Bjelašnica i ZOI'84

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#426 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by rovac13 »

Sutra smo se kontali zaletit do sarajeva malo skijat.
Moze li neko bacit koji komentar jahorina ili bjelasnica,eventualno nesto trece.
Zanimaju me komentari vezano za snijeg staze liftove i slicno.
Gdje je bolje,gdje je manja guzva itd.
Obicni rekreativci :-D

Ako je pogresna tema,gdje da ovo upitam ?
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#427 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by shake69 »

rovac13 wrote:Sutra smo se kontali zaletit do sarajeva malo skijat.
Moze li neko bacit koji komentar jahorina ili bjelasnica,eventualno nesto trece.
Zanimaju me komentari vezano za snijeg staze liftove i slicno.
Gdje je bolje,gdje je manja guzva itd.
Obicni rekreativci :-D

Ako je pogresna tema,gdje da ovo upitam ?
Bezbeli Bjelasnica, da nismo badava ulozili 16 milioba KM! Lift sestosjed ceka. Herzlich wilkommen, ko god da si! :wink:
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#428 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by rovac13 »

Kakve su staze na bjelasnici.
Ima nas od srednjih rekreativaca do onih koji su 2-3 puta stali na skije,nista bolje od toga. Ima li staza za takve.

Koje su prednosti bjelasnice u odnosu na jahorinu.
Ako sam dobro skontao i jeftinije je.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#429 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Mea_parvitas »

Jahorina je bolja za one koji nesto slabije skijaju, sire su staze i manje strme. Na Bjelasnici je Kolijevka blaza staza, ostatak staza ima nekoliko zahtjevnih dionica.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#430 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Ali_G »

U subotu penjanje u trajanju od 17min. Valjda zbog vjetra, sta li. Mislim da je bolje bilo da ima lift od Babinog dola pa do izlaza bivseg trosjeda
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#431 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by nema me tamo »

Da li je troje skoknulo do bjelasnice s ove teme? :D
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#432 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by rovac13 »

Mi smo bili na Bjelasnici mislim 3.1.
Cini se ok.
Ujutro skijali po onoj laganoj jel to kolijevka valjda,da se malo prisjetimo kako je skijat.
Od podne sestosjed,i normalno odozgo lijevom i desnom stranom.

Ali danas bili ponovo :shock:
Krenuli sestosjedom prema vrhu,i 100-200 metara prije vrha stade sestosjed i nije proradio najmanje pola sata,vjetar zima ludost,toliko smo se smrzli da sam ozbiljno razmisljao da skocim odozgo,cinilo se realno rjesenje u tom trenutku.
Ne mogu da zamislim kako je bilo onima koji su se zaustavili na vrhu jer gore je vjetar najjaci.

Ne znam jel se ovo cesto desava ali ovo nije bilo ugodno ni malo.
Sad bih vise puta razmislio prije nego sjedem na taj sestosjed.

Sledeci put idemo na jahorinu :D
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#433 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by maliq53 »

rovac13 wrote:Mi smo bili na Bjelasnici mislim 3.1.
Cini se ok.
Ujutro skijali po onoj laganoj jel to kolijevka valjda,da se malo prisjetimo kako je skijat.
Od podne sestosjed,i normalno odozgo lijevom i desnom stranom.

Ali danas bili ponovo :shock:
Krenuli sestosjedom prema vrhu,i 100-200 metara prije vrha stade sestosjed i nije proradio najmanje pola sata,vjetar zima ludost,toliko smo se smrzli da sam ozbiljno razmisljao da skocim odozgo,cinilo se realno rjesenje u tom trenutku.
Ne mogu da zamislim kako je bilo onima koji su se zaustavili na vrhu jer gore je vjetar najjaci.

Ne znam jel se ovo cesto desava ali ovo nije bilo ugodno ni malo.
Sad bih vise puta razmislio prije nego sjedem na taj sestosjed.

Sledeci put idemo na jahorinu :D
Nazalost potrefio si danas taj dan jer sam cuo od jos par ljudi da je se danas bas nesta dugo cekao sestosjed da proradi... Uglavnom ako stane proradi za pola minute,minuta max, barem meni tako... Krivci su najverovatnije radnici u ZOI koji na momente ne znaju ni sami jesu li posli ili dosli kao i bruka drugih stvari koje se moraju hitno popravljati kod njih ali znas nas.

Uglavnom ,Bjelasnica ti je za napredne skijase, staze su ti strmije i sire i osim Kolijevke nemas neke lagane staze za spustanja gdje ce neko ko je tek stao na skije da uci.
I Jahorina ima svoju car, staze su pitomije, iako imas npr na nekim stazama dijelove koji su strmiji pa tako da mozes probrati. Cini mi se da je Jahorina zaklonjenija kada puse vjetar sa juga,jugozapada kao danas npr...Na bjelasnici od mjesta gdje se izlazilo sa trosjeda vec pocinje da puse jer je u biti tu otvoreno pocinje nisko siprazje i vjetar zna biti brutalan :D. Na Jahorini opet sve je isprepletano brdima, jelama pa se malo razbije vjetar.
Obje planine imaju neke svoje karakteristike, najbolje je probrati pa vidjeti sta ti odgovara :D..Ja licno bi volio neki spojeni sezonski ski pass koji vrijedi na obje planine pa kako ti se skija taj dan tako i odaberes :D ali mislim da ce se na to nacekati jos.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#434 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Ali_G »

zbog tog vjetra, a i zbog konfiguracije terena bi bilo bolje da ima zica koia izvlaci iz babinog dola pa recimo do y. Tu nema puno vjetra, da ide maksimalnom brzinom. Citam jucer vjetar pa zatvorili sesosjed. Znaci paralis’o si planinu i sveo skijase na X ove.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#435 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by van Basten »

zna li ko tačnu dužinu Kolijevke? na stranici zoi takvih informacija naravno nema
The BEN10
Posts: 7575
Joined: 19/09/2011 09:03

#437 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by The BEN10 »

Predložio bih moderatoru da ovu temu preimenuje u Bjelašnica i ZOI'84, pošto je problem sa cijenama karata riješen.
A oko ovoga dvoga se vazda ima šta napisati.

Btw, zna li neko postoje li šanse da se šestosjed sjedalice nadograde sa haubom - zaštitom od vjetra?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#438 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by O'zone »

The BEN10 wrote:Predložio bih moderatoru da ovu temu preimenuje u Bjelašnica i ZOI'84, pošto je problem sa cijenama karata riješen.
A oko ovoga dvoga se vazda ima šta napisati.

Btw, zna li neko postoje li šanse da se šestosjed sjedalice nadograde sa haubom - zaštitom od vjetra?
Bukvalno udovoljeno :D
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#439 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by shake69 »

O'zone wrote:
The BEN10 wrote:Predložio bih moderatoru da ovu temu preimenuje u Bjelašnica i ZOI'84, pošto je problem sa cijenama karata riješen.
A oko ovoga dvoga se vazda ima šta napisati.

Btw, zna li neko postoje li šanse da se šestosjed sjedalice nadograde sa haubom - zaštitom od vjetra?
Bukvalno udovoljeno :D
Ozonski, ovakva tema i ti je metnes pod ''razno''. A Jaorna planina? Nije ti to ni patriotski, da znas... :zoka:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#440 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by O'zone »

shake69 wrote:
O'zone wrote:
The BEN10 wrote:Predložio bih moderatoru da ovu temu preimenuje u Bjelašnica i ZOI'84, pošto je problem sa cijenama karata riješen.
A oko ovoga dvoga se vazda ima šta napisati.

Btw, zna li neko postoje li šanse da se šestosjed sjedalice nadograde sa haubom - zaštitom od vjetra?
Bukvalno udovoljeno :D
Ozonski, ovakva tema i ti je metnes pod ''razno''. A Jaorna planina? Nije ti to ni patriotski, da znas... :zoka:
Pa i bila je pod razno :? Đe bi ste je Vi?
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#441 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by shake69 »

Pa tamo gdje je i Jaorna planina. Kako znate moje prebaciti sa razne na poljitik? :roll:
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#442 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by maliq53 »

Da cujem jeste zadovoljni uredivanjem staza. Ja bio sad u cetvrtak a i pocetkom januara isto u cetvrtak, kontam radni dan ofo ono a sunce...Kad sam dosao bilo je poprilicno svijeta, ali cime nisam zadovoljan su staze, to jutro ja ni traga ni glasa nisam vidio tragovima ratraka. Da li sam ja baksuz ili oni ne ureduju staze cetvrtkom kada sam oba puta bio. Nije da sad trazim savrsenstvo ali ja zaista nisam vidio tragove od ratraka, tj. one linije/fuge.. Sad u cevrtak da stvar bude gora temperatura dobro u plusu pa i staze previse mehke za moj ukus, spore staze, hangovi poneki i do metar visoki a u biti to prhki snijeg pa kad uletis u njeg zapteljaju se skije... Moram istaci da sam bio na Jahorini prosle sedmice i staze su bile uredjenje sasvim dobro, i sad kad dodjem vamo na hangove i kamenje zapita se covjek da li oni uredjuju staze ili sta. Primjetio sam preko kamera da su staze uredjenje ali izgleda da pojedine dane ne predju nikako ( u ovom slucaju je to cetvrtak ali vjerovatno jos neki dan)... Meni se cini da oni stede na ovaj nacin, pa su u fazonu de nemoj cetvrtak uredjivat nek se ustedi sta goriva, a onda u petak ih sredi tip top kako bi za vikend valjale... Nazalost osjeca se jos javasluk koji je prisutan u javnim firmama...Ima 6 ratraka od kojih su dva nova tek dobili ove sezone, pa oni bi mogli bukvalno pregaziti Jahorinu ove sezone, topovima prekrivena haman citava planina, ali jezero nije uradjeno..Osjeti se potencijal ali zaostaje ljudski faktor nazalost. Steta
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#443 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by djevojka bez imena »

maliq53 wrote:Da cujem jeste zadovoljni uredivanjem staza. Ja bio sad u cetvrtak a i pocetkom januara isto u cetvrtak, kontam radni dan ofo ono a sunce...Kad sam dosao bilo je poprilicno svijeta, ali cime nisam zadovoljan su staze, to jutro ja ni traga ni glasa nisam vidio tragovima ratraka. Da li sam ja baksuz ili oni ne ureduju staze cetvrtkom kada sam oba puta bio. Nije da sad trazim savrsenstvo ali ja zaista nisam vidio tragove od ratraka, tj. one linije/fuge.. Sad u cevrtak da stvar bude gora temperatura dobro u plusu pa i staze previse mehke za moj ukus, spore staze, hangovi poneki i do metar visoki a u biti to prhki snijeg pa kad uletis u njeg zapteljaju se skije... Moram istaci da sam bio na Jahorini prosle sedmice i staze su bile uredjenje sasvim dobro, i sad kad dodjem vamo na hangove i kamenje zapita se covjek da li oni uredjuju staze ili sta. Primjetio sam preko kamera da su staze uredjenje ali izgleda da pojedine dane ne predju nikako ( u ovom slucaju je to cetvrtak ali vjerovatno jos neki dan)... Meni se cini da oni stede na ovaj nacin, pa su u fazonu de nemoj cetvrtak uredjivat nek se ustedi sta goriva, a onda u petak ih sredi tip top kako bi za vikend valjale... Nazalost osjeca se jos javasluk koji je prisutan u javnim firmama...Ima 6 ratraka od kojih su dva nova tek dobili ove sezone, pa oni bi mogli bukvalno pregaziti Jahorinu ove sezone, topovima prekrivena haman citava planina, ali jezero nije uradjeno..Osjeti se potencijal ali zaostaje ljudski faktor nazalost. Steta
Na Bjelašnici sam bila samo dva puta ove godine, i to jednom zezao šestosjed pa se samo iznervirala a drugi put bio preveliki + pa i da su htjeli po pitanju staza nisu mogli puno. Jahorina je ove godine bolja. Nažalost.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#444 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by HAVANA »

Na bjelasnici je super momentalno,sve radi,vrijeme predivno...al cemo ja i cuko skrenuti s pameti dok se ove moje iskijaju.Ja guzve braco mila,da mi je sto uhvatit ,gajbu pive bi narucio,samo da ne ustanem. :shock:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#445 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by The 51st State »

bjela spica, nema bolje opcije za skijanje u bosni.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#446 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by maliq53 »

djevojka bez imena wrote: Na Bjelašnici sam bila samo dva puta ove godine, i to jednom zezao šestosjed pa se samo iznervirala a drugi put bio preveliki + pa i da su htjeli po pitanju staza nisu mogli puno. Jahorina je ove godine bolja. Nažalost.
Vjeruj da se mogu staze itekako srediti po plusu...Sta mi jos smeta ? Pa sto ne tabaju staze onog momenta kada je tek pao friski snijeg. Ocit primjer da ovo nisu uradili barem ovu proslu sedmicu (ne znam za ranije) jeste da je sidro koje vuce na heliodrom,odnosno trasa koja te vuce gore od polovine vec puna kamenja gdje je i progledala na par mjesta. Moje neko misljenje je da to nisu presli kada je pao frisak snijeg sto je bilo oko prosle nedjelje/subote, naravno to je vjetar maksimalno ogolio i sad imamo situaciju da su neka mjesta vec progledala a ono sto nije ima neku bijednu podlogu oko 20cm ili tako nekako. Umjesto da se predje pa da se bas nabije finog snijega od 30+cm oni cekaju da to vjetar ogoli ali eto svakom svoje, valjda se malo trznu.
statixx
Posts: 8804
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#447 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by statixx »

HAVANA wrote:Na bjelasnici je super momentalno,sve radi,vrijeme predivno...al cemo ja i cuko skrenuti s pameti dok se ove moje iskijaju.Ja guzve braco mila,da mi je sto uhvatit ,gajbu pive bi narucio,samo da ne ustanem. :shock:
Mi smo na kraju otisli u Piccolo mondo, a inace dan je bio prelijep, prepuno raje, bas pozitiva.
Last edited by statixx on 29/01/2018 08:13, edited 1 time in total.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#448 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by bersK »

Bjelašnica ima da se raspadne ako hitno ne riješe problem parkinga i gužvi. Daj narodu džabane parking neki, da se ne mora sukljati po prtinama do Šabića pored puta. Sve živo naplaćuju. A staze za sankanje su druga priča... Mud & only mud.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#449 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by rovac13 »

Kakvo je stanje sa bjelasnicom.
Jel bilo vise problema sa sestosjedom poslije 18.1. i koliko vidim 19.1.

Zna li neko dali radi ovaj lift broj 4.
Cini mi se da to nije radilo kad sam ja bio.
U cemu je problem.
To bi bilo idealno ako ima problema sa sestosjedom da se normalno penjemo prema vrhu liftovima 3-4-6

Image
rimano
Posts: 737
Joined: 28/12/2009 00:05

#450 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by rimano »

Sjetio sam se tebe rovac kad mi je stao lift, sreca kratko je trajao zastoj 2min max.
Post Reply