Bjelašnica i ZOI'84

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#351 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by djevojka bez imena »

vjesticanametli wrote:Nema jakne i hlaca za skijanje za 135 km ....tj ima ali :run: hajte se uozbiljite

Negoooo kad je bojkot da narucim i ja jedan :mrgreen:
Ima. Dva po cijeni jednog. :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#352 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by insomnia78 »

Eno Nigerija gonja bob. Bosnjaci nece jos za trista godina
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#353 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Better Man »

vjesticanametli wrote:Nema jakne i hlaca za skijanje za 135 km ....tj ima ali :run: hajte se uozbiljite

Negoooo kad je bojkot da narucim i ja jedan :mrgreen:
Čim je napisala da je kupila u aprilu, jasno je da je kupila na sniženju ili rasprodaji, a ne po punoj cijeni.
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#354 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Melbourne_Australia »

supercali wrote:
djevojka bez imena wrote:Teza da je skijanje preskupo je prenapuhana. Sport kao i svaki drugi, manje-više, i za košarku trebaju dobre patike, lopta, trenera, torba itd, a i to košta. Opremu za skijanje odrasla osoba ne mora mjenjati nekoliko godina komotno, a i kad se kupuje treba to raditi mudro, na kraju sezone kad je to mnogo jeftinije. Najveći je izdatak ski pass.
Samo sto ti za kosarku treba manje a za skijanje vise
Tene 20 maraka trenerka 5 lopta se moze naci za 10 i sta ti jos treba majica 5 maraka
Za kosarku si spreman sa 40 maraka
Pa toliko kostaju same brile a da ne pricamo o pancericama skijama ili ako bordas dasci vezovima bucama
Zatim skafander i jakna kapa
Pa da ga jebes ne mozes izaci ispod 500 maraka
Tene 20 maraka :lol: Trenerka 5 lopta 10 lol: Kako ljudi bubaju i gluposti pisu , pa to nije humano..
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#355 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by supercali »

Inace da bi igrao kosarku moras kupiti air jordan od 300 maraka?
Joj preseravanja majko mila
https://m.deichmann.com/BA/hr/shop/musk ... etail=true
Sad jos reci da se ne moze u njima igrati kosarka
Last edited by supercali on 18/11/2017 11:54, edited 1 time in total.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#356 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by vjesticanametli »

Better Man wrote:
vjesticanametli wrote:Nema jakne i hlaca za skijanje za 135 km ....tj ima ali :run: hajte se uozbiljite

Negoooo kad je bojkot da narucim i ja jedan :mrgreen:
Čim je napisala da je kupila u aprilu, jasno je da je kupila na sniženju ili rasprodaji, a ne po punoj cijeni.
Ako skijas znas sta se gleda vezano za ski odijelo i opet 135 km znam i ja vidjela sam u intersportu ima ali idi ti u tome cijeli dan skijaj .....nije bas da ne treba lova za opremu .....uvijek je bilo skuplje i jeftino te bolje i losije
User avatar
Warashii
Posts: 4261
Joined: 13/09/2011 12:55

#357 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Warashii »

Melbourne_Australia wrote:
supercali wrote:
djevojka bez imena wrote:Teza da je skijanje preskupo je prenapuhana. Sport kao i svaki drugi, manje-više, i za košarku trebaju dobre patike, lopta, trenera, torba itd, a i to košta. Opremu za skijanje odrasla osoba ne mora mjenjati nekoliko godina komotno, a i kad se kupuje treba to raditi mudro, na kraju sezone kad je to mnogo jeftinije. Najveći je izdatak ski pass.
Samo sto ti za kosarku treba manje a za skijanje vise
Tene 20 maraka trenerka 5 lopta se moze naci za 10 i sta ti jos treba majica 5 maraka
Za kosarku si spreman sa 40 maraka
Pa toliko kostaju same brile a da ne pricamo o pancericama skijama ili ako bordas dasci vezovima bucama
Zatim skafander i jakna kapa
Pa da ga jebes ne mozes izaci ispod 500 maraka
Tene 20 maraka :lol: Trenerka 5 lopta 10 lol: Kako ljudi bubaju i gluposti pisu , pa to nije humano..
Cipele 20-50KM, skije 50-100KM hlace i jakna 100-200KM
Nista se ne mora uzeti novo.
Vasom logikom je da se za kosarku ne mora uzeti nista aman za aman dok za skijanje mora.
Jer skijanje je ipak "elitni sport" pa nemos doc skijat u skijama starim 7-8 godina ili polovnim cipelama, a bitno je da jakna bude Arcxteryx, HH ili slicno.
A opciju rentanja da ne spominjem.
Cim je neka tema na kojoj se moze palamudit i prosipat suplja odma je ona i aktivna.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#358 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by supercali »

Pa evo ajmo uzeti cijene i polovnih i novih stvari pa uporediti
Za skijanje to nabroja 300 maraka minimalno
Niko ne govori da mora biti novo nego sto je i polovno skupo i treba ti vise stvari za skijanje
Za kosarku ti treba sorc majica tene i lopta mada loptu moze i neko drugi imati
Ako ces polovno na kosarci sve mozes za 5 maraka kupiti jer ce ti majicu pokloniti bilo ko sorc 2 marke u second handu a tene eto platis 5 maraka polovne
User avatar
Warashii
Posts: 4261
Joined: 13/09/2011 12:55

#359 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Warashii »

supercali wrote:Pa evo ajmo uzeti cijene i polovnih i novih stvari pa uporediti
Za skijanje to nabroja 300 maraka minimalno
Niko ne govori da mora biti novo nego sto je i polovno skupo i treba ti vise stvari za skijanje
Za kosarku ti treba sorc majica tene i lopta mada loptu moze i neko drugi imati
Ako ces polovno na kosarci sve mozes za 5 maraka kupiti jer ce ti majicu pokloniti bilo ko sorc 2 marke u second handu a tene eto platis 5 maraka polovne
Dobro. I?
Ako si citao ikako sta sam napisao u prijosnjim postovima onda bi ti moglo biti i jasno.
Niko nije rekao da je jeftino ali nije ni skupo kako se tvrdi i kako neki nastoje prikazati.
Neko za ski opremu da i 2000KM a neko samo tene koje ce nositi na terminu 300+KM.
Jedno je koliko moze kostati a potpuno drugo je kako se jeftino moze proci.
Rentanje opreme je 15-20KM.
VEc sam rekao da se na cigarama moze ustediti brdo love, a na pivama i shishama da ne pricam.
Nije skupo samo to neki zele da prikazu.
Skupo moze biti ljudima koji od 600KM prehranjuju porodicu ali neko ko to voli, ko ima iole normalnija primanja moze sebi priustiti ako to uistinu zeli.
Ne vidim uopste svrhu poredjenja kosarke i skijanja.
U kosarci koristis stvari koje imas na sebi dok u skijanju u jednom dijelu to ne mozes.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#360 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by supercali »

Nisam pratio sta si pisao
Ja se osvrcem na to da kao svako mora skijati
Ne mora jer je skup sport za razliku od kosarke fudbala i sl
Mogu i ja reci meni paraglajding nije skup sport al koliko to se odnosi na druge

Gledamo ukupno valjda koliko je cijena tog sporta a ne sto neko ima tene od 300 ili opremu od 2000
Jednostavno skijanje nije za svaciji dzep a mi nismo luksemburg da je minimalac 1000 maraka
User avatar
Warashii
Posts: 4261
Joined: 13/09/2011 12:55

#361 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Warashii »

I kada nije treba raditi na tome da bude za džep vecine.
Kao što su rekli popusti za one koji se školuju, za ski klubove ( mada većinom i imaju). Da ne bi to djete sutra govorilo skijanje je samo za one dubljeg dzepa.
Izdvajanja treba ali nisu astronomska, barem ne za skijanja po BiH. Nek se ode vikendom 5-6 puta tokom zime i čovjeku je odma ljepše. I fizički a mnogo više psihički, a to nam najviše treba, sve ja malo natakareno a ovo ima funkciju hepeka.
User avatar
Edin H.
Posts: 46983
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#362 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Edin H. »

vjesticanametli wrote:
Better Man wrote:
vjesticanametli wrote:Nema jakne i hlaca za skijanje za 135 km ....tj ima ali :run: hajte se uozbiljite

Negoooo kad je bojkot da narucim i ja jedan :mrgreen:
Čim je napisala da je kupila u aprilu, jasno je da je kupila na sniženju ili rasprodaji, a ne po punoj cijeni.
Ako skijas znas sta se gleda vezano za ski odijelo i opet 135 km znam i ja vidjela sam u intersportu ima ali idi ti u tome cijeli dan skijaj .....nije bas da ne treba lova za opremu .....uvijek je bilo skuplje i jeftino te bolje i losije
Evo fine jaknice za skijanje - dvije i po milje kerma.

https://www.kjus.com/gb/en/men-trid-lp- ... 3_91500_46
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#363 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by supercali »

Warashii wrote:I kada nije treba raditi na tome da bude za džep vecine.
Kao što su rekli popusti za one koji se školuju, za ski klubove ( mada većinom i imaju). Da ne bi to djete sutra govorilo skijanje je samo za one dubljeg dzepa.
Izdvajanja treba ali nisu astronomska, barem ne za skijanja po BiH. Nek se ode vikendom 5-6 puta tokom zime i čovjeku je odma ljepše. I fizički a mnogo više psihički, a to nam najviše treba, sve ja malo natakareno a ovo ima funkciju hepeka.
Niko ovdje ne govori da ne treba to fazon je sto je sve naopako
Obrnut sistem vrijednosti
Ja se mogu kladiti da se za ovo ne bune oni koji bi se trrbali buniti nego oni pedigre milionera ili kako ona napisa
Tj oni sto glume da su bogati a nemaju za kifle
Doduae to je vec malo druga tema al se itekako dotice ovoga
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#364 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Bodkin »

supercali wrote:Inace da bi igrao kosarku moras kupiti air jordan od 300 maraka?
Joj preseravanja majko mila
https://m.deichmann.com/BA/hr/shop/musk ... etail=true
Sad jos reci da se ne moze u njima igrati kosarka
Ovo je kao da ti postavim link trenerke i kazem "sad jos reci da se u trenerci ne moze skijati"
User avatar
Warashii
Posts: 4261
Joined: 13/09/2011 12:55

#365 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Warashii »

supercali wrote:
Warashii wrote:I kada nije treba raditi na tome da bude za džep vecine.
Kao što su rekli popusti za one koji se školuju, za ski klubove ( mada većinom i imaju). Da ne bi to djete sutra govorilo skijanje je samo za one dubljeg dzepa.
Izdvajanja treba ali nisu astronomska, barem ne za skijanja po BiH. Nek se ode vikendom 5-6 puta tokom zime i čovjeku je odma ljepše. I fizički a mnogo više psihički, a to nam najviše treba, sve ja malo natakareno a ovo ima funkciju hepeka.
Niko ovdje ne govori da ne treba to fazon je sto je sve naopako
Obrnut sistem vrijednosti
Ja se mogu kladiti da se za ovo ne bune oni koji bi se trrbali buniti nego oni pedigre milionera ili kako ona napisa
Tj oni sto glume da su bogati a nemaju za kifle
Doduae to je vec malo druga tema al se itekako dotice ovoga
Dobar dio "skijasa" na BH planinama jesu snobovi, ljudi koji skijaju da bi se poslije mogli hvaliti, ljudi koji skijaju samo iz razloga jer misle da će se tim činom izdvojiti iz nekog prosjeka, misle da je skijanje neki statusni simbol.
Isti oni koji nosaju fals Salomon hiking obuću u večernji izlazak, Mammut i Bogner jakne.
Ali ima i brdo onih koji nosaju jedne čizme nekoliko godina da bi izdvojili za skije ili novu cipelu. Neki koji sparaju od izlazaka ljeti da vi imali za ski karte zimi.
Neko ko zna da to košta ali će ipak iznaći načina da uštedi jer mu je zadovoljstvo koje pruža skijanje i planina mnogo veće od onog da navece pronosa novu 26 po redu laznjak LV torbicu ili dsquared patike.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#366 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by supercali »

Bodkin wrote:
supercali wrote:Inace da bi igrao kosarku moras kupiti air jordan od 300 maraka?
Joj preseravanja majko mila
https://m.deichmann.com/BA/hr/shop/musk ... etail=true
Sad jos reci da se ne moze u njima igrati kosarka
Ovo je kao da ti postavim link trenerke i kazem "sad jos reci da se u trenerci ne moze skijati"
Pa ja cu ti reci u trenerci ne mozes skijati
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#367 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by supercali »

Warashii wrote:
supercali wrote:
Warashii wrote:I kada nije treba raditi na tome da bude za džep vecine.
Kao što su rekli popusti za one koji se školuju, za ski klubove ( mada većinom i imaju). Da ne bi to djete sutra govorilo skijanje je samo za one dubljeg dzepa.
Izdvajanja treba ali nisu astronomska, barem ne za skijanja po BiH. Nek se ode vikendom 5-6 puta tokom zime i čovjeku je odma ljepše. I fizički a mnogo više psihički, a to nam najviše treba, sve ja malo natakareno a ovo ima funkciju hepeka.
Niko ovdje ne govori da ne treba to fazon je sto je sve naopako
Obrnut sistem vrijednosti
Ja se mogu kladiti da se za ovo ne bune oni koji bi se trrbali buniti nego oni pedigre milionera ili kako ona napisa
Tj oni sto glume da su bogati a nemaju za kifle
Doduae to je vec malo druga tema al se itekako dotice ovoga
Dobar dio "skijasa" na BH planinama jesu snobovi, ljudi koji skijaju da bi se poslije mogli hvaliti, ljudi koji skijaju samo iz razloga jer misle da će se tim činom izdvojiti iz nekog prosjeka, misle da je skijanje neki statusni simbol.
Isti oni koji nosaju fals Salomon hiking obuću u večernji izlazak, Mammut i Bogner jakne.
Ali ima i brdo onih koji nosaju jedne čizme nekoliko godina da bi izdvojili za skije ili novu cipelu. Neki koji sparaju od izlazaka ljeti da vi imali za ski karte zimi.
Neko ko zna da to košta ali će ipak iznaći načina da uštedi jer mu je zadovoljstvo koje pruža skijanje i planina mnogo veće od onog da navece pronosa novu 26 po redu laznjak LV torbicu ili dsquared patike.
Razumijemo se mi samo govorim da je skijanje za nase uslove skup sport za razliku od fudbala i kosarke
User avatar
Edin H.
Posts: 46983
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#368 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Edin H. »

supercali wrote: Razumijemo se mi samo govorim da je skijanje za nase uslove skup sport za razliku od fudbala i kosarke
Izbaci to "za nase uslove".
User avatar
Warashii
Posts: 4261
Joined: 13/09/2011 12:55

#369 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Warashii »

To su sve sportovi koji ne traže skoro pa nikakva ulaganja, ono i kakva spada u loptu, a može se i krpenjacom igrati.
Dok skijanje, bordanje, biciklizam, paraglajding i slicni sportovi traže rekvizite koji ne spadaju u svakodnevnu upotrebu. Normalno je da troškovi nisu isti.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#370 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by supercali »

Edin H. wrote:
supercali wrote: Razumijemo se mi samo govorim da je skijanje za nase uslove skup sport za razliku od fudbala i kosarke
Izbaci to "za nase uslove".
Izbacio bih ja al eto ovi se kao bune jer to treba svi da priuste
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#371 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by supercali »

Warashii wrote:To su sve sportovi koji ne traže skoro pa nikakva ulaganja, ono i kakva spada u loptu, a može se i krpenjacom igrati.
Dok skijanje, bordanje, biciklizam, paraglajding i slicni sportovi traže rekvizite koji ne spadaju u svakodnevnu upotrebu. Normalno je da troškovi nisu isti.
Pa upravo o tome i pricamo bar ja
Ne moze svako priustiti djetetu to iako sam i ja za to da svako dijete ima mogucnost al to je vec utopija posrbno u bih
User avatar
Warashii
Posts: 4261
Joined: 13/09/2011 12:55

#372 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Warashii »

supercali wrote:
Warashii wrote:To su sve sportovi koji ne traže skoro pa nikakva ulaganja, ono i kakva spada u loptu, a može se i krpenjacom igrati.
Dok skijanje, bordanje, biciklizam, paraglajding i slicni sportovi traže rekvizite koji ne spadaju u svakodnevnu upotrebu. Normalno je da troškovi nisu isti.
Pa upravo o tome i pricamo bar ja
Ne moze svako priustiti djetetu to iako sam i ja za to da svako dijete ima mogucnost al to je vec utopija posrbno u bih
U BiH brdo ljudi ne može sebi priuštiti automobil ali ipak vozi. Ja sam samo stava da ne mogu svi, i to je ziher, ali samo tvrdim da nije skupo kako neki vide i kako neki prikazuju. Naravno da svako ima svoje prioritete al kad bi dobar dio nas vidio na kakve gluposti se troši novac, tipa mobilni po 1200KM i slična sranja vidjeli bi da mogu da priuste. A što bi tek zadovoljstvo koje ova i slične aktivnosti pružaju, u odnosu na ove, ponajviše materijalne stvari, učinilo ljude sretnijim to da ne pričam.
Telefon kupiš i na prvu si sretan pa i još koji dan poslije a onda te samo baca u depresiju. Dok skijanje, na primjer, te čini sretnim sa svakom zicom koju spustis iz dana u dan, iz godine u godinu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#373 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by moonca »

supercali wrote:
Warashii wrote:To su sve sportovi koji ne traže skoro pa nikakva ulaganja, ono i kakva spada u loptu, a može se i krpenjacom igrati.
Dok skijanje, bordanje, biciklizam, paraglajding i slicni sportovi traže rekvizite koji ne spadaju u svakodnevnu upotrebu. Normalno je da troškovi nisu isti.
Pa upravo o tome i pricamo bar ja
Ne moze svako priustiti djetetu to iako sam i ja za to da svako dijete ima mogucnost al to je vec utopija posrbno u bih
Cijena luksuza u svijetu je skupa -bilo koja zemlja .

Cijena u Orlandu-- nema javnog 'lincovanja' niti zahtjeva da se djeci omoguci pristup - mashti.
One-Day Ticket Value Season
Adult Child
1-Day Epcot, Disney's Hollywood Studios, or Disney's Animal Kingdom $105.44-------child-- $99.05
Na to se dodaje -hrana i ostale katre za predstave ili dogadjaje.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#374 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by triconja »

moonca wrote:
supercali wrote:
Warashii wrote:To su sve sportovi koji ne traže skoro pa nikakva ulaganja, ono i kakva spada u loptu, a može se i krpenjacom igrati.
Dok skijanje, bordanje, biciklizam, paraglajding i slicni sportovi traže rekvizite koji ne spadaju u svakodnevnu upotrebu. Normalno je da troškovi nisu isti.
Pa upravo o tome i pricamo bar ja
Ne moze svako priustiti djetetu to iako sam i ja za to da svako dijete ima mogucnost al to je vec utopija posrbno u bih
Cijena luksuza u svijetu je skupa -bilo koja zemlja .

Cijena u Orlandu-- nema javnog 'lincovanja' niti zahtjeva da se djeci omoguci pristup - mashti.
One-Day Ticket Value Season
Adult Child
1-Day Epcot, Disney's Hollywood Studios, or Disney's Animal Kingdom $105.44-------child-- $99.05
Na to se dodaje -hrana i ostale katre za predstave ili dogadjaje.
Jeftinije uci u bezobraznu kucu i kacit pare za gace nego ici na porodicna putovanja i cude se sto su mladi neudati :lol: :lol: :lol:
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#375 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by djevojka bez imena »

vjesticanametli wrote:
Better Man wrote:
vjesticanametli wrote:Nema jakne i hlaca za skijanje za 135 km ....tj ima ali :run: hajte se uozbiljite

Negoooo kad je bojkot da narucim i ja jedan :mrgreen:
Čim je napisala da je kupila u aprilu, jasno je da je kupila na sniženju ili rasprodaji, a ne po punoj cijeni.
Ako skijas znas sta se gleda vezano za ski odijelo i opet 135 km znam i ja vidjela sam u intersportu ima ali idi ti u tome cijeli dan skijaj .....nije bas da ne treba lova za opremu .....uvijek je bilo skuplje i jeftino te bolje i losije
I to Icepeak jakna i hlace :mrgreen: možda je to za vještica fuseraj ko zna :mrgreen:
Prošle godine kad je Modiana zatvarala jedan objekat mogle su se kupiti extra jakne za malo para, McKinley ženska za 88km. Ni jednog trenutka nisam tvrdila da je skijanje jeftino, skupo je danas sve, kad je kupovina moć kod nas slaba, ali da je skijanje toliko skupo da se proglasi elitnim sportom, nije.
Post Reply