Bjelašnica i ZOI'84

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#476 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Haris.ba »

Priča mi zvuči malo vjerovatna. Jer, ne kontam kako se može presjeći slučajno kabal. Mašinom dok se ravna staza? I to mi je nevjerovatno. Jer ako se tom mašinom može presjeći kabal - taj kabal tu nije ni trebao biti.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#477 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by The 51st State »

No dino, no party.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#478 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by shake69 »

´´Nakon toga je ZOI'84 uputilo obavještenje u kojem naglašava da su određeni pojedinci ovog preduzeća sabotirali prvi skijaški dan na Bjelašnici tako što su uništili stazu i prekinuli elektrokablove na BX ski liftu zbog čega jutros nije bilo skijanja na olimpijskoj planini.´´ :shock: :?

Pa ima li ovo idje?
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#479 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mayab »

Možda je Dino Konaković u pravu kad je govorio o leglu kriminala u ZOI 84 preduzeću ?!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#480 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by vjesticanametli »

walk_M-A-N wrote:Malo nejasno i liči na sabotažu ali u najmanjem uzrokovanje štete. Jedino što znaju da ih štiti ili sindikat ili sud, pa su slobodni raditi šta hoće.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/uposlen ... /181201043

Na Fb Zoi drugačije napisano.
Samo dok policija utvrdi a Tužilaštvo pokrene i sud presudi, to su najmanje dvije sezone. Sa žalbom šest.
SAOPŠTENJE ZA JAVNOST
Obavjestavamo korisnike naših usluga da je zbog očigledne sabotaže od strane uposlenika preduzeća uništena staza i prekinuti elektrokablovi na BX. O svemu je obavješten MUP KS koji radi na utvrđivanju činjenica, a Uprava će u okviru svog djelokruga poduzeti odgovarajuće mjere prema počiniocim . Još jednom se izvinjavamo svim našim korisnicima i građanima Kantona Sarajevo
vazda neko 2 kriv zajebo ih sudija.... :lol:
Nisam bila min 10 god na bjelas. Fuj ni DZaba ne bi otisla
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#481 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

shake69 wrote:´´Nakon toga je ZOI'84 uputilo obavještenje u kojem naglašava da su određeni pojedinci ovog preduzeća sabotirali prvi skijaški dan na Bjelašnici tako što su uništili stazu i prekinuli elektrokablove na BX ski liftu zbog čega jutros nije bilo skijanja na olimpijskoj planini.´´ :shock: :?

Pa ima li ovo idje?
Ovo jeste moguce, posebno jer je policija izlazila
Znam da su naređivali da se sa stubova skidaju merdevine da bi se sprijecila sabotaza ;-)

Ali opet ako zelis da blokiras ski lift MORAS namjerno to da ucinis
Na nepristupacnim dijelovima ima plitko ukopanih kablova, ali tuda se ne skija (između stubova)

Jedino sto je bio problem na jesen kad su radili topove, stavljali su razvodne ormare od struje na sred staze pa su ih premjestali poslije, ali koliko sam vidio i to je dobro zakopano i ne bi blokiralo lift koji ima svoje odvojeno sve i dvostrano napajanje
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#482 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by nepoznati988 »

mayab wrote:Možda je Dino Konaković u pravu kad je govorio o leglu kriminala u ZOI 84 preduzeću ?!
Ko god prica o kriminalu, sve i da ne poznaje situaciju, ne moze pogrijesiti. Sve je kriminal, svi segmenti drustva su kriminalizirani.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#483 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Naslovnica »

Ako su navodnu sabotažu uradili pojedini uposlenici, koji bi mogao biti razlog tome?!
lajkujMe
Posts: 12249
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#484 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by lajkujMe »

Cuo sam neke price ne bas vezano za ovaj slucaj nego opcenito za ZOI, naime nije Dino pogresio ZOI je leglo kriminala ali i teskog nepotizma i ne rada.
Haj sto je menadzment truhlo nego sto i sami radnici daju sebi za pravo da budu sefovi.
Znam licno jednog takvog koji odbija premjestanje iz Zetre na Bjelasnicu jer ne dao bog gore hladno, snijeg a njemu lijepo toplo u Zetri.
On licno mi je rekao da postoji vise struja u ZOI maltene svaka za sebe i samo zasebe radi i sabotira druge. Ali to nisu iskljucivo stranacke struje nego licne klanovske svaka smatra da su oni u pravu i da oni se pitaju nesto.

Isto tako saznadoh od istog a ovo je prava korupcija.
Da Zetra ima potpisan ugovor s security agencijom (vjerovatno i drugi objekti).
To ne bi bio problem da ZOI nema svoj security pa se sad desava da ima npr jedan iz ZOI koji cuva Zetru i jedan iz agencije!
Pranje para...
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#485 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by addy_sa »

Bjelasnica je jedno ruglo.
Zato Jahorina ove sezone blista, u subotu otvorenje snijeg, staze, liftovi, sve sve.
User avatar
xoklix
Posts: 2410
Joined: 16/01/2018 16:07

#486 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by xoklix »

Jučer je odlična staza bila.
Nije mi jasno kako nema ograde na početku staze.
Hem usko hem provalija dole :roll: Dok neko ne pogine neće je ni postaviti.
Ima li negdje iznajmiti skije da valjaju čemu ili ću morati u ozbiljan finansijski izlet ?
Skijam 3-5x godišnje.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#487 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

addy_sa wrote:Bjelasnica je jedno ruglo.
Zato Jahorina ove sezone blista, u subotu otvorenje snijeg, staze, liftovi, sve sve.
Zasto je ruglo?
Svi liftovi renovirani i rade

Image

Staze uredne, snijega danas novog palo 15cm, topovi novi rade...

Evo od prosle sedmice

Image

Image
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#488 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by DaffyDuck »

xoklix wrote:Jučer je odlična staza bila.
Nije mi jasno kako nema ograde na početku staze.
Hem usko hem provalija dole :roll: Dok neko ne pogine neće je ni postaviti.
Ima li negdje iznajmiti skije da valjaju čemu ili ću morati u ozbiljan finansijski izlet ?
Skijam 3-5x godišnje.
Vala uganjaj snizenje u Intersportu, mozes kupiti dobre skije za pristojan novac.
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#489 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Ali_G »

U Intersportu mozes kupiti dobru skiju do 400km. Ta skija ti moze biti 10 godina.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#490 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote:
addy_sa wrote:Bjelasnica je jedno ruglo.
Zato Jahorina ove sezone blista, u subotu otvorenje snijeg, staze, liftovi, sve sve.
Zasto je ruglo?
Svi liftovi renovirani i rade

Image

Staze uredne, snijega danas novog palo 15cm, topovi novi rade...

Evo od prosle sedmice

Image

Image
Dzaba im care moj ako ja ne znam hocu li se sa skijanja vracati autom, ili ce me GSS u po noci skidati s lifta jer je neki stranacki kreten prerezao kablove...

Meni to stvarno ne treba u zivotu i ne pada mi na pamet da idem na Bjelasnicu dok god se tako odnose prema svom poslu i posjetiteljima. Kad vec ne znaju raditi i kad nece da rade, onda ne znam ni zasto bi iko normalan isao gore? Neka hvala.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#491 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

Svi liftovi i zicare su dvostrano napajani i/ili imaju agregate
Nije stranacki pulen zakacio, vec masina za ravnanje staze na plitkom vjestackom snijegu frezom pokupila signalni kabal (koji i dalje ne ometa rad zicare)...

Nije sve tako crno kako bi neko zelio da predstavi, pa stavljaju slike vjezbe gss pod naslovom zicara u kvaru...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#492 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote:Svi liftovi i zicare su dvostrano napajani i/ili imaju agregate
Nije stranacki pulen zakacio, vec masina za ravnanje staze na plitkom vjestackom snijegu frezom pokupila signalni kabal (koji i dalje ne ometa rad zicare)...

Nije sve tako crno kako bi neko zelio da predstavi, pa stavljaju slike vjezbe gss pod naslovom zicara u kvaru...
Drug ba, nemoj me pogresno shvatiti, ali jednostavno me ne zanima. Ljudi ocigledno ne znaju raditi svoj posao i ja ne bih da rizikujem svoju sigurnost i zivot zbog njihovih stranackih svadja. Ako se ikad dozovu pameti, rado cu ponovo doci na Bjelasnicu. Medjutim, dok god gore vedre i oblace stranacki divljaci i kriminalci, ne pada mi na pamet da se pojavljujem...

Rijec je o poslu kao i svakom drugom. Ja nisam humanitarna organizacija da ljudima dajem pare na lijepe oci. Ne idem ni u lose kafice i restorane, pa isto tako ne idem ni na Bjelasnicu, jer je lose skijaliste kojim upravljaju imbecili.

Godinama sam bio redovan, ali zadnje 3-4 godine nisam otisao nijednom. Ako su htjeli da im raja gore skija, jebi ga, nisu nas trebali tjerati odozgo.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#493 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

Alfons Kauders wrote:
mk ultra wrote:Svi liftovi i zicare su dvostrano napajani i/ili imaju agregate
Nije stranacki pulen zakacio, vec masina za ravnanje staze na plitkom vjestackom snijegu frezom pokupila signalni kabal (koji i dalje ne ometa rad zicare)...

Nije sve tako crno kako bi neko zelio da predstavi, pa stavljaju slike vjezbe gss pod naslovom zicara u kvaru...
Drug ba, nemoj me pogresno shvatiti, ali jednostavno me ne zanima. Ljudi ocigledno ne znaju raditi svoj posao i ja ne bih da rizikujem svoju sigurnost i zivot zbog njihovih stranackih svadja. Ako se ikad dozovu pameti, rado cu ponovo doci na Bjelasnicu. Medjutim, dok god gore vedre i oblace stranacki divljaci i kriminalci, ne pada mi na pamet da se pojavljujem...

Rijec je o poslu kao i svakom drugom. Ja nisam humanitarna organizacija da ljudima dajem pare na lijepe oci. Ne idem ni u lose kafice i restorane, pa isto tako ne idem ni na Bjelasnicu, jer je lose skijaliste kojim upravljaju imbecili.

Godinama sam bio redovan, ali zadnje 3-4 godine nisam otisao nijednom. Ako su htjeli da im raja gore skija, jebi ga, nisu nas trebali tjerati odozgo.
hoces li da kazes da se ski lift ne može pokvariti u austriji, ili recimo nekoj drugoj europskoj drzavi?

ne bih se slozio sa tim
prosle godine u austriji 150 ljudi zaglavilo na žičari, tamo se raspustio lift i krenuo da izbaca ljude ne znam u kojoj državi
samo je naše najgore :wink:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#494 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote: hoces li da kazes da se ski lift ne može pokvariti u austriji, ili recimo nekoj drugoj europskoj drzavi?

ne bih se slozio sa tim
prosle godine u austriji 150 ljudi zaglavilo na žičari, tamo se raspustio lift i krenuo da izbaca ljude ne znam u kojoj državi
samo je naše najgore :wink:
Moze se pokvariti svugdje, i kvare se svake sezone. Problem je sto ga na Bjelasnici pored tih redovnih kvarova mogu pokvariti namjerno po stranackoj liniji, ili kriminalnom nesposobnoscu. Meni taj dodatni rizik stvarno ne treba.

Ponavljam, bio sam redovan godinama, ali vise ne vidim nijedan dobar razlog zasto bih isao na Bjelasnicu. Volim staze, cak mi odgovaraju vise od jahorinskih, ali to nije bitno. Ja jednostavno ne mogu otici gore i biti rahat.

Mislim, ne znam sta se uopste vise ima pricati o Bjelasnici? Ski centru kraj najveceg grada u drzavi, s najvecom nadmorskom, koji iz godine u godinu sve vise propada. Neki ljudi su mogli osposobiti skijalista poput Vlasica ili jebenog Blidinja, a neki ne znaju i ne mogu isto uraditi na Bjelasnici, pola sada od grada? Pa treba biti biser da se ujebe onakva planina, a ujebali su je. Meni to govori da su nesposobni i da ne treba imati nista s njima.

Uglavnom mene ni ove godine nece biti gore, a ni naredne. Ako im smeta sto raja poput mene zaobilazi Bjelasnicu i ZOI, jebi ga, mozda nas nisu trebali otjerati?
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#495 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

30 novih topova, 2 nove masine za uredjenje staza, novi sabirni bunar, pumpna stanica, kontrola svih topova sa jednog mjesta, svi liftovi i zicare remontovani. Misli sta god hoces, ali svake godine ide na bolje ;-)

Naravno da ima problema, ali da ide na gore... nije
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#496 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote:30 novih topova, 2 nove masine za uredjenje staza, novi sabirni bunar, pumpna stanica, kontrola svih topova sa jednog mjesta, svi liftovi i zicare remontovani. Misli sta god hoces, ali svake godine ide na bolje ;-)

Naravno da ima problema, ali da ide na gore... nije
Kao sto rekoh, dzaba sve navedeno kad im ljudi ne znaju raditi. Taman da stave 300 topova i dovedu sve ratrakte svijeta, nece im pomoci jer su nesposobni i jer ih nece znati iskoristiti. Nisu ljudi slucajno prestali dolaziti gore, iz nekog inata ili obijesti, vec zato jer je usluga i ponuda ko kurac.

Bjelasnica za mene i moju ekipu za planinu odavno nije skijaliste, vec jedno veliko apartmansko naselje. Ja care s rajom idem na planinu da skijam, ne da sjedim u apartmanu... Sto se mene tice, slobodno pocnite zidati nebodere i trzne centre gore. Moze i koja kladionica, benzinska i dzamija.

Ali na skijase ne racunajte. Mi bi da skijamo.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#497 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

sve remonte i popravke opet na kraju radi ZOI, vrlo rijetko drugi
a vjeruj mi da drugi više fušere, nego oni
ne bih da navodim šta su ostavili izvođači na šestosjedu, pa poslije zoi popravljao
jel zoi polagao signalni kabal ili izvođač radova... koji je morao dublje ukopati

da su nestručni, ima ih i takvih sigurno, ali svi nisu... opet je njihov covjek napravio prekinuti kabal, njihov covjek napravio pokkvaren ratrak, osposobio dvosjed štinji do, i tako
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#498 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by The BEN10 »

mk ultra wrote:30 novih topova, 2 nove masine za uredjenje staza, novi sabirni bunar, pumpna stanica, kontrola svih topova sa jednog mjesta, svi liftovi i zicare remontovani. Misli sta god hoces, ali svake godine ide na bolje ;-)

Naravno da ima problema, ali da ide na gore... nije
Sjedalice bez haube - slediš se dok dođeš do vrha...
mk ultra wrote:sve remonte i popravke opet na kraju radi ZOI, vrlo rijetko drugi
a vjeruj mi da drugi više fušere, nego oni
ne bih da navodim šta su ostavili izvođači na šestosjedu, pa poslije zoi popravljao
jel zoi polagao signalni kabal ili izvođač radova... koji je morao dublje ukopati
Aha, a šta je radio nadzorni organ? Uredno potpisao kako je sve OK, a izvođač naplatio?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#499 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote:sve remonte i popravke opet na kraju radi ZOI, vrlo rijetko drugi
a vjeruj mi da drugi više fušere, nego oni
ne bih da navodim šta su ostavili izvođači na šestosjedu, pa poslije zoi popravljao
jel zoi polagao signalni kabal ili izvođač radova... koji je morao dublje ukopati

da su nestručni, ima ih i takvih sigurno, ali svi nisu... opet je njihov covjek napravio prekinuti kabal, njihov covjek napravio pokkvaren ratrak, osposobio dvosjed štinji do, i tako
Hajmo onda ovako, da skratimo... Dok god su stranacka/drzavna firma - ja gore necu otici.

Neka im pare ostavljaju stranacke kolege i vlasnici apartmana. Ja necu, jer ja svoje pare zaradim, ne padaju mi s neba, i ne dam da me iko koga placam pravi budalom.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#500 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

The BEN10 wrote:
mk ultra wrote:sve remonte i popravke opet na kraju radi ZOI, vrlo rijetko drugi
a vjeruj mi da drugi više fušere, nego oni
ne bih da navodim šta su ostavili izvođači na šestosjedu, pa poslije zoi popravljao
jel zoi polagao signalni kabal ili izvođač radova... koji je morao dublje ukopati
Aha, a šta je radio nadzorni organ? Uredno potpisao kako je sve OK, a izvođač naplatio?
za taj dio zoi nije kriv
a da imaš kontakta sa ovim, znao bi kako nadzor radi i šta radi, ne samo na javnim već i na ostalim radovima
pisao sam na drugoj temi... dođe na prijem objekta i ispuni knjige
a što je njemu bilo mrsko da kopa u kamen 50cm pa iskopao 5cm i malo zatrpao, to je nadzor morao da visi nad njim... ali ko će gore jbg, vjetar, hladno... i onda ZOI kurac :bih: :bih:
Post Reply