Bjelašnica i ZOI'84

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Sa_u_srcu
Posts: 1863
Joined: 19/10/2010 23:09

#1 Bjelašnica i ZOI'84

Post by Sa_u_srcu »

Molimo sve da pruze podrsku kao i protestima ce se desiti na Bjelasnici u Babinom dolu, radi odluke stranackog rukovodstva na celu sa Direktorom Midhatom Hubijarom od kojeg cemo traziti ostavku.
Nove cijene karata nesposobnog rukovodstva su:
Cijena ski karte dnevne iznosi 40 KM.
Za djecu 30 KM
Ukinute su i poludnevne i karte na sate sve u cilju da se sto vise opljackaju gradjani BiH.
Zahtjevamo do Vlade Ks da nalozi neskolovanom direkoru da nalozi korekciju cijena u skladu sa primanjima BH Gradjana kako bi isti mogli da koriste Drzavne ljepote ove Drzave a ne da budu opljackani od strane nesposobnog rukovodstva Zoi-a 84

Zahtjevamo cijene dnevne karte za odrasle od 20-25 Km
Za djecu 10
PM72
Posts: 17538
Joined: 30/04/2012 16:54

#2 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by PM72 »

Eki "zahtjevamo cijene"... :lol:

Hoš' muzičku?

Skijanje je skupo,čak je u onoj državi to bio skup sport i nije za fukaru.valja vratili milionske investicije.

Nego,jeftinije ti je na Jahorini.Dnevna karta 45 km.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by vješalica »

Sa_u_srcu wrote: Zahtjevamo do Vlade Ks da nalozi neskolovanom direkoru da nalozi korekciju cijena u skladu sa primanjima BH Gradjana 0
od kada se cijena formira na osnovu primanja građana?
hoš da isto plaća kartu onaj sa 600 i onaj sa 3000 KM?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by insomnia78 »

Lajkacu vas na fejsbuku :lol:
PM72
Posts: 17538
Joined: 30/04/2012 16:54

#5 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by PM72 »

Šta je s vama? Bjelašnica je napucana za one što imaju apartmane a ne za fukaru što parkira auto na Bjelim vodama pa hoda do besvjesti noseci termoske sa čajem i sendvičima...
neki
Posts: 6610
Joined: 17/02/2005 07:57

#6 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by neki »

Sa_u_srcu wrote:Molimo sve da pruze podrsku kao i protestima ce se desiti na Bjelasnici u Babinom dolu, radi odluke stranackog rukovodstva na celu sa Direktorom Midhatom Hubijarom od kojeg cemo traziti ostavku.
Nove cijene karata nesposobnog rukovodstva su:
Cijena ski karte dnevne iznosi 40 KM.
Za djecu 30 KM
Ukinute su i poludnevne i karte na sate sve u cilju da se sto vise opljackaju gradjani BiH.
Zahtjevamo do Vlade Ks da nalozi neskolovanom direkoru da nalozi korekciju cijena u skladu sa primanjima BH Gradjana kako bi isti mogli da koriste Drzavne ljepote ove Drzave a ne da budu opljackani od strane nesposobnog rukovodstva Zoi-a 84

Zahtjevamo cijene dnevne karte za odrasle od 20-25 Km
Za djecu 10
Živ bio, ako budete pravili kakvu peticiju ili predavali neki zahtjev, daj nekome pismenom da ga sastavi
PM72
Posts: 17538
Joined: 30/04/2012 16:54

#7 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by PM72 »

Ja ublehaša Tito dragi...ljudi nemaju vode pa ne protestuju a da neko dođe u Babin do i da palamudi protiv odluke ZOI-a?
Sa_u_srcu
Posts: 1863
Joined: 19/10/2010 23:09

#8 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Sa_u_srcu »

Vidim i uposlenici se tek registrovali radi otvorene teme i to sa dva profila...neka, neka...fino je da pruzate podrsku osobi koja vas je zaposlila, razumijem to..ali nece vam ta foluska proci...bar ne jos...Bjelasnica nije privatno vlasnistvo i djeca ciji roditelji nemaju velika primanja zasluzuju da skijaju na istoj...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#9 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by vjesticanametli »

pretjerali jesu ali skijanje je skupo....da sam jos u SA isla bih sigurno nekada..... ne vidim problem nositi caj i sendvice vala.....nosila sam i nosicu ali u kafanu se ide obavezno :D parking nisam na jahorini nikad placala jer doĐŽem rano i nacalim se iza termaga pa sa staze u gepek :D caj sendvic cigara hahahhah i opet na stazu.....ako nema mjesta znam ljude i parking nije bio problem
..... sad ima opcija uzmes godisnji pa odes fino negdje iskijas se i oni nek se jebu i na jahorini i na bjelasnici :D
PM72
Posts: 17538
Joined: 30/04/2012 16:54

#10 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by PM72 »

Ja te podržavam.Vjeruj mi.Ali,niti se mislim skijati niti ću doći na Babin do.Ja sam skijao kad je "Bog po zemlji hodio" i napravio sam više žica nego što će pola "džet seta" iz Buljakovog i Kolonije napraviti za života.Sad mi se gadi otići gore radi urbicida jer mi Bjelašnica liči na Ciglane i neću da plaćam čaj iz filtera 5 KM.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#11 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by karanana »

Haha.

Uglavnom sve receno iznad.
Skijanje je ionako skupa zajebancija. Ako imas pare za skije pancerice spyder i north face jakne i pantole onda imas i 40 mambi za skijanje. Ako nemas pare ni za sta, imas na otoci slichura za 5 maraka pa pravac betanija, mojmilo i slicna brda.
Cuj u skladu s primanjima. Sta to tacno znaci? Nisu im troskovi u skladu s primanjima nego onoliko koliko ti je reko zapadni dobavljac zicare i onih utabacha staza.
Sasvim ok cijene, mada ponuda jos nije na nivou kad su u pitanju zice i staze. Ali koliko je karta u garmishpartenkirchenu?
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#12 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by MOSALJOZE »

Novac kojim se pravi novi vertikalni transport na Bjelasnici, vjestacki snijeg i regionalni vodovod, novac je gradjana Kantona Sarajevo.
Odluka da se povecaju cijene bez prijedloga da se obogati ponuda i dodatno zaradi novac, jos jednom potvrdjuje da je sistem pun budzetskih menadzera koji izvore prihoda vide samo u budzetu ili dzepovima gradjana.
Sutra ce Vlada zatraziti hitno stavljanje van snage ovakve odluke.
E.K
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#13 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by vjesticanametli »

ma i caj od 5 km al kad mi rece 3 krompira iz nekog gareža hahahhaha 10 km ma mrs ba .....u sve i u svoje kljuse.....suhovine bacis u kutije pekac hljeb napravi kolegica spremi rakiju i pljoske cajeve i sokove djeci potrpamo se svi i tutanj..... opremu u onu ĐŽenazu na autu naguras i lec go :lol: i opet zavrsis u kafani :lol:
Sa_u_srcu
Posts: 1863
Joined: 19/10/2010 23:09

#14 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Sa_u_srcu »

karanana wrote:Haha.

Uglavnom sve receno iznad.
Skijanje je ionako skupa zajebancija. Ako imas pare za skije pancerice spyder i north face jakne i pantole onda imas i 40 mambi za skijanje. Ako nemas pare ni za sta, imas na otoci slichura za 5 maraka pa pravac betanija, mojmilo i slicna brda.
Cuj u skladu s primanjima. Sta to tacno znaci? Nisu im troskovi u skladu s primanjima nego onoliko koliko ti je reko zapadni dobavljac zicare i onih utabacha staza.
Sasvim ok cijene, mada ponuda jos nije na nivou kad su u pitanju zice i staze. Ali koliko je karta u garmishpartenkirchenu?
Karanana ne radi se ovdje o tome, naravno da je skijanje skup sport ali je nemoguce staviti iste cijene kao u Austriji ili Francuskoj, jednostavno to ne moze vise prolaziti. Ja cu skijati Karanana, ali sta ce mladi djecaci koji zele da probaju, ciji roditeji rade za 500 km, je mislis da on moze dati sinu 40 km da ode mjesecno barem dva tri puta? O tome se ovdje radi, cijena treba biti u skladu nasih domacih primanja, ne trebaju gradjani finansirati 100 debila nagomilanih u upravnoj zgradi...gdje ces djeci staviti 30 maraka sta vam je?
statixx
Posts: 8767
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#15 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by statixx »

Ope je Kifla save the day, samo hrabro... :D

Sve dogovoreno k'o da gledam.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#16 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by JThomas »

super kifla ponovo tu d reskju, od vlastitih direktora...
PM72
Posts: 17538
Joined: 30/04/2012 16:54

#17 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by PM72 »

JThomas wrote:super kifla ponovo tu d reskju, od vlastitih direktora...
ma jašta radi,sad će smjeniti "svoj" menadžment a postaviti opet "svoj".Isti folovi kao u Vodovodu.Našao bolje taldžije a fol se sekira za cijenom karata a seljačić sa Romanije nije vidio Bjelašnicu do prije desetak godina...plazalo se na plastičnoj kesi po Gazijama...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#18 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by O'zone »

Bijeli sportovi uvijek bili za gospodu...

Al' čuj protesti :thumbup: :mrgreen: :sax:

Nego divi Dine što se uzjogunio on bi da mjenja cijene....ccc


A sad najozbiljnije mjesto da su ograničene osobe koje vode Bijelašnicu i Igman ostavili iste cijene ili ih podigli za nešto manji procenat i time uzeli posao Jahorini koja je isto digla cijene... oni rade u dogovoru kao da su naftni lobi
mali_balon
Posts: 11232
Joined: 12/09/2012 09:57

#19 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by mali_balon »

Elmedin Dino Konakovic
1 hr ·

Novac kojim se pravi novi vertikalni transport na Bjelasnici, vjestacki snijeg i regionalni vodovod, novac je gradjana Kantona Sarajevo.
Odluka da se povecaju cijene bez prijedloga da se obogati ponuda i dodatno zaradi novac, jos jednom potvrdjuje da je sistem pun budzetskih menadzera koji izvore prihoda vide samo u budzetu ili dzepovima gradjana.
Sutra ce Vlada zatraziti hitno stavljanje van snage ovakve odluke.
https://www.facebook.com/elmedindino.ko ... ur4KMQva-g
PM72
Posts: 17538
Joined: 30/04/2012 16:54

#20 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by PM72 »

Imao sam tu "čast" da upoznam direktora žičara na Bjelašnici.Nešto malo,kratko,pendavo a tek završilo DIF.Jurca sa novom oktavijom ko pravo neiživljeno derište,što u osnovi i jeste.Pun vizija,planova i ideja a svako malo zvjera na telefon i pregledava FB.

Došli neki arapi i muntaju radnike da upale trosjed.Oni nesmiju jer im je direktor tu.A on će ,onako slavodobitno - uzmite im 100 KM i upalite trosjed...

Jebem te zemljo Bosno...
mali_balon
Posts: 11232
Joined: 12/09/2012 09:57

#21 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by mali_balon »

Vidi bosanjcke fukare...ona bi da skija....e pa nemreeeee fukaro...sankanje na mojmilu....slicure u mahali.....
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#22 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by Connaisseur Karlin »

O'zone wrote:Bijeli sportovi uvijek bili za gospodu...
netocno, u austirji svi skijaju :-D

sport za gospsodu je fedualno- pravilo vezano za drzave u kojim srednja klasa prezivljava, i vi to danas interpretirate kao sport za gospodu :run:

oduvijek , u nomrlanim drzavama, sa solidim ekonomskim i zivotnnim standradom, skijaju svi :thumbup:

skijanje definitvno nije elitni sport poput npr. jedrenja u jahtama ( a koje nisu rentane) :D
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#24 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by alipasijaner »

Nisu ovo neke cijene koliki smo mi kokuzi..
PM72
Posts: 17538
Joined: 30/04/2012 16:54

#25 Re: Bojkot Ski centra bjelasnica Igman radi sramnih cijena ski karata

Post by PM72 »

oduvijek , u nomrlanim drzavama, sa solidim ekonomskim i zivotnnim standradom, skijaju sv
U tome i jeste poenta.Sedmodnevni aranžman u Austriji u osrednjem ski centru (koji je za pet klasa bolji od ovih naših sranja) jeftiniji je nego u bilo kojem ski centru u Bosni.I što ne bi skijali?
Post Reply