Bivši igrači Želje

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Zastozato
Posts: 996
Joined: 27/09/2014 23:18

#76 Re: FK Željezničar

Post by Zastozato »

BlueBlood wrote:Trenutno najbolji strijelac Turske naš Riad Bajić 8-)

Image
Sjecam se kad su mu nasi navijaci jedva cekali ledja da vide, a da na njegovo mjesto dodje Joco Stokic.
Ista prica traje vec dvije godine. Tudje sladje, da smo bar vidjeli kakve rezultate, igranje Evrope, nego zali Boze para utrosenih. Ja jos nisam primjetio da su Jovan i Ugljesa bolji od Dade. Pojedini Zeljini navijaci imaju fetish na sve sto dolazi iz Srbije.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#77 Re: Bivši igrači Želje

Post by ultima_palabra »

Ja sam priželjkivao da ode, ali zato što bi ostankom stagnirao... vidi pod Memija. A i obeštećenje je bilo fino.
Zastozato
Posts: 996
Joined: 27/09/2014 23:18

#78 Re: Bivši igrači Želje

Post by Zastozato »

Slazem se da je ovo ispalo dobro, jos ako imamo kakav procenat od buduceg transfera super. Pokazalo se kao dobra stvar sto smo njega i jos neke druge mladje igrace gurali da igraju, a onda prodali. Sad to ne radimo sa novom generacijom fudbalera. Ne bih se slozio sa ovim u vezi Memije. Ja ipak mislim da se on dobro vratio u formu. Zadnjih nekoliko utakmica jedan je od najboljih na terenu. Krivca za njegove losije igre treba traziti u trenerima koji su ga prebacivali sa pozicije na poziciju. Igrace iz naseg omladinskog pogona treba istrpiti, a neke nove vec u vatru ubaciti, kao sto smo ranije uradili sa Riadom, Amirom i Kerimom. Denisu je vec vrijeme da dobija vise minuta, medjutim ne moze da igra zbog malo prije spomenutih Jovana i Ugljese koji ne pokazuju neki poseban kvalitet, ili im se ne igra kao sto se ranije Joci nije igralo. Publika ih voli bez obzira kako igrali. Ne bi bio isti slucaj da su u pitanju igraci iz nase omladinske skole. Sjecas se kakve su psovke svojevremeno dobijali Sehic, Bajic i drugi. Joci se pjevalo i bodrili su ga nakon sto je 17 kola igrao bez postignutog gola i opce nezainteresovanosti za igru. Blagojevic nije igrao 5 ili 6 utakmica radi crvenih kartona, a ovo sto je igrao prodao je vise lopti nego sto ih je uspio dodati svojim igracima, ali jos uvijek je omiljen medju navijacima. Pjevalo se i Ugljesi, a ja stvarno ne znam u cemu su ova dvojica bolji od Dade, na kojeg se galamilo cim dobije loptu ili priliku da igra.
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#79 Re: Bivši igrači Želje

Post by BlueBlood »

Gojak od prve minute protiv Juventusa
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#81 Re: Bivši igrači Želje

Post by Charuga »

User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#82 Re: Bivši igrači Želje

Post by ultima_palabra »

Sjo zaboravljenog asa :D
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#83 Re: Bivši igrači Želje

Post by Charuga »

Uhvati ga nostalgija za kućom i ode iz Želje.
Smrzavao sam se sedmicama u sobi na stadionu dok me prijatelj nije ugostio u svojoj kući
http://sportsport.ba/ino_fudbal/tiago-s ... onu/218324

41 godinu živim u zabludi da je u Brazilu toplo ... 8-)
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#84 Re: Bivši igrači Želje

Post by Charuga »

Prema izboru najrelevantnijeg turskog fudbalskog portala ligtv.com.tr, tri bh. fudbalera Edin Višća, Riad Bajić i Avdija Vršajević uvršetni su u idealni tim prvog dijela prvenstva turske Superlige.
http://scsport.ba/vijesti/-tri-bh-fudba ... ige/123475
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#86 Re: Bivši igrači Želje

Post by ultima_palabra »

http://www.soka.co.ke/features/item/zab ... struggling
Kae Zablon Amanaka da je morao napustiti Zelju jer je poceo rat :mrgreen:
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#87 Re: Bivši igrači Želje

Post by Mutivoda »

"Željini navijači su nenadmašni, vratit ću se na Grbavicu"

....
Koliko Kerim Memija voli Željezničar najbolje je pokazao na dan kada je napustio Grbavicu. Ovaj mladi fudbaler je shvatio da je vrijeme za novi korak u karijeri, ali nije mogao sakriti suze kada je napustio mjesto gdje je sve počelo. No, Memija je priznao da se još uvijek nije navikao na novi klub, te da se često probudi zbunjen. Pitali smo ga šta će mu ostati u najljepšem sjećanju s Grbavice, a dobili smo poprilično emotivan odgovor. "Sve mi je ostalo u najljepšem mogućem sjećanju. Danas sam gledao slike na društvenim mrežama svojih sada več bivših saigrača i baš mi je nekako neobično. Kada god se probudim pomislim da je tu neko moj iz Želje, a shvatim onda da nije. Krenem na trening i vidim novu crnu opremu pa pomislim da sam je zaboravio i tražim plavu trenerku. Sve je drugačije ovdje, još uvijek se navikavam na tu promjenu i novi klub", iskren je bio novi igrač Vejlea. Nezaobilazno pitanje bilo je i to da li Željo može do titule u ovoj sezoni, te da li Memija očekuje da će u Danskoj imati istu podršku kao na Grbavici?

"Ne znam za titulu, ali ciljevi koji su postavljeni sigurno će se ostvariti. To je izlazak u Evropu i osvajanje Kupa BiH. Što se navijača tiče, iskreno, niko ne može da nadmaši Željine navijače. U Danskoj je drugačiji mentalitet ljudi i imaju drugačiji pogled na sve. To je malo mjesto s malo ljudi, ali bez obzira na sve niko se ne može porediti s navijačima Željezničara".

Iako je ove zime odlučio da svoju karijeru nastavi daleko iza granica Bosne i Hercegovine i grada gdje je odrastao i počeo igrati fudbal, Memija ne krije da će se sigurno jednog dana vratiti na Grbavicu jer je to za njega najljepša priča.

"Vjerujem da ću se vratiti na Grbavicu, to mi je želja. Gdje sam počeo tu ću i završiti svoju igračku karijeru. Zaista mislim da bi to bila najljepša priča jednog fudbalera", zaključio je na kraju razgovora za SportSport.ba Kerim Memija.
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#89 Re: Bivši igrači Želje

Post by BlueBlood »

Tiago Faria :thumbup: 8-)

Image
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#90 Re: Bivši igrači Želje

Post by hrasno38 »

User avatar
ellaxaz
Posts: 2189
Joined: 31/01/2012 09:40

#91 Re: Bivši igrači Želje

Post by ellaxaz »

User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#93 Re: Bivši igrači Želje

Post by Charuga »

http://source.ba/clanak/Haris/436875/dt

Vazda se insan može smijati ... :lol: :lol:
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#94 Re: Bivši igrači Želje

Post by zipoo »

Joj pa zar nisi valjda trudna hahah :lol: :lol:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#95 Re: Bivši igrači Želje

Post by Charuga »

To sam prvi put čuo ... :lol:

Ko da su napušeni, i Nikola i voditelj ... 8-)
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#96 Re: Bivši igrači Želje

Post by spree »

:lol: :lol: fakat bi mogao neku monodramu uraditi. ako nista samo od ovih prica sto je pricao po intervjuima.
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#97 Re: Bivši igrači Želje

Post by muha_sa »

legenda--velemajstor fudbala :thumbup:
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#98 Re: Bivši igrači Želje

Post by vryzas »

Lendricu plata 28 milja :roll: ...sica. :oops:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#99 Re: Bivši igrači Želje

Post by mali_milojica »

vryzas wrote:Lendricu plata 28 milja :roll: ...sica. :oops:
KM ili € :zzzz:
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#100 Re: Bivši igrači Želje

Post by vryzas »

mali_milojica wrote:
vryzas wrote:Lendricu plata 28 milja :roll: ...sica. :oops:
KM ili € :zzzz:
KM 8)
Post Reply