Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

zemo_online

#76 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by zemo_online » 24/08/2013 09:47

da bi dobili realnu sliku necije ekonomije treba uzeti u obzir,pored netto zarade i dugove. na zapadu su gradjani puni dugova.

neki

#77 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by neki » 24/08/2013 09:52

pirmin wrote:
neki wrote:Bjelorusija kakva god da je, ima duplo veci GDP po stanovniku od ove nase napredne BiH, negdje je na nivou Hrvatske...
Da al` nema dijasporu ko mi. 8-)

:mrgreen:
To je dugorocno jos jedan pozitivan pokazataelj za BL

mmaar

#78 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by mmaar » 24/08/2013 10:13

neki wrote:
pirmin wrote:
neki wrote:Bjelorusija kakva god da je, ima duplo veci GDP po stanovniku od ove nase napredne BiH, negdje je na nivou Hrvatske...
Da al` nema dijasporu ko mi. 8-)

:mrgreen:
To je dugorocno jos jedan pozitivan pokazataelj za BL
Sve im to ne vrijedi nista kad ih nije ogrijalo sunce zapadnjacke demokratije, odnosno najsiroviji pljackasko-kolonijalni kapitalizam. Bjelorusija ima jedino srecu sto je previse znacajna za Rusiju i sto joj se nalazi na samom pragu, inace bi bila davno oslobodjena i obasjana suncem demokatije ili izazivanjem unutrasnjih sukoba i haosa kroz provodjenjee narandzaste revolucije ili otvorenom vojnom agresijom.

irac300

#79 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by irac300 » 24/08/2013 10:39

Ma niti je tamo sve tako sjajno ni bajno, niti je sve tako crno. Ono na čemu im se divim je što i dalje forsiraju tu neku vrstu socijalizma gdje je zdravstvo i školstvo besplatno, znači sve ono što su naši hadalji počeli debelo da naplaćuju, pa nam ljudi masovno umiru jer nemaju novaca da se liječe. 'ebem ja našu ''demokratiju'' ako danas sutra padnem na postelju i moram objavljivat' žiro račun da mi neka dobra duša uplati novac za liječenje. Šta ja imam od takve demokratije???

Alfons Kauders

#80 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by Alfons Kauders » 24/08/2013 10:41

mmaar wrote: Sve im to ne vrijedi nista kad ih nije ogrijalo sunce zapadnjacke demokratije, odnosno najsiroviji pljackasko-kolonijalni kapitalizam. Bjelorusija ima jedino srecu sto je previse znacajna za Rusiju i sto joj se nalazi na samom pragu, inace bi bila davno oslobodjena i obasjana suncem demokatije ili izazivanjem unutrasnjih sukoba i haosa kroz provodjenjee narandzaste revolucije ili otvorenom vojnom agresijom.
Jest, jest, toliko su bitni da bi ih zla Amerika okupirala. :lol: Samo da nije tatice Putina. :lol:

Alfons Kauders

#81 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by Alfons Kauders » 24/08/2013 10:42

irac300 wrote:Ma niti je tamo sve tako sjajno ni bajno, niti je sve tako crno. Ono na čemu im se divim je što i dalje forsiraju tu neku vrstu socijalizma gdje je zdravstvo i školstvo besplatno, znači sve ono što su naši hadalji počeli debelo da naplaćuju, pa nam ljudi masovno umiru jer nemaju novaca da se liječe. 'ebem ja našu ''demokratiju'' ako danas sutra padnem na postelju i moram objavljivat' žiro račun da mi neka dobra duša uplati novac za liječenje. Šta ja imam od takve demokratije???
Besplatno skolstvo i zdravstvo, barem za one koji ne mogu priustiti alternative, imas sirom Evrope.

Ni Lukasenko ni Putin ni socijalizam nisu potrebni za to.

mmaar

#82 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by mmaar » 24/08/2013 10:57

Alfons Kauders wrote:
mmaar wrote: Sve im to ne vrijedi nista kad ih nije ogrijalo sunce zapadnjacke demokratije, odnosno najsiroviji pljackasko-kolonijalni kapitalizam. Bjelorusija ima jedino srecu sto je previse znacajna za Rusiju i sto joj se nalazi na samom pragu, inace bi bila davno oslobodjena i obasjana suncem demokatije ili izazivanjem unutrasnjih sukoba i haosa kroz provodjenjee narandzaste revolucije ili otvorenom vojnom agresijom.
Jest, jest, toliko su bitni da bi ih zla Amerika okupirala. :lol: Samo da nije tatice Putina. :lol:
Kako ti ne dosadi trolati sa svim tim morem dosade i besmislica koje ne prestaju da izlaze iz tebe. Daj nesto bar polusmisleno, pa da ti se moze pruziti sansa.

Alfons Kauders

#83 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by Alfons Kauders » 24/08/2013 10:59

mmaar wrote:
Alfons Kauders wrote:
Kako ti ne dosadi trolati sa svim tim morem dosade i besmislica koje ne prestaju da izlaze iz tebe. Daj nesto bar polusmisleno, pa da ti se moze pruziti sansa.
Ti si rekao da bi neko napao Bjelorusiju. Nako. Iz cista mira.

I meni pricas o besmislicama? Inace svake sedmice neko iz fazona okupira Evropsku zemlju, tu nema nista neobicno, sasvim normalna stvar. :lol:

mmaar

#84 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by mmaar » 24/08/2013 11:03

Alfons Kauders wrote: I meni pricas o besmislicama? Inace svake sedmice neko iz fazona okupira Evropsku zemlju, tu nema nista neobicno, sasvim normalna stvar. :lol:
Cudno mu za Bjelorusiju, pored bezbroj primjera zemalja koje su unistene i rasturene, pored brojnih pokusaja narandzastih revolucija cak i u Evropi, jer nisu prihvatile neoliberalni kapitalizam i to da se pretvore u koloniju imperijalistickih sila, a na drugoj temi piski od srece povodom moguceg americkog napada na Siriju. :-) Kakav beznadezan slucaj. :run:

Alfons Kauders

#85 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by Alfons Kauders » 24/08/2013 11:06

mmaar wrote:
Alfons Kauders wrote: I meni pricas o besmislicama? Inace svake sedmice neko iz fazona okupira Evropsku zemlju, tu nema nista neobicno, sasvim normalna stvar. :lol:
Cudno mu za Bjelorusiju, pored bezbroj primjera zemalja koje su unistene i rasturene, pored brojnih pokusaja narandzastih revolucija cak i u Evropi, jer nisu prihvatile neoliberalni kapitalizam i to da se pretvore u koloniju imperijalistickih sila, a na drugoj temi piski od srece povodom moguceg americkog napada na Siriju. :-) Kakav beznadezan slucaj. :run:
Koje su to drzave "kolonije" imperijalnih sila? U Evropi konkretno... Sve sem Bjelorusije i Srbije?

Svi ostali budale, imaju svake 4 godine izbore i biraju da budu kolonije? :-)

nosara

#86 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by nosara » 24/08/2013 11:59

Alfons Kauders wrote:
mmaar wrote:
Koje su to drzave "kolonije" imperijalnih sila? U Evropi konkretno... Sve sem Bjelorusije i Srbije?

Svi ostali budale, imaju svake 4 godine izbore i biraju da budu kolonije? :-)
Izbori...? Zapadnjak, ne provaljuj gluposti... Izbori su zvaka za papke... Nisi valjda taj...? :D

Cherry-Cherry

#87 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by Cherry-Cherry » 24/08/2013 12:01

mmaar wrote:
dupla mjerila. nekad imperijalizam valja, a nekad ne valja...

Alfons Kauders

#88 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by Alfons Kauders » 24/08/2013 12:10

nosara wrote:
Izbori...? Zapadnjak, ne provaljuj gluposti... Izbori su zvaka za papke... Nisi valjda taj...? :D
Posteno. Izbori su kita, to stoji...

Ali opet nesto ne kontam kako to da narod Poljske, Ceske, Madjarske... I ostali tranzicijskih zemalja (zapravo vise i nisu tranzicijske, to je gotova prica)... Kako da taj narod ne skonta da su roblje i necija kolonija? Ti pametniji od njih?

nosara

#89 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by nosara » 24/08/2013 12:14

Alfons Kauders wrote:
nosara wrote:

Ali opet nesto ne kontam kako to da narod Poljske, Ceske, Madjarske... I ostali tranzicijskih zemalja (zapravo vise i nisu tranzicijske, to je gotova prica)... Kako da taj narod ne skonta da su roblje i necija kolonija? Ti pametniji od njih?
Gdje sam ja to napisao...? :?

Svi oni imaju svoje todorice i zlaje, a otklizavanje u duznicko ropstvo je neminovnost... Polako, brate... Ne moze se smracit prije nego sto ti mmf upali svjetlo... :D

Alfons Kauders

#90 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by Alfons Kauders » 24/08/2013 12:16

nosara wrote:
Alfons Kauders wrote:
nosara wrote:

Gdje sam ja to napisao...? :?

Svi oni imaju svoje todorice i zlaje, a otklizavanje u duznicko ropstvo je neminovnost... Polako, brate... Ne moze se smracit prije nego sto ti mmf upali svjetlo... :D
nosara knows best

Nema govora... 'ta ce Prag, Budimpesta, Varsava i njihovi intelektualci, politicari... drustva sa drzavotvornom tradicijom jacom od jedne Njemacke ili Italije, kolijevke evropske kulture. Glupani.

nosara zna bolje :D

nosara

#91 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by nosara » 24/08/2013 12:24

Vrijeme ce pokazati...

Alfons Kauders

#92 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by Alfons Kauders » 24/08/2013 14:15

nosara wrote:Vrijeme ce pokazati...
Ma ja ba

Otidji onda fino u Prag ili Budimpestu pa im objasni kako su glupi. I kako im je bilo bolje 1968 i 1956. :D

nosara

#93 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by nosara » 24/08/2013 14:38

Alfons Kauders wrote:
Ma ja ba

Otidji onda fino u Prag ili Budimpestu pa im objasni kako su glupi. I kako im je bilo bolje 1968 i 1956. :D
Ko je to tvrdio...? Bolje je bilo nama, ali to nije tema...

Alfons Kauders

#94 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by Alfons Kauders » 24/08/2013 14:47

nosara wrote:
Alfons Kauders wrote:
Ma ja ba

Ko je to tvrdio...? Bolje je bilo nama, ali to nije tema...
Pa ti rece da su sad kolonije u Evropi... Neoliberalni kurci palci i ostale parole koje bacate u svakoj recenici.

Jel im bilo bolje kad nisu bile "kolonije" ili ne? A mi nismo bili kolonija, nismo vala ni poslije - zato jer nas niko nece. :D

Sad kazes da nije... Sta onda zapravo pokusavas dokazati?

nosara

#95 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by nosara » 24/08/2013 14:58

To je izjavio neko drugi...

Sta ja imam objasnjavat, ti si ih ubacio u temu da nesto sebi dokazes... Nemam pojma sta, a i ne interesuje me... Tema je sasvim druga vrsta drzave... :D

Alfons Kauders

#96 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by Alfons Kauders » 24/08/2013 15:22

nosara wrote:To je izjavio neko drugi...

Sta ja imam objasnjavat, ti si ih ubacio u temu da nesto sebi dokazes... Nemam pojma sta, a i ne interesuje me... Tema je sasvim druga vrsta drzave... :D
Ma ja ba... Ti si pomenuo kolonije, pa rekao da je bilo bolje nama, pa da im zapravo nije bolje nego pod Sovjetima, pa... Ni tebi na kraju nije jasno sta...

nosara

#97 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by nosara » 24/08/2013 15:24

Alfons Kauders wrote:

Ma ja ba... Ti si pomenuo kolonije, pa rekao da je bilo bolje nama, pa da im zapravo nije bolje nego pod Sovjetima, pa... Ni tebi na kraju nije jasno sta...
:lol:

Nije ti lako... Hoces da budes najpametniji, pa si se malo pogubio... Valjal' to tako...!? :-)

Alfons Kauders

#98 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by Alfons Kauders » 24/08/2013 15:50

nosara wrote:
Alfons Kauders wrote:

:lol:

Nije ti lako... Hoces da budes najpametniji, pa si se malo pogubio... Valjal' to tako...!? :-)
A jes problem kraj tebe bit najpametniji... :D

nosara

#99 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by nosara » 24/08/2013 15:56

Alfons Kauders wrote:
A jes problem kraj tebe bit najpametniji... :D
Pa u cemu je kvaka, onda...? :? :D

jeza u ledja

#100 Re: Bjelorusija - Zemlja koja se odupire imperijalizmu

Post by jeza u ledja » 24/08/2013 16:46

@ TheMule, nismo se shvatili. Slazem se sa tim sto si napisao. Kljucna rijec je balans.

Post Reply