Blackberry i MMS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
kojeime

Blackberry i MMS

Post by kojeime » 27/10/2011 01:45

Zna li neko kako se konfigurise MMS na Blackberry Bold 9780? Telefon ne podrzava automatske postavke, takvu sam poruku dobio kada sam pokusao automatsku konfiguraciju sa BH telecoma.

Takodje, kako se taj telefon konfigurise za mobilni internet (onih 10MB koji su ukljuceni u MIDI paket)?

Je li to dvoje uopste moguce koristiti sa Blackberry-jem na BH telecom mobilnoj mrezi, znaci bez BIS-a?

Hvala.

Curve

Re: Blackberry i MMS

Post by Curve » 27/10/2011 08:44

mozes koristiti bez BIS, normala da nije to to za sta je BB namjenjen, ali kad telecom ne nudi BIS za BB, onda je parola snadji se :lol: :lol:

skopcaj se gdje na wi-fi, skini i instaliraj operu browser, u setingse ukucaj: active.bhmobile.ba za internet i moces onda surfati preko opere

kojeime

Post by kojeime » 27/10/2011 11:28

Hvala Curve, nasao sam vec to za internet surfanje, ali kako ima WiFi, to je manji problem. Mene vise interesuje MMS, to bih vise volio imati nego internet surfanje.

Mozda ga zamijenim za neki jeftiniji koji ne zahtijeva nista posebno, mozda za Galaxy Mini ili cak nesto kao Nokia C3 :)

Ako nov kosta vise od 500KM, ako se odlucim da mijenjam, nadam se da cu moci dobiti 250KM za ovaj Bold.

Curve

Post by Curve » 27/10/2011 11:46

razumijem te, steta 9780 je dobar model, opcenito BB je extra, ali kad telecom ne nudi BIS tako da se ne moze ni pola njegovih mogucnosti iskoristit

kojeime

Post by kojeime » 27/10/2011 15:08

Hvala Curve na pomoci.

Interesantno je da se moze zaobici BIS i surfati internetom, ali ne moze se zaobici za tako smijesnu i nebitnu stvar kao sto je MMS. Razumijem da RIM zeli da internet promet ide preko njih i da tako zaradjuju, pa bih shvatio i da poslovne pakete i opcije pa cak i internet surfanje da ogranice, ali MMS? :)

Ono, sve sto moze bilo koji jeftini telefon da puste slobodno, a dodatne mogucnosti njihovih telefona zbog kojih ljudi kupuju bas njih da daju pod posebnim uslovima, to bi mi bilo logicno.

Ali sta je - tu je. Dobio sam ga jeftino pa nisam na velikom gubitku i pretpostavljam ako mi zaista nedostatak MMS-a bude problem da cu ga moci zamijeniti ili prodati za onoliko koliko sam ga platio. Stvar sa tim MMS-om je u tome da mi ne treba bas obavezno, mozda sam ga koristio 4-5 puta otkako imam mobitel, a to je 15-ak godina. Ali ta 4-5 puta sto sam koristio MMS bilo mi je bas dobro sto postoji. Kao i obicno, ima masa stvari koja nije vazna za svaki dan, ali kada zatreba, onda ti je drago sto je imas :)

Curve

Post by Curve » 27/10/2011 19:36

hahaha znam, ali kad u setingse mozes ukucat samo jednu adresu za setingse, a jednu bez drugog ne ide

a mms, konkretno sam ti isti takav, mozda svega 10ak da sam poslao, fkt nemam koristi od njeg bas, ali mi je se desilo par puta da sam ebo sve sto mi nije aktiviran, ono dodje sms "poslala sam ti jednu slikicu, ali javlja da nisi primio mms" :x :x :lol:

Post Reply