Bjelašnica i ZOI'84

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 19128
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#576 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

славянин wrote:
mk ultra wrote:
samo valjda kod nas ova bartholet žičara i koja energoinvestova, ili sunkid austrija, poljski supersnow topovi, pistenbully/prinoth ratraci, austrijski vodovod kompletan su zakurac i vrijede manje nego u austriji... još hoće 2-3 puta manje para
baš su bezobrazni
Jel to pokusavas da usporedis (nadam se da to ne radis) Austrijska skijalista pa i st.moritz po nivou i kvalitetu usluge,stanju staza,velicini i duzini istih itd. :D Mozes se i djaba skijati na trebevicu :lol:

Djaba neka je spejshatl lift kada ide do pola sestosjed - i to kada radi. :-) Snjezne topove smo vidili u akciji kada su dali ono djaba skijanje :D uz to da se sam popnes. Valjda ih nisu bili dobro uhakovali :lol:
ne po kvalitetu usluge
vec hoces BMW koji nov kosta u austriji 50000€ da ti je u bosni 10000€ zato što si u bosni i zato što si siromašnija država...

koliko para toliko muzike
sa tehničke strane bjelašnica ne zaostaje ništa, fali ljudi na nekim pozicijama, malo marketinga i ostalog
pitaj malo dijasporu gdje skijaju i kako im je na bjelašnici :mrgreen: :mrgreen:
kaže za skipas na bjelašnici gore u AT popije toplu čokoladu i kafu
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#577 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by славянин »

mk ultra wrote: ne po kvalitetu usluge
vec hoces BMW koji nov kosta u austriji 50000€ da ti je u bosni 10000€ zato što si u bosni i zato što si siromašnija država...

koliko para toliko muzike
sa tehničke strane ne zaostaju ništa, fali ljudi na nekim pozicijama, malo marketinga i ostalog
pitaj malo dijasporu gdje skijaju i kako im je na bjelašnici :mrgreen: :mrgreen:
kaže za skipas na bjelašnici gore u AT popije toplu čokoladu i kafu
Jahorina 237 maraka ski pass 7 dana,usluga 3x bolja,staze kvalitetnije odrzavane duplo,sve radi skupa 5x bolje - kako to ?
Ne mijesaj zabe i babe - koliko kosta struja,radna snaga,oprema,ostale komunalije itd u austriji a koliko kod nas :? i na njihovu prosjecnu platu od 4900 maraka ? Vidis li problem tu ??

Dao sam ti cijenu ski pass a tako da 3x skuplje za ono sto nude i kakav je prosjek zivota u zapadnoj evropi je vise nego odlicno.

Pistes St. Moritz - Corviglia
4234
79
label km
easy 42
medium 79
difficult 34

easy
42 km
medium difficulty
79 km
difficult
34 km
Freeride/ Routes
8 km
total
163 km
Samo 163 kilometra staza :lol:
Last edited by славянин on 27/12/2018 13:28, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#578 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Naslovnica »

Kae mi zet, bio prošle godine u Nassfeld-u, 7 dana.
Iz Sarajeva išao, sa još nekim skijašima.
Perverzija. A taj centar je p.dim u odnosu na mnoge na Alpama.
Nisam mu vjerovao da, između ostalog, postoje i stanice sa papirnim maramicama, ako ti curi nos ili šta već.
Ali nađoh sliku.
Image
itd, itd... :-)
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#579 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by славянин »

Naslovnica wrote:Kae mi zet, bio prošle godine u Nassfeld-u, 7 dana.
Iz Sarajeva išao, sa još nekim skijašima.
Perverzija. A taj centar je p.dim u odnosu na mnoge na Alpama.
Nisam mu vjerovao da, između ostalog, postoje i stanice sa papirnim maramicama, ako ti curi nos ili šta već.
Ali nađoh sliku.
Image
itd, itd... :-)
Trebaju i kod nas postaviti da suze brises sta uradise od skijalista :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19128
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#580 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

cijena struje je u svemu tome zanemariva i cjenom slična bosanskoj
oprema ista
radnika vjerovatno 3x manje
i tamo i ovdje rade remonte jednom u godini

oprema za skijalište a i za skijaše košta isto
ako hoces bolje i jeftinije, proizvodi od skija do žičara u BiH

fali im marketinga i organizacije i ljudi koji su radili na skijalištu, a tehnički se ne zaostaje sekunde
User avatar
mk ultra
Posts: 19128
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#581 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

славянин wrote:.
https://www.onthesnow.com/austria/lift-tickets.html
eto cijena
https://hr.bergfex.com/pillersee-hochfilzen/
eto ponude

sve oko staze je isto skupo

3x gore 3x jeftinije.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#582 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by maliq53 »

Evo da upadnem malo oko ovog ciscenja kamenja... Ne znam ja koliko sam vidio svojim ocima nije to dobro ali opet bude vala i kamenja na Jahorini... Ali ono sto sam primjetio prije jedno manje od mjesec dok su ono bili pustili jedan dan besplatno sestosjed i hajd reko da se provozam malo prosetat do vrha... Uglavnom onaj dio poslije zavrsne stanice trosjeda pa prema gore gdje su postavljali nove stubove za ovaj sestosjed pa ono je jedna blaga katastrofa sta su ondje uradili. Posjekli drva, debla stoje od kada su posjecena prepostavljam maknuli ih nisu, zatim nekih paleta pobacano vjerovatno radnici dok su radili pa cak i malo smeca sam vidio... Ovo skijasi vecinom ne mogu vidjet jer bude zatrpano snijegom ali ovako kada je manje onda se tek vidi :shock: Nekako mi bas zapalo za oci, skijao sam prosle godine i nisam to vidio od snijega... Mogli su se udostojiti pa ocistiti to ako nista bar zbog svog imidza ali i nas par budalasa koji skijamo po powderu sad kad sam vidio definitvno mozes glavu izgubit ako tu proletis po powderu i zapnes na deblo... :-)
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#583 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by maliq53 »

.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#584 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote:cijena struje je u svemu tome zanemariva i cjenom slična bosanskoj
oprema ista
radnika vjerovatno 3x manje
i tamo i ovdje rade remonte jednom u godini

oprema za skijalište a i za skijaše košta isto
ako hoces bolje i jeftinije, proizvodi od skija do žičara u BiH

fali im marketinga i organizacije i ljudi koji su radili na skijalištu, a tehnički se ne zaostaje sekunde
Ma ja ba. Bjelašnica je tehnički Val d'Isere, samo to raja ne vidi. Iz toga slijedi da je kriv marketing. :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8481
Joined: 15/04/2015 11:26

#585 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Thorgerson »

Cuj maramice...e svasta... Pa nema nista draze nego kad izadjes iz zagadjenog Sarajeva na planinu, pa fino zacepis jednu nozdrvu, pa ga onda iz pete povuces, pa otreses iz nosa, a ono ispadne nesta crveno, žuto, crna sluz u snijeg, pa ga malo izanaliziras. Ma ljepota. Kakva maramica...
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#586 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Naslovnica »

Thorgerson wrote:Cuj maramice...e svasta... Pa nema nista draze nego kad izadjes iz zagadjenog Sarajeva na planinu, pa fino zacepis jednu nozdrvu, pa ga onda iz pete povuces, pa otreses iz nosa, a ono ispadne nesta crveno, žuto, crna sluz u snijeg, pa ga malo izanaliziras. Ma ljepota. Kakva maramica...
Ja ba, maramice, i još i kanta za smeće. :skoljka:
User avatar
xoklix
Posts: 2372
Joined: 16/01/2018 16:07

#587 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by xoklix »

Niko ne spori da je Jahorina puno uređenija po pitanju svega,ali džaba kad su staze spore čak i za mene kao srednje dobrog rekreativca. Dakle, idem samo da skijam i ništa više ...
Meni kao nekom ko živi 30-40 min. od Bjelašnice ne treba ni Termag ni Vučko ni maramice ni ovo ni ono... Odem da udahnem ono što stranački uhljebi ne mogu upropastiti niti privatni kapital napraviti.
Čist zrak i adrenalin.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#588 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by славянин »

mk ultra wrote:cijena struje je u svemu tome zanemariva i cjenom slična bosanskoj
oprema ista
radnika vjerovatno 3x manje
i tamo i ovdje rade remonte jednom u godini

oprema za skijalište a i za skijaše košta isto
ako hoces bolje i jeftinije, proizvodi od skija do žičara u BiH

fali im marketinga i organizacije i ljudi koji su radili na skijalištu, a tehnički se ne zaostaje sekunde
48 feninga po kilovat satu tebi isto jel ? - necu reci da lagis.
Oprema ista ?? Koliko opreme ima na jednom skijalistu u Austriji a koliko kod nas.
Radnika 3x manje jer rade svoj posao tj. nisu uhljebljeni na pozicije.
Urade remont i sve radi - kod nas urade remont pa se sabotiraju pa onda hakuju softwer od topova da premoste to sto nisu platili proizvodjacu.
138 kilometara staze poredis sa 10ak koji znamo u kakvom su stanju.- koliko ljudi i opreme treba da se to odrzava na top nivou ??
Fali pameti i radnih ljudi eto sta fali.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#589 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by maliq53 »

xoklix wrote:Niko ne spori da je Jahorina puno uređenija po pitanju svega,ali džaba kad su staze spore čak i za mene kao srednje dobrog rekreativca. Dakle, idem samo da skijam i ništa više ...
Meni kao nekom ko živi 30-40 min. od Bjelašnice ne treba ni Termag ni Vučko ni maramice ni ovo ni ono... Odem da udahnem ono što stranački uhljebi ne mogu upropastiti niti privatni kapital napraviti.
Čist zrak i adrenalin.
Bjelasnica jest bolja sto se tice kapaciteta staza ali vala ako ja moram skakat ko levat po hangovima, zatim svako malo led progledo ispod, skije klize ko lude, kamenja ko u prici itd itd... Na kraju izmoren sjednem u auto i pitam se sto mi je ovo trebalo :lol: Doduse ovo je bilo prosle godine, vidim neki govore da su se malo dozvali, ja se iskreno nadam...
Last edited by maliq53 on 27/12/2018 15:54, edited 1 time in total.
User avatar
mk ultra
Posts: 19128
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#590 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

славянин wrote: 48 feninga po kilovat satu tebi isto jel ? - necu reci da lagis.
Oprema ista ?? Koliko opreme ima na jednom skijalistu u Austriji a koliko kod nas.
Radnika 3x manje jer rade svoj posao tj. nisu uhljebljeni na pozicije.
Urade remont i sve radi - kod nas urade remont pa se sabotiraju pa onda hakuju softwer od topova da premoste to sto nisu platili proizvodjacu.
138 kilometara staze poredis sa 10ak koji znamo u kakvom su stanju.- koliko ljudi i opreme treba da se to odrzava na top nivou ??
Fali pameti i radnih ljudi eto sta fali.
ne gledaj cijene za kuću, gledaj cijene za industriju

Image

stavio sam ti cijene skijališta koje ima otprilike staza koliko i bjelašnica
a navrati u garažu na bjelašnici, pa vidi šta opreme ima
imaju dovoljno svega, 8 ratraka, jel malo? 2 nova, 2 skoro nova, 4 starija od ta 4 dva treba servisirati...

svi problemi koji se navode na kraju izlaze iz vlade ks, gore sve ima

sto se topova tice, predstavnik proizvođača topova iz poljske je bio gore 2 sedmice (novih 30 topova) za stare topove ne znam šta je bilo (mislim 7-8 komada, a i oni su u pogonu)
eto ti starog topa odmah kod BY lifta, i ovamo na lijevom dijelu staze 4 komada, ostale ne sjecam se da sam vidio
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#591 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

Bojim se da ih dzabe branis. Zapravo, da sad direktor ZOI, zamolio bih te da nas vise ne branis.
User avatar
mk ultra
Posts: 19128
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#592 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

Alfons Kauders wrote:Bojim se da ih dzabe branis. Zapravo, da sad direktor ZOI, zamolio bih te da nas vise ne branis.
ne branim ih
mrzim pljuvanje po domaćem i zakivanje u zvijezde stranog a u suštini isto samo zabibereno bosanskim biberom

i svakim danom sve više to mrzim
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#593 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by славянин »

mk ultra wrote:
славянин wrote: 48 feninga po kilovat satu tebi isto jel ? - necu reci da lagis.
Oprema ista ?? Koliko opreme ima na jednom skijalistu u Austriji a koliko kod nas.
Radnika 3x manje jer rade svoj posao tj. nisu uhljebljeni na pozicije.
Urade remont i sve radi - kod nas urade remont pa se sabotiraju pa onda hakuju softwer od topova da premoste to sto nisu platili proizvodjacu.
138 kilometara staze poredis sa 10ak koji znamo u kakvom su stanju.- koliko ljudi i opreme treba da se to odrzava na top nivou ??
Fali pameti i radnih ljudi eto sta fali.
ne gledaj cijene za kuću, gledaj cijene za industriju

Image

stavio sam ti cijene skijališta koje ima otprilike staza koliko i bjelašnica
a navrati u garažu na bjelašnici, pa vidi šta opreme ima
imaju dovoljno svega, 8 ratraka, jel malo? 2 nova, 2 skoro nova, 4 starija od ta 4 dva treba servisirati...

svi problemi koji se navode na kraju izlaze iz vlade ks, gore sve ima

sto se topova tice, predstavnik proizvođača topova iz poljske je bio gore 2 sedmice (novih 30 topova) za stare topove ne znam šta je bilo (mislim 7-8 komada, a i oni su u pogonu)
eto ti starog topa odmah kod BY lifta, i ovamo na lijevom dijelu staze 4 komada, ostale ne sjecam se da sam vidio
Opet poredis neuporedivo tj. jedno skijaliste u Austriji i Bjelasnicu - jesi bio nekada u Austriji na skijalistima ?? Super oprema ima samo sto ocito ne radi ili se ne koristi propisno.

Problemi proizlaze od kantona sto se staza ne odrzava propisno ? I svi ovi problemi iznad napisani ? Treba kakva injekcija iz budzeta naravno - kao gras i ostali tako i zoi samo hladovine i budzetskih para.
Ocito da topovi rade super vidili smo to svi - dalje sada jel u decembru nabavljaju topove - pametno nema sta.Tamam ako ikad stignu dogodine.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#594 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by славянин »

mk ultra wrote:
Alfons Kauders wrote:Bojim se da ih dzabe branis. Zapravo, da sad direktor ZOI, zamolio bih te da nas vise ne branis.
ne branim ih
mrzim pljuvanje po domaćem i zakivanje u zvijezde stranog a u suštini isto samo zabibereno bosanskim biberom

i svakim danom sve više to mrzim
Odes na Jahorinu i pogledas ... nema sta bolje ne pljuvati nego pustiti da propada - niko ne brani doduse da se ide gdje oce ko.Samo da prestanu da jedu pare iz budzeta koji svi mi placamo.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#595 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote:
Alfons Kauders wrote:Bojim se da ih dzabe branis. Zapravo, da sad direktor ZOI, zamolio bih te da nas vise ne branis.
ne branim ih
mrzim pljuvanje po domaćem i zakivanje u zvijezde stranog a u suštini isto samo zabibereno bosanskim biberom

i svakim danom sve više to mrzim
Joooooooooooj patetike! De ba care, svoji smo ovdje...

Niko Bjelasnicu ne pljuje jer je "nasa" vec zato sto ne valja kurcu.

A ja je upravo zato pljujem, u nadi da ce nekad biti kakva bi i trebala biti
User avatar
mk ultra
Posts: 19128
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#596 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

славянин wrote: Opet poredis neuporedivo tj. jedno skijaliste u Austriji i Bjelasnicu - jesi bio nekada u Austriji na skijalistima ?? Super oprema ima samo sto ocito ne radi ili se ne koristi propisno.

Problemi proizlaze od kantona sto se staza ne odrzava propisno ? I svi ovi problemi iznad napisani ? Treba kakva injekcija iz budzeta naravno - kao gras i ostali tako i zoi samo hladovine i budzetskih para.
Ocito da topovi rade super vidili smo to svi - dalje sada jel u decembru nabavljaju topove - pametno nema sta.Tamam ako ikad stignu dogodine.
topovi su bili gore davno, i u funkciji davno
ne u decembru
zašto je bio čovjek ne znam, nešto su radili...

i topovi rade, dan noć
pogotovo ovamo na dijelu staze gdje će biti 1v1 freeride za EYOF

ima nanosa ko brdo :bih:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#597 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by славянин »

mk ultra wrote: ne u decembru
zašto je bio čovjek ne znam, nešto su radili...

i topovi rade, dan noć
pogotovo ovamo na dijelu staze gdje će biti 1v1 freeride za EYOF

ima nanosa ko brdo :bih:
Ima nanosa jer je snjeg gruhno - sta ce ti topovi sada kada ima i viska - nego kada su trebali evo
https://www.klix.ba/vijesti/bih/skijase ... /181201013

Komentari legendarni naravno...
Koja budala moze pomisliti da ZOI moze uraditi staze bez da padne snijeg od 80 cm?
1091
21
Podijeli Prijavi Odgovori
alexa@alexa
01.12.2018.
+625
@sanvul nova ponuda na Bjelašnici. Grudvanje kamenjem!
User avatar
xoklix
Posts: 2372
Joined: 16/01/2018 16:07

#598 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by xoklix »

maliq53 wrote:
xoklix wrote:Niko ne spori da je Jahorina puno uređenija po pitanju svega,ali džaba kad su staze spore čak i za mene kao srednje dobrog rekreativca. Dakle, idem samo da skijam i ništa više ...
Meni kao nekom ko živi 30-40 min. od Bjelašnice ne treba ni Termag ni Vučko ni maramice ni ovo ni ono... Odem da udahnem ono što stranački uhljebi ne mogu upropastiti niti privatni kapital napraviti.
Čist zrak i adrenalin.
Bjelasnica jest bolja sto se tice kapaciteta staza ali vala ako ja moram skakat ko levat ko hangovima, zatim svako malo led progledo ispod, skije klize ko lude, kamenja ko u prici itd itd... Na kraju izmoren sjednem u auto i pitam se sto mi je ovo trebalo :lol: Doduse ovo je bilo prosle godine, vidim neki govore da su se malo dozvali, ja se iskreno nadam...
Nisam skijao 3 godine tako ne znam kakvo je stanje bilo... Kamenja jedino malo na početku kolijevke i nije mi jasno kako ono ručno ne pokupe.
4-5 radnika bi za 30 min pokupilo.
Leda bilo poslije 13h ,ali ništa strašno.
Jučer od 9 do 12h - fantazija.
Nema gužve,a staze uglancane.
Poslije se gužva stvorila i staze manje-više razvaljene.
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#599 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by sabanss »

Da se razumijemo Bjelašnicu ne treba pljuvati, planina je prelijepa i odgovorno tvrdim za skijanje naša najbolja planina.

Što se ZOI-a tiče, jebem im sve po spisku.

Toliko
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#600 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by славянин »

sabanss wrote:Da se razumijemo Bjelašnicu ne treba pljuvati, planina je prelijepa i odgovorno tvrdim za skijanje naša najbolja planina.

Što se ZOI-a tiče, jebem im sve po spisku.

Toliko
Pa naravno da je prelijepa sa ogromnim potencijalom ali propada tj. ne iskoristava se ni 20% potencijala za turizmom a talovi se odrezuju kako ko stigne.
Post Reply