Black Friday u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#51 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by strucnjakdemagog »

Na RSG-u reklamiraju BF u Intersportu, odem na njihovu stranicu, cijene iste ko i uvijek. Koja prevara i BF.
User avatar
Better Man
Posts: 16771
Joined: 01/10/2006 20:10

#52 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by Better Man »

Black Friday i siniženja kod nas su smješna. jedino na televizore i možeš uloviti fin popust, ali ne na sve, dok na ostale stvari mrka kapa. Evo gledam u Domodu usisivače i smiješa popust od 10 posto na Miele koji košta 778 KM. Minimum minimuma je trebao biti 30% popust, a da ne govorim da je popust trebao biti i 50%. Ako je Black Friday, onda sva roba mora biti na sniženju i to velikom, a ne samo probrane stvari koje im stoje dugo neprodane.
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#53 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by konektovan »

Bas su djubrad, stvarno, 10 % za usisivac na blek frajdej...........
:mrgreen:
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#54 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by strucnjakdemagog »

Ma Black q, prevara obična.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#55 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by moonca »

A zasto je prevara.....kao i svako drugo -snjizenje tokom godine----sto se desava, vecinom vikendima... :)
User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#56 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by mayab »

Ko je toliko glup i ne zna sam sabrati 2 i 2 , i treba da ga (legalno i legitimno ) prevare :oops:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8543
Joined: 15/04/2015 11:26

#57 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by Thorgerson »

U vecini radnji na popustu stvari koje su ili od prosle sezone, nisu ih uspjeli prodati, velicine neke zklj ostale itd...

Rijetke su radnje gdje je sav asortiman snizen, a opet ako je i snizen, to je onda 5 ili 10% max 20%.

Nista specijalno.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17207
Joined: 31/03/2019 14:56

#58 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by vjeshalica »

Better Man wrote: 01/12/2019 00:22 Black Friday i siniženja kod nas su smješna. jedino na televizore i možeš uloviti fin popust, ali ne na sve, dok na ostale stvari mrka kapa. Evo gledam u Domodu usisivače i smiješa popust od 10 posto na Miele koji košta 778 KM. Minimum minimuma je trebao biti 30% popust, a da ne govorim da je popust trebao biti i 50%. Ako je Black Friday, onda sva roba mora biti na sniženju i to velikom, a ne samo probrane stvari koje im stoje dugo neprodane.
bosnjacki trgovci i šibicar varalice
bofl roba u bofl drzavi medju bofl ljudima
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#59 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by moonca »

Thorgerson wrote: 03/12/2019 12:54 U vecini radnji na popustu stvari koje su ili od prosle sezone, nisu ih uspjeli prodati, velicine neke zklj ostale itd...

Rijetke su radnje gdje je sav asortiman snizen, a opet ako je i snizen, to je onda 5 ili 10% max 20%.

Nista specijalno.
Sto se tice odjece- moda je zahvalana ovoh godina- nosi se sve i svasta... tako, da ako milsis da je nesto 'proslo' mozda i nije- ... :-)
User avatar
Better Man
Posts: 16771
Joined: 01/10/2006 20:10

#60 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by Better Man »

moonca wrote: 03/12/2019 15:32
Thorgerson wrote: 03/12/2019 12:54 U vecini radnji na popustu stvari koje su ili od prosle sezone, nisu ih uspjeli prodati, velicine neke zklj ostale itd...

Rijetke su radnje gdje je sav asortiman snizen, a opet ako je i snizen, to je onda 5 ili 10% max 20%.

Nista specijalno.
Sto se tice odjece- moda je zahvalana ovoh godina- nosi se sve i svasta... tako, da ako milsis da je nesto 'proslo' mozda i nije- ... :-)
Kad je moda u pitanju, moderno je ono što vam savršeno stoji i tako nešto nikad neće izači iz mode. Nema veće gluposti letiti za trendovima samo zato, jer je neko za nešto rekao da je moderno.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17207
Joined: 31/03/2019 14:56

#61 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by vjeshalica »

trcanje za modom je odlika ljudi koji da obuku na sebe prnju od 5000 maraka na njima stoji ko sarenilo sa pijace
opet je do onoga ko nosi i kako kombinuje a ne da li je ta krpetina izašla juce u izlog ili prije 30 godina
u mene tetka ima super kostim-sako i suknja kupljen mozda pred rat,kad god je obucena u tome,vazda je pitaju gdje si to nasla i kupila :mrgreen:
poenta je u kvalitetnom dobrom odabirui da je dobra investicija u smislu para
ovo sve sto smo vidjeli je obicni seljacki malogradjanski snobizam dojučerašnjih gologuzovića koji su u familiji prenosili kundure s koljena na koljeno 500 godina
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#62 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by moonca »

Better Man wrote: 03/12/2019 22:47

Kad je moda u pitanju, moderno je ono što vam savršeno stoji i tako nešto nikad neće izači iz mode. Nema veće gluposti letiti za trendovima samo zato, jer je neko za nešto rekao da je moderno.
Da i ne... neke odjevne premete mozes godinama imati i biti ok -

.. i za zene kao i muskrace- hlace su pokazatelj u kojim si 'godinama' zapeo.. :lol: - farmerke pogotovo...cipele- ne toliko....
User avatar
spree
Posts: 7881
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#63 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by spree »

Ima li ove godine ista? Prosle je cini mi se bilo neke tehnike na solidnim snizenjima.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#64 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by Control panel »

spree wrote: 18/11/2020 02:11 Ima li ove godine ista? Prosle je cini mi se bilo neke tehnike na solidnim snizenjima.
Na ekupi svaki petak, subota i nedjelja u novembru ti je petak 13. Ima poprilicno snizenih tv-a. Ja sam sebi uzeo nesto od alata. Super prosao. Samo se treba poklopiti da je bas dobro snizeno ono sto ti treba.
Pogledaj, mozda nesto i nadjes.
User avatar
spree
Posts: 7881
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#65 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by spree »

Control panel wrote: 18/11/2020 10:58
spree wrote: 18/11/2020 02:11 Ima li ove godine ista? Prosle je cini mi se bilo neke tehnike na solidnim snizenjima.
Na ekupi svaki petak, subota i nedjelja u novembru ti je petak 13. Ima poprilicno snizenih tv-a. Ja sam sebi uzeo nesto od alata. Super prosao. Samo se treba poklopiti da je bas dobro snizeno ono sto ti treba.
Pogledaj, mozda nesto i nadjes.
znam za ekupi, uzeo sam gume već. generalno post je bio da se digne malo tema i eventualno podijele neka snizenja :) .
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#66 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by konektovan »

Ma tanko je to kod nas skroz....ne ocekujem previse
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#67 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by Beno »

Ja trebam kupiti cizme. Pocetkom Novembra sam nesto trazio po netu, inace kupujem preko interneta i dostave u Austriji ili Njemackoj kod neke raje ,pa mi neko ponese u BiH ali ove godine nema nista od toga.
Pratio Planiku i Alpinu. Planika imala neko snizenje do danas, uglavnom roba iz prosle i ranijih sezona, danas produzili do cetvrtka. Nista iz nove kolekcije. Mozda cekaju taj famozni Black Friday.
A sto se tice Alpine, od pocetka mjeseca su imali 3 snizenja. Prvi put stara roba, drugi put ista ta roba ali je kao novo snizenje koje je trajalo do danas. Danas novo snizenje, ista roba do kraja mjeseca. 3 snizenja, 3 puta isto sve. Koga prave budalama.
I rekoh da provjerim Alpinu u Hrvatskoj i Sloveniji jer Alpina BiH nije fransiza nego je isti vlasnik i ovdje i tamo.
U Alpina Hrvatska i Alpina Slovenija je danas poceo Black Week, do 50 posto snizenje. Cizme iz nove kolekcije koje se kod nas prodaju po punoj cijeni su u Sloveniji i Hrvatskoj 40 posto snizene. Mozes kupiti dva para tamo a ovdje jedan za skoro iste pare.
Mora da je odgovornoj osobi u Sloveniji neki Bosanceros sprcio uzeg clana porodice.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#68 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by Milenkov buraz »

Ma kakvi popusti kod nas, sve je to smiješno kao i ponuda. Evo gledam izleti mi reklama za novu prodavnicu tenisica u Bingo centru, kao -30% Black ovaj onaj. Pogledam kad tamo Nike Jordan Air force 1 low, cijena naravno nema popusta, popust samo na frklj modele iz 1941 :mrgreen: Nazovem i pitam, napravim se budala, kaže e nema popusta na top eksluzivne modele...ma mrš u MP3 :mrgreen:
Last edited by Milenkov buraz on 23/11/2020 20:21, edited 1 time in total.
User avatar
kabal1337
Posts: 8109
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#69 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by kabal1337 »

Meni sva obuca kupljena u BiH ne moze izdrzat godinu dana. Kvalitet 0 bodova.
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#70 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by Beno »

Pa eto gore covjek spominje AF1. U Buzzu godinama bile u ponudi, kad god udjes isti brojevi. A u opisu pise NOVO.
Kako ce biti novo a 3 godine ista ponuda. I ti kupis patike koje su 3 godine vec stajale u kutiji, logicno da ce se brze raspasti.
User avatar
kabal1337
Posts: 8109
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#71 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by kabal1337 »

Ja kod njih nikad vise kupovat necu, prvo serem im se na politiku popusta i jedna cijena vamo, druga tamo, a i kvalieta je 0 bodova. Isti model, isti broj druga drzava kupovine i logy ove iz Buzza nisu ni godinu izdrzale.
Iskreno nije mi zao dati na obucu pare, al kad se raspadnu za godinu osjecas se ko debil.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#72 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by LikeLike »

Milenkov buraz wrote: 23/11/2020 20:20 Ma kakvi popusti kod nas, sve je to smiješno kao i ponuda. Evo gledam izleti mi reklama za novu prodavnicu tenisica u Bingo centru, kao -30% Black ovaj onaj. Pogledam kad tamo Nike Jordan Air force 1 low, cijena naravno nema popusta, popust samo na frklj modele iz 1941 :mrgreen: Nazovem i pitam, napravim se budala, kaže e nema popusta na top eksluzivne modele...ma mrš u MP3 :mrgreen:
Tih par modela Air Forcea su tek izasli i nigdje nisu na snizenju. Ja sam danas dobio maksice koje su ovogodisnji model i cijena je nezamislivo dobra. Zar je malo na nove modele patika 40% popusta? Sutra cu vjerovatno naruciti Superstar cisto da imam promijeniti isto na 40%. Radnja se zove The Athlete Foot (Intersport) i jos nije otvorena, za sad samo online prodaja. Otvara se cini mi se oko 10. decembra.
hali gali halid
Posts: 2379
Joined: 08/10/2007 22:45

#73 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by hali gali halid »

Pa sta je sad, jesu li dobri popusti ili nisu, da djaba ne gledam i ne trazim..
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#74 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by LikeLike »

hali gali halid wrote: 27/11/2020 05:42 Pa sta je sad, jesu li dobri popusti ili nisu, da djaba ne gledam i ne trazim..
Konkretno u ovoj radnji su odlicni, imas 30% na skoro sve modele + 10% kupon koji ukucas. Ima par modela koji se vode kao ekskluzivni u svim radnjama i oni nisu snizeni, ali mislim da i na njih mozes kupon 10% iskoristiti.
Patike od 300KM su na snizenju 188KM pa ti sam skontaj jesu li dobra snizenja. Radi se o ovogodisnjem modelu, znaci nisu stare patike i te patike u buzzu kostaju 325KM redovno, a na snizenju 260KM.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#75 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by Milenkov buraz »

LikeLike wrote: 27/11/2020 00:15
Milenkov buraz wrote: 23/11/2020 20:20 Ma kakvi popusti kod nas, sve je to smiješno kao i ponuda. Evo gledam izleti mi reklama za novu prodavnicu tenisica u Bingo centru, kao -30% Black ovaj onaj. Pogledam kad tamo Nike Jordan Air force 1 low, cijena naravno nema popusta, popust samo na frklj modele iz 1941 :mrgreen: Nazovem i pitam, napravim se budala, kaže e nema popusta na top eksluzivne modele...ma mrš u MP3 :mrgreen:
Tih par modela Air Forcea su tek izasli i nigdje nisu na snizenju. Ja sam danas dobio maksice koje su ovogodisnji model i cijena je nezamislivo dobra. Zar je malo na nove modele patika 40% popusta? Sutra cu vjerovatno naruciti Superstar cisto da imam promijeniti isto na 40%. Radnja se zove The Athlete Foot (Intersport) i jos nije otvorena, za sad samo online prodaja. Otvara se cini mi se oko 10. decembra.
Nike Jordan Air force 1 nisu tek izašle, mislim prije da su izašle 2014 ili 2016...nije problem u 40% popusta ali problem je što na njih nema nikakav popust pravdajući se da su to eksluzivne. :mrgreen: Siguran sam da ih dnevno ne prodaju 10-15 komada pa da im tako dobro idu te "eksluzivne" već sigurno jedan do dva para mjesečno i toliko. E ako možeš izabrati 2 para onda svaka čast, meni su sve one na sniženju bezveze, šareno, prastari modeli, niđe veze.
Post Reply