BIZNIS AKADEMIJA

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
francophil
Posts: 172
Joined: 25/11/2010 19:56

#1 BIZNIS AKADEMIJA

Post by francophil »

Pozdrav svima, intresuje me da li je neko zavrsio ovu akademiju i kakva su iskustva? Ja sam zavrsio fakultet, al mi njihove ponude izgledaju odlicne a i imaju dobre certifikate uz koje nude kvalitetna predavanja, kolko sam se mogao raspitati. Sta vi mislite??

http://www.biznis-akademija.com/B.Akade ... ----_405_1__
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#2 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by iceman ze »

Znam osobu koja ide na BA, za sada je zadovoljna, mislim da u oktobru pocinje, ali pregledavao sam materijale koje je dobila, imam osjecaj da ljudi znaju sta rade.
francophil
Posts: 172
Joined: 25/11/2010 19:56

#3 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by francophil »

Meni sve izgleda jako organizovano i veoma je osoblje ljubazno, medjutim, to je prvi utisak al ne znam sta se sve krije iza toga.
dufresne
Posts: 198
Joined: 14/09/2012 10:28

#4 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by dufresne »

Meni treba neko, koje zavrsio prvu generaciju BA, koja je izasla cca prije mjesec dana, po mogucnosti smjer: Investicioni menadzment i berzansko poslovanje...samo da podjeli svoja iskustva, ja sam ga upisao za ovu godinu...
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#5 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by filozofija »

Koliko znam radi se o zvanicno apsolutno NEpriznatim kvalifikacijama. Ova firma nema zakonsko pravo da dodjeljuje kvalifikacije koje ulaze u okvir strucnih sprema Republike Srbije. Za BiH da i ne govorim. Da vam daje neka dodatna prava ili priznate kvalifikacije nakon zavrsenog fakulteta takodjer ne pije vode. Koliko znam iz iskustva, apsolutno je neprihvacena kao mjerodavna institucija za kvalitetno obrazova cak i kod poslodava u Srbiji. A ako zelite nesto dodatno sami nauciti, onda nije losa, isto toliko koliko nije lose upisati kurs u bilo kom drugom centru ili firmi.
dufresne
Posts: 198
Joined: 14/09/2012 10:28

#6 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by dufresne »

filozofija wrote:Koliko znam radi se o zvanicno apsolutno NEpriznatim kvalifikacijama. Ova firma nema zakonsko pravo da dodjeljuje kvalifikacije koje ulaze u okvir strucnih sprema Republike Srbije. Za BiH da i ne govorim. Da vam daje neka dodatna prava ili priznate kvalifikacije nakon zavrsenog fakulteta takodjer ne pije vode. Koliko znam iz iskustva, apsolutno je neprihvacena kao mjerodavna institucija za kvalitetno obrazova cak i kod poslodava u Srbiji. A ako zelite nesto dodatno sami nauciti, onda nije losa, isto toliko koliko nije lose upisati kurs u bilo kom drugom centru ili firmi.
S tim ne bih bas slozio...Od ovih certifikata koje se nude na svim programima, ne bi bili priznati u nekim nasim domacim drzavnim i privatnim firmama, zato sto uopce nismo na nivou tih akreditacija, i sto te navedene firme nisu uopce prihvatili te standarde...

Primjer, kad bi se zaposlili u nekoj drzavnoj agenciji koja se bavi marketingom (iako ne znam da takva postoji) ili nekoj novoj mladoj domacoj agenciji koja se bavi marketingom, to ne bi nista znacilo u sistematizaciji poslova koja nudi te agenciji, jer certifikat Londonskog centra za marketing ne bi nista predstavljao, medjutim zaposli se, lupam u marketing sluzbu agencije posao.ba ili Coca-Cole, http://www.biznis-akademija.com/B.Akademija-LCM_940_60__ ovaj certifikat bi itekako bio uvazen od strane vaseg poslodavca, jos pogotovo ako bi vi pokazali da poznajete materiju....

Primjer berzansko poslovanje, kad aBd. jednog dana se kod nas ekonomija razvije, pa finansijsko poslovanje bude zastupljeno u velikoj mjeri, imati ovaj certifikat http://www.biznis-akademija.com/B.Akade ... IM_1162_71__ ce biti itekako zahvalno, medjutim dok mi dodjemo do tog nivoa, trebace jos vremena...Uglavnom, CIFI (Chartered Institute for Securities and Investments) je legalno zakonsko tijelo koje regulise certifikaciju svih aktivnih ucesnika na LSE (London Stock Exchange)...To znaci, ja ukoliko bi zavrsio ovaj kurs i polozio prvi stepen u Investment Management, bio bi mi cijelom svijetu priznat (posto ko je iole upoznat, zna kakvu ulogu u finansijskom svijetu igra London City), ako bi ovdje prilozio ovaj certifikat lupam na SASE ili u Unicredit u odjel trzista kapitala, sigurno da bi to poslodavac cijenio, jos ako bi pokazao da si u stanju da poznajes materiju to bi bilo itekako cijenjeno i vrijednovano...Medjutim, ako bih sa ovim certifikatom dosa u Federalnu komisiju za vrijednosne papire, to mi sigurno ne bi nista znacilo, ali kao sto rekoh mi smo jos daleko od tih stvari, ali doci ce to kod, s vremenom.... Vezanu za ovu struku, jedini strucni ispit koji se nudi u BiH jeste da postanes licencirani broker, ali to je u biti osnova, za ovakve poslove....

Od ovih svih oblasti koje se nude na BA, smjer racunovodstva i revizije je sigurno najrazvijenij kod nas...Tako naprimjer, ako bi na BA zavrsili smjer racunovostvo i htjeli da se zaposlite negdje u drzavnu firmu, to vam sigurno ne bi nista znacilo, ako ne bi imali licencu certificiranog racunovodje ili certificiranog revizora, medjutim ako bi ovaj certifikat odnijeli lupam u KPMG, siguno bi gledali drugacije na vas...

Sve u svemu, ja sam poprilicno siguran da ce se ovo s vremenom razvijati, ovaj segment edukacije, certificiranja i licenciranja, samo su oni prvi probili na trzistu, i oni ce to naplatiti u odredjeno vrijeme kad se razvije...

Vezano za dozvolu u Srbiji, ne znam sta bi ti rekao, mozda je to i istina, ali to nije poenta...Zato certifikati BA nisu bitni, nego su bitni certifikati od onih europskih agencija, skola i instituta sa kojim BA ima saradnju, jer ja kad zavrsim godinu dana, tobijam certifikat od BA (koje moze i ne mora biti priznat - sto mi uopce nije bitno), ali meni je bitan certifikat CIFI-a, kojeg da dobijem cu morati polagati ispit pred CIFI i od njih dobiti ispit, koji je bitan....

Imaju saradnju, sa IFTA (International Federation of Technical Analyst), koje bolje upoznat sta je tehnicka analiza u berzanskom poslovanju znace o cemu je rijec...

Da priblizim jos, zamislite da US Council odluci da prosiri svoje aktivnosti, i pocne da nudi kurseve, predavanja i certifikate...U tom slucaju US Council je samo medijator, jer US Council postane zastupnik i ovlasten za polaganje TEOFL ispita iz engleskog, ti polozis taj ispit i dobijes zvanicnu potvrdu od TOEFL-a da si polozio taj ispit i onaj taj koji se vazi u cijelom engleskom govornom podrucju, a to ako usput dobijes neku diplomicu od US Council, to je ne bitno, jer sutra moze da se desi da Amerikanci odu i dodju Rusi, nema ni americke ambasade, ni US council, ali ima TOEFL certifikat...

Toliko od men.... :)
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#7 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by filozofija »

Sticajem okolnosti, i ja sam profesionalni clan jednog od mnogobrojnih britanskih Chartered Instituta i poznajem materiju, te samo da dodam nesto na tvoju tvrdnju, glede Chartered Institute for Securities and Investments. Ovo je britanska organizacija, te kao takva djeluje po principu Royal Chartera, tj. nema ama bas nikakve mogucnosti ili ovlasti da daje neke tzv. medjunarodne kvalifikacije. Kvalifikacije koje dodjeljuje ova organizacija mogu, ali ne moraju biti priznate cak ni u Britaniji. Profesionalno clanstvo u ovoj organizaciji je vec neka drug stvar. Ono daje odredjena moguca prava, ali nikako obavezujuca prava. Opet da bi bio profesionalni clan, ne moras imati taj Investment Certificate, nego je dovoljno tri godine radnog iskustva i neka druga kvalifikacija.

Dalje, da bi polagao Investment Management, uopce ti ne treba navedeni kurs, jer vise materijala mozes da nadjes na internetu, koji su apsolutno dovoljno da bi se ovaj ispit polagao. Opet, ako neko preferira da mu neko ispredaje i da za njega organizuje cijeli silabus, onda je taj kurs okay.

Imas ovdje dijagram njihovih kvalifikacija i odnosa sa NQF i EQF:
http://www.cisi.org/bookmark/web9/commo ... -jun12.jpg

Sto se tice toga, koliko te zavrsne certifikate ex-yu poslodavci cijene, smijesno je i govoriti. Na ovim prostorima se ne cijene niti domace univerzitetske diplome, a kamo li certifikati od neakreditovanih institucija.

Nemoj misliti da pokusavam degradirati navedenu instituciju, samo govorim cinjenicno stanje. Ti certifikati ne vrijede nista, ako neko zeli ici samo da bi na kraju dobio certifikat (sto je slucaj sa vecinom studenata kod nas). Ako neko zeli ici da bi nesto naucio, u tom slucaju ja ne mogu reci nista, jer nemam iskustva na tom polju, tj. ne znam kakav je kvalitet nastave.

Samo da dodam. Cak i ako polozis taj Investment Management ispit i sve prodje kako treba sa clanstvom. Dobijas kvalifikaciju koja je na Nivou 4 od strane EQF, na kojem je nivou i zavrsena cetverogodisnja srednja skola kod nas. Sto se moze vidjeti iz dijagrama gore i slijedeceg linka (vidi pod 4. - Abitur ili Matura): http://en.wikipedia.org/wiki/European_Q ... _Framework

Za samu Britaniju nisam siguran, ali cak mislim da spada u nivo 3, sto je ekvivalent nasoj trogodisnjoj srednjoj skoli, jer to nije niti Professional Certificate, niti Professional Diploma, nego Level 3 Certificate. Vidi UK NQF: http://en.wikipedia.org/wiki/National_Q ... _Framework i naravno link za dijagram gore.

Toliko i od mene :run:
dufresne
Posts: 198
Joined: 14/09/2012 10:28

#8 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by dufresne »

filozofija wrote:Sticajem okolnosti, i ja sam profesionalni clan jednog od mnogobrojnih britanskih Chartered Instituta i poznajem materiju, te samo da dodam nesto na tvoju tvrdnju, glede Chartered Institute for Securities and Investments. Ovo je britanska organizacija, te kao takva djeluje po principu Royal Chartera, tj. nema ama bas nikakve mogucnosti ili ovlasti da daje neke tzv. medjunarodne kvalifikacije. Kvalifikacije koje dodjeljuje ova organizacija mogu, ali ne moraju biti priznate cak ni u Britaniji. Profesionalno clanstvo u ovoj organizaciji je vec neka drug stvar. Ono daje odredjena moguca prava, ali nikako obavezujuca prava. Opet da bi bio profesionalni clan, ne moras imati taj Investment Certificate, nego je dovoljno tri godine radnog iskustva i neka druga kvalifikacija.

Dalje, da bi polagao Investment Management, uopce ti ne treba navedeni kurs, jer vise materijala mozes da nadjes na internetu, koji su apsolutno dovoljno da bi se ovaj ispit polagao. Opet, ako neko preferira da mu neko ispredaje i da za njega organizuje cijeli silabus, onda je taj kurs okay.

Imas ovdje dijagram njihovih kvalifikacija i odnosa sa NQF i EQF:
http://www.cisi.org/bookmark/web9/commo ... -jun12.jpg

Sto se tice toga, koliko te zavrsne certifikate ex-yu poslodavci cijene, smijesno je i govoriti. Na ovim prostorima se ne cijene niti domace univerzitetske diplome, a kamo li certifikati od neakreditovanih institucija.

Nemoj misliti da pokusavam degradirati navedenu instituciju, samo govorim cinjenicno stanje. Ti certifikati ne vrijede nista, ako neko zeli ici samo da bi na kraju dobio certifikat (sto je slucaj sa vecinom studenata kod nas). Ako neko zeli ici da bi nesto naucio, u tom slucaju ja ne mogu reci nista, jer nemam iskustva na tom polju, tj. ne znam kakav je kvalitet nastave.

Samo da dodam. Cak i ako polozis taj Investment Management ispit i sve prodje kako treba sa clanstvom. Dobijas kvalifikaciju koja je na Nivou 4 od strane EQF, na kojem je nivou i zavrsena cetverogodisnja srednja skola kod nas. Sto se moze vidjeti iz dijagrama gore i slijedeceg linka (vidi pod 4. - Abitur ili Matura): http://en.wikipedia.org/wiki/European_Q ... _Framework

Za samu Britaniju nisam siguran, ali cak mislim da spada u nivo 3, sto je ekvivalent nasoj trogodisnjoj srednjoj skoli, jer to nije niti Professional Certificate, niti Professional Diploma, nego Level 3 Certificate. Vidi UK NQF: http://en.wikipedia.org/wiki/National_Q ... _Framework i naravno link za dijagram gore.

Toliko i od mene :run:
Ok, hajd na skali na od 1-10, koje je vrednovanje certifikata CIFI u UK, Europi i svijetu? Koje su jos Chartred Instituti u UK, koje su usmjereni za berzansko poslovanje i koji su najbolji? Kojeg Instuta si ti član? Jest ovdje kreces od Nivo 4 EQF, a imas ukupno 8 nivoa...

Ja mislim da je 4 nivo i vise nego odlican za pocetak, s obzirom da kod nas nemas nijedne zvanicne institucije u BiH (fakulteta), koja se bavi ovom tematikom....
dufresne
Posts: 198
Joined: 14/09/2012 10:28

#9 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by dufresne »

dufresne wrote:
filozofija wrote:Sticajem okolnosti, i ja sam profesionalni clan jednog od mnogobrojnih britanskih Chartered Instituta i poznajem materiju, te samo da dodam nesto na tvoju tvrdnju, glede Chartered Institute for Securities and Investments. Ovo je britanska organizacija, te kao takva djeluje po principu Royal Chartera, tj. nema ama bas nikakve mogucnosti ili ovlasti da daje neke tzv. medjunarodne kvalifikacije. Kvalifikacije koje dodjeljuje ova organizacija mogu, ali ne moraju biti priznate cak ni u Britaniji. Profesionalno clanstvo u ovoj organizaciji je vec neka drug stvar. Ono daje odredjena moguca prava, ali nikako obavezujuca prava. Opet da bi bio profesionalni clan, ne moras imati taj Investment Certificate, nego je dovoljno tri godine radnog iskustva i neka druga kvalifikacija.

Dalje, da bi polagao Investment Management, uopce ti ne treba navedeni kurs, jer vise materijala mozes da nadjes na internetu, koji su apsolutno dovoljno da bi se ovaj ispit polagao. Opet, ako neko preferira da mu neko ispredaje i da za njega organizuje cijeli silabus, onda je taj kurs okay.

Imas ovdje dijagram njihovih kvalifikacija i odnosa sa NQF i EQF:
http://www.cisi.org/bookmark/web9/commo ... -jun12.jpg

Sto se tice toga, koliko te zavrsne certifikate ex-yu poslodavci cijene, smijesno je i govoriti. Na ovim prostorima se ne cijene niti domace univerzitetske diplome, a kamo li certifikati od neakreditovanih institucija.

Nemoj misliti da pokusavam degradirati navedenu instituciju, samo govorim cinjenicno stanje. Ti certifikati ne vrijede nista, ako neko zeli ici samo da bi na kraju dobio certifikat (sto je slucaj sa vecinom studenata kod nas). Ako neko zeli ici da bi nesto naucio, u tom slucaju ja ne mogu reci nista, jer nemam iskustva na tom polju, tj. ne znam kakav je kvalitet nastave.

Samo da dodam. Cak i ako polozis taj Investment Management ispit i sve prodje kako treba sa clanstvom. Dobijas kvalifikaciju koja je na Nivou 4 od strane EQF, na kojem je nivou i zavrsena cetverogodisnja srednja skola kod nas. Sto se moze vidjeti iz dijagrama gore i slijedeceg linka (vidi pod 4. - Abitur ili Matura): http://en.wikipedia.org/wiki/European_Q ... _Framework

Za samu Britaniju nisam siguran, ali cak mislim da spada u nivo 3, sto je ekvivalent nasoj trogodisnjoj srednjoj skoli, jer to nije niti Professional Certificate, niti Professional Diploma, nego Level 3 Certificate. Vidi UK NQF: http://en.wikipedia.org/wiki/National_Q ... _Framework i naravno link za dijagram gore.

Toliko i od mene :run:
Ok, hajd na skali na od 1-10, koje je vrednovanje certifikata CIFI u UK, Europi i svijetu? Koje su jos Chartred Instituti u UK, koje su usmjereni za berzansko poslovanje i koji su najbolji? Kojeg Instuta si ti član? Jest ovdje kreces od Nivo 4 EQF, a imas ukupno 8 nivoa...

Ja mislim da je 4 nivo i vise nego odlican za pocetak, s obzirom da kod nas nemas nijedne zvanicne institucije u BiH (fakulteta), koja se bavi ovom tematikom....
Mislim, imas donekle u AUBiH, zato sto studiram na njemu, medjutim sve je to jos uvijek tanko...Ja imam vremena sa ovim da se ganjam, neko ne...Meni ce sad 22 godine... :) ...A imam nevjerovatnu zelju za oblast u ovome svemu...
francophil
Posts: 172
Joined: 25/11/2010 19:56

#10 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by francophil »

Ovako, sto se tice certifikata mene iskreno ne intresuju, buduci da sam magistrirao na EFSA. Ono što mi je bitno jeste kvalitet nastave koju organizuju na Biznis Akademiji, na osnovu predocenih programa vidi se da prate svjetske trendove, a i sama mogucnost pracenja svih seminara koji se cesto odrzavaju na ovoj akademiji je veliki plus - omogucava Vam da stalno budete u toku oblasti koja Vas intresuje. A sto se tice certifikata ko certifikata, naravno da nije nesta posebno bitan, kao ni certifikati vecine skola stranih jezika koje organizuju nastavu na podrucju BiH- bitno je dakle kako ste vi jezik/zanat naucili, a to sa certifikatima je velika zabluda.
dufresne
Posts: 198
Joined: 14/09/2012 10:28

#11 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by dufresne »

francophil wrote:Ovako, sto se tice certifikata mene iskreno ne intresuju, buduci da sam magistrirao na EFSA. Ono što mi je bitno jeste kvalitet nastave koju organizuju na Biznis Akademiji, na osnovu predocenih programa vidi se da prate svjetske trendove, a i sama mogucnost pracenja svih seminara koji se cesto odrzavaju na ovoj akademiji je veliki plus - omogucava Vam da stalno budete u toku oblasti koja Vas intresuje. A sto se tice certifikata ko certifikata, naravno da nije nesta posebno bitan, kao ni certifikati vecine skola stranih jezika koje organizuju nastavu na podrucju BiH- bitno je dakle kako ste vi jezik/zanat naucili, a to sa certifikatima je velika zabluda.
Slazem se i ja upotpunosti sa tim, medjutim ja ne bih zanemario ni certifikate, jer ipak "moras" ti tu solidno nauciti, ako na kraju izlazis da polazes neki od tih ispita...Ja sam krenuo na BA i vjerujem da se necu pokajati...Samo se nadam da ce forumas "filozofija" opet javiti, jer ocito je covjek malo upoznat sa ovim situacijom oko instituta za smjer koji ja ganjam na BA :)
francophil
Posts: 172
Joined: 25/11/2010 19:56

#12 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by francophil »

Dufresne sretno ti!....izvjestavaj nas o tvom zadovoljstvu za pojedine module izabranog odsjeka. Ja cu najvjerovatnije od naredne god krenuti.
bounty
Posts: 16
Joined: 29/08/2011 23:01

#13 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by bounty »

I ja sam planirala upisati BA iduce godine, o smijeru jos odlucujem. Nadam se da ce polaznici od ove godine prenijeti na nas svoja iskustva... :-)
Umanaja
Posts: 15
Joined: 26/06/2012 22:33

#14 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by Umanaja »

Ima li neko svjezih informacija o programu Biznis akademije? Je li u medjuvremenu neko pohadjao neki program?
KAZANOVA
Posts: 1
Joined: 02/04/2014 08:42

#15 BIZNIS AKADEMIJA

Post by KAZANOVA »

Slažem se sa "filozofijom" i ja sam se raspitivao, mnogo boljih stvari ćete naći na internetu, a čim kažu certifikat možeš s njim dupe obrisati, mnogo ljudi krene i ubrzo odustane od ove akademije. kao i uvijek na balkanu napucano marketinški, čak imaju i sudskih sporova, jer oni uvijek potražuju pare, ako iz nekog razloga odustanete, tako da Vam je i na sud ići,
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#16 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by Last December »

Ima li ko svježih iskustava sa ove visokocijenjene ustanove? :D
dmecho
Posts: 25
Joined: 13/06/2012 16:58
Location: Usa
Contact:

#17 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by dmecho »

Ima. Upravo sam u voznji,vracam se nakon sastanke sa njima,u toku dana ti napisem sve detaljno, obzirom da sam zavrsila kod njih jedan smjer,na biznis akademiji,i rado cu ti prenijeti nezadovoljstvo,da se ne zavalis kao ja.
ludilo0101
Posts: 2
Joined: 20/04/2016 14:12

#18 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by ludilo0101 »

EVO IZ LICNOG ISKUSTVA I ISKUSTVA KOLEGE KOJI JE BIO NA ITAcademy kod neke Arijane ili ti Rijane a ja licni kod Lejle. BILA SAM ODUSEVLJENA LJUBAZNOSCU, PROFESIONALNOSCU I SL. TAKVE BAJKE O SARADNJI SA SLUZBOM I DOBIVANJU POSLA ..... PA SAMOJ SEBI KAZEM KOJA SAM JA NAIVNA BUDALA KAO I MNOGI KOJI SU OVU AKADEMIJU UPISALI.

ZAVRSILA SAM BUSSINES AKADEMIJU KAO I MOJ KOLEGE ZA PROGRAMERA... I STA DALJE? NISTA JEDNOSTAVNO BORBA KAO I PRIJE DIPLOME NEMAS STELE, PREDHODNO RADNO ISKUSTVO I TD NISTA TI OVA AKADEMIJA NECE OLAKSATI.

PRILIKOM UPISA NAM NIJE RECENO DA SE POLAZE NA ANGLESKOM TEST - FINALNI. VJERUJETEMI NIJE OVO NEKA FRUSTRACIJA I SL. ALI OVA AKADEMIJA JEDNOSTAVNO MAZE OCI KAKO BI UZELA NOVAC. PA NARAVNO SVI POSLUJU RADI PROFITA ALI OVO JE ZAISTA LOPOVLUK. KOLEGA KOJI JE UPISAO IT ACADEMY ZA PROGRAMERA MA BUKVALNO SEGA STA UCI SVE NA INTERNETU IMA I MORAS SKINUTI TUTORIJAL KAKO BI NESTO MOGAO NAUCITI A FIZICKI KONTAKT SA RACUNAROM I PRISUSTVO PROFESORA I SL JE ZAISTA NEOPHODAN DA BI NESTO KVALITETNO I NAUCILI.

U SVOJ OVOJ PRICI, A VJERUJTE MNOGO NAS JE KOJI SMO RAZOCARANI I PREVARENI, JEDINO AKADEMIJA IMA KORISTI JER KAO PROFI U PLASIRANJU PROIZVODA KOJEG SU JAKO DOBRO UPAKOVALI I PLASIRALI JE SAMO CISTA ILUZIJA.

DIPLOMA NE VRIJEDI VAN GRANICA BiH kako plasiraju !!!! obratite se MINISTRASTVU ZA OBRAZOVANJE ! MOJ DOBRINAMJERAN SAVJET!

DA ZVALI SU ME I ZA NEKI FAKULTET TE SADA FOL I NEKU GIMNAZIJU SE PRICA !!!!! LJUDI TRZNITE SE I NE NASJEDAJ TE ZOVITE MINISTARSTVO OBRAZOVANJA PRIJE NEGO UPLATITE NOVAC PREVARANTIMA! U MINISTARSTVU MI JE RECENO DA NEMAJU NI DOZVOLE ZA RAD SKOLE I SL. MAMINA KOLEGICA JE LICNO UPOZNATA SA OVIM SLUCAJEM !
ludilo0101
Posts: 2
Joined: 20/04/2016 14:12

#19 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by ludilo0101 »

DA IMA JOS JEDNA LUDA SITUACIJA ZA KOJU MI JE ISPRICALA KOLEGISA SA FAKSA. ODAZVALA SE POZIVU NA SATANAK KOJI JE DOBILA OD LEJLE IZ AKADEMIJE PREKO NEKIH KURSEVA ZA ENGLESKI JEZIK PREKO KOJIH SAMO ZELE DOCI DO VASIH INFORMACIJA KAKO BI VAM DOSADIVALI PREKO MEILOVA DA UPISETE TE NEKE POGODNOSTI I SLICNO, KOLEGICA JE BUGVALNO OSTALA SOKIRANA KADA JU JE LEJLA SKORO NAPALA STO JE ODUSTALA OD UPISA ZA KOJI JE ONA NA PRVOM SASTANKU REKLA DA CE UPISATI TE JU JE LEJLA DOCEKALA SA UGOVOROM SPREMNIM ZA POTPIS I BUKVALNO JE SVIM MOGUCIM TRIKOVIMA POKUSALA DRSKO NAGOVORITI DA POTPISE SAMO DA POTPISE. VALJDA JADNE RADNICE MORAJU OSTVARITI NEKI MINIMUM UPISA. :cry: SRETNO I PAMET UGLAVU!
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#20 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by Toto »

Ne's ti posla nac ako CV budes kucala sa ukljucenim caps lookom .. a mozda radis isti poso ko i Lejla, pa krenula da prcas konkurenciju :D
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#21 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by belfy »

a mozda se ovdje samo javlja da bi neko proturjecio i pokazao kakvi se bore protiv BA, da bi im digao rejting. svega na netu ovih dana...
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#22 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by Last December »

dmecho wrote:Ima. Upravo sam u voznji,vracam se nakon sastanke sa njima,u toku dana ti napisem sve detaljno, obzirom da sam zavrsila kod njih jedan smjer,na biznis akademiji,i rado cu ti prenijeti nezadovoljstvo,da se ne zavalis kao ja.
Hvala na uključenju, napiši ukratko iskustvo da imamo tu za buduće potencijalne žrtve.
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#23 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by Itsoktobealone »

dmecho wrote:Ima. Upravo sam u voznji,vracam se nakon sastanke sa njima,u toku dana ti napisem sve detaljno, obzirom da sam zavrsila kod njih jedan smjer,na biznis akademiji,i rado cu ti prenijeti nezadovoljstvo,da se ne zavalis kao ja.
Haj ispisi nam fino sta i kako. I ako mozes cijenu da navedes za programe, koliko sta kosta, troskovi, itd itd itd...
pritchard
Posts: 607
Joined: 24/04/2011 19:02

#24 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by pritchard »

Ima li forumaša koji su pohađali/pohađaju ovu akademiju? Iskustva?

Poyy :D
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#25 Re: BIZNIS AKADEMIJA

Post by Daryl Dixon »

ludilo0101 wrote:DA IMA JOS JEDNA LUDA SITUACIJA ZA KOJU MI JE ISPRICALA KOLEGISA SA FAKSA. ODAZVALA SE POZIVU NA SATANAK KOJI JE DOBILA OD LEJLE IZ AKADEMIJE PREKO NEKIH KURSEVA ZA ENGLESKI JEZIK PREKO KOJIH SAMO ZELE DOCI DO VASIH INFORMACIJA KAKO BI VAM DOSADIVALI PREKO MEILOVA DA UPISETE TE NEKE POGODNOSTI I SLICNO, KOLEGICA JE BUGVALNO OSTALA SOKIRANA KADA JU JE LEJLA SKORO NAPALA STO JE ODUSTALA OD UPISA ZA KOJI JE ONA NA PRVOM SASTANKU REKLA DA CE UPISATI TE JU JE LEJLA DOCEKALA SA UGOVOROM SPREMNIM ZA POTPIS I BUKVALNO JE SVIM MOGUCIM TRIKOVIMA POKUSALA DRSKO NAGOVORITI DA POTPISE SAMO DA POTPISE. VALJDA JADNE RADNICE MORAJU OSTVARITI NEKI MINIMUM UPISA. :cry: SRETNO I PAMET UGLAVU!
dobio kolega kao neki besplatni online kurs u it akademiji i zvala ga ta Lejla kao treba da dodje u njihove prostorije na sastanak da se kao dogovore :D bezbeli neka navlakusa :D
Post Reply