Bjelašnica i ZOI'84

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#526 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote:
klixoris wrote:O laganju da radi Heliodrom, Kotlovi kada kupujes kartu, pa zateknes gore sve zaledjeno i ugaseno da i ne pricamo...
svi liftovi i žičare su funkcionalni garantujem.. pa i kotlovi i heliodrom

radi sve sigurno, samo što neće niko iz kancelarije na vjetar :-)
"Sve radi, samo nam radnici ne rade."

To je odlican opis Bjelasnice zadnjih godina. Upravo zato i ne idem gore.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#527 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by klixoris »

mk ultra wrote:
klixoris wrote:O laganju da radi Heliodrom, Kotlovi kada kupujes kartu, pa zateknes gore sve zaledjeno i ugaseno da i ne pricamo...
svi liftovi i žičare su funkcionalni garantujem.. pa i kotlovi i heliodrom

radi sve sigurno, samo što neće niko iz kancelarije na vjetar :-)
pisao sam nekoliko stranica prije, šef radniku NE MOŽE narediti ništa... može rijetkim, ali većinom sopstveno nahođenje
Pa kad sef radniku ne moze narediti da radi svoj posao, znaci da firma (ZOI) ne funkcionise. Dodaj malo lopovluka, malo te anarhije i eto ti izvora svih problema gore
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#528 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

Alfons Kauders wrote:
mk ultra wrote:
klixoris wrote:O laganju da radi Heliodrom, Kotlovi kada kupujes kartu, pa zateknes gore sve zaledjeno i ugaseno da i ne pricamo...
svi liftovi i žičare su funkcionalni garantujem.. pa i kotlovi i heliodrom

radi sve sigurno, samo što neće niko iz kancelarije na vjetar :-)
"Sve radi, samo nam radnici ne rade."

To je odlican opis Bjelasnice zadnjih godina. Upravo zato i ne idem gore.
pa vjeruj da ima ljudi koji hoce da naprave nešto kako treba, i ti ljudi i obezbjede tu stazu o kojoj je xoklix pisao ;-)
staza koja je urađena je dobra

ostalo što ne radi, to je drugi problem...
četverosjed ne mogu pustiti jer gore još snijega nema dovoljno, ostale žičare ne znam koji je problem
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#529 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

klixoris wrote:
mk ultra wrote:
klixoris wrote:O laganju da radi Heliodrom, Kotlovi kada kupujes kartu, pa zateknes gore sve zaledjeno i ugaseno da i ne pricamo...
svi liftovi i žičare su funkcionalni garantujem.. pa i kotlovi i heliodrom

radi sve sigurno, samo što neće niko iz kancelarije na vjetar :-)
pisao sam nekoliko stranica prije, šef radniku NE MOŽE narediti ništa... može rijetkim, ali većinom sopstveno nahođenje
Pa kad sef radniku ne moze narediti da radi svoj posao, znaci da firma (ZOI) ne funkcionise. Dodaj malo lopovluka, malo te anarhije i eto ti izvora svih problema gore
Njima vlastita nesposobnost i nedostatak organizacije dodje kao izgovor. :-)
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#530 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by klixoris »

mk ultra wrote:
pa vjeruj da ima ljudi koji hoce da naprave nešto kako treba, i ti ljudi i obezbjede tu stazu o kojoj je xoklix pisao ;-)
staza koja je urađena je dobra

ostalo što ne radi, to je drugi problem...
četverosjed ne mogu pustiti jer gore još snijega nema dovoljno, ostale žičare ne znam koji je problem
Pa hajmo realno, je li ja trebam da razmisljam koji je radnik uradio svoj posao ili nije kada kupujem kartu ? Mene to kao gosta ne treba da zanima.
Ja kada platim kartu, ocekujem da cu da dobijem uslugu koju ta karta nudi, a to su svi raspolozivi liftovi i staze, sve ono sto je prikazano i na mapi planine...
Ako nije sve raspolozivo, onda prilagodi cijenu karte i zdravo... Upravo to je problem Bjelasnice - masno placas punu uslugu, a rijetko kada je dobijes
Last edited by klixoris on 27/12/2018 09:19, edited 2 times in total.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#531 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by missko »

Kolike su sanse da se taj ZOI ukine i da skijalista u FBiH budu privatizovana. Ovako vise nema smisla bas nikakvog. Cjenovnik karata za ski lift postoji a kada kupujes kartu djecija kosta 20 poludnevna 20 bejbilift 20 odrasli 20 dnevna 20.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#532 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote:
Alfons Kauders wrote:
"Sve radi, samo nam radnici ne rade."

To je odlican opis Bjelasnice zadnjih godina. Upravo zato i ne idem gore.
pa vjeruj da ima ljudi koji hoce da naprave nešto kako treba, i ti ljudi i obezbjede tu stazu o kojoj je xoklix pisao ;-)
staza koja je urađena je dobra

ostalo što ne radi, to je drugi problem...
četverosjed ne mogu pustiti jer gore još snijega nema dovoljno, ostale žičare ne znam koji je problem
Vjerujem da ima takvih ljudi, ali ne vjerujem da ih ima u ZOI. Zato i dalje necu ici gore dok ne propadnu ili odu u privatizaciju. Ne da mi se nervirati.

Po ko zna koji put, ovo je biznis, ne sadaka. Kad hocu da udijelim, idem u Merhamet. Kad hocu da skijam, idem na Jahorinu.

Novac se zaradjuje. Ja svoj zaradim, pa bi bio red da ga zarade i oni u ZOI. Posto nece da rade, ni ja necu da im dajem sadaku.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#533 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Puf »

Za ljubitelje Bjelasnice, moze li mi neko poslati informacije o wellness i spa centrima i koja je cijena?

Koliko sestosjeda imaju i da li izbacuju do vrha staza(e)?

Koliko staza imaju (ne kilometara, nego staza)?

Koliko parking mjesta (ili parkinga) ima i koja je cijena?

Koliko restorana ima?

Koliko metara(kilometara) je pokriveno vjestackim osnijezavanjem?

Koliko se prosjecno ceka da dodjes na red na sestosjed u vrhuncu guzve i sezone, a koliko mimo vrhunca?

Koliko traje voznja sestosjedom do vrha (ako vozi do vrha)?

Hvala
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#534 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

missko wrote:Kolike su sanse da se taj ZOI ukine i da skijalista u FBiH budu privatizovana. Ovako vise nema smisla bas nikakvog. Cjenovnik karata za ski lift postoji a kada kupujes kartu djecija kosta 20 poludnevna 20 bejbilift 20 odrasli 20 dnevna 20.
Nikakve. Tamo sjedi 150 stranackih ljudi.

Dakle, Bjelasnica ce propadati sve dok ne zarade penziju.
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#535 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

Puf wrote:Za ljubitelje Bjelasnice, moze li mi neko poslati informacije o wellness i spa centrima i koja je cijena?

Koliko sestosjeda imaju i da li izbacuju do vrha staza(e)?

Koliko staza imaju (ne kilometara, nego staza)?

Koliko parking mjesta (ili parkinga) ima i koja je cijena?

Koliko restorana ima?

Koliko metara(kilometara) je pokriveno vjestackim osnijezavanjem?

Koliko se prosjecno ceka da dodjes na red na sestosjed u vrhuncu guzve i sezone, a koliko mimo vrhunca?

Koliko traje voznja sestosjedom do vrha (ako vozi do vrha)?

Hvala
sve restorane imaš dobro ucrtane na google maps
cijene nisu prevelike, kao i u sarajevu

parking dan 5KM
od međustanice do kraja sve je vještački osnježeno, hidranti su provučeni na sve strane, topovi su mobilni

šestosjed ne vozi na vrh, vozi do međustanice, koliko traje vožnja ne bih tačno znao, meni izgleda kao 3-4 minute :mrgreen:
kad je gužva ne idem
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#536 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

Reci covjeku kakva je spa i welness ponuda u Marsalu i Hotelu Bjelasnica... :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#537 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

Alfons Kauders wrote:Reci covjeku kakva je spa i welness ponuda u Marsalu i Hotelu Bjelasnica... :D
bio je prijatelj prosle godine u bjelašnici
bazen sa najgušćom vodom (4°C) :mrgreen:
prozori luftaju
grijanje slabo
bio sam u kuhinji poslom, čisto je i uredno, spavao nisam, a po komentarima izgleda da je raspad

spavao sam više puta u Hanu, sve po PS ;-)
imaju li spa, ne znam, nisam ni trazio ni bio... može biti da imaju
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#538 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote:
Alfons Kauders wrote:Reci covjeku kakva je spa i welness ponuda u Marsalu i Hotelu Bjelasnica... :D
bio je prijatelj prosle godine u bjelašnici
bazen sa najgušćom vodom (4°C) :mrgreen:
prozori luftaju
grijanje slabo
bio sam u kuhinji, čisto je i uredno, spavao nisam, a po komentarima izgleda da je raspad

spavao sam više puta u Hanu, sve po PS ;-)
imaju li spa, ne znam, nisam ni trazio ni bio... može biti da imaju
Toliko o tome. Prije 10 godina sam isao u Marsal da zakupim salu i napravim event za firmu. Niko me nije ni primio, pa smo fino otisli na Jahorinu... I onda se cude sto su propali... I tako ti je care sve na Bjelasnici, od ski lifta do kafane. Amaterizam i javasluk na svakom koraku.

Zato se mojne ljutiti kad to i napisem, jer znam o cemu pricam...

BTW jeste li ikad platili mom poznaniku iz Travnika ono otkljucavanje topova? Naravno da niste - pa vam ih je opet zakljucao :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#539 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

ne radim u zoi, kazem ti i nama su duzni kamaru :lol:
uplati se malo pa se opet nešto uradi i tako u krug...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#540 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

A zato ti nećeš da propadnu? Nećeš se moći naplatiti?

A to što će neko visiti s lifta ili poginuti radi idiota, ništa to, jebo to? :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#541 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

liftovi su uredni, neuredni su odnosi među radnicima

kad ćemo naplatiti ne znam, nisu još kompenzaciju nudili :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#542 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote:liftovi su uredni, neuredni su odnosi među radnicima

kad ćemo naplatiti ne znam, nisu još kompenzaciju nudili :lol:
Iz stečajne mase, ako ikako.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#543 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Puf »

Znaci mozemo se svi zajedno sloziti da je Bjelasnica i ljudi koji gore "vode brigu" o njoj jedna velika karina.
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#544 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

Puf wrote:Znaci mozemo se svi zajedno sloziti da je Bjelasnica i ljudi koji gore "vode brigu" o njoj jedna velika karina.
ko hoce da skija može sigurno bez problema i sigurno da se popne i sigurno da se spusti

ako tražiš logiku u kojoj jedan radnik zoi kaže skijašu na komentar "staza nije OK na tom i tom dijelu", on odgovori idi na jahorinu ili vlašić, bolje ti je ne idi i ne nerviraj se... nisu svi kao taj radnik, ali ih ima kao i on
a ima ih i da rade cijelu noc u ratraku da staza ujutro bude OK

ja stojim iza toga da je staza bolja nego prije i da je krenulo na bolje, a neradnika ima i bit će ih uvijek :thumbup:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#545 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

Puf wrote:Znaci mozemo se svi zajedno sloziti da je Bjelasnica i ljudi koji gore "vode brigu" o njoj jedna velika karina.
Svako ko gore nema neki politicki ili finansijski interes ce se sloziti s tom ocjenom. :D
Last edited by Alfons Kauders on 27/12/2018 10:11, edited 1 time in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#546 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote:
Puf wrote:Znaci mozemo se svi zajedno sloziti da je Bjelasnica i ljudi koji gore "vode brigu" o njoj jedna velika karina.
ko hoce da skija može sigurno bez problema i sigurno da se popne i sigurno da se spusti

ako tražiš logiku u kojoj jedan radnik zoi kaže skijašu na komentar "staza nije OK na tom i tom dijelu", on odgovori idi na jahorinu ili vlašić, bolje ti je ne idi i ne nerviraj se... nisu svi kao taj radnik, ali ih ima kao i on
a ima ih i da rade cijelu noc u ratraku da staza ujutro bude OK

ja stojim iza toga da je staza bolja nego prije i da je krenulo na bolje, a neradnika ima i bit će ih uvijek :thumbup:
Bitno je imati ambicije. Zimski centar koji se hvali time sto se ljudi mogu popeti i spustiti niz stazu.

Aferim!

Sreca pa ZOI ne prodaje auta, sjedista i prozore bi naplacivali kao dodatnu opremu. "Sta hos? Ima 4 tocka, vozi i ne zali se!"
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#547 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

Alfons Kauders wrote:
mk ultra wrote:
Puf wrote:Znaci mozemo se svi zajedno sloziti da je Bjelasnica i ljudi koji gore "vode brigu" o njoj jedna velika karina.
ko hoce da skija može sigurno bez problema i sigurno da se popne i sigurno da se spusti

ako tražiš logiku u kojoj jedan radnik zoi kaže skijašu na komentar "staza nije OK na tom i tom dijelu", on odgovori idi na jahorinu ili vlašić, bolje ti je ne idi i ne nerviraj se... nisu svi kao taj radnik, ali ih ima kao i on
a ima ih i da rade cijelu noc u ratraku da staza ujutro bude OK

ja stojim iza toga da je staza bolja nego prije i da je krenulo na bolje, a neradnika ima i bit će ih uvijek :thumbup:
Bitno je imati ambicije. Zimski centar koji se hvali time sto se ljudi mogu popeti i spustiti niz stazu.

Aferim!

Sreca pa ZOI ne prodaje auta, sjedista i prozore bi naplacivali kao dodatnu opremu. "Sta hos? Ima 4 tocka, vozi i ne zali se!"
Pa da ne toliki javasluk koji spominjes, staze ne bi ni bilo... liftovi ne bi ni radili
Ima javasluka i neradnika, ali opet radi... i moze se skijati i boraviti bez problema
Neko je opet na kraju obezbjedio svasta gore, i nove topove i nove ratrake... i radi :wink:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#548 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote: Pa da ne toliki javasluk koji spominjes, staze ne bi ni bilo... liftovi ne bi ni radili
Ima javasluka i neradnika, ali opet radi... i moze se skijati i boraviti bez problema
Kao sto rekoh, ako je to moto Bjelasnice, onda treba biti spektakularan komad budale da bi se otislo gore.

Pricamo o kvaliteti turisticke ponude, ugostiteljstva, usluga - ako je odgovor "moze se skijati i boraviti bez problema" onda to meni i nije neka reklama. To da se moze skijati i boraviti u jebenom ski centru se ne bi trebalo naglasavati. To bi se trebalo podrazumijevati.

Zato se nas dvojica i ne kontamo na ovoj temi. Imamo razlicite standarde i ocekivanja. Ja hocu da za svoj novac dobijem kvalitetnu uslugu i odmor, a ne nerviranje. Ti smatras da je dovoljno ponuditi ski lift koji radi (povremeno) i radnike koje boli kurac za njihovim poslom i gostima.

Problem je sto vecina turista razmislja kao ja, ne ti.
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#549 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

Nisi bio gore 5 godina
Pises kako staza ne valja
Kazem ti da je staza ok i zato ti i kazem da nema problema na zicari ni stazi.

Tebi se ne dopada sto je to tako, zasto, ne znam, i ne zanima se. Skijaliste uredno radi bez problema.
Ostatak turisticke ponude, marketing itd to opet treba sa radi turisticka zajednica KS...
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#550 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by славянин »

mk ultra wrote:Nisi bio gore 5 godina
Pises kako staza ne valja
Kazem ti da je staza ok i zato ti i kazem da nema problema na zicari ni stazi.

Tebi se ne dopada sto je to tako, zasto, ne znam, i ne zanima se. Skijaliste uredno radi bez problema.
Ostatak turisticke ponude, marketing itd to opet treba sa radi turisticka zajednica KS...
Drug mi je posle sedmice skijao (nije nikakva zla namjera pitanje) kaze da je nove skije ostetio od kamenje koje se nalazi po stazi i to gornjem sloju ??
Last edited by славянин on 27/12/2018 10:55, edited 1 time in total.
Post Reply