Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#1501 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Better Man »

mirsek wrote: 15/11/2020 22:11
Control panel wrote: 15/11/2020 21:55 Gdje nam je nadobudni paun
@mirsek
Ko je nadobudni paun ?
Jesil to fakat opijen pobjedom 4 na 1, naivcino bezgranicna ? :lol:
Ajnadzic je mescini imao oko 8.000 glasova prosle izbore, ako sada bude imao priblizno to znaci da on/SDA nisu uopste izgubili popularnost vec su protivnici morali biti ujedinjeni da ga dobiju, sto sam i sam predvidjao.
Tek cemo da vidimo kako ce 4 glave zeljne fotelja i uhljebljenja moci jedinstveno i kvalitetno 4 godine upravljati opstinama i raditi na njihovom razvoju.
Tek poslije 4 godine njihovog vladanja pravim saldo i eventualno im dajem glas.
Ajnadžić nije ni blizu 8 hiljada glasova. 4 do 5 hiljada i nešto maksimum.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#1502 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by breuer »

Better Man wrote: 16/11/2020 23:28
mirsek wrote: 15/11/2020 22:11
Control panel wrote: 15/11/2020 21:55 Gdje nam je nadobudni paun
@mirsek
Ko je nadobudni paun ?
Jesil to fakat opijen pobjedom 4 na 1, naivcino bezgranicna ? :lol:
Ajnadzic je mescini imao oko 8.000 glasova prosle izbore, ako sada bude imao priblizno to znaci da on/SDA nisu uopste izgubili popularnost vec su protivnici morali biti ujedinjeni da ga dobiju, sto sam i sam predvidjao.
Tek cemo da vidimo kako ce 4 glave zeljne fotelja i uhljebljenja moci jedinstveno i kvalitetno 4 godine upravljati opstinama i raditi na njihovom razvoju.
Tek poslije 4 godine njihovog vladanja pravim saldo i eventualno im dajem glas.
Ajnadžić nije ni blizu 8 hiljada glasova. 4 do 5 hiljada i nešto maksimum.
2016. god. preko 8k, 2020. god. 6k
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#1503 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by malakh »

skidanje ajnadzica mora biti praznik u općini centar.

čovjek je katastrofalan načelnik.
ainiman
Posts: 65
Joined: 05/01/2014 23:03

#1504 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by ainiman »

mirsek wrote: 15/11/2020 22:11
Control panel wrote: 15/11/2020 21:55 Gdje nam je nadobudni paun
@mirsek
Ko je nadobudni paun ?
Jesil to fakat opijen pobjedom 4 na 1, naivcino bezgranicna ? :lol:
Ajnadzic je mescini imao oko 8.000 glasova prosle izbore, ako sada bude imao priblizno to znaci da on/SDA nisu uopste izgubili popularnost vec su protivnici morali biti ujedinjeni da ga dobiju, sto sam i sam predvidjao.
Tek cemo da vidimo kako ce 4 glave zeljne fotelja i uhljebljenja moci jedinstveno i kvalitetno 4 godine upravljati opstinama i raditi na njihovom razvoju.
Tek poslije 4 godine njihovog vladanja pravim saldo i eventualno im dajem glas.
Zijanili ste izbore pomirite se sa tim. Nikad vise nece biti isto.
izvrsni direktor
Posts: 9157
Joined: 20/12/2018 16:11

#1505 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by izvrsni direktor »

mirsek wrote: 15/11/2020 22:11 Tek poslije 4 godine njihovog vladanja pravim saldo i eventualno im dajem glas.
Vec ti sad mogu reci da ces sa tim saldom zakljuciti da neces glasati za njih
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1506 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by drndalo »

Control panel wrote: 15/11/2020 21:02 Image

Alal ti cufte Djenerale, alaj si ih “pospremio”, direktno u fotelje!

Kako si komandovao, tako si i pospremio... :run:
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#1507 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by mirsek »

izvrsni direktor wrote: 18/11/2020 04:36
mirsek wrote: 15/11/2020 22:11 Tek poslije 4 godine njihovog vladanja pravim saldo i eventualno im dajem glas.
Vec ti sad mogu reci da ces sa tim saldom zakljuciti da neces glasati za njih
Jel tvoj predsjednik Pedja Kojovic, ti si glasac NS ?
Onaj sto ne glasa za odrzavanje izbora a proziva SDA kako hoce da se izbori ne odrze ?
Negledao sam se ja tih supljaka odavno, naravno da cu cekati da vidim sta ce da urade prvo.
Last edited by mirsek on 18/11/2020 09:59, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#1508 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by mirsek »

ainiman wrote: 18/11/2020 03:42
mirsek wrote: 15/11/2020 22:11
Control panel wrote: 15/11/2020 21:55 Gdje nam je nadobudni paun
@mirsek
Ko je nadobudni paun ?
Jesil to fakat opijen pobjedom 4 na 1, naivcino bezgranicna ? :lol:
Ajnadzic je mescini imao oko 8.000 glasova prosle izbore, ako sada bude imao priblizno to znaci da on/SDA nisu uopste izgubili popularnost vec su protivnici morali biti ujedinjeni da ga dobiju, sto sam i sam predvidjao.
Tek cemo da vidimo kako ce 4 glave zeljne fotelja i uhljebljenja moci jedinstveno i kvalitetno 4 godine upravljati opstinama i raditi na njihovom razvoju.
Tek poslije 4 godine njihovog vladanja pravim saldo i eventualno im dajem glas.
Zijanili ste izbore pomirite se sa tim. Nikad vise nece biti isto.
Tako rekose i 2010., i opet nekako bi isto.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1509 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Control panel »

mirsek wrote: 18/11/2020 09:31
ainiman wrote: 18/11/2020 03:42
mirsek wrote: 15/11/2020 22:11
Ko je nadobudni paun ?
Jesil to fakat opijen pobjedom 4 na 1, naivcino bezgranicna ? :lol:
Ajnadzic je mescini imao oko 8.000 glasova prosle izbore, ako sada bude imao priblizno to znaci da on/SDA nisu uopste izgubili popularnost vec su protivnici morali biti ujedinjeni da ga dobiju, sto sam i sam predvidjao.
Tek cemo da vidimo kako ce 4 glave zeljne fotelja i uhljebljenja moci jedinstveno i kvalitetno 4 godine upravljati opstinama i raditi na njihovom razvoju.
Tek poslije 4 godine njihovog vladanja pravim saldo i eventualno im dajem glas.
Zijanili ste izbore pomirite se sa tim. Nikad vise nece biti isto.
Tako rekose i 2010., i opet nekako bi isto.
Image


Lp
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#1510 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by mirsek »

Control panel wrote: 18/11/2020 10:07
mirsek wrote: 18/11/2020 09:31
ainiman wrote: 18/11/2020 03:42

Zijanili ste izbore pomirite se sa tim. Nikad vise nece biti isto.
Tako rekose i 2010., i opet nekako bi isto.
Image


Lp
:lol: :lol: :lol:
Samo kod levata imamo apsolutne gubitnike, kod mene nikad nema totalnog poraza, ti sam skontaj sta to znaci. :D
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1511 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Control panel »

mirsek wrote: 18/11/2020 10:17
:lol: :lol: :lol:
Samo kod levata imamo apsolutne gubitnike, kod mene nikad nema totalnog poraza, ti sam skontaj sta to znaci. :D
Znaci vec si dres promijenio?!
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#1512 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by mirsek »

Control panel wrote: 18/11/2020 10:22
mirsek wrote: 18/11/2020 10:17
:lol: :lol: :lol:
Samo kod levata imamo apsolutne gubitnike, kod mene nikad nema totalnog poraza, ti sam skontaj sta to znaci. :D
Znaci vec si dres promijenio?!
Moj dres je u ormaru vec godinama.

Ovo sad je samo manje vise nepristrasno komentarisanje.
ainiman
Posts: 65
Joined: 05/01/2014 23:03

#1513 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by ainiman »

mirsek wrote: 18/11/2020 10:41
Control panel wrote: 18/11/2020 10:22
mirsek wrote: 18/11/2020 10:17
:lol: :lol: :lol:
Samo kod levata imamo apsolutne gubitnike, kod mene nikad nema totalnog poraza, ti sam skontaj sta to znaci. :D
Znaci vec si dres promijenio?!
Moj dres je u ormaru vec godinama.

Ovo sad je samo manje vise nepristrasno komentarisanje.
Kako li izgleda kad ste pristrasni. Prevljaku treba podici spomenik na trgu ispred Ekonomskog fakulteta, jer da je uspio dobiti izbore, na sljedecim izborima bi SDA kandidirala lopatu, krampu svejedno. Poslije toga izbora vise ne bi ni bilo. Za one na budzetu zaista je svejedno ko je na vlasti uvijek ce drzava moci podici kredit ili prodati koji trezorski zapis za isplatu plata. Mi koji svaki dan moramo biti najbolji kako bi nam se priznala prosijecnost znamo da ne krecemo sa 0 nego iz debelog minusa. Znajuci koju su inteligenciju istjerali iz zemlje, jedino sto se pitam imamo li snage spasiti sto se spasiti da.
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#1514 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

Control panel wrote: 15/11/2020 21:02 Image

:izet:



Ajnadzicevi botovi jel vas strah?
NOVOIZABRANI NAČELNIK OPĆINE CENTAR SRĐAN MANDIĆ NAJAVIO JE POTPUNU REVIZIJU POSLOVANJA OPĆINE CENTAR ZA VRIJEME MANDATA PORAŽENOG I KOMPROMITOVANOG NEDŽADA AJNADŽIĆA. SAZNAT ĆEMO KAKO JE BAHATI KOS-OVAC AJNADŽIĆ HARČIO NARODNI NOVAC!
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1515 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Control panel »

kosponovodjeluje wrote: 21/11/2020 23:16
Control panel wrote: 15/11/2020 21:02 Image

:izet:



Ajnadzicevi botovi jel vas strah?
NOVOIZABRANI NAČELNIK OPĆINE CENTAR SRĐAN MANDIĆ NAJAVIO JE POTPUNU REVIZIJU POSLOVANJA OPĆINE CENTAR ZA VRIJEME MANDATA PORAŽENOG I KOMPROMITOVANOG NEDŽADA AJNADŽIĆA. SAZNAT ĆEMO KAKO JE BAHATI KOS-OVAC AJNADŽIĆ HARČIO NARODNI NOVAC!
Mr. 10%
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1516 Re: Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by spinel_ »

I u Novom Sarajevu isto slijedi :thumbup: Samo sto je tamo mislim gora situacija jer je onaj bio u 3 mandata ako se ne varam
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#1518 Re: Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

OTKRIVAMO: Poraženi Nedžad Ajnadžić u posljednjim danima tehničkog mandata vrši pritisak na pojedine općinske službe, rukovodioce i državne službenike kako bi svojim intimusima i finansijerima predizborne kampanje “vratio dugove”. Podržavamo i ohrabrujemo sve one koji moraju otvoreno reći NE pritiscima kojima su izloženi!

Image
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#1519 Re: Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

SAZNAJEMO: Koristi li Ajnadžić zadnje sedmice mandata da pogoduje banci, a na štetu građana?!

Image

Autor: Pressmedia.ba

Nakon što smo objavili kako načelnik općine Ilidža Senaid Memić koristi zadnje sedmice mandata za unaprijeđivanje podobnih službenika, doznajemo i nove primjere zloupotreba perioda tranzicije u kojima načelnici koriste sudijsku nadoknadu vremena za nepodopštine koje njihovi načelnici ne bi uradili. Jednu od takvih zloupotreba bilježimo u općini Centar, gdje su stanari ulice Danijela Ozme neprijatno iznenađeni početkom radova na uklanjanju šest mjesta za parkiranje u korist izgradnje “mini-parka”.

Jedan od stanara je na društvenim medijima objavio kako načelnik Ajnadžić koristi zadnje dane mandata da bliskoj firmi nabaci posao vrijedan 50,000 KM, ali iz dobro obaviještenih izbora bliskih rukovodstvu općine Centar, PRESS saznaje da cijela stvar ima dublju pozadinu.

Naime, radi se o pogodovanju interesima NLB banke čija poslovnica je smještena u ovoj ulici, a na štetu interesa građana.

Kako pouzdano saznajemo, NLB banka je donirala općini Centar 70,000 KM kako bi Općina – koja ima pravo naručivati radove i biti investitor na površini ispred banke – za njihov račun uredila nešto što je nazvano “mini park”, a radi se u suštini o postavljanju par klupa i rasvjetnih tijela koja bi uljepšala izlog banke.

O ovome stanari ulice i korisnici parkinga kojeg NLB banka uz Ajnadžićevu asistenciju želi uzurpirati nisu bili obaviješteni, nisu bili uključeni u donošenje odluke a općinski vijećnici sa kojima smo razgovarali kažu kako ni oni nisu bili upoznati sa ovim projektom.

Ogorčeni stanari kažu kako je banka odranije zakupila četiri parkirna mjesta u ulici i kako će ukidanjem dodatnih šest doslovno “ukrasti ulicu” od stanara. Do sad je u ulici bilo 38 parkirnih mjesta a nakon uzurpacije od strane NLB banke ostat će ih 28, od čega je pet rezervisano za određene institucije a dva su namijenjena osobama sa invaliditetom. Ako znamo da zakup četiri mjesta u prvoj zoni košta oko 25,000 KM vidimo da ni pandemija nije prepreka banci da oko 100,000 KM ove godine utroši na komfor, na štetu građana.

“Bolje bi bilo da su nam Huni doselili u ulicu od ove banke, a strašno je što Općina i Kanton ne čine ništa da zaštite interese građana. Ovo je očito država po mjeri jedino državnih uhljeba i bankarskog sekora,” kaže jedna od stanarki ulice.

Na slikama sa lica mjesta očigledno je da gradilište nije uređeno po zakonu, nedostaje građevinska tabla sa koje bi se znalo ko je investitor, ko izvođač i šta se ustvari gradi na ovoj lokaciji, a nedostaju i saobraćajni znakovi koji bi upozorili na radove. Sve što su stanari dobili jeste obavijest na A4 formatu kojom se upozoravaju da izmjeste svoja vozila. Obavijest je postavljena na neradni dan (Dan državnosti), odnosi se već na idući dan i na njoj nema ni potpisa ni pečata. Sve to nije bila prepreka inspekciji da zaključi kako je na terenu sve u redu i kako nema prepreke za odvijanje radova.

Image

Očito se Ajnadžiću žuri da se radovi završe prije nego što upravljanje općinom Centar preuzme njegov nasljednik Srđan Mandić.

Sve u svemu, čini se kako u SDA nisu shvatili zašto su poniženi na izborima u Sarajevu i kako nastavljaju sa bahatim ponašanjem na štetu građana a u korist zakulisnih halki.

https://pressmedia.ba/vijesti/2020/28/1 ... u-gradana/
Last edited by kosponovodjeluje on 28/11/2020 21:43, edited 1 time in total.
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#1520 Re: Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by tovarish »

Šta će biti sa Jahorinom? Ima li šanse da se sa novom vlasti spriječi unoštavanje ovog parka?
User avatar
thekupus
Posts: 6789
Joined: 25/06/2011 22:38

#1521 Re: Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by thekupus »

tovarish wrote: 28/11/2020 20:49 Šta će biti sa Jahorinom? Ima li šanse da se sa novom vlasti spriječi unoštavanje ovog parka?
Jahorinom?
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#1522 Re: Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by tovarish »

thekupus wrote: 28/11/2020 23:28
tovarish wrote: 28/11/2020 20:49 Šta će biti sa Jahorinom? Ima li šanse da se sa novom vlasti spriječi unoštavanje ovog parka?
Jahorinom?
Hastahana sam mislio, a čini mi se da se prije zvao jahorina il će biti romanija.
User avatar
thekupus
Posts: 6789
Joined: 25/06/2011 22:38

#1523 Re: Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by thekupus »

tovarish wrote: 28/11/2020 23:45
thekupus wrote: 28/11/2020 23:28
tovarish wrote: 28/11/2020 20:49 Šta će biti sa Jahorinom? Ima li šanse da se sa novom vlasti spriječi unoštavanje ovog parka?
Jahorinom?
Hastahana sam mislio, a čini mi se da se prije zvao jahorina il će biti romanija.
Kad u januaru preuzmu općinu, objavit će kakva je situacija sa urbanističkom i građevinskom dozvolom, kao i dogovorom između općine i centralne banke. Dosta toga je Ajnadžić krio, da bi mogao ispod radara provući. Ovi novi će uraditi sve što je moguće da bude napravljen pravi park. Kažu da su spremni vratiti CB sve i jednu marku od tih miliona koje su ovi platili već.
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#1524 Re: Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by tovarish »

thekupus wrote: 29/11/2020 01:05
tovarish wrote: 28/11/2020 23:45
thekupus wrote: 28/11/2020 23:28

Jahorinom?
Hastahana sam mislio, a čini mi se da se prije zvao jahorina il će biti romanija.
Kad u januaru preuzmu općinu, objavit će kakva je situacija sa urbanističkom i građevinskom dozvolom, kao i dogovorom između općine i centralne banke. Dosta toga je Ajnadžić krio, da bi mogao ispod radara provući. Ovi novi će uraditi sve što je moguće da bude napravljen pravi park. Kažu da su spremni vratiti CB sve i jednu marku od tih miliona koje su ovi platili već.
Ali isti tako CB može odbiti i poslati ih na sud. A s obzirom da tamo garant sjede sda ovce, to je vjerovatan scenario.
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#1525 Re: Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

GRAĐANSKA INICIJATIVA: Prikupljaju se potpisi za poništenje odluke o izmjeni regulacionog plana za Hastahanu

Image

Sudbina parka Hastahana u Sarajevu još uvijek nije izvjesna, a pokrenuta je i inicijativa prikupljanja potpisa za ukidanje odluke o izmjenama regulacionog plana za taj lokalitet.

"Počevši od danas, svakim danom od 11 do 14 sati u Hastahani je organizirano prikupljanje potpisa stanovnika i stanovnica općine Centar za podršku građanskoj inicijativi za ukidanje odluke o izmjenama regulacionog plana za lokalitet Hastahana", navode na Facebook stranici inicijative.

Kažu i kako je ovo je konkretan način da se podržit namjera da Hastahana bude lijep i uređen park, bez garaže i zgrade.

Najavljeno je da će se inicijativa uz potpise dostaviti Općinskom vijeću ove sarajevske općine, i to novom sastavu.

Informacije za potpisivanje peticije možete dobiti na linku:

Post Reply