Black Friday u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#76 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by LikeLike »

Druze Air Force su izasla 80-ih godina, a ne prije par godina. Konkretno tih par modela su ekskluzivni u svim radnjama. Odi u Nike shop ili Buzz i vidjeces da se vode tako. Vjerovatno je takva naredba s vrha, pa ovi moraju postovati. Ja sam isto htio AF bijele sa crnim znakom kupiti, ali nisam jer nisu na snizenju. Sto se tice tvog komentara kakvi su modeli, o ukusima se ne raspravlja. Ja kazem da su snizenja odlicna i to je to.
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#77 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by Beno »

Da ne bude da samo pljujem. U Alpini je snizenje 40 posto na muske cizme do nedjelje. Planika i Astra 20 posto na novu kolekciju, nije nesto ali u ovom slucaju bolje ikako nego nikako. U Tom Tailor 30 posto do nedjelje.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#78 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by LikeLike »

Snizenja za BF kod nas su srednja zalost. Ne ganjam nesto snizenja niti ih iscekujem, ali ono sto sam do sada naucio je da su oko nove godine najbolja snizenja jer skoro sve bude snizeno, a za BF samo mali dio artikala. Ovo se odnosi na odjecu i obucu.
User avatar
konektovan
Posts: 40659
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#79 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by konektovan »

LikeLike wrote: 27/11/2020 12:22 Snizenja za BF kod nas su srednja zalost. Ne ganjam nesto snizenja niti ih iscekujem, ali ono sto sam do sada naucio je da su oko nove godine najbolja snizenja jer skoro sve bude snizeno, a za BF samo mali dio artikala. Ovo se odnosi na odjecu i obucu.
Najbolja snizenja su tamo poslije nove, posebno za obucu. Generalno februar/mart kad je rasprodaja "stare" sezone, i tad se bas moze kupiti povoljno. Office, astra, planika imaju odlicne cijene u tom periodu.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#80 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by LikeLike »

konektovan wrote: 27/11/2020 15:18
LikeLike wrote: 27/11/2020 12:22 Snizenja za BF kod nas su srednja zalost. Ne ganjam nesto snizenja niti ih iscekujem, ali ono sto sam do sada naucio je da su oko nove godine najbolja snizenja jer skoro sve bude snizeno, a za BF samo mali dio artikala. Ovo se odnosi na odjecu i obucu.
Najbolja snizenja su tamo poslije nove, posebno za obucu. Generalno februar/mart kad je rasprodaja "stare" sezone, i tad se bas moze kupiti povoljno. Office, astra, planika imaju odlicne cijene u tom periodu.
:thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#81 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by muha_sa »

Black rinaka :-) toliko dobrih stvara za kopirat sa zapada al jok, mi bi ko eto i taj Black Friday. Ljepše zvuci neg Crni petak--trebamo bit IN.
Kad hocemo da budemo zapadnjaci hajmo od njih kopirat da se pokupi govno iza svog ljubimca koji se pokaka u park gdje se djecica igraju.
Kod nas kad nešto snize 30% to je taman prava cjena. U ŠveCkoj je sve jeftinije neg kod nas pa skontajte ima li sniženja :D
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#82 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by LikeLike »

muha_sa wrote: 27/11/2020 18:40 Black rinaka :-) toliko dobrih stvara za kopirat sa zapada al jok, mi bi ko eto i taj Black Friday. Ljepše zvuci neg Crni petak--trebamo bit IN.
Kad hocemo da budemo zapadnjaci hajmo od njih kopirat da se pokupi govno iza svog ljubimca koji se pokaka u park gdje se djecica igraju.
Kod nas kad nešto snize 30% to je taman prava cjena. U ŠveCkoj je sve jeftinije neg kod nas pa skontajte ima li sniženja :D
Nije bolan Muha nista jeftinije vani, to su sve suplje. Nema drzave na zapadu da nemam nekog ko zivi u njoj, a i ja obidjem i sve je preskupo. Raja se uhvati za neku sitnicu koja je jeftinija. Njima treba mjesecno 3 puta vise para nego nama da prezivi.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#83 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by muha_sa »

LikeLike wrote: 27/11/2020 19:35
muha_sa wrote: 27/11/2020 18:40 Black rinaka :-) toliko dobrih stvara za kopirat sa zapada al jok, mi bi ko eto i taj Black Friday. Ljepše zvuci neg Crni petak--trebamo bit IN.
Kad hocemo da budemo zapadnjaci hajmo od njih kopirat da se pokupi govno iza svog ljubimca koji se pokaka u park gdje se djecica igraju.
Kod nas kad nešto snize 30% to je taman prava cjena. U ŠveCkoj je sve jeftinije neg kod nas pa skontajte ima li sniženja :D
Nije bolan Muha nista jeftinije vani, to su sve suplje. Nema drzave na zapadu da nemam nekog ko zivi u njoj, a i ja obidjem i sve je preskupo. Raja se uhvati za neku sitnicu koja je jeftinija. Njima treba mjesecno 3 puta vise para nego nama da prezivi.
KupovAo u ŠveCkoj--tacnije, u Kalmaru :D haman skoro sve jeftinije neg kod nas.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#84 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by moonca »

Treba vishe da prezive.. :thumbup: . ali, odjecu placaju manje.... tj .. imaju mogucnost kupiti jeftinije, a pristojan kvalitet- U Bosni tesko :zoka:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#85 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by Gerro »

Jel realno da se ovoliko glupih ovčica skupilo ispred SCCa i Alte ? Ljudi su fkt toliko glupi kod nas ili šta ?
mistek
Posts: 3394
Joined: 23/05/2010 15:16

#86 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by mistek »

Muha ba, nemoj zajebavati. :D Pa evo ima internet, nije teško uporediti. Imaš i ovih stranica za poređenje masa. Evo prema "Cost of living", jednoj od najpopularnijih, farmerke Levis 501 tamo 200KM, ovdje 90KM. Haljinica u Zari tamo 90KM, ovdje 50KM. Nike patike ovdje tamo 220KM, ovdje 125KM. Kožne cipele tamo haman 500KM, ovdje 150KM itd. Znači, jeste standard bolji nemjerljivo, ali nije baš da ti je bolje uzimati u Kalmaru nego u Sarajevu, ustvari nije ni blizu.

I kad se ovo pogleda, sljedeća priča je o kvalitetu i kako nije isto tamo i ovamo :D Da je ne znam ti kako, za 500KM ćeš ovdje kupiti cipele da pričaju, za 220KM patike da same trče, za 200KM nećeš ni naći farmerke svakako, jer bi ovdje za 200KM bile neke koje su eskimi kurčevima tkali.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#87 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by muha_sa »

moonca wrote: 27/11/2020 19:48 Treba vishe da prezive.. :thumbup: . ali, odjecu placaju manje.... tj .. imaju mogucnost kupiti jeftinije, a pristojan kvalitet- U Bosni tesko :zoka:
Šta pristojan :-) neuporedivo-imam dzempere koje sam tamo kupio prije 10 godina-peri deri eno ih ko novi. O maicama da ne govorim.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#88 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by Gerro »

Zamili čekati u redu, a ne naručiti online odjeću. Koja skupina ovčica.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#89 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by LikeLike »

muha_sa wrote: 27/11/2020 19:41
LikeLike wrote: 27/11/2020 19:35
muha_sa wrote: 27/11/2020 18:40 Black rinaka :-) toliko dobrih stvara za kopirat sa zapada al jok, mi bi ko eto i taj Black Friday. Ljepše zvuci neg Crni petak--trebamo bit IN.
Kad hocemo da budemo zapadnjaci hajmo od njih kopirat da se pokupi govno iza svog ljubimca koji se pokaka u park gdje se djecica igraju.
Kod nas kad nešto snize 30% to je taman prava cjena. U ŠveCkoj je sve jeftinije neg kod nas pa skontajte ima li sniženja :D
Nije bolan Muha nista jeftinije vani, to su sve suplje. Nema drzave na zapadu da nemam nekog ko zivi u njoj, a i ja obidjem i sve je preskupo. Raja se uhvati za neku sitnicu koja je jeftinija. Njima treba mjesecno 3 puta vise para nego nama da prezivi.
KupovAo u ŠveCkoj--tacnije, u Kalmaru :D haman skoro sve jeftinije neg kod nas.
Muha kazem ti to su sitnice. Zavisi i u kojoj drzavi, u kojem gradu, mjestu... Naleti se na jeftine stvari, ali kazem ti odi zivi pa ces vidjeti gdje je jeftinije. Kome je para samo u glavi nek ide, ima sta raditi, ali zivot...
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#90 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by muha_sa »

LikeLike wrote: 27/11/2020 19:57
muha_sa wrote: 27/11/2020 19:41
LikeLike wrote: 27/11/2020 19:35

Nije bolan Muha nista jeftinije vani, to su sve suplje. Nema drzave na zapadu da nemam nekog ko zivi u njoj, a i ja obidjem i sve je preskupo. Raja se uhvati za neku sitnicu koja je jeftinija. Njima treba mjesecno 3 puta vise para nego nama da prezivi.
KupovAo u ŠveCkoj--tacnije, u Kalmaru :D haman skoro sve jeftinije neg kod nas.
Muha kazem ti to su sitnice. Zavisi i u kojoj drzavi, u kojem gradu, mjestu... Naleti se na jeftine stvari, ali kazem ti odi zivi pa ces vidjeti gdje je jeftinije. Kome je para samo u glavi nek ide, ima sta raditi, ali zivot...
Ma jasno ko dan :) da sam hOtio mogo sam davnih dana-al :-) NIKAD za nikad odaVle. :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#91 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by moonca »

muha_sa wrote: 27/11/2020 19:52
moonca wrote: 27/11/2020 19:48 Treba vishe da prezive.. :thumbup: . ali, odjecu placaju manje.... tj .. imaju mogucnost kupiti jeftinije, a pristojan kvalitet- U Bosni tesko :zoka:
Šta pristojan :-) neuporedivo-imam dzempere koje sam tamo kupio prije 10 godina-peri deri eno ih ko novi. O maicama da ne govorim.
.. ma znam, pogotovo --Tommy Hilfiger. npr... nikad pocijepat... da kupish novi komad.. :lol:

Bosna je jedna od, gdje se su farmerice jako skupe, u odnosu na prihod gradjana.. levis- ta katergorija :zoka:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#92 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by muha_sa »

moonca wrote: 27/11/2020 20:02
muha_sa wrote: 27/11/2020 19:52
moonca wrote: 27/11/2020 19:48 Treba vishe da prezive.. :thumbup: . ali, odjecu placaju manje.... tj .. imaju mogucnost kupiti jeftinije, a pristojan kvalitet- U Bosni tesko :zoka:
Šta pristojan :-) neuporedivo-imam dzempere koje sam tamo kupio prije 10 godina-peri deri eno ih ko novi. O maicama da ne govorim.
.. ma znam, pogotovo --Tommy Hilfiger. npr... nikad pocijepat... da kupish novi komad.. :lol:

Bosna je jedna od, gdje se su farmerice jako skupe, u odnosu na prihod gradjana.. levis- ta katergorija :zoka:
Original Levis iz Novog Pazara :lol:
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#93 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by Beno »

Ako se porede cijene, onda se trebaju porediti isti artikli. Ne mozes porediti npr. cijenu nekog markiranog dzempera vani sa dzemperom iz New Yorkera u BiH. Ne mozes porediti ni razlicite proizvode istog proizvodjaca kako tamo tako i ovdje.
Gore je neko napisao Nike vani 220 KM a u BiH 125 KM. To je isto kao da si napisao Golf 7 u Njemackoj 25 000 KM a u BiH Golf 4, 5000 KM. Poredis jabuke i kruske. Redovna cijena Nike obuce u BiH i u EU je tu negdje, mozda je malo skuplje ali samo malo ovdje kod nas. U USA je jeftinije. Ako poredis cijene moras uzeti isti model.
Levis za 90 KM u BiH, ne samo u BiH, redovna cijena ne postoji. Jedino Levis Novi Pazar kao sto je vec napisano ali onda te neko klepa po usima jer ne vrijedi tih 90 KM.
Imas sad puno trgovinskih lanaca koji imaju svoje poslovnice u BiH. Cijene u EU i u BiH u tim trgovinama su skoro iste.
Malo skuplja roba, tzv. markirana kod nas, je uglavnom malo skuplja u BiH jer nisu direktne podruznice nego preprodavaci pa oni postavljaju vecu cijenu da bolje zarade. Od proizvodjaca, odnosno od grupacije koja je vlasnik brenda uglavnom dobijes minimalnu cijenu za koju smijes prodati ako se obavezujes da ces prodavati njihovu odjecu.
Sto se tice kvalitete odredjene robe. Neki proizvodi imaju isti kvalitet, neki defintivno nemaju jer cak ne dolaze iz iste fabrike. Razlicita trzista i razlicite kontrole kvalitete. To je tako sa svakom vrstom robe. Nebitno o kojoj robi se radi. Od odjece, obuce do hrane i deterdzenata.
Na drugoj temi se vodila polemika oko hrane i kvalitete pa znam da se za primjer uzima Nutella. Famozna njemacka Nutella ili kako je neko tamo napisao frankfurtska, kao zna odakle dolazi, malo snobovski po meni ali eto, njemacka bi bilo sasvim dovoljno. Nije ista Nutella koja se prodaje u BiH i koja se prodaje u Njemackoj. Nije ista proizvodna traka a nisu ni iste sirovine. Postoji bruku tih brendova koj nisu iste kvalitete jer nisu za ista trzista. Nekima je smijesno ali je tako. Narocito je to izrazeno kod deterdzenata, sapuna, omeksivaca, pasti za zube, sampona i sl.
Znaci, cijene su tu negdje, samo sto je vani veca ponuda, cesce su snizenja i naravno vani su veca primanja.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#94 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by muha_sa »

Beno wrote: 27/11/2020 21:02 Ako se porede cijene, onda se trebaju porediti isti artikli. Ne mozes porediti npr. cijenu nekog markiranog dzempera vani sa dzemperom iz New Yorkera u BiH. Ne mozes porediti ni razlicite proizvode istog proizvodjaca kako tamo tako i ovdje.
Gore je neko napisao Nike vani 220 KM a u BiH 125 KM. To je isto kao da si napisao Golf 7 u Njemackoj 25 000 KM a u BiH Golf 4, 5000 KM. Poredis jabuke i kruske. Redovna cijena Nike obuce u BiH i u EU je tu negdje, mozda je malo skuplje ali samo malo ovdje kod nas. U USA je jeftinije. Ako poredis cijene moras uzeti isti model.
Levis za 90 KM u BiH, ne samo u BiH, redovna cijena ne postoji. Jedino Levis Novi Pazar kao sto je vec napisano ali onda te neko klepa po usima jer ne vrijedi tih 90 KM.
Imas sad puno trgovinskih lanaca koji imaju svoje poslovnice u BiH. Cijene u EU i u BiH u tim trgovinama su skoro iste.
Malo skuplja roba, tzv. markirana kod nas, je uglavnom malo skuplja u BiH jer nisu direktne podruznice nego preprodavaci pa oni postavljaju vecu cijenu da bolje zarade. Od proizvodjaca, odnosno od grupacije koja je vlasnik brenda uglavnom dobijes minimalnu cijenu za koju smijes prodati ako se obavezujes da ces prodavati njihovu odjecu.
Sto se tice kvalitete odredjene robe. Neki proizvodi imaju isti kvalitet, neki defintivno nemaju jer cak ne dolaze iz iste fabrike. Razlicita trzista i razlicite kontrole kvalitete. To je tako sa svakom vrstom robe. Nebitno o kojoj robi se radi. Od odjece, obuce do hrane i deterdzenata.
Na drugoj temi se vodila polemika oko hrane i kvalitete pa znam da se za primjer uzima Nutella. Famozna njemacka Nutella ili kako je neko tamo napisao frankfurtska, kao zna odakle dolazi, malo snobovski po meni ali eto, njemacka bi bilo sasvim dovoljno. Nije ista Nutella koja se prodaje u BiH i koja se prodaje u Njemackoj. Nije ista proizvodna traka a nisu ni iste sirovine. Postoji bruku tih brendova koj nisu iste kvalitete jer nisu za ista trzista. Nekima je smijesno ali je tako. Narocito je to izrazeno kod deterdzenata, sapuna, omeksivaca, pasti za zube, sampona i sl.
Znaci, cijene su tu negdje, samo sto je vani veca ponuda, cesce su snizenja i naravno vani su veca primanja.
:thumbup:

Što se tice deterdzenata, sapuna, sredstava za licnu higijenu i ostalih zerzevata to je neuporedivo. KOd nas mahom dupljaci te jedva cekam da odem tamo i donesem bukadar stvarcica za licnu higijenu koja je sa cjenom tu negdje sa nama a i jeftinije.

Pošto je tema o sniženjima tamo su sniženja sniženjem :D nešto što je recimo koštalo 100 maraka na tim sniženjima kupiš za 40 a ako sacekaš sniženje na sniženje (što rekli Švedi Rea na Rea9 onda taj od 100 maraka ne da kupiš za 40 vec za 25 :thumbup:
Kod nas narod pomahnito--nešto što je koštalo 100 maraka sad je 80 a to mu je ustvari prava cjena.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#95 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by i agree »

nego,jel se ko od vas danas zajbo pa pazario kod nas danas :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#96 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by muha_sa »

i agree wrote: 27/11/2020 21:18 nego,jel se ko od vas danas zajbo pa pazario kod nas danas :lol:
Kad vidim troje u granapu ne ulazim u taj granap taman kad bi do sljedecg kilometar išo :lol:
nema to veze sa koronom-odmah da naglasim :D takav sam vazda bio :D
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#97 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by LikeLike »

i agree wrote: 27/11/2020 21:18 nego,jel se ko od vas danas zajbo pa pazario kod nas danas :lol:
Samo online, nista guzva i guranje 8-)
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#98 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by manki »

Novi The Athlete´s Foot ima 30% Black Friday snizenje online (www.taf.ba)
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#99 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by LikeLike »

manki wrote: 27/11/2020 21:26 Novi The Athlete´s Foot ima 30% Black Friday snizenje online (www.taf.ba)
Na tih 30% imas jos dodatnih 10%, ukucas samo kupon WELCOMEBH
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#100 Re: Black Friday u Sarajevu

Post by muha_sa »

Kad me doktorica zbog sumnje na koronu uputila u kovid ambulantu u Saraj polju da snimim pluca pa kad vidjeh njih 15-ak u redu ja pobjegoh--jebo snimanje :lol:


A da ovdje stanem--pa kad bi mi natrpali puno auto dzaba raznoraznim artiklima ne bih u ovaj red stao.

Image
Post Reply