Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1451 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by drndalo »

FK Sarajevo postavio ultimatum Općini Centar: U upravljačkim strukturama ne smije biti niko iz vlasti
Ja dobre zajebancije... Trudtese, radtese... :gunjastajl:
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#1452 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

LAŽOV VEĆI OD DESET DRUGIH: RAZOTKRIVANJE ODLAZEĆEG NEDŽADA AJNADŽIĆA

Image
SIMBOLI SDA KORUPCIJE: Nedžad Ajnadžić i Asim Sarajlić

SRAMOTNO: Nova Ajnadžićeva prevara građana. Radovi na transverzali počeli na pogrešnom mjestu


Nakon što je "Avaz" otkrio da je umjesto za trasu od Kranjčevićeve do ulice Braće Begić, Općina Centar izdala građevinsku dozvolu za samo 140 metara i to bez kružnog toka kod Ambasade SAD-a, jutros je Nedžad Ajnadžić počeo sa novom prevarom građana.

Počelo je uklanjanje samoniklog drveća, ali sa potpuno druge strane lokacije od one gdje se sramotno nalazi samo jedan bager na spomenutih 140 metara dozvoljene gradnje.

Još gore, za dio trase koji je sppektakularno najavljen i trebao bi koštati 23 miliona KM, a gdje se uklanja drveće, uopće ne postoji građevinski dozvole za izvođenje radova na izgradnji trase transverzale.

https://avaz.ba/vijesti/bih/605093/nova ... nom-mjestu
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#1454 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Roccohljup »

kud ga ovaj bager ne zakači po glavuši.....

kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#1455 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

AJNADŽIĆ UGROŽAVA ZDRAVLJE GRAĐANA: Ajnadžić umjesto u izolaciji vodi kampanju i ostvaruje kontakte

Image

„A što je to važno? Ona nije zaražena ovdje, nego kući“, odgovorio je Ajnadžić na pitanje „Inforadara“ zašto nije u samoizolaciju budući da mu je sekretarica pozitivna na Covid-19.

Autor: Almedin ŠIŠIĆ

Od 19. oktobra uposlenici sarajevske Općine Centar rade podijeljeni u dvije smjene po strogom režimu i bez kontakata s kolegama iz suprotne smjene.

Razlog uspostavljaju ovakvog režima je, kako nam je više naših čitalaca javilo, zaraza Covidom-19 u kabinetu načelnika Nedžada Ajnadžića koji, međutim, umjesto da je u samoizolaciji, unazad desetak dana vodi intenzivnu kampanju za svoj drugi mandat na čelu općine bitnije od deset drugih.

Prema propisima i zdravstvenom protokolu, odnosno prema postojećoj naredbi, Ajnadžić je morao već drugu sedmicu biti u samoizolaciji jer je njegova sekretarica – a sumnja se i na ostale članove kabineta – pozitivna na Covid-19. Također, na koronavirus su pozitivni i neki uposlenici općinske uprave i katastra.

Umjesto toga, Ajnadžić je aktivniji nego ikada, obilazeći u proteklih desetak dana sarajevska naselja na Gorici, Šipu, Tešanjsku ulicu, a gledali smo ga i kako polaže cvijeće na spomenike ubijenim policajcima, „svečano otvara“ koješta te obećava „kulturni preporod“ slikajući se, između ostalih, i sa stranačkim kolegom, glumcem Emirom Hadžihafizbegovićem.

Samo u posljednjih sedam dana Ajnadžić je ostvario niz aktivnosti i kontakata, a sve je vidljivo na web stranici Općine Centar, kao i na načelnikovim sponzoriranim profilima na društvenim mrežama.

Dokaz da za načelnika općine bitnije od deset drugih ne vrijede propisi i naredbe te da svojim postupcima dovodi i druge u opasnost je prošlosemični izlet penzionera na Trebević. Podsjećamo da je nekoliko stotina penzionera „iskoristilo“ besplatnu vožnju koju im je poklonio načelnik Ajnadžić u vrijeme izborne kampanje za novi mandat.

Ajnadžića smo kontaktirali telefonom i zatekli, kako nam je rekao, „na terapijama“. Na pitanje zbog čega nije u samoizloaciji jer mu je sekretarica zaražena, već uprkos tome vodi kampanju i ostvaruje kontakte, Ajnadžić je odgovorio:

„A što je to važno? Ona nije zaražena ovdje, nego kući. Moj prevashodni interes je moje zdravlje“.

Na pitanje zbog čega onda općina od 19. oktobra radi u dvije smjene, Ajnadžić je odgovorio da je on donio takvu odluku „zbog epidemiloške situacije i manje frekfentnosti“.

Nije želio da odgovori na pitanje zbog čega i sam nije u izolaciji, rekavši nam da je to „sve od njega“.

Naši izvori iz općine pak tvrde da je Ajnadžić manipulacijom donio Odluku o radnom vremenu u dvije smjene te da krije podatke od uposlenika, a sve kako bi mogao da vodi kampanju kojoj je podredio javno zdravlje.

https://inforadar.ba/zaraza-u-nacelniko ... -kontakte/
dobar,ti?
Posts: 484
Joined: 07/02/2009 19:58
Location: tu i tamo, vise tu nego tamo

#1456 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by dobar,ti? »

drndalo wrote: 27/10/2020 15:46
FK Sarajevo postavio ultimatum Općini Centar: U upravljačkim strukturama ne smije biti niko iz vlasti
Ja dobre zajebancije... Trudtese, radtese... :gunjastajl:
https://fkzeljeznicar.ba/uo-fk-zeljezni ... evo/43663/

Samo kvalitetno analno uspinjanje donosi rezultate :izet:
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1457 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by drndalo »

Kakvi klosari...
User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#1458 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by agnostic_front »

Jest, ko ono vama subvencionira koristenje AFH :?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1459 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Control panel »

https://www.klix.ba/clanak/201030037


Mislim da bi horde zla i fk sarajevo trebalo dati jos jednu sansu ovoj varalici.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#1460 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by mirsek »

Hoce bijeda poklonjen stadion od svih gradjana Centra i jos da izdaju u zakup prostore i uzimaju pare od toga a da niko iz opstine ne bude u upravnom odboru. To sto imaju vlasnika milijardera, jebo to, daj dzabaluka.
Ne daj im nista nacelnice, niko im nije bolje uslove od rata ponudio al nezasita i nezahvalna bijeda nema granice.
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1461 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by drndalo »

Control panel wrote: 30/10/2020 11:34 https://www.klix.ba/clanak/201030037


Mislim da bi horde zla i fk sarajevo trebalo dati jos jednu sansu ovoj varalici.
Pa sto da ne, do sad su samo 326x obecali "jos ovaj put"...
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#1462 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Prpa.ba »

mirsek wrote: 30/10/2020 11:51 Hoce bijeda poklonjen stadion od svih gradjana Centra i jos da izdaju u zakup prostore i uzimaju pare od toga a da niko iz opstine ne bude u upravnom odboru. To sto imaju vlasnika milijardera, jebo to, daj dzabaluka.
Ne daj im nista nacelnice, niko im nije bolje uslove od rata ponudio al nezasita i nezahvalna bijeda nema granice.
Nacelnice, izdrzite! Jos jedan od dokaza da SDA zeli da napredujemo, ali narod i interesne grupe ne znaju to da prate.. :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#1463 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by mirsek »

Molicu lijepo, koji nacelnik je vise od Ajnadzica ponudio FK Sarajevo od rata pa do sada ?
Ali gladna bijeda, daj sve, sve nam daj, samo sve ili nema dogovora.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#1464 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by cadburry »

mirsek wrote: 23/10/2020 17:39
drndalo wrote: 23/10/2020 14:28
muha_sa wrote: 23/10/2020 14:00 :-) :-) :-) :-)

Smijat se il plakat pitanje je sadE.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/stotinu ... /201023031
Evo sve cekam kolegu @mirsek da nam kaze sta on misli kako ce ovdje biti namiren ceh, od kojih para... Mozda ima kakve dokaze... :run:

Provaljujete se sa ovakvim argumentima jer ne znate ponasanje drugih i bivsih nacelnika.
Ako znate onda jos gore, licemjerno prozivate samo jednu stranu.
Sta ti ja mogu kad znam kako je prosli nacelnik organizovao rostiljade po betaniji pred izbore od nasih para a niko ni mukajet za ceh evo i dan danas. :thumbup:
Citirati Damira Niksica je kao citirati Mirnesa Ajanovica :D
Nije ga dzaba Ajnadzic uzeo sebi za savjetnika. Ako se cega ne sjeti sam, eto Dzevada sa idejom za jos kakav primitivni seljacki marifetluk i lopovluk.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#1465 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by mirsek »

cadburry wrote: 30/10/2020 15:11
mirsek wrote: 23/10/2020 17:39
drndalo wrote: 23/10/2020 14:28

Evo sve cekam kolegu @mirsek da nam kaze sta on misli kako ce ovdje biti namiren ceh, od kojih para... Mozda ima kakve dokaze... :run:

Provaljujete se sa ovakvim argumentima jer ne znate ponasanje drugih i bivsih nacelnika.
Ako znate onda jos gore, licemjerno prozivate samo jednu stranu.
Sta ti ja mogu kad znam kako je prosli nacelnik organizovao rostiljade po betaniji pred izbore od nasih para a niko ni mukajet za ceh evo i dan danas. :thumbup:
Citirati Damira Niksica je kao citirati Mirnesa Ajanovica :D
Nije ga dzaba Ajnadzic uzeo sebi za savjetnika. Ako se cega ne sjeti sam, eto Dzevada sa idejom za jos kakav primitivni seljacki marifetluk i lopovluk.
A Dzevada je 12 godina birala fina gradska opoziciona raja, nisu sigurno SDA glasaci. U cemu je onda razlika izmedju SDA i opozicije i njihovih glasaca ?
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#1466 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by made_in_sarajevo »

Mirsek se zajebava ili ozbiljno fura pricu da je ajnadzic najveci?
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#1467 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Better Man »

mirsek wrote: 30/10/2020 19:36
cadburry wrote: 30/10/2020 15:11
mirsek wrote: 23/10/2020 17:39
Provaljujete se sa ovakvim argumentima jer ne znate ponasanje drugih i bivsih nacelnika.
Ako znate onda jos gore, licemjerno prozivate samo jednu stranu.
Sta ti ja mogu kad znam kako je prosli nacelnik organizovao rostiljade po betaniji pred izbore od nasih para a niko ni mukajet za ceh evo i dan danas. :thumbup:
Citirati Damira Niksica je kao citirati Mirnesa Ajanovica :D
Nije ga dzaba Ajnadzic uzeo sebi za savjetnika. Ako se cega ne sjeti sam, eto Dzevada sa idejom za jos kakav primitivni seljacki marifetluk i lopovluk.
A Dzevada je 12 godina birala fina gradska opoziciona raja, nisu sigurno SDA glasaci. U cemu je onda razlika izmedju SDA i opozicije i njihovih glasaca ?
Ajnadžiću je mjesto u zatvoru, a treba da odgovara i za sramno ponašanje na početku rata kad je otvoreno bio na strani agresora, tj. ostatcima JNA i istu je napustio ne svojom voljom.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#1468 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by mirsek »

made_in_sarajevo wrote: 30/10/2020 20:37 Mirsek se zajebava ili ozbiljno fura pricu da je ajnadzic najveci?
Kontriram klasicnoj hajki i prozivanju ucviljene i neuhljebljene opozicije koja je izgubila jednu vaznu budzetsku sisu na koju bi zaposljavali ljubavnice, rodbinu i jarane i onima od forumasa kojima je sve od bivsih nacelnika mirisljavo cvijece a sve od Ajnadzica lopovluk i smece samo jer je SDA.
Cak je kriv i kad opstinari parkiraju sluzbene automobile nepropisno, dotle sve to ide. :-)
Da, radije cu glasati za njega nego za lafo fgr raju a u stvari slicne uhljebe i lopove koji se furaju na urbanizam i postmodernu umjesto na dzamije i mektebe.
SDP-u sam poklonio vise od decenije svog vjerovanja i angazovanja, i razocarao sam se. Sad Ccekam Godoa i neku bas prosperitetnu stranku kojoj je BIH na prvom mjestu, dobro svih gradjana na drugom a sve ostalo na trecem mjestu, tada cu postati aktivista i stalni glasac te stranke.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#1469 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by cadburry »

mirsek wrote: 30/10/2020 19:36
cadburry wrote: 30/10/2020 15:11
mirsek wrote: 23/10/2020 17:39
Provaljujete se sa ovakvim argumentima jer ne znate ponasanje drugih i bivsih nacelnika.
Ako znate onda jos gore, licemjerno prozivate samo jednu stranu.
Sta ti ja mogu kad znam kako je prosli nacelnik organizovao rostiljade po betaniji pred izbore od nasih para a niko ni mukajet za ceh evo i dan danas. :thumbup:
Citirati Damira Niksica je kao citirati Mirnesa Ajanovica :D
Nije ga dzaba Ajnadzic uzeo sebi za savjetnika. Ako se cega ne sjeti sam, eto Dzevada sa idejom za jos kakav primitivni seljacki marifetluk i lopovluk.
A Dzevada je 12 godina birala fina gradska opoziciona raja, nisu sigurno SDA glasaci. U cemu je onda razlika izmedju SDA i opozicije i njihovih glasaca ?
Ne znam sta da ti kazem na ovu tvoju mudru analizu, osim da se nadam da ce i fina i nefina i gradska i seoska raja ove izbore nabiti nogom ovu papansku lopovsku glavu iz opstine, zajedno sa svitom nista manje losih savjetnika (ukljucujuci Dzevada)
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#1470 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by mirsek »

cadburry wrote: 30/10/2020 23:07
mirsek wrote: 30/10/2020 19:36
cadburry wrote: 30/10/2020 15:11

Nije ga dzaba Ajnadzic uzeo sebi za savjetnika. Ako se cega ne sjeti sam, eto Dzevada sa idejom za jos kakav primitivni seljacki marifetluk i lopovluk.
A Dzevada je 12 godina birala fina gradska opoziciona raja, nisu sigurno SDA glasaci. U cemu je onda razlika izmedju SDA i opozicije i njihovih glasaca ?
Ne znam sta da ti kazem na ovu tvoju mudru analizu, osim da se nadam da ce i fina i nefina i gradska i seoska raja ove izbore nabiti nogom ovu papansku lopovsku glavu iz opstine, zajedno sa svitom nista manje losih savjetnika (ukljucujuci Dzevada)
Meni jedino cudno sto nijedan opozicioni nacelnik nije imao ovoliku hajku na nekoj svojoj temi ako je i imao temu, ni Dzevad, ni Damir Hadzic, ni Komsic a svi su imali aferima, dvostruki arsini, sta li.
Eno i NS se rasipa, otkriva se prljav ves, al to se zanemaruje, samo nek je protiv SDA. Meni govno smrdi, koje god boje ono bilo.
Ne vidim lice prave promjene na plakatima, sve demagogija i politikanstvo.
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#1471 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by made_in_sarajevo »

mirsek wrote: 30/10/2020 22:25
made_in_sarajevo wrote: 30/10/2020 20:37 Mirsek se zajebava ili ozbiljno fura pricu da je ajnadzic najveci?
Kontriram klasicnoj hajki i prozivanju ucviljene i neuhljebljene opozicije koja je izgubila jednu vaznu budzetsku sisu na koju bi zaposljavali ljubavnice, rodbinu i jarane i onima od forumasa kojima je sve od bivsih nacelnika mirisljavo cvijece a sve od Ajnadzica lopovluk i smece samo jer je SDA.
Cak je kriv i kad opstinari parkiraju sluzbene automobile nepropisno, dotle sve to ide. :-)
Da, radije cu glasati za njega nego za lafo fgr raju a u stvari slicne uhljebe i lopove koji se furaju na urbanizam i postmodernu umjesto na dzamije i mektebe.
SDP-u sam poklonio vise od decenije svog vjerovanja i angazovanja, i razocarao sam se. Sad Ccekam Godoa i neku bas prosperitetnu stranku kojoj je BIH na prvom mjestu, dobro svih gradjana na drugom a sve ostalo na trecem mjestu, tada cu postati aktivista i stalni glasac te stranke.
A sto ga zovu mister 10% i bas mislis beze ga raja proziva. Ljubomorna na njegovu ljepotu? Sto prozivas da je FKSarajevo bijednik jer ne dopusta da ovaj papak krcmi tudje pare i upravlja tudjim parama. Dobra ta papanska, daj ti meni milione da ih ja trosim kako ja hocu i da rade firme koje ja odobrim, to jest sa kojima cu biti u talu i kad mi bude kurcu cejf povucem bjanko mjenicu u banci i kazem ma kasnite vi sa radovima, kosevo je opstinsko opet dok ga ne uvalim za stambene zgrade.

Papak pada i zajedno sa njim i SDA. Dan kad oni umru cu slaviti ko drugi rodjendan
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#1472 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

kosponovodjeluje wrote: 22/10/2020 10:20 SAZNAJEMO: Nedžad Ajnadžić ponovo je pokušao prevariti navijače i FK Sarajevo. Nezvanične informacije govore kako će Uprava FK Sarajevo odbiti ponuđeni Prednacrt ugovora o zakupu stadiona Koševo zbog izrazito nejasnih i nepovoljnih uslova

Image

Navijači pitaju: Gdje je novi stadion Koševo Nedžade Ajnadžiću?

SVE LAŽI NEDŽADA AJNADŽIĆA: Nakon što je više puta prevario navijače FK Sarajevo, Ajnadžić je slagao i građane Šipa u vezi završetka radova na izgradnji osnovne škole

Image
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#1473 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

NEDŽAD AJNADŽIĆ JE NAPOKON PRIZNAO: Nisam ispunio obećanja iz predizborne kampanje 2016. godine!

Image

Portal “Istinomjer” je napravio analizu i objavio katastrofalne podatke o ispunjenosti predizbornih obećanja Nedžada Ajnadžića. Ubjedljivo i najviše građanima je obećao SDA-ovac Nedžad Ajnadžić, načelnik Općine Centar, čak 205 projekata. Ispunio je samo 43.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#1474 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by Roccohljup »

ne kara majka muju što je kockao.... :-) :-) :-)
POLITIKA
Ajnadžić: Nismo ispunili obećanja iz predizborne kampanje, ali smo proveli druge, važnije projekte
Autor: klix.ba -2.11.2020. 17:42

Nakon što je Raport objavio tekst u kojem smo prenijeli analizu Istinomjera o tome koliko su sarajevski načelnici ispunili obećanja, reagirao je načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić.



“Ne sporeći da je Istinomjer ukazao na projekte naznačene u mom izbornom programu, kako se navodi njih 205, želim istaknuti da sam u toku mandatnog perioda od građana iz mjesnih zajednica putem savjeta dobio prijedloge novih projekata koji su po njihovom mišljenju bili značajniji za život od onih istaknutih u predizbornom programu”, navodi Ajnadžić u reagiranju.

Kako je istakeo, s obzirom na to da su uvaženi zahtjevi, realizirani su mnogo značajniji projekti od onih koji su bili istaknuti u predizbornom programu.



“Ilustracije radi, tako su obnovljena tri trga u cjelosti (Narodno pozorište Susan Sontag, Trg Prvog korpusa, Trg Jurislav Korenić i Merhemića trg djelimično), te četiri parka (Safet Isović, Kemal Monteno, Mirza i Davor, Mali park); otvorena su gradilišta rekonstrukcije vodovodne i kanalizacione mreže na značajnim putnim komunikacijama poput Ulice Hamida Beširevića; utopljavanje nebodera u ulicama Jezero i Patriotske lige; završeni su glavni građevinski radovi na objektu Evropske kuće kulture i nacionalnih manjina; otvorena su tri centra za zdravo starenje; izgrađene su ambulante porodične medicine Višnjik i Pionirska dolina; obnovljeno i asfaltirano više od 50 ulica kojih uopće nije bilo u izbornom programu…
U skladu sa stručnim nalazima procijenili smo da je važnije uložiti sredstva u projektovanje i početak radova na sanaciji klizišta u naselju Ciglane nego u desetine malih projekata koji su naznačeni u predizbornom programu, ali koji nemaju toliki značaj sa aspekta očuvanja materijalnih dobara i ljudskih života”, kaže načelnik Ajnadžić.

On je dostavio i linkove brošura, možete ih pogledati OVDJE i OVDJE.
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#1475 Re: Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

kosponovodjeluje wrote: 29/10/2020 18:53 AJNADŽIĆ UGROŽAVA ZDRAVLJE GRAĐANA: Ajnadžić umjesto u izolaciji vodi kampanju i ostvaruje kontakte

Image

„A što je to važno? Ona nije zaražena ovdje, nego kući“, odgovorio je Ajnadžić na pitanje „Inforadara“ zašto nije u samoizolaciju budući da mu je sekretarica pozitivna na Covid-19.

Autor: Almedin ŠIŠIĆ

Od 19. oktobra uposlenici sarajevske Općine Centar rade podijeljeni u dvije smjene po strogom režimu i bez kontakata s kolegama iz suprotne smjene.

Razlog uspostavljaju ovakvog režima je, kako nam je više naših čitalaca javilo, zaraza Covidom-19 u kabinetu načelnika Nedžada Ajnadžića koji, međutim, umjesto da je u samoizolaciji, unazad desetak dana vodi intenzivnu kampanju za svoj drugi mandat na čelu općine bitnije od deset drugih.

Prema propisima i zdravstvenom protokolu, odnosno prema postojećoj naredbi, Ajnadžić je morao već drugu sedmicu biti u samoizolaciji jer je njegova sekretarica – a sumnja se i na ostale članove kabineta – pozitivna na Covid-19. Također, na koronavirus su pozitivni i neki uposlenici općinske uprave i katastra.

Umjesto toga, Ajnadžić je aktivniji nego ikada, obilazeći u proteklih desetak dana sarajevska naselja na Gorici, Šipu, Tešanjsku ulicu, a gledali smo ga i kako polaže cvijeće na spomenike ubijenim policajcima, „svečano otvara“ koješta te obećava „kulturni preporod“ slikajući se, između ostalih, i sa stranačkim kolegom, glumcem Emirom Hadžihafizbegovićem.

Samo u posljednjih sedam dana Ajnadžić je ostvario niz aktivnosti i kontakata, a sve je vidljivo na web stranici Općine Centar, kao i na načelnikovim sponzoriranim profilima na društvenim mrežama.

Dokaz da za načelnika općine bitnije od deset drugih ne vrijede propisi i naredbe te da svojim postupcima dovodi i druge u opasnost je prošlosemični izlet penzionera na Trebević. Podsjećamo da je nekoliko stotina penzionera „iskoristilo“ besplatnu vožnju koju im je poklonio načelnik Ajnadžić u vrijeme izborne kampanje za novi mandat.

Ajnadžića smo kontaktirali telefonom i zatekli, kako nam je rekao, „na terapijama“. Na pitanje zbog čega nije u samoizloaciji jer mu je sekretarica zaražena, već uprkos tome vodi kampanju i ostvaruje kontakte, Ajnadžić je odgovorio:

„A što je to važno? Ona nije zaražena ovdje, nego kući. Moj prevashodni interes je moje zdravlje“.

Na pitanje zbog čega onda općina od 19. oktobra radi u dvije smjene, Ajnadžić je odgovorio da je on donio takvu odluku „zbog epidemiloške situacije i manje frekfentnosti“.

Nije želio da odgovori na pitanje zbog čega i sam nije u izolaciji, rekavši nam da je to „sve od njega“.

Naši izvori iz općine pak tvrde da je Ajnadžić manipulacijom donio Odluku o radnom vremenu u dvije smjene te da krije podatke od uposlenika, a sve kako bi mogao da vodi kampanju kojoj je podredio javno zdravlje.

https://inforadar.ba/zaraza-u-nacelniko ... -kontakte/


OTKRIVAMO: Nedžad Ajnadžić pozitivan na koronavirus! U kampanji sa građanima proveo dane

Image

Potvrđena je informacija iz Općine Centar da je aktuelni načelnik i kandidat za novi mandat ispred SDA Nedžad Ajnadžić pozitivan na koronavirus.

Kako nezvanično saznajemo sekretarica Ajnadžića pozitivna je već neko vrijeme, a obzirom da je jedna od njegovih prvih saradnica za očekivati je bilo da bude izolaciji. Kako ipak nije, proveo je dane od početka kampanje na terenu sa građanima, ali i na radnom mjestu, da bi se danas ispostavilo da je test na koronavirus pozitivan.

Za nadati se da ni njegovo, a ni zdravlje svih oko njega neće biti zbog ovoga ozbiljnije ugroženo.

https://pressmedia.ba/vijesti/2020/03/1 ... oveo-dane/
Post Reply