvijezda čiji sjaj, čini se, nikada neće prestati, prvi put dala je intervju za jednu bosanskohercegovačku novinu. Njen menadžer, na nagovor njemačke novinarke H. Sieberichs, odobrio je kratak razgovor za Oslobođenje s obzirom da se radi o listu koji je jedini u regionu ponio titulu najbolje novine u svijetu 1992. godine. Uz striktne instrukcije menadžera šta smijemo pitati, a šta ne, dobili smo punih deset minuta da telefonski obavimo razgovor.

Da li ste ikada čuli za Bosnu i Hercegovinu?

Naravno da sam čula. Prvi put za vrijeme Olimpijade, 1984. godine. Danas, nažalost, prvo što čovjeka asocira na Bosnu je taj grozni rat koji se desio. Sada se malo toga može čuti vezano za vašu zemlju, ali posljednju vijest koju sam negdje čula, ili pročitala, je da je obnovljen Stari most u Mostaru.

Za naše područje jedino vas veže uloga u “Mirotvorcu” kada ste spriječili “srpskog teroristu da aktivira atomsku bombu”. Da li postoje šanse da jednom zaista dođete u Sarajevo. Recimo na “Sarajevo Film Festival”?

Mogu slobodno reći da me Balkan fascinira, ali zbog mojih obaveza nisam nikada bila u mogućnosti posjetiti vašu zemlju. To ne znači da jednoga dana neću navratiti. Svakako bih željela vidjeti i Stari most.

Da li ste upoznati sa bh. kinematografijom?

Čula sam mnogo lijepih stvari. Velika je stvar kada jedna mala zemlja poput Bosne stvori vhunskog reditelja poput Danisa Tanovića.

Više od dvadeset godina ste u svijetu filma. Možete li se sjetiti vaših prvih utisaka?

Tada sam još bila u Los Anđelesu, radi snimanja jedne reklame. U to vrijeme nisam imala toliko interesa za Holivud. Željela sam samo ležati na plaži, slušati muziku Beach Boysa, jer sam uz njih i odrasla. Morala sam vidjeti gdje su se svi ti filmovi koje sam gledala, snimali, ali ono što sam vidjela bilo je pravo razočarenje. Kada sam došla u Malibu Beach, nigdje nije bilo ni traga onome što sam vidjela na filmu. Seksi tipovi i djevojke, taj sjaj s filma, ništa od toga nije bilo tu. Bila sam ubjeđena da sam na pogrešnom mjestu. Očigledno, bila sam naivna djevojčica.

Još 1997. godine ste dobili Oskara za najbolju ulogu u hit-filmu L.A. Confidential. Kakav je osjećaj dobiti Oskara?

Osjećala sam veliki pritisak. Pomislila sam: O, moj Bože, šta će sada od mene tražiti, ja im sigurno neću moći dati to što očekuju.

Bili ste često meta žute štampe. Postoji li jedna priča koja vas je nasmijala?

Tačno prije petnaest godina pisali su da sam lezbijka i da imam vezu sa svojom drugaricom, te da smo na krovu jednog hotela skakale nage. Taj tekst mi je pomogao da shvatim žutu štampu. Što je priča bila luđa i otkačenija, dobijala sam bolje poslovne ponude. Članak čuvam u svojoj arhivi.

Koji je vaš recept vječne vječne ljepote?

Nemam ga! Nepoznat mi je ikakav čarobni napitak. Jednostavno ne dopuste sebi da vas problemi izjedu. Mislite pozitivno, to je sva čarolija ljepote. I zaboravite trenutačni yoga-trend.


hehehe. Kakva blamaza pitati glumicu za film u kome uopce nije igrala...
(Nicole Kidman je igrala pomenutu ulogu)
harmonija
Posts: 9
Joined: 03/08/2005 08:26

#2

Post by harmonija »

:lol: :lol: :lol:
Morala sam se logirati kad sam vidjela kako si se ti samo provalio, ili ne znas koristiti google ili samo zelis da pljujes po svemu bez osnove i cinjenica, osnovne odlike, popularne samo kod nas, malogradjanstine.

http://www.imdb.com/title/tt0119488/
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#3

Post by shin »

To je La.Confidental, prica je o Peacemakeru 1997
User avatar
TareSA
Posts: 209
Joined: 02/11/2005 12:56
Location: Sarajevo

#4

Post by TareSA »

harmonija wrote::lol: :lol: :lol:
Morala sam se logirati kad sam vidjela kako si se ti samo provalio, ili ne znas koristiti google ili samo zelis da pljujes po svemu bez osnove i cinjenica, osnovne odlike, popularne samo kod nas, malogradjanstine.

http://www.imdb.com/title/tt0119488/
zato je covjek lijepo boldirao ono sto je bitno sreco moja, procitaj post ponovo pa ces znati o cemu je govorio, zena nije glumila u MIROTVORCU, toliko o tome ko je malogradjanini i kome je bitno da samo nesto napise:(
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#5

Post by neupucena »

shin wrote:To je La.Confidental, prica je o Peacemakeru 1997
Pa stvarno, ne kontam ko koga ovde sad ismijava :shock:
User avatar
TareSA
Posts: 209
Joined: 02/11/2005 12:56
Location: Sarajevo

#6

Post by TareSA »

nije harmonija kriva sto ne zna citati :lol:
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#7 Re: Blamaza "Oslobodjenja"!!!

Post by ahmed&nedzad »

Haris033 wrote:EKSKLUZIVNO: Kim Bejsinger za "Oslobođenje"
Piše: M. PODRUG - H. SIEBERICHS
28/07/06

Kim BejsingerVoljela bih vidjeti Stari most

(Specijalno za “Oslobođenje”)

NJEMAČKA - Kim Basinger, holivudska zvijezda čiji sjaj, čini se, nikada neće prestati, prvi put dala je intervju za jednu bosanskohercegovačku novinu. Njen menadžer, na nagovor njemačke novinarke H. Sieberichs, odobrio je kratak razgovor za Oslobođenje s obzirom da se radi o listu koji je jedini u regionu ponio titulu najbolje novine u svijetu 1992. godine. Uz striktne instrukcije menadžera šta smijemo pitati, a šta ne, dobili smo punih deset minuta da telefonski obavimo razgovor.

Da li ste ikada čuli za Bosnu i Hercegovinu?

Naravno da sam čula. Prvi put za vrijeme Olimpijade, 1984. godine. Danas, nažalost, prvo što čovjeka asocira na Bosnu je taj grozni rat koji se desio. Sada se malo toga može čuti vezano za vašu zemlju, ali posljednju vijest koju sam negdje čula, ili pročitala, je da je obnovljen Stari most u Mostaru.

Za naše područje jedino vas veže uloga u “Mirotvorcu” kada ste spriječili “srpskog teroristu da aktivira atomsku bombu”. Da li postoje šanse da jednom zaista dođete u Sarajevo. Recimo na “Sarajevo Film Festival”?

Mogu slobodno reći da me Balkan fascinira, ali zbog mojih obaveza nisam nikada bila u mogućnosti posjetiti vašu zemlju. To ne znači da jednoga dana neću navratiti. Svakako bih željela vidjeti i Stari most.

Da li ste upoznati sa bh. kinematografijom?

Čula sam mnogo lijepih stvari. Velika je stvar kada jedna mala zemlja poput Bosne stvori vhunskog reditelja poput Danisa Tanovića.

Više od dvadeset godina ste u svijetu filma. Možete li se sjetiti vaših prvih utisaka?

Tada sam još bila u Los Anđelesu, radi snimanja jedne reklame. U to vrijeme nisam imala toliko interesa za Holivud. Željela sam samo ležati na plaži, slušati muziku Beach Boysa, jer sam uz njih i odrasla. Morala sam vidjeti gdje su se svi ti filmovi koje sam gledala, snimali, ali ono što sam vidjela bilo je pravo razočarenje. Kada sam došla u Malibu Beach, nigdje nije bilo ni traga onome što sam vidjela na filmu. Seksi tipovi i djevojke, taj sjaj s filma, ništa od toga nije bilo tu. Bila sam ubjeđena da sam na pogrešnom mjestu. Očigledno, bila sam naivna djevojčica.

Još 1997. godine ste dobili Oskara za najbolju ulogu u hit-filmu L.A. Confidential. Kakav je osjećaj dobiti Oskara?

Osjećala sam veliki pritisak. Pomislila sam: O, moj Bože, šta će sada od mene tražiti, ja im sigurno neću moći dati to što očekuju.

Bili ste često meta žute štampe. Postoji li jedna priča koja vas je nasmijala?

Tačno prije petnaest godina pisali su da sam lezbijka i da imam vezu sa svojom drugaricom, te da smo na krovu jednog hotela skakale nage. Taj tekst mi je pomogao da shvatim žutu štampu. Što je priča bila luđa i otkačenija, dobijala sam bolje poslovne ponude. Članak čuvam u svojoj arhivi.

Koji je vaš recept vječne vječne ljepote?

Nemam ga! Nepoznat mi je ikakav čarobni napitak. Jednostavno ne dopuste sebi da vas problemi izjedu. Mislite pozitivno, to je sva čarolija ljepote. I zaboravite trenutačni yoga-trend.


hehehe. Kakva blamaza pitati glumicu za film u kome uopce nije igrala...
(Nicole Kidman je igrala pomenutu ulogu)
Ne mogu vjerovati. :?
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#8

Post by nineac »

Jeste i ja sam citao clanak, i sad kad sam dosao do Mirotvorca kontam pa s kim su oni radili intervju? Sa Kim ili Nicole, ali onda sam vidio da je pitao za LA Confidential pa sam skontao da je Kim!
Ma uzas! :run:
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#9

Post by neupucena »

TareSA wrote:
harmonija wrote::lol: :lol: :lol:
Morala sam se logirati kad sam vidjela kako si se ti samo provalio, ili ne znas koristiti google ili samo zelis da pljujes po svemu bez osnove i cinjenica, osnovne odlike, popularne samo kod nas, malogradjanstine.

http://www.imdb.com/title/tt0119488/
zato je covjek lijepo boldirao ono sto je bitno sreco moja, procitaj post ponovo pa ces znati o cemu je govorio, zena nije glumila u MIROTVORCU, toliko o tome ko je malogradjanini i kome je bitno da samo nesto napise:(
Nije on to podebljao, to su se slova sama otela kontroli, pardon, hm onako malogradjanski :D
Last edited by neupucena on 28/07/2006 15:09, edited 1 time in total.
User avatar
TareSA
Posts: 209
Joined: 02/11/2005 12:56
Location: Sarajevo

#10

Post by TareSA »

neupucena wrote:
TareSA wrote:
harmonija wrote::lol: :lol: :lol:
Morala sam se logirati kad sam vidjela kako si se ti samo provalio, ili ne znas koristiti google ili samo zelis da pljujes po svemu bez osnove i cinjenica, osnovne odlike, popularne samo kod nas, malogradjanstine.

http://www.imdb.com/title/tt0119488/
zato je covjek lijepo boldirao ono sto je bitno sreco moja, procitaj post ponovo pa ces znati o cemu je govorio, zena nije glumila u MIROTVORCU, toliko o tome ko je malogradjanini i kome je bitno da samo nesto napise:(
Nije on to podebljao, to su se slova sama otela kontroli :D
jah jah
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#11

Post by shin »

Harmonija se harmonicno ko riza prosula.
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#12

Post by ahmed&nedzad »

harmonija wrote::lol: :lol: :lol:
Morala sam se logirati kad sam vidjela kako si se ti samo provalio, ili ne znas koristiti google ili samo zelis da pljujes po svemu bez osnove i cinjenica, osnovne odlike, popularne samo kod nas, malogradjanstine.

http://www.imdb.com/title/tt0119488/
Ma boli te. :D Bolje ispasti glup, nego iz tramvaja. :D :D :D
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#13

Post by Haris033 »

harmonija wrote::lol: :lol: :lol:
Morala sam se logirati kad sam vidjela kako si se ti samo provalio, ili ne znas koristiti google ili samo zelis da pljujes po svemu bez osnove i cinjenica, osnovne odlike, popularne samo kod nas, malogradjanstine.

http://www.imdb.com/title/tt0119488/
:-D :-D :-D Kad znas napadati bez osnove sad se zavuci u rupu i ne izlazi, bar bih ja tako uradio da sam na tvom mjestu!!!
Cuj "malogradjanstine"... Bas si mi popravila dan!!!
everybody hurts
Posts: 373
Joined: 13/06/2005 13:10

#14

Post by everybody hurts »

Jaooo, ne mogu da vjerujem, koji mentoli, majko mila....jos zena ko i zna nesto o bih, a oni ovako.... :( :( :(
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#15

Post by shin »

To je bio kontranapad zbunjivanjem :D
User avatar
TareSA
Posts: 209
Joined: 02/11/2005 12:56
Location: Sarajevo

#16

Post by TareSA »

harmonija je poslusala neciji savjet i zavukla se i nece se vise ni vracati, vidite da je skontala koliko se provalila pa je sad stid bilo sta reci.....heheh kako se ljudi samo provale
everybody hurts
Posts: 373
Joined: 13/06/2005 13:10

#17

Post by everybody hurts »

Zasto imam osjecaj da harmonija nece vise nikad ista napisati ovdje??? :lol: :lol: :lol: :D
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#18

Post by neupucena »

everybody hurts wrote:Zasto imam osjecaj da harmonija nece vise nikad ista napisati ovdje??? :lol: :lol: :lol: :D
Ma sto se ne bi izvukla iz rupe. Petak je, desava se, valjda :D
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#19

Post by Stitch__ »

ispravite me ako grijesim, al ja sam njeno prezime uvijek citao kao "besindzer" :?
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#20

Post by ztluhcs »

Image
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#21

Post by neupucena »

ztluhcs wrote:Image
NiJEsi morao, i bez ilustracije se osjeca
mali_kavkaz
Posts: 140
Joined: 24/05/2006 00:33
Location: SFRJ

#22

Post by mali_kavkaz »

ztluhcs wrote:Image
:roll: :thumbup:
Saraswati
Posts: 1817
Joined: 05/05/2006 11:22

#23 Re: Blamaza "Oslobodjenja"!!!

Post by Saraswati »

Haris033 wrote:hehehe. Kakva blamaza pitati glumicu za film u kome uopce nije igrala...
(Nicole Kidman je igrala pomenutu ulogu)
Ja ono jutros citam, i sve nesto mislim, ko je ovdje lud... :roll:

A jasno se sjecam Nicol, i nista mi nije jasno...

A vidim Kim hladno nastavlja dalje :D

E, hvala ti za ovu temu... Malo sam dosla sebi :)
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#24

Post by water »

Stitch__ wrote:ispravite me ako grijesim, al ja sam njeno prezime uvijek citao kao "besindzer" :?
ispravka sticko. ne izgovaraju besindzer, vec bei-sin-gr. Usput budi receno is she still hot or what?
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#25

Post by Qler »

Mene fakat nervira kad ovako prekrste osobi ime.... cuj Bejisinger... kako li vec napisase..... jos malo pa ce poceti pisati Džontra :D:D:D:D:D:D Volta :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Post Reply