Black Mirror (serija)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Son1
Posts: 1215
Joined: 24/07/2012 16:29

#101 Re: Black Mirror (serija)

Post by Son1 »

90minut wrote:
Son1 wrote:Po meni najslabija sezona do sad (ove tri epizode).
S05E03 daleko najgora epizoda ikad, totalno nedorasla BM, kao da je pravljena za Nickelodeon ili kako se vec zove onaj program :D
Apsolutno nevjerovatna stvar je da su je radili isti likovi kao do sada ostao sam zatecen tim podatkom kontao da je neko drugi radio jer je toliko slabija od onog što smo navikli..

Prva epizoda meni licno je sasvim ok može se pogledati bez problema, naravno ako si tolerantan poput mene i ne ulaziš u one poznate glupe rasprave realno..

Druga epizoda iznad prosjeka mada ništa posebno spada u red onih najslabiji 3 do 5 epizoda serije.

3 epizoda?

Zar se stvarno ima išta reci?
Mislim toliko je loša da ne vjeruješ šta gledaš bukvalno što kazes Nickelodeon ni manje ni više!

Seriju vadi Angourie Rice napunila je 18 prije nekoliko mjeseci tako da se sad ne libim nakon nice guys iz 2016 reci :izet: :D

Sve u svemu kad uporediš s 4 sezonom tacno se naježi čovjek može se komotno i banderkurac dodati :lol:
Slazem se za prvu i drugu epizodu, ali nekako mi je sve ostalo nedoreceno, a nisam navikao na to od strane BM.
U drugoj epizodi toliko naivnih stvari, posebno prilikom dolaska policije na mjesto događaja. Prica u totalu OK, ali ukupni dojam me je ostavio totalno neuvjerenog.

Za trecu epizodu sam procitao nekoliko review-a gdje ovu sladunjavost pripisuju meta pristupu, tj. paraleli sa Disney nacinom rada i pristupom djeci zvijezdama, pa da su namjerno snimili na ovaj nacin glupu "djeciju" epizodu, ali opet uooste nisam uvjeren. :?

Izdvojio bih skidanje blokade sa lutke najgorim momentom citave serije.

Imaju oni kredita, pa valjda i njihovo doslo na naplatu ili ima tu jos nesto sto ja ne kontam.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#102 Re: Black Mirror (serija)

Post by johnnykola »

Rokenrol je odavno umro, iako poražen, u trećoj epizodi je oživio maestralno.<3 Kao prava infantilnost kojoj se svijet treba vratiti, a ne onoj koju tetka gura pod krinkom novaca. Najbolja epizoda pete sezone. Da, meta i to.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#103 Re: Black Mirror (serija)

Post by 90minut »

johnnykola wrote:Rokenrol je odavno umro, iako poražen, u trećoj epizodi je oživio maestralno.<3 Kao prava infantilnost kojoj se svijet treba vratiti, a ne onoj koju tetka gura pod krinkom novaca. Najbolja epizoda pete sezone. Da, meta i to.
Hahahahahahahahahahaha!!!!

Dobro tu se slažemo da se treba vratiti korijenima opcenito.

Zar stvarno misliš da si ti jedini koji je eto skontao o cemu se radi? :lol: :lol: :lol:

Epizoda je napravljena za djecu do 13 godina i tu se nema šta više dodati.
Son1
Posts: 1215
Joined: 24/07/2012 16:29

#104 Re: Black Mirror (serija)

Post by Son1 »

Ako ce rnr da ozivljava Hana Montana, onda i nije neka steta sto je umro.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#105 Re: Black Mirror (serija)

Post by 90minut »

Son1 wrote:Ako ce rnr da ozivljava Hana Montana, onda i nije neka steta sto je umro.
E bože sacuvaj :lol:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#106 Re: Black Mirror (serija)

Post by johnnykola »

90minut wrote:
johnnykola wrote:Rokenrol je odavno umro, iako poražen, u trećoj epizodi je oživio maestralno.<3 Kao prava infantilnost kojoj se svijet treba vratiti, a ne onoj koju tetka gura pod krinkom novaca. Najbolja epizoda pete sezone. Da, meta i to.
Hahahahahahahahahahaha!!!!

Dobro tu se slažemo da se treba vratiti korijenima opcenito.

Zar stvarno misliš da si ti jedini koji je eto skontao o cemu se radi? :lol: :lol: :lol:

Epizoda je napravljena za djecu do 13 godina i tu se nema šta više dodati.
Gdje sam napisao da sam ja jedini koji je skontao o čemu se tu radi? :-) :-) :-) Pa šta ako je napravljena za djecu od trinaest godina, u tim gabaritima je, a i mimo njih, po meni savršena. Tebi se nije svidjela, meni jeste, ti imaš pravo na svoje mišljenje, imam i ja. Ovo je umjetnost, zabava, otvorena za slobodnu interpretaciju. Po tom pitanju ovo je još uvijek fri kantri.

Film na TV-u
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#107 Re: Black Mirror (serija)

Post by johnnykola »

Son1 wrote:Ako ce rnr da ozivljava Hana Montana, onda i nije neka steta sto je umro.
Gdje sam napisao da ga ta meni nepoznata dronfulja treba oživljavati? Samo sam napisao fakt da je umra i kroz ovu epozodu bio sretan što sam doma i vanka ponajviše u mladosti njega sluša, a paralelno ga još i s bendom tamburao. A ne ko neki provaljiva se s rečenicama tipa: "Doma sam jedno, a vanka sasvim druga persona prilagođena okruženju u kojem živim." Zato je rokendrol bitan, zbog onog u Nadrealistima, pošalabahtarenom od kod zna koga: "Budi svoj, ali budi."

Jednom sam s bendom, tako, u Domu mladih bio ofušturao po:



A šta ste vi svirali u mladosti?

Film na TV-u
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#108 Re: Black Mirror (serija)

Post by 90minut »

Brate svaki 5 film ima

"Doma sam jedno, a vanka sasvim druga persona prilagođena okruženju u kojem živim."


Što ne mijenja cinjenicu da ih je pola smeče koje nije dobro upakovano baš kao i ovo nezanimljivo smeče.

Navikli smo od BM da ti zagolica maštu i tako to, a dobili smo ovo.
Ovo može biti dobro jedino toj djeci koju sam spomenuo i ženama.. fanovima BM i onim koji znaju prepoznati šta je kvalitet sigurno ne može.

Recimo https://www.imdb.com/title/tt5057140/

Ovo pljuje 80 posto ljudi, a film je savršenstvo i ti si to vidio među rijetkim.

I onda dođeš ovdje i baciš nam neke recenice da epizoda ima neku višu poruku kao da eto mi ne znamo vidjeti, a jasna isto kao što vidim da je sad jutro svanulo napolju.

Ako su stvarno pravili za djecu kao što je Son1 napisao u prethodnom nekom postu onda ok, a ako su pokušali ovo probaciti kao BM epizodu e onda :(
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#109 Re: Black Mirror (serija)

Post by johnnykola »

90minut wrote:Brate svaki 5 film ima

"Doma sam jedno, a vanka sasvim druga persona prilagođena okruženju u kojem živim."
Iako uopće to nije tema, navedi pet takvih filmova kad pišeš da je svaki peti taki.
90minut wrote: I onda dođeš ovdje i baciš nam neke recenice da epizoda ima neku višu poruku kao da eto mi ne znamo vidjeti, a jasna isto kao što vidim da je sad jutro svanulo napolju.
Daj tačno citiraj gdje sam ovo napisao.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#110 Re: Black Mirror (serija)

Post by 90minut »

Pa cim si napisao poruku filma doma sam jedno, a vanka...

Na to sam mislio. a što se tice toga da ti navedem filmove pa zar ima potrebe?

Svaki 5 film ima neku poruku i necemo sad svaki film stavljati pod umjetnost zato što ima poruku zar ne?

Poenta jeste da je realizacija ove epizode kar'na i objektivno ti ne može biti dobra osim ako zelis na silu da se razlikuješ od drugih i pohvališ.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#111 Re: Black Mirror (serija)

Post by johnnykola »

Jaranko, kenjdaraš masovno, postavim ti dva konkretna pitanja ti udaraš u šuplju. Gdje sam napisao da je to tema epizode doma sam vanka i ovo sve ostalo. Ne prosipaj se, Kerbera ti.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#112 Re: Black Mirror (serija)

Post by 90minut »

johnnykola wrote:Jaranko, kenjdaraš masovno, postavim ti dva konkretna pitanja ti udaraš u šuplju. Gdje sam napisao da je to tema epizode doma sam vanka i ovo sve ostalo. Ne prosipaj se, Kerbera ti.
johnnykola wrote:Jaranko, kenjdaraš masovno, postavim ti dva konkretna pitanja ti udaraš u šuplju. Gdje sam napisao da je to tema epizode doma sam vanka i ovo sve ostalo. Ne prosipaj se, Kerbera ti.
Znaci nemaš odgovora poklopio si se sam konačno.

Cuj gdje si napisao pa stranicu ranije si napisao još sam te citirao, a to i jeste tema između ostalog to što je lik koji glumi Cyrus vanka potpuno druga osoba u odnosu na onu između svoja 4 zida.

I naravno da svako polupametan zna šta je tema emisije, al' to nikad nije bilo dovoljno treba ti i egzekucija a ovdje je egzekucija kar'na.

Što opet dolazimo do toga pišeš da je dobra samo da ideš bukvalno cijelom svijetu u kontru.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#113 Re: Black Mirror (serija)

Post by johnnykola »

Tema je upravo ta (jedna od) da ne bi trebao biti jedno doma, a drugo vanka. Tebi se egzekucija nije svidjela, meni jeste. Možeš li to shvatiti, smaraču totalni? Zar je to toliko teško? Ovo je film, zabava. Kontaš, ne ovise nam životi od Crnog ogledala. Sad bi ti da ja napišem da egzekucija nije valjala. Eto, nije. Je li ti sad lakše?
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#114 Re: Black Mirror (serija)

Post by dale cooper »

Generalno je sezona "mixed bag". Meni lično je druga epizoda najbolja, sa prilično jednostavnom porukom i emocionalnim payoffom koji
udara na pravo mjesto. Iako, mislim da su tematike sve tri epizode (gaming, socijalne mreže i muzički biznis) bile mnogo bolje obrađene
u ranijim sezonama. Zadnja epizoda ima zanimljivu premisu i pokušaj istraživanja vječitog sukoba poptimista i rockista. Pop površnost,
pozitivnost i šarenilo vs rock autentičnost i teške emocije. Nažalost to je odrađeno poprilično traljavo i...površno. Što je možda i poenta. :mrgreen:
Ali jedan zabavan aspekat epizode je totalno razjebavanje i dekonstrukcija jednog od najvećih hitova Nine Inch Nails i pretvaranje Reznorovog
angst rock pokliča u plastičnu pop konfekciju. Nadam se samo da medo nikada neće pogledati ovu epizodu. :D Ali meni je ovo bio sasvim zabavan
segmenat u suštini prosječne epizode.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#115 Re: Black Mirror (serija)

Post by johnnykola »

dale cooper wrote:Generalno je sezona "mixed bag". Meni lično je druga epizoda najbolja, sa prilično jednostavnom porukom i emocionalnim payoffom koji
udara na pravo mjesto. Iako, mislim da su tematike sve tri epizode (gaming, socijalne mreže i muzički biznis) bile mnogo bolje obrađene
u ranijim sezonama. Zadnja epizoda ima zanimljivu premisu i pokušaj istraživanja vječitog sukoba poptimista i rockista. Pop površnost,
pozitivnost i šarenilo vs rock autentičnost i teške emocije. Nažalost to je odrađeno poprilično traljavo i...površno. Što je možda i poenta. :mrgreen:
Ali jedan zabavan aspekat epizode je totalno razjebavanje i dekonstrukcija jednog od najvećih hitova Nine Inch Nails i pretvaranje Reznorovog
angst rock pokliča u plastičnu pop konfekciju. Nadam se samo da medo nikada neće pogledati ovu epizodu. :D Ali meni je ovo bio sasvim zabavan
segmenat u suštini prosječne epizode.
Upravo.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#116 Re: Black Mirror (serija)

Post by 90minut »

johnnykola wrote:Tema je upravo ta (jedna od) da ne bi trebao biti jedno doma, a drugo vanka. Tebi se egzekucija nije svidjela, meni jeste. Možeš li to shvatiti, smaraču totalni? Zar je to toliko teško? Ovo je film, zabava. Kontaš, ne ovise nam životi od Crnog ogledala. Sad bi ti da ja napišem da egzekucija nije valjala. Eto, nije. Je li ti sad lakše?
Znamo da nije samo što ti glumiš i jedini si koji je eto stavio na svoju stranicu koju niko ne cita da je uber dobra epizoda da preporucuješ.

Kad ono 99 posto ljudi je smatraju kar'nom što i jeste.

To što si dodao sad ne ovise nam životu od crnog ogledala samo pokazuje koliko si poražen.
K'o ispade da sam ja nešto nervozan, kad ono samo slova na zivotno nebitnom forumu a ustvari kockam pare na kladionici trenutno. :lol:

Šta pišeš upravo, a govori ti da je egzekucija kar'na. :lol:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#117 Re: Black Mirror (serija)

Post by johnnykola »

Još jedan foe, a ono verovatno klošar pravi. Pravo sam se nasekiro, a ovo izvlačenje stranice je najjače. Samo ju nastavi pratiti.:***
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#118 Re: Black Mirror (serija)

Post by 90minut »

:D
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#119 Re: Black Mirror (serija)

Post by karanana »

Pogledo pola vipera i ugasio.
Onda pogledo smitherines citav, moze proci.
Posto su po mom misljenju prve dvije u skladu sa imdb ocjenama, trecu necu ni probati.
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#120 Re: Black Mirror (serija)

Post by she+ »

biće da su meni ove tri epizode teže pale neg drugima kraj got-a
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#121 Re: Black Mirror (serija)

Post by Dosadno mii »

Trebaju napraviti pauzu u snimanju dok ne smisle nesto dobro
Inace pogledala sam samo drugu jer ima najbolju ocjenu i nije nesto vec je vidjeno i nije inovativno nimalo
Druge epizode se ni ne usudjujm pogledat
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#122 Re: Black Mirror (serija)

Post by cassius »

Treca je bezveze epizoda.
Prva 5/10
Druga 6.5/10

definitivno najslabija sezona.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#123 Re: Black Mirror (serija)

Post by 90minut »

Ma jok nije Johny je stavio na svoju stranicu da ide u kontru, a ustvari je nije ni gledao vjerovatno procitao opis samo :D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#124 Re: Black Mirror (serija)

Post by Dosadno mii »

Moze se i prva pregledat
Nije toliko strasno
Valjda kako nisam nikakvih ocekivanja imala
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#125 Re: Black Mirror (serija)

Post by dale cooper »

Ma nije ni jedna loša-loša. Samo jeste prosjek u odnosu na ono ranije.
Post Reply