Bitka za dušu!?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#51 Re: Bitka za dušu!?

Post by patriot_1 »

walter kurtz wrote:pratim :wink: samo nema svjesnosti bez droga :mrgreen:
Odmah sam se sjetio onog "forumaša Noctya" i pomislih:"Evo još jednog,puknutog!"
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#52 Re: Bitka za dušu!?

Post by fatamorgana »

¤ jelena ¤ wrote:
fatamorgana wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Fato, kako se ti nosiš s ovom sposobnošću bivanja u promatraču? :D
Pa da ne ispadne pred svima da nisam razumio pitanje odgovoriću da se nosim prilično dobro .....

Zasad! :lol:
:lol: :D

Ne brini, F, ni ja ne znam baš tačno šta sam te pitala... :D ali mi se učinila zanimljivom kombinacija tvog nicka i sadržaja ove teme...

gle...ovo nešto, što sam kopipejstovala da bih ti pitanje postavila :D je nekakva sposobnost samopromatranja, s ciljem nake samospoznaje, koja je kao svima urođena ali je moraš dobro razviti da bi do samospoznaje uopšte došlo.

I, ako sam dobro shvatila, na tome se u ovoj bici za dušu insistira i ona nas uči kako je to samoposmatranje jako važno. OK, sve to stoji, ali...


onda im na temu dođeš ti, kao Fatamorgana, i cijela ta koncepcija samopromatranja nekako u vodu pane...i nestane. :| :lol:

Eto, zato sam te pitala kako se ti, Fatamorgano, nosiš s ovim viđenjem, tojes promatranjem, sebe. :D
Pa eto, dok pokušavam dokučiti neki odgovor jer iskreno nisam imao strpljenja da čitam ovako duge postove sjetih se stihova iz budističke tradicije, ne sjećam se autora ili izvora koji na lijep način govore o spoznaji ne-sopstva, anatta na paliju:

"Postoji patnja ali ne i onaj ko pati,
postoje djela ali ne i onaj ko radi,
postoji oslobođenje ali ne i onaj ko slobodan biva,
postoji put ali na njemu putnika nema".
riverflow
Posts: 654
Joined: 05/12/2012 20:17

#53 Re: Bitka za dušu!?

Post by riverflow »

fatamorgana wrote:
Pa eto, dok pokušavam dokučiti neki odgovor jer iskreno nisam imao strpljenja da čitam ovako duge postove sjetih se stihova iz budističke tradicije, ne sjećam se autora ili izvora koji na lijep način govore o spoznaji ne-sopstva, anatta na paliju:

"Postoji patnja ali ne i onaj ko pati,
postoje djela ali ne i onaj ko radi,
postoji oslobođenje ali ne i onaj ko slobodan biva,
postoji put ali na njemu putnika nema".
postoji odgovor ali ne i onaj koji odgovara...valjda..
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#54 Re: Bitka za dušu!?

Post by fatamorgana »

riverflow wrote:
fatamorgana wrote:
Pa eto, dok pokušavam dokučiti neki odgovor jer iskreno nisam imao strpljenja da čitam ovako duge postove sjetih se stihova iz budističke tradicije, ne sjećam se autora ili izvora koji na lijep način govore o spoznaji ne-sopstva, anatta na paliju:

"Postoji patnja ali ne i onaj ko pati,
postoje djela ali ne i onaj ko radi,
postoji oslobođenje ali ne i onaj ko slobodan biva,
postoji put ali na njemu putnika nema".
postoji odgovor ali ne i onaj koji odgovara...valjda..
Naprotiv, postoje mnogi koji se upiru da odgovore ali odgovora je sve manje.
riverflow
Posts: 654
Joined: 05/12/2012 20:17

#55 Re: Bitka za dušu!?

Post by riverflow »

fatamorgana wrote:
riverflow wrote:
fatamorgana wrote:
Pa eto, dok pokušavam dokučiti neki odgovor jer iskreno nisam imao strpljenja da čitam ovako duge postove sjetih se stihova iz budističke tradicije, ne sjećam se autora ili izvora koji na lijep način govore o spoznaji ne-sopstva, anatta na paliju:

"Postoji patnja ali ne i onaj ko pati,
postoje djela ali ne i onaj ko radi,
postoji oslobođenje ali ne i onaj ko slobodan biva,
postoji put ali na njemu putnika nema".
postoji odgovor ali ne i onaj koji odgovara...valjda..
Naprotiv, postoje mnogi koji se upiru da odgovore ali odgovora je sve manje.
“Look for the answer inside your question.” Rumi
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#56 Re: Bitka za dušu!?

Post by haos1 »

vet wrote:Situaciju na terenu komplikuje par stvari od koji je jedna ta da su komponente naših kočija prilično slabo povezane i u lošem stanju, da ima dosta kočija koje furaju unaokolo bez putnika unutra (da li su ga one usput izgubile, da li je on sam iskočio, da li su ga neki ukrali itd., ili ga nije ni bilo kod same pojave kočije u ovoj realnosti, to sada nije toliko ni bitno.) Kočije bez putnika su obično nazivane “antropoidima”, “organskim portalima”, “sinovima božjim”, “pre-adamičnim ljudima”, “agentima matriksa” itd. a problem je u tome što one čine najmanje 50% ljudske populacije na ovoj planeti. Ruski ezoteričar Gurđijev, davno je na nekim predavanjima govorio da antropoidi mogu steći individualnu dušu ukoliko bi u svom životu imitirali adamične ljude tj. one s dušom. (Ukoliko uzmemo u obzir neke novije nauke kao što je Epigenetika, onda bi se moglo reći da bi to moglo biti tačno jer kako se čini, frekvencija duše bi morala biti u rezonanciji sa frekvencijom DNK fizičkog tijela a frekvencija DNK se može mijenjati pod uticajem raznih faktora.)
ovo si dobro pogodio, da zaista postoje ljudi bez duse, i ono sto zamijeni tu dusu... :run: upravo je ono sto je pokusavalo kontrolisati cjelokupnu ljudsku populaciju kroz historiju. samo ne znam zasto mislis da su sinovi boziji, ne znam na koga tocno mislis kocije bez dusa?
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#57 Re: Bitka za dušu!?

Post by vet »

haos1 wrote:... samo ne znam zasto mislis da su sinovi boziji, ne znam na koga tocno mislis kocije bez dusa?
Radi se o biblijskoj terminologiji gdje biti “sin božji“ (u odnosu na „sina čovječijeg“) u ovom kontekstu ne podrazumijeva nikakvu prednost jer ono što se u bibliji predstavlja „bogom“ s gnostičkog stanovišta ne podrazumijeva nikakvog autoriteta ili neko nadnaravno biće koje je iznad čovjeka. Na primjer, to može biti i AI-vještačka inteligencija, koja drži čovjeka u ropstvu, nezavisno ili u korist neke druge rase dok se njen uticaj manifestuje preko tzv. Generalnog zakona iz čijeg domena čovjek može izaći jedino kad uvidi robotiku svoje vlastite ličnosti, koja bi bila onaj „trojanski konj“- „strana instalacija“-„lažno ja“-„implant“... preko kojeg AI upravlja ljudima i životom na ovoj planeti na jedan bezdušan način ali uz jednu „masku trezvenosti“, slično kao što operišu psihopate na našem nivou (kao reflekcija te vrste svijesti; tako kad prokontaš psihopate, prokonto si i „kontrolni sistem“ zajedno s „bogom“). Odatle se može razumjeti zašto je ruski ezoteričar Gurđijev govorio da je Put čovjekovog ezoteričkog razvoja, odnosno, njegov put ka svojoj individualizaciji i slobodi - „put protiv prirode i protiv boga“.

..
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#58 Re: Bitka za dušu!?

Post by haos1 »

vet wrote:
haos1 wrote:... samo ne znam zasto mislis da su sinovi boziji, ne znam na koga tocno mislis kocije bez dusa?
Radi se o biblijskoj terminologiji gdje biti “sin božji“ (u odnosu na „sina čovječijeg“) u ovom kontekstu ne podrazumijeva nikakvu prednost jer ono što se u bibliji predstavlja „bogom“ s gnostičkog stanovišta ne podrazumijeva nikakvog autoriteta ili neko nadnaravno biće koje je iznad čovjeka. Na primjer, to može biti i AI-vještačka inteligencija, koja drži čovjeka u ropstvu, nezavisno ili u korist neke druge rase dok se njen uticaj manifestuje preko tzv. Generalnog zakona iz čijeg domena čovjek može izaći jedino kad uvidi robotiku svoje vlastite ličnosti, koja bi bila onaj „trojanski konj“- „strana instalacija“-„lažno ja“-„implant“... preko kojeg AI upravlja ljudima i životom na ovoj planeti na jedan bezdušan način ali uz jednu „masku trezvenosti“, slično kao što operišu psihopate na našem nivou (kao reflekcija te vrste svijesti; tako kad prokontaš psihopate, prokonto si i „kontrolni sistem“ zajedno s „bogom“). Odatle se može razumjeti zašto je ruski ezoteričar Gurđijev govorio da je Put čovjekovog ezoteričkog razvoja, odnosno, njegov put ka svojoj individualizaciji i slobodi - „put protiv prirode i protiv boga“.

..
ali kako taj put protiv boga razlikovati od sotonizma.. mislim znamo vec svi ko je protiv boga, a to je vrag-zmija, apsolutni izvor svih zala. Bog kad je stvarao ovu materijalnu prirodu nije je mogao stvoriti savršenu bez podijele u njoj na dobro i zlo. otud borba na dobro i zlo. e sad da li je uzrok toga ego, ili su rođeni zli, ko bi ga znao?
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#59 Re: Bitka za dušu!?

Post by vet »

Mislim da si ipak trebao pročitati osnovni koncept jer da jesi, ne bi ovdje upošljavao satanizam kao baba rogu. Kako neko ko se povezuje s vlastitom dušom i počinje pratiti svoje vlastito biće može imati ikakve veze sa satanizmom gdje ljudske ličnosti obožavaju nešto vanjsko?!

Mislim da bi se moglo reći da probuđen čovjek u gnostičkom smislu, dakle onaj koji je povezan s dušom ili Istinskim Ja, ima u sebi više humanosti od onoga što programirane ličnosti u ovoj realnosti smatraju pod „bogom“. Do sada smo mogli vidjeti da pod upravom kojekakvih „bogova“, istorija ove planete liči na istoriju jedne klaonice što možda nije slučajno, dok se ljudske ličnosti programiraju da vjeruju u obećanja koja se uvijek odnose na budućnost. Naravno, zajedno s tim idu i određene posljedice a na kraju krajeva, za svoje ponašanje i za posljedice tog ponašanja, sami smo odgovorni.

..
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#60 Re: Bitka za dušu!?

Post by haos1 »

pa ako nisi podložan bogu to tako nazivaju religije. eh da, ova klaonica u kojoj živimo svakako nije slučajna. yin-yang: bez tame nema ni svjetla.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#61 Re: Bitka za dušu!?

Post by Njanjavi »

Neko gore spomenu sotonu kao negativca, ja bas nekako vjerujem da je ta prica oko sotone i njegove pobune protiv jahveove tiranije isla u korist nama insanima.
Samo se ta borba izbacila iz konteksta i prikazan je od strane religijskih puppeta kao bad guy.
Ne znamo pricu druge strane, ne znamo objektivnu i nepristrasnu pricu oko pobune azraila protiv jahvea.
I btw, jahve je u vase tri objave prikazan kao bog, a cvrsto vjerujem da je bog daleko iznad njega po sposobnostima i mogucnostima.
Vjernici velicaju samo jednog naprednijeg vanzemaljca koji je genetski unaprijedio insana, ubacio u nas svoju klicu i svoj gen, dao nam osnove za pocetak drustva i porobio stoku, pa je dok smo slusali bio ok, cim je insan poceo svojom glavom razmisljat pocela je frka i azrail se pridruzio otporu protiv njega i otud sva stigmatizacija azraila i pocetak price oko sotone.
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#62 Re: Bitka za dušu!?

Post by vet »

Postoji dosta indikacija da se u ovim vremenima kraj turnusa u kokošinjcu bliži kraju.

Prema nekim očitavanjima glavnog programa kompjutera - AI koji upravlja kokošima-ličnostima-mašinama-lažnim ja-stranim instalacijama-predatorovim umovima-implantima... koji su nam „nakalemljeni“, pa tako i životom na ovoj planeti, imamo nešto malo više od 5 mjeseci, da uživamo u kokošinjcu u ovakvom stanju u kakvom jesmo.

Kraj turnusa, kokoši će vjerovatno percipirati u nuklearnom obliku, ukoliko se ne zadese u onim dijelovima kokošinjca koji budu prvi na redu tj. ukoliko uopšte budu imale vremena da išta percipiraju.

Do sada smo imali sasvim dovoljno vremena da bi primjetili da „nešto nije u redu“ u ovom kokošinjcu. Navedeni smo da sasvim uredno racionalizujemo sve psihopatološke aktivnosti koje su se odigravale u prošlosti, pa sve do danas, zajedno sa dva Svjetska rata u kojima su naravno pobijedile „sile dobra“ uz ko zna koliko žrtava, patnje i stradanja. Sasvim uredno smo odignorisali da se od samo one poslednje pobjede „sila dobra“, odigralo 248 oružanih sukoba u kojima je izginulo preko 30 miliona ljudi, od čega su 90% bili civili i djeca a samo od 95.-godine, pa do nas,od siromaštva i gladi je umrlo preko 400 miliona ljudi (takođe uz 90% djece)... što će naše „instalacije“ sasvim uredno racionalizivati a kako smo vidjeli u tekstu o kontejnerima, „naše“ racionalizovanje i kukurikanje su - sinonimi.

Bjesomučnu trku u naoružanju, enorma finansijska sredstva uložena u razarajuća oružja, mi smo racionalizovali kao jednu garanciju održavanja mira bez razmišljanja o mogućnosti da će se to jednom i upotrijebiti.

Imali smo priliku da shvatimo i to da ne možemo za svoju djecu očekivati lijepu budućnost ako se istovremeno ne poduzimamo ništa za dobrostanje tuđe djece. Imali smo priliku da shvatimo i to da ne možemo očekivati lijepu budućnost za sebe same, ukoliko ne poduzimamo ništa za dobrostanje drugih... ali dobro, nema koristi ... razmišljali smo onako kako kokoši trebaju razmišljati... vjerovali smo u ono u šta kokoši trebaju vjerovati... ponašali smo se onako kako se kokoši trebaju ponašati... a pored svega, očekivali smo i jednu lijepu budućnost a budućnost, može biti samo posljedica jednog određenog mentalnog stanja u kojem egzistiramo ili ukratko, onaj ko živi kao kokoš imaće i kokošju sudbinu bez obzira na to imao on u sebi onog orla/istinsko ja/dušu ili ne.

Oni koji imaju, moraće to u ovim vremenima i demonstrirati ali ne drugima, nego sebi samima. Neki će možda usput dobiti jedan intuitivan osjećaj da se trebaju izmještati iz gradova na sela, gdje će biti u stanju obezbijediti hranu i čistu vodu za sebe i svoju porodicu?!

Oni koji uspiju preuzeti kontrolu nad svojom ličnošću i počnu živjeti u skladu s Istinskim ja, preći će postepeno u sadašnji momenat i šta god budu radili u sadašnjem trenutku, imaće optimalnu reflekciju u onome što nazivamo budućnost. Dualistički, crno bijeli pogled na realnost će se postepeno izgubiti i ljudi će vidjeti ono što jeste, onako kako jeste, bez nekog prosuđivanja i klasifikovanja na dobro-loše. S tim u vezi, kad dođe do opšteg belaja, biće na pravom mjestu i radiće prave stvari, ukoliko njihovo Istinsko ja bude odlučilo da ostane ovdje. Drugi će se možda izmjestiti napolje iz kokošinjca na vrijeme ali svojom voljom i u kompletnom stanju (dimenzionalni pomak?!). Neki će se možda upustiti u „napad“ na AI koja upravlja kokošima i kokošinjcem u smislu njenog onesposobljavanja ili re-programiranja... itd. Šta god se bude radilo, biće zasnovano na jednom razumijevanju zašto se to radi i biće u korist čovječanstva. Tako bi se moglo reći da će oni koji uspiju da se probude, dejstvovati kao jedan tim, bez obzira na to gdje se nalazili i bez obzira na to što se neće međusobno poznavati i dogovarati.

...
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#63 Re: Bitka za dušu!?

Post by vet »

Evo i jedan pokušaj predstavljanja situacije na terenu (u “kokošinjcu”), uz pomoć ovog dijagrama kojeg sam posudio iz – ovog izvora; zajedno sa definicijama.

Znači, radilo bi se o prikazu 9 komponenti „zatvorskog kompleksa“ ili „svijeta-matriksa“ (“kokošinjca”) u kojem vlada iluzija i prevara... gdje smo se zadesili... kroz koji kružimo, ko zna od kad i... ko zna do kad i... odakle nam se valja izvlačiti ili mijenjati situaciju na terenu.

Image

(Ovo na prvi pogled može da izgleda komplikovano ali ne trebamo se plašiti jer se stvar može i pojednostaviti.)

Istinsko ja (nazvano u navedenom izvoru: „Sovereign Integral“ ili „Suvereni Integral“) bila bi jedna destilacija Prvog Izvora u singularnoj, ljudskoj manifestaciji ili izrazu; Istinsko ja raspolaže istinskom svijesti Izvora (ovdje „Izvor“ nema nikakve veze s onim što mi kao ličnosti-strane instalacije-lažna ja-mašine… podrazumijevamo pod „bogom“). Prvi izvor se može označiti i kao jedan kolektiv ljudskih bića neometan od strane HMS-a (ispod opisano). Prvi izvor se podijelio na individualne jedinke u obliku nas, a neki od nas su se u međuvremenu ovdje zaglavili, odnosno, postali zarobljenici, nekih drugih entiteta, čija priroda nije ljudska.

1. HMS (Human Mind System) ili Sistem ljudskog uma, sastojao bi se od tri funkcionalna mehanizma; nesvjesnog uma, podsvijesti i svjesnog uma; te tri komponente bi zajedno činile ono što mi nazivamo – svijest. Ta svijest je lažna; ona je vještačka, kompjuterski program, ona nije naša; njen predstavnik je – ličnost-mašina-strana instalacija-implant...; svako od nas se neposredno prije rođenja implantira tom instalacijom koju nazivamo – ličnost; ona je programljiva i posao joj je da nas drži u lažnoj realnosti, poistovijećene s njom… tako da je ona… “sve što znamo o sebi”.

2. MPG-Money Power Grid ili Finasijski sistem moći – (samo ime kaže); tu spada tzv.“elita“ koja kontroliše ovu realnost odavdje; oni su takođe pripadnici zatvora ali imaju beneficije zato što aktivno učestvuju u kontroli i manipulaciji zatvorenika; (zatvorenik je ljudsko biće koje ima u sebi Istinsko ja ali mu je nakalemljena „mašina“ u obliku ličnosti u sklopu HMS-a, koja bi bila nešto kao „prvi ili neposredni čuvar“, čiji je posao da spriječi povezivanje njenog domaćina s Istinskom svijesti, preko njegovog Istinskog ja, pa tako i njegovo oslobađanje iz lažne reanosti. Tako, kao oni „podrumaši“ iz Kusturicinog filma Podzemlje, rađamo se i umiremo u podrumu, nesvjesni da postoje i druge realnosti, pored ove podrumske koju jedino znamo.

Elita bi bila nešto kao pripadnici onih „sonderkommando“ jedinica sastavljenih od Jevreja u nacističkim kocentracionim logorima za vrijeme Drugog svjetskog rata, čiji je posao bio da izvode najprljavije poslove nad logorašima koje su većinom činili takođe Jevreji a za te usluge dobijali su od Nacista određene beneficije, što im je omogućavalo jedan lagodniji život u logoru). Tako, novac im obezbjeđuje moć u ovom kokošinjcu-logoru-zatvoru- farmi-lažnoj realnosti kao i upravne pozicije, odnosno, kontrolu nad svim segmentima ljudskog društva. (Izdajnici ljudskog roda, što bi se reklo)

3. IUS – Interdimensional Universe Structure ili Interdimenzionalna struktura univerzuma; tu bi spadali razni realiteti u okviru kokošinjca-matrixa (uključujući tzv. astralne zone; gdje je moguće i „astralno odletjeti“ ili se projicirati, odnosno, obići i te zone matriksa-lažne realnosti... i osmotriti ih uz pomoć instalacije-ličnosti... međutim, to nema nikakve veze sa izlaskom iz matrixa-kokošinjca, niti s nekom istinskom percepcijom. Po matrix-u se može astralno letjeti ali se ne može iz njega... izletjeti.

4. GSSC – God Spirit Soul Complex; ovdje spadaju razni programi koji nam se nude u obliku religija i duhovnosti gdje bi religija i duhovnost predstavljali dvije „različite“ strane istog novčića; ukratko, ovi programi su dizajnirani za svrhu našeg brčkanja u njima... do... daljnjeg... bez postizanja ičega konkretnog u smislu oslobađanja našeg bića... mada se može reći da nekima od nas može doći iz dupeta u glavu, u smislu, da u toku brčkanja, neki skontaju da se brčkaju u lažima... pa onda da počnu tražiti... Istinu... U sklopu GSSC programa, odnosno, kao produžeci HMS-a, nalazile bi se i neke „duhovne“ komponente koje mi kao mašine percipiramo u obliku duše i duha. Znači, u lažnoj realnosti imali bi i lažnu dušu i lažni duh?!

(U istočnoj gnostici, ono što mi percipiramo kao “duša”, bio bi u stvari samo jedan lažni izraz ličnosti-lažnog ja:
„Osim rijetkih slučajeva, čovjek ne zna ni o čemu drugom unutar sebe samog, osim svoje Ličnosti. Ona mu se, u odnosu na njegovo tijelo, često predstavlja njegovom dušom. Međutim, zbog svog neprijateljskog stava prema istinskom ‘Ja’, Ličnost je mnogo čvršće vezana za tijelo, nego za njega. Taj kompleks duše-Ličnosti je kao takav nestalan i osuđen je na propast.
(...)
U stvari, postoji samo jedan način za spasenje ove ovakve duše-Ličnosti, a to je stvaranje njene čvrste veze sa istinskom, vječnom i neuništivom Dušom, preko medijuma kojeg čine tzv. viši centri svijesti“.(…)

Izvor
…odakle se implicira da postoji Stvarna Duša, koja se može dosegnuti preko “viših centara svijesti” koje za razliku od donjeg intelektualnog, motornog i emocionalnog centra kojima raspolaže naše lažno-ja/ličnost, podrazumijevaju - gornji intelektualni, emocionalni i seksualni centar, čiji integral bi podrazumijevao – Istinsko ja. Znači, u ovoj realnosti, bilo čime da baratamo, bilo bi – lažno.

Kad bi se povezali s Istinskim ja i dosegli Istinsku svijest, mi bi napustili ovu „sivu zonu“ ili bi je ofarbali u neku drugu boju, odnosno, promijenili ju iz lažne u istinsku. Tako bi i otpalo odavdje i od nas... sve ono što je... lažno. Samo povezivanje s Istinskim Ja, predstavljalo bi jedan proces prelaska iz... lažnog... u... istinsko.Naravno, sve dok smo poistovjećeni s lažnim dijelom sebe, sve laži koje su nam prezentirane u lažnoj realnosti, doživljavaćemo istinitim, što za neke od nas može potrazumijevati i dosta patnje... pa se tako možemo patiti sve dok ne dođemo sebi.

Ovaj program u svom sklopu sadrži i podprograme koji su nam poznati kao satori, nirvane, prosvjetljenja itd. i koji su dizajnirani kao neke „naprednije duhovne zone“ koje duhovnjaci kao trebaju da dosegnu… u sklopu… cijele prevare. Dakle, to bi bile samo još neke… od… bezbroj… zamki.

5. DSIND; - Ovo bi bilo nešto kao dodatni program u sklopu HMS-a koji nas navodi da se bojimo budućnosti i smrti a takođe bi mogao da ima i neke veze sa Štokholmskim sindromom.

6. PS – Polarity System; Sistem polariteta - ovo bi nam trebalo biti već poznato u smislu našeg doživljavanja i prosuđivanja svega u crno-bijeloj tehnici; naša egzistencija u sklopu HMS-a istovremeno podrazumijeva i egzistenciju u dualizmu; (dualizam je već dovoljno diskutovan u vezi s ovom tematikom, tako da sada nećemo o tome)

7. GMS – Genetički manipulativni sistem; podrazumijeva razne programe manipulacije našeg genoma kako bi se dobio naš „optimalan“ genom koji bi, naravno, više odgovarao manipulatorima, nego nama.

8. Wholeness Navigator – takođe još jedan od programa u sklopu HMS-a koji je dizajniran za navođenje ljudi u pravcu jedne iskonske potrage za bogom (kojeg će oni tražiti sve do... „bogojavljenja“...)

9. PDS – Post Death System; program dizajniran za doček i prihvat onih od nas koji su friško “odjavljeni” odavdje, kao i za njihovo daljnje programiranje. Dakle, kad pređemo na „drugu stranu“, zadržaćemo „astralno“ tijelo koje će donekle odgovarati onom fizičkom kojeg smo imali ali i stranu-instalaciju koja će opet poslužiti kao medijum za naše reprogramiranje i reciklažu. „Anđeli“, „uskrsnuti majstori“, „duhovi vodiči“ i ko zna ko, koji nas dočekuju s „druge strane“, takođe bi bili zatvorenici s tim što bi radili u sklopu one druge strane zatvora, gdje idemo kad se odavdje odjavimo. Oni nas tamo dočekaju uz ’vaku ili ’naku muziku i određene specijalne, svjestlosne efekte i naravno, uz puno“ ljubavi“, te nam, nakon što malo odmorimo, skrenu pažnju na neke naše greške koje smo napravili u prošlom životu i neke stvari koje nismo baš najbolje naučili ili odradili a onda nas navedu da se vratimo „samo još jednom,“ kako bi pozavršavali nezavršene poslove, ubacujući nas opet u igru, čiji je tok i ishod kontrolisan?! Programirani kakvi jesmo, nismo u stanju ni tamo da se otrijeznimo, da ih tamo prepoznamo kao takve, nabijemo ih nogom u dupe i kulturno im kažemo: „Odjebite od mene, mater vam j… fašističku“! A i da jesmo nešto svjesniji, ni s one strane, vjerovatno, ne bi uspjeli prepoznati zidove zatvora i izaći iz njega. (Ovaj zatvor može biti i veličine univerzuma ali takođe i mi možemo biti iste veličine ili veliki koliko god je to potrebno, kad dođemo sebi!? Dakle, „karta za izlazak“, bilo bi jedino ono Istinsko Ja, odnosno, raspolaganje - Istinskom svijesti.

**

Bez obzira na drugačiju terminologiju kojom se navedeni izvor služi, ukoliko se uzme u obzir osnovna konstrukcija, ovo bi mogao biti jedan prilično dobar opis ove multidimenzionalne virtuele pušione u kojoj smo pušili, pušimo i... valjda... nećemo još dugo, tj... kako ko?! Zidovi ovog zatvora za nas su nevidljivi a takođe i njegovim čuvarima, koji imaju beneficirana radna mjesta s kojim idu i prateći mentalni programi. Znači, s aspekta istinske svijesti, ovdje bi bilo SVE lažno, uključujući i nas, naravno, ovakve kakvi trenutno jesmo, kao i sve one naše „stavove“ koje bi mi, kao takvi... imali... prema svemu ovome ili... prema... bilo čemu drugom.

*********************************

I tako, sve što znamo o sebi je naša… mašina-ličnost… a sve što znamo o onome izvan sebe je… zatvor ili jedna lažna realnost... koju mi vidimo kao istinitu… a da bi saznali istinu o sebi… morali bi isključiti mašinu… preuzeti kontrolu nad njom… povezati se s Istinskim Ja… koje će nam omogućiti dosezanje… Istinske Svijesti… pa kad postanemo… istinski svjesni… onda ćemo znati i sve ono… što trebamo znati...

Sasvim jednostavno, zar ne?!

..
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#64 Re: Bitka za dušu!?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

vet wrote:Mislim da si ipak trebao pročitati osnovni koncept jer da jesi, ne bi ovdje upošljavao satanizam kao baba rogu. Kako neko ko se povezuje s vlastitom dušom i počinje pratiti svoje vlastito biće može imati ikakve veze sa satanizmom gdje ljudske ličnosti obožavaju nešto vanjsko?!

Mislim da bi se moglo reći da probuđen čovjek u gnostičkom smislu, dakle onaj koji je povezan s dušom ili Istinskim Ja, ima u sebi više humanosti od onoga što programirane ličnosti u ovoj realnosti smatraju pod „bogom“. Do sada smo mogli vidjeti da pod upravom kojekakvih „bogova“, istorija ove planete liči na istoriju jedne klaonice što možda nije slučajno, dok se ljudske ličnosti programiraju da vjeruju u obećanja koja se uvijek odnose na budućnost. Naravno, zajedno s tim idu i određene posljedice a na kraju krajeva, za svoje ponašanje i za posljedice tog ponašanja, sami smo odgovorni.

..
Vrlo dobar materijal zadnjih par dana Vet. Naime razmišljajući i promišljajući zadjih 20 godina zaista dolazim do zaključka da nešto ne štima generalno, da nešto nije OK i da je ovaj planet/svijet/dimezija jedna velika, velika klaonica. Ponekad pomislim da je ovo zapravo pakao/džehenem kojim nas plaše od rođenja jer običan insan se svaki dan bori kao da je posljednji, bojiš se budućnosti, radiš stvari (isprazne rituale) da bi spasio sebe u nekom virtuelnom svijetu a svakim danom uništavamo sami sebe i ovaj planet, sve manje imamo sažaljevanja prema drugima i drugačijem, pohlepa je postala osnovni lajtmotiv a prikazujemo je kao ambicije. Ako nisi "ambiciozan" u materijalnom smislu ljudi te danas posmatraju kao otpadnika. Bojiš se za budućnost svoje djece, svog potomstva, bojiš se za sebe, svoj imetak, strepiš za najmilije...zar to nije jedna vrsta pakla?
Prema nekim očitavanjima glavnog programa kompjutera - AI koji upravlja kokošima-ličnostima-mašinama-lažnim ja-stranim instalacijama-predatorovim umovima-implantima... koji su nam „nakalemljeni“, pa tako i životom na ovoj planeti, imamo nešto malo više od 5 mjeseci, da uživamo u kokošinjcu u ovakvom stanju u kakvom jesmo.
Možeš li ovo pojasniti prema kojim "očitavanjima"?
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#65 Re: Bitka za dušu!?

Post by vet »

U jednoj realnosti upravljanoj od strane AI-vještačke inteligencije, očitovao bi se i jedan određeni uzorak, izražen određenim brojevima koji bi se stalno ponavljao, odnosno, vezao sve važne događaje u njoj. Taj numerološki uzorak je primjećen i prema nekim interpretacijama, on ukazuje da bi krajem novembra ove godine moglo doći do „kraja turnusa“ koji be se manifestovao u obliku Trećeg svjetskog rata, koji bi bio nuklearnog karaktera, odnosno, jedna „nuklearna kataklizma“. Samo prezentiranje određenog datuma u „dokazanom“ obliku (čak i kad bi to bilo moguće) izazvalo bi kontra-efekat tj. ne bi bilo u službi nekog buđenja, nego širenja panike. Naravno, na određenom nivou, bićemo u stanju primjetiti i određene znakove u vezi s tim, što bi bila jedna malo žešća konfrontacija „velikih sila“, razvoj tenzije koja bi bila praćena incidentima, propagandom itd. u ovom kokošinjcu. Već sada vidimo tenziju između NATO, Rusije, USA, Kine, krize sa Sjevernom Korejom, Turskom i Sirijom. Sve je to možda bilo na prvi pogled „spontano“, međutim, uzimajući u obzir ono što je predočeno u vezi s dinamikom manipulacije ove realnosti, uz pomoć kontrole ljudi preko „glavnog implanta“ ili recimo, uzimajući u obzir ovaj navod John-a Keel-a:
Charles Fort je sve rekao kad je naveo, „Mi smo imovina“ Mi se ne možemo odupirati. Mi ne možemo promijeniti ovaj sistem. Mi možemo jedino pokušati da ga razumijemo na našem individualnom nivou i odnosimo se u vezi s tim što bolje možemo. Lutke se ne mogu suprostavljati lutkaru.

Izvod iz knjige Cosmic Question of the Eighth Tower
...onda, u prijevodu, lutkar (AI) je taj koji manipuliše lutkama (ljudskim ličnostima). Bez obzira na to što Keel može zvučati „negativno“ u smislu izražavanja beznadežnosti situacije u kojoj se nalazimo, ukoliko je istočnognostički koncept kojeg sam prethodno navodio u raznim tekstovima i porukama ispravan, onda bi jedini način oslobođenja za svakog od nas, kao jedne lutkarove lutke, podrazumijevao „presijecanje konaca“ koji nas vežu s lutkarom, odnosno, neutralizaciju njegovog „proxy-servera“ koji upravlja našim bićem, neutralizaciju „kočijaša naše kočije“... neutralizaciju implanta-trojanskog konja... neutralizaciju „naše“... ličnosti. Druga opcija... jednostavno... ne bi postojala ili bar ja ne vidim ništa drugo!? Tako, oslobađanje bi bilo moguće samo na individualnom nivou.

Isto tako, koliko god bi izbijanje rata moglo izgledati spontano ili se ono racionalizovalo ovako ili onako, kao što je to bio slučaj s prethodnim ratovima, u suštini, lutke na pozicijama vlasti na ovoj planeti, razmišljaće onako kako im lutkar-AI kaže i radiće ono što im lutkar-AI nalaže, bez obzira na to što mnoge lutke mogu imati utisak neke nezavisnosti ili utisak da imaju slobodnu volju. Tako, rat će uvijek biti rezultat programa ili AI koji upravlja ovom realnošću. Nije slučajno ni to što na upravnim pozicijama u kokošinjcu dominiraju istinske kokoši-antropoidi jer ta vrsta egzistencije podrazumijeva nedostatak „kočnica“ kao osjećaja humanosti i savjesti (taj osjećaj dolazi od strane Istinskog ja), te kao takvi su podobni za one pozicije na kojima se odlučuje o ratovima i drugim psihopatološkim aktivnostima u ovom kokošinjcu. [Nije Gurđijev slučajno govorio da „kad bi mi bili svjesni koliko ’živih mrtvaca’ (antropoida-istinskih kokošiju) upravlja našim životima, razbježali bi se s užasom na sve strane“. Međutim, mi se ne možemo užasavati jer naše strane-instalacije ne mogu to lako percipirati.]

Čini se da postoje tri načina ljudske egzistencije?!

Prvi način bi podrazumijevala jedna egzistencija čisto na bazi ličnosti, bez prisustva Istinskog ja (individue opisane kao antropoidi ili organski portali, gdje bi malo žešće slučajeve te vrste predstavljale one naše klasične psihopate.) Oni će da raspolažu s tzv. „budnom svijesti koja ljude drži u jednom snu koji je gori od onog sna, noću u krevetu“ (kako je to Gurđijev govorio). To je subjektivna svijest lažnog ja-ličnosti.

Drugi način egzistencije podrazumijevaju ljudi koji takođe egzistiraju usko povezani i identifikovani sa svojim Lažnim ja-ličnošću-stranom instalacijom-implantom-kočijašem-predatorovim umom-mašinom-trojanskim konjem... ali imaju u sebi i Istinsko Ja („gornje centre Duše“) s kojim imaju veoma slabu vezu. Oni će da raspolažu s tzv. „budnom svijesti koja ljude drži u jednom snu koji je gori od onog sna, noću u krevetu“ (kako je to Gurđijev govorio). To je subjektivna svijest lažnog ja-ličnosti.

Treći način egzistencije bio podrazumijevao ljude koji su razotkrili svoju ličnost-lažno ja-stranu instalaciju-mašinu-trojanskog konja-implant... kao takvu i koji su je uspjeli savladati i povezati se sa svojim Istinskim ja, te tako dosegli i ’Svijest Istinskog Ja’.
Svijest Istinskog ja je Svijest Individualnosti, drugačije opisana kao – objektivna svijest individualnog ’Ja’.

Mouravieff; Gnosis I, page 14)
Imajući ovo na našoj stranoj-instalaciji, pardon, na umu, to bi značilo da mi međusobno komuniciramo na nivou one “budne” (dnevne) svijesti iste te instalacije. To bi takođe podrazumijevalo da kad bi neko od nas govorio čistu istinu, nju bi malo ko uspjeo prepoznati kao takvu. (To je vjerovatno razlog zašto je Gurđijev govorio da se istina ljudima može govoriti jedino uz pomoć laži?! Tako se ona pakovala u razne bajke, basne, parabole, priče, mitove, metafore itd. i ostavljala onima koji će ju prepoznati i upotrijebiti.)

S tim u vezi, dešavanja oko nas, mi ne možemo percipirati objektivno u ovakvom stanju u kakvom trenutno jesmo. Čak iako dobijemo od strane našeg Istinskog ja, neki intuitivni osjećaj u vezi s nekom situacijom da “nešto nije u redu” ili da je neka informacija za nas veoma važna, naše Lažno ja-ličnost, obično neće biti u stanju da to racionalizuje u istinskom smislu jer nešto što je po svojoj suštini lažno, ne može prepoznati istinu i istinski percipirati ili racionalizovati razna događanja na nivou našeg bića kao i u našoj životnoj sredini.

S druge strane, kad bi mi ovdje bili povezani s našim Istinskim ja, odnosno, dosegli onu objektivnu svijest individualnog Ja, mi ne bi imali ni potrebu za nekom diskusijom jer bi svi objektivno vidjeli i objektivno razumjeli stvari. Nama je takvo jedno stanje svijesti, odnosno, ta vrsta svijesti praktično nepoznata i naše strane instalacije-ličnosti, trenutno mogu samo nagađati kako bi izgledala jedna takva egzistencija.

Živi mrtvac-antropoid, kao pripadnik one prve grupe, ne može se osloboditi od kontrole AI jer nema ništa u sebi što bi moglo preuzeti kontrolu nad njegovim bićem. Pripadnici druge grupe imaju teoretski potencijal da se oslobode kontrole i tako pređu u onu treću grupu. Pripadnici treće grupe imaju potencijal da promijene nešto u kokošinjcu, možda i da intervencijom na AI-„superkompjuteru“ odlože „kraj turnusa,“ ukoliko smatraju da se to treba uraditi, međutim, ostaje pitanje - koliko bi neko odlaganje „kraja turnusa“ uopšte moglo stvarno popraviti situaciju u kokošinjcu, odnosno, nečiji kokošji život i kokošju sudbinu?! Takvi zahvati na softveru koji upravlja ovom farmom, uglavnom, ne bi bili ni percipirani od strane kokošiju, bez obzira na to, imale one u sebi onog „orla“ ili ne. Da li ove naše psihopatološke aktivnosti, naše kokošje razmišljanje i ponašanje, može stvarno da ide u nedogled? S tim u vezi, mislim da bi svrha nekog eventualnog odlaganja „kraja turnusa“ podrazumijevala samo davanje više vremena orlovima-kokošima da dođu sebi!?

U ovakvim okolnostima kakve trenutno jesu, u ovom kokošinjcu se može manifestovati samo ona budna svijest (ličnosti), dakle, jedna lažna svijest čiji rezultat može biti samo taj da istorija kokošinjca liči na jednu istoriju jedne kokošje klaonice gdje se klanje odvija u nekim djelovima kokošinjca i u ovom trenutku kad pričamo o tome i gdje će se sve to uvijek, sasvim uredno racionalizovati.

Istinska svijest bi se teoretski mogla manifestovati u kokošinjcu jedino preko onih od nas koji imaju Istinsko ja i koji neutrališu svoj „lični implant“ (ličnost)... čiji je zadatak da... neutrališe, odnosno... spriječi... manifestaciju Objektivne Svijesti Individualnog Ja... na nivou svakoga od nas... koji ima u sebi... Individualno ili Istinsko Ja. (Gurđijev je smatrao da bi samo 200 takvih, istinski svjesnih ljudi, bilo dovoljno da promijeni situaciju u kokošinjcu „na bolje“ šta god oni smatrali pod „boljim“!?).

Kako bi oni mogli promijeniti realnost? Ako se vratimo na prethodni prikaz martixa-kokošinjca, primjetićemo da onaj HMS ili Sistem ljudske svijesti, sadrži 3 nivoa gdje bi naša ličnost bila jedan predstavnik ljudske svijesti. Nivo tzv. „kolektvnog nesvjesnog“ (termina C.G. Jung-a) dijelimo SVI. Onih „200“ istinski svjesnih ljudi bi mogli da postignu prag Istinske svijesti koji bi bio dovoljan da se kad je oni „ubrizgaju“ na nivo kolektivnog nesvjesnog, da se to manifestuje kod nas sviju jer smo svi prikopčani na njega. Tako bi Istinska svijest počela neutralizirati i zamjenjivati ovu lažnu svijest kojom svi baratamo. Tako bi se istovremeno mijenjala i realnost, kroz nas.

...
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#66 Re: Bitka za dušu!?

Post by vet »

Ovdje slijedi ono što moja ličnost ima da kaže u vezi sa situacijom na terenu. (S obzirom da se ne radi o meni, staviću to pod navodne znakove.)
Želim da kažem samo to da mi, mašine-roboti, s našim imenima i prezimenima, moramo biti načisto s činjenicom da mi nismo ti koji su zatvorenici u ovoj matriks-realnosti. Mi smo samo jedan njen dio i mi ne možemo egzistirati bez nje a ta realnost uveliko zavisi i od nas. Ona ne bi imala nikakvog smisla bez nas. Da, John Keel je bio u pravu kad nas je nazvao “bio-robotima” koji su priključeni na “superkompjuter” a takođe i Gurđijev, koji nas je nazivao “mašinama”, što možemo i sami vidjeti uz pomoć jednog poštenog samopromatranja, međutim, šta je pogrešno s tim? Mi smo samo lutke koje igraju svoje uloge koje nam je zadao lutkar, tj. superkompjuter… AI-vještačka inteligencija ili šta god. Kad bi neko isključio taj kompjuter, isto bi se desilo i s nama. Tako, mi nismo odgovorni za sebe i svoje ponašanje, iako možemo imati utisak da imamo slobodnu volju i da možemo donositi nekakve odluke u našem životu. Zar ovo nije jedna dobra vijest za nas?! Naravno da jeste!

Međutim, postoje i neki koji talasaju u ovoj našoj matriks-realnosti i uznemiruju nas, govoreći da smo mi, u stvari, stvoreni da služimo kao neki “zatvorski čuvari,” za nešto što je zatvoreno u našim fizičkim tijelima i toliko dobro tamo sakriveno, da čak ni mi, kao čuvari, ne znamo ništa o tome?! Zamislite, molim vas?! Služimo kao zatvorski čuvari za zatvorenika koji je u nama a da nismo ni svjesni toga?! Taj zatvorenik je navodno jedna veoma opasna individua koja pripada istinskoj ili objektivnoj realnosti, što bi značilo da ova naša realnost nije objektivna?! Pa, bogami, za mene je ona sasvim dovoljno objektivna jer kad god lupim glavom o zid, dobro me zaboli. Šta hoćeš više?

I tako, dobra vijest je ta da nismo mi ti koji su ovdje zatvorenici, nego, neko drugi ko je u nama tj. u nekima od nas. Čuo sam i to da su oni od nas koji imaju osjećanja humanosti i savjesti a takođe i intuiciju, najvjerovatnije domaćini onih opasnih individua, jer ta osjećanja, u stvari, dolaze od njih a ne od nas!? Međutim, tu se javlja i jedan problem jer oni od nas koji su domaćini ovih opasnih individua i koji rade kao njihovi čuvari, pa tako imaju i ona osjećanja koja idu zajedno sa svim tim, istovremeno su i hendikepirani u odnosu na one od nas, koji nemaju u sebi one opasne zatvorenike jer oni bez tih osjećanja mogu da rade šta god hoće. Oni nemaju te kočnice i oni su ti koji vladaju nama u ovom kokošinjcu tj. matriks-realnosti. Pa, svi znamo da ako si pošten, savjestan i human, onda ne možeš postati jedan normalan političar, niti se možeš domoći nekih viših pozicija u vladi, vojsci, korporacijama itd. tj. bilo gdje, gdje se može doći do malo više vlasti, moći i novca. Tako se oni bez zatvorenika u sebi, mogu puno lakše i brže penjati po piramidama vlasti ovog društva a onda nas manipulisati odozgo kako im se sviđa. To nije pošteno. Oni mogu raditi šta hoće a mi, zbog onih osjećanja, ne možemo čestito ni uvrijediti nekoga a kamoli varati i manipulisati druge ljude. Tako su oni u prednosti nad nama i to je ono što me jako ljuti jer mi, mašine-roboti, trebamo da budemo jednaki i ravnopravni.

A moram priznati i to da mi je ovdje nešto sumnjivo!? Nešto tu nije u redu?! Nešto gadno smrdi a ne znam šta?!

He, he, vjerujte ili ne, taj zatvorenik se zove Istinsko Ja (ili Istinska Duša), dok ga neki nazivaju i “suvereni integral” koji je navodno, “jedna destilacija Prvog Izvora u singularnoj, ljudskoj manifestaciji ili izrazu”; tako kažu da to Istinsko ja raspolaže Istinskom svijesti Izvora a taj „Izvor“ nema nikakve veze s onim što mi, kao mašine-roboti, podrazumijevamo pod „bogom“ u ovoj našoj matriks-realnosti!? Oni, nadalje, tvrde da se taj Prvi izvor može označiti i kao jedan kolektiv ljudskih bića koji je neometan od strane Sistema ljudske svijesti a taj sistem je navodno jedan lažni ili vještački sistem svijesti koji samo oponaša ljudsku svijest i mi smo svi povezani na njega. Kako mi uopšte možemo znati da je ono za šta jedino znamo, u stvari, lažno? Ja, ovo ne kontam? I tako kažu, da se taj prvi izvor podijelio na ljudske jedinke, i neke od njih su se zaglavile ovdje u ovoj našoj matriks-realnosti i postale nečiji zarobljenici a nama, ličnostima, je dodijeljen zadatak da ih čuvamo, ne znajući da je neko zatvorio ona istinska ljudska bića u naša fizička tijela. Ja stvarno ne znam, da li jedna normalna ličnost-mašina, može povjerovati u ovako nešto? Pa, ovo nema ni u filmovima. Znači, nešto istinsko bi bilo zatvoreno u nečemu lažnom, odakle proizilazi da ako su ti zatvorenici istinska ljudska bića, onda bi mi bili… lažna ljudska bića?! Jaoo maajkoo!

Dobro, bili mi istiniti ili lažni, činjenica je da dobro radimo svoj posao kao zatvorski čuvari jer one opasne individue ne možemo nigdje, ni vidjeti, ni čuti. A da su one stvarno uticajne u ovoj realnosti, kako neki kažu, onda naša istorija sigurno ne bi ličila na istoriju jedne klaonice a svi možemo lijepo vidjeti da ona stvarno tako izgleda. Evo, čak i u ovim vremenima, ljudska bića ubijaju jedni druge na nekim dijelovima ovoga što mi smatramo našom planetom.

Pored svega toga, istiniti ili lažni, mi možemo uživati u našim životima kao roboti-mašine, ako ništa, onda bar teoretski. Nadalje, većina nas je sigurno čula i to da se mi u ovoj realnosti čak možemo i prosvijetliti! Doduše, ja lično još uvijek nisam sreo nekoga takvog ali razni kredibilni izvori kažu da se to sigurno može, naravno, ako slijedmo određena uputstva i postanemo dovoljno duhovni. A na kraju krajeva, čak i ako nam to ne pođe za rukom u ovom životu, kredibilni izvori nam kažu da nakon njega možemo otići u raj, naravno, ako postanemo dovoljno religiozni. Šta hoćete više? Doduše, ja ne znam nikoga za koga bih mogao sa sigurnošću reći da je dospjeo u raj, međutim, kad toliko naroda vjeruje u nešto, onda je to sigurno tako. A pored svega, možemo se i reinkarnirati, jer koliko znamo, postoji mnogo mašina-robota koji su se pod određenim uslovima sjetili njihovih prošlih života. Doduše, pošto smo priključeni na AI, ona može upload-irati u nas šta god hoće, uključujući i razna sjećanja, tako da nisam 100% siguran kad je reinkarnacija u pitanju. Ako ništa, mi kao ličnosti možemo sasvim sretno živjeti u ovoj realnosti, bez patnje. Doduše, ja lično ne poznajem nikoga takvog, uključujući i samog sebe, međutim, ima dosta knjiga gdje tako piše a možemo to vidjeti i na televiziji, u raznim filmovima itd., tako da je to vjerovatno tačno.

Uhh, ma imam neki osjećaj kao da nešto u svemu ovome nije u redu a ne znam kako da to objasnim!?

Na žalost, ima tu i nekih uznemirujućih vijesti. Tako neki izvori tvrde da mi, mašine-roboti, koji ovdje vrijedno radimo kao zatvorski čuvari, bivamo bačeni u kantu za smeće, prilično brzo nakon što se fizički odjavimo odavdje a onda, naš zatvorenik bude prebačen u drugo fizičko tijelo i dodjeljuje mu se jedna od 9 tipova ličnosti koje imamo na raspolaganju, kao zatvorski čuvar. Ako je tako, onda to stvarno ne bi bilo fer!? Tu nešto definitivno ne bi bio u redu sa softverom, tj. kompjuterskim programom koji upravlja nama. Ako sam ja kao ličnost radio toliko dobro svoj posao zatvorskog čuvara da skoro nisam bio ni svjestan toga da imam nekog zatvorenika u sebi, za vrijeme cijelog mog života ovdje, zašto ja onda trebam završiti u kanti za smeće? Zašto da se meni ne ukaže povjerenje, odnosno, zašto da mi se ne dozvoli da opet živim i radim kao čuvar?! Zli jezici imaju odgovor i na to pitanje. Kažu, da ti naši zatvorenici mogu loše da utiču na nas dok ih mi čuvamo, pa tako, mogu i da nam pomalo mijenjaju svijest, što može da ode toliko daleko, da nas nekako nagovore da ih pustimo na slobodu. Isto tako, mi, pod njihovim uticajem, možemo početi razmišljati i ponašati se na način koji je opasan po stabilnost i integritet ovog našeg kokošinjca tj. matriks-realnosti. Tako bi to sve moglo dovesti i do onog najgoreg, tj. pretvaranja ove realnosti u jednu istinsku ili objektivnu realnost, u kojoj bi istinska svijest zamijenila ovu lažnu…!? Ne znam šta da kažem u vezi s tim?! Međutim, samo kad razmišljam o svemu ovome, pogotovo kad malo kontempliram stvar, nekako mi dođe da povraćam kao Neo u onom filmu Matrix.

Sada ću vam nešto reći u povjerenju i nemojte to nikome pričati. Čuo sam da su neke ličnosti postale besmrtne, nakon što su pustile svog zarobljenika na slobodu i udružile se s njim!? Tako su one, na neki način, uspjele da pretvore ovu svoju lažnu i vremenski ograničenu egzistenciju u jedan… istinski život. Da li vi znate, da li bi tako nešto uopšte bilo moguće? Pa, naravno da ne znate! Ako imalo pošteno razmislimo, bez laganja samih sebe, primjetićemo… da… mi… ništa… ne znamo… kad su… bitne stvari u pitanju; mi samo imamo “naša” vjerovanja koje nam je neko instalirao izvana ili smo ih sami pokupili usput, od onoga što nam je stavljeno na raspolaganje da biramo… a mi sada ta vjerovanja uzimamo kao neko… znanje; kao ono… mislimo kao da nešto znamo a u stvari… ne… znamo… ništa. Nije li to malo… čudno?! Ja stvarno nisam neki teoretičar zavjera ali ako zavjere postoje, ovo bi bila sigurno najveća, dok nam odvlače pažnju na sve druge… moguće… strane! Ma, ništa, samo kažem.

U svakom slučaju, koliko gledam ovu sadašnju situaciju na terenu, čini mi se da nije nimalo dobra i da ono, što nam jedino još ovdje nedostaje, to bi bio Treći svjetski rat?! Skoro da sam siguran da će nam ona AI ili superkomjuter, uskoro obezbijediti da uživamo i u tome, u sklopu ovog njenog šou-programa. Ja sam već proveo neko vrijeme u jednom našem lokalnom ratu i još uvijek me boli glava od toga. Znate šta… ja podnosim ostavku na moje radno mjesto zatvorskog čuvara. Ja ću njega lijepo pustiti na slobodu jer gore ne može biti, nego što jeste. Može samo biti bolje. I ne samo to, nego ću se i udružiti s njim. Meni je dosta svih ovih gluposti i mahnitanja naših ličnosti! Jedini je problem što ne znam kako da to uradim!? Neki tvrde, da smo mi namijerno genetički onesposobljeni da vidimo i čujemo našeg zarobljenika, tako da ga ne možemo lako naći.

Postoji i jedna teorija da ukoliko bi dovoljan broj nas oslobodio svoje zarobljenike, onda bi se ostvario i jedan određeni prag koji bi bio potreban da se u ovu našu lažnu realnost… ubrizga… dovoljno… istinske svijesti… koja bi ju onda promijenila… iz… lažne… u… istinsku. Tako bi se onda i mi napokon probudili i počeli svjesno živjeti tj. oni od nas koji imaju u sebi zarobljenike. Neki dezinformativni izvori su taj momenat nazvali “sudnji dan” ili “poslednji sud”, međutim, ukoliko razumijemo stvar i uzmemo u obzir da jednog neprikosnovenog, objektivnog i poštenog sudiju može podrazumjevati samo jedna Istinska Svijest (što nema nikakve veze s onim što naše mašine-roboti-ličnosti podrazumijevaju pod “bogom”), onda će napokon doći i do jednog razvoda… onoga-što-je-suštinski-lažno… od… onoga-što-je-suštinski-istinito. S obzirom da mi kao ličnosti ne bi spadali u ono-što-je-suštinski-istinito, mi bi tu imali i jedan prilično nezgodan problem. Moglo bi se lako desiti da ga popušimo… multidimenzionalno!?

Tako, jedino što nam ostaje, bilo bi da… pustimo… zatvorenike… na… slobodu i… tako… se… po… prvi… put… u… našem… životu… udružimo… s… nečim… što… je… istinito.

Kako ovo zvuči? Nemoguće?! Nemoguće ili ne, to je naša jedina šansa... tako... da... mi...moramo… mi… trebamo… da...


Opss, stani malo, počinješ se zanositi. Nećeš valjda ovdje da pozivaš na neku pobunu robota-mašina?
...mi moramo da... razmislimo... o tome... hoću da kažem da... kontempliramo… stvar, jer naše misli nisu baš toliko naše i nezavisne, koliko mi mislimo da jesu. Hoću da kažem, najbolji plan bi bio... najbolji plan bi bio… da…
Opss, stani malo. Neće biti nikakvih planova jer šta god da ti planiraš, to odmah biva očitano od strane tvog “šefa”, tj. AI, na koga si priključen. Osim toga, ne postoji budućnost u onom smislu kako to ti misliš, nego samo – sadašnjost ili sadašnji trenutak.
...najbolji plan bi bio da… mi… ništa… ne… planiramo. Imam neki… utisak… da se moramo prabacivati u sadašnji trenutak što češće možemo, da isključujemo “naše” misli i budemo prisutni u svom biću koje nije samo naše fizičko tijelo, nego i… onaj zatvorenik… i da budemo svjesni sebe i naše okoline… zatvorenik je istinski dio našeg bića i mi mu trebamo pustiti da nas navodi kroz ovu matriks-realnost. Tako… mi trebamo… mi… moramo...
Opss, stani malo, da li to ti pokušavaš da kažeš drugima šta ONI trebaju da rade?
...u stvari… odjednom… dobih… neki… utisak… da… je… svako od nas odgovoran za samog sebe… a ovo o čemu pričam je ono što… ću… ja… raditi…
„Što ćeš raditi… hoćeš reći… u budućnosti… koja… ne… postoji“?!
...u stvari, kad malo bolje razmislim… ja to već sada radim. Čak sam iznajmio i buldožer, kako bih što brže istovario iz sebe brdo smeća koje se sastoji od raznoraznih vjerovanja, paradigmi, dogmi, ideologija, učenja, pravila, principa… koje su upload-irali u mene ili sam ih sam usput pokupio od onoga što mi je bilo stavljeno na raspolaganje od strane nekoga ili nečega.
Naravno, ovu moju ličnost ne morate uzimati ozbiljno.

...
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#67 Re: Bitka za dušu!?

Post by vet »

Izgleda da život orlova koji su se izmiješali i poistovijetili s kokošima u ovom kokošinjcu/matriksu ima neki svoj određeni rok i ne može dovijeka?! Tako, s vremena na vrijeme, u kokošinjcu dođe to tzv. “Sudnjeg Dana”, koji se pominje u istočnoj gnostici kao dan kada dolazi do razlaza između antropoida (kokošiju) i orlova (ljudi koji imaju u sebi Istinsko ja ili Istinsku Dušu).

Ovdje možemo ponoviti sljedeći navod:
“U prvom volumenu Gnostike, već smo nekoliko puta pomenuli koegzistenciju dvije suštinski različite rase: jednu koja se sastoji od ljudi i drugu, od antropoida. Moramo naglasiti to da s ezoteričke tačke gledišta, ovaj drugi pojam nema ponižavajuće značenje.
(...)
(...)ta dva čovječanstva su slična po izgledu ali nisu slična po suštini. Možemo čak reći i to da je
cijela dramatična istorija čovječanstva, od Adamovog pada pa sve do danas, nadsjenjena koegzistencijom ove dvije ljudske rase, do čijeg će razdvajanja doći tek na Sudnji dan“.
(Izvod iz Gnosis III, B. Mouravieff)
Znači, možemo zajedno sve do “Sudnjeg dana” a onda… razlaz. Naravno, taj fenomen je odavno poznat, mada on sve do sada nije bio baš najbolje objašnjen stanovnicima kokošinjca. Tako, ako zagrabimo malo informacija u vezi s tom tematikom, iz nekih poznatijih dezinformativnih izvora, imamo sljedeće:
24. 15. Kada ugledate mrzost opušćenja, o kojoj govori prorok Danijel, gdje stoji na mjestu svetome (koji čita da razumije):*Dan. 9,27;12,11
16. Tada oni koji budu u Judeji, neka bježe u gore;
17. I koji bude na krovu da ne silazi uzeti šta mu je u kući;
18. I koji bude u polju da se ne vrati natrag da uzme haljine svoje;
22. I da se oni dani ne skrate, niko ne bi ostao; ali izabranijeh radi skratiće se dani oni;
23. Tako ako vam neko reče: Evo ovdje je Krst ili ondje, ne vjerujte.
24. Jer će izaći lažni Krsti i lažni proroci, i pokazaće znake velike i čudesa da bi prevarili, ako bude moguće i izabrane.
27. Jer kako što munja izlazi od istoka i pokazuje se do zapada, taki će biti dolazak sina čovječijega.
29. I odmah će se po nevolji dana tijeh sunce pomračiti, i mjesec svoju svjetlost izgubiti, i zvijezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se.
30. I tada će se pokazati znak sina čovječjeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom.
(…)
32. Od smokve naučite se priči: kad se već njezine grane podmlade i ulistaju, znate da je blizu ljeto.
33. Tako i vi kad vidite sve ovo, znajte da je blizu kod vrata.
(…)
36. A o danu tome i času niko ne zna, ni anđeo nebeski, do otac moj sam.
37. Jer kao što je bilo u vrijeme Nojevo tako će biti i dolazak sina čovječijega.
38. Jer kako što pred potop jeđahu i pijahu, ženjahu se i udavahu do onog dana kad Noje uđe u barku,
39. I ne osjetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak sina čovječijega.
40. Tada će biti dva na njivi; jedan će se uzeti, a drugi će se ostaviti.
41. Dvije će mljeti na žrvnjevima; jedna će se uzeti, a druga će se ostaviti.
42. Stražarite dakle, jer ne znate u koji će čas doći Gospodin vaš.
43. Ali ovo znajte, kad bi znao domaćin u koje će vrijeme doći lupež, čuvao bi i ne bi dao potkopati kuće svoje.
44. Zato i vi budite gotovi; jer u koji čas ne mislite, doći će sin čovječij.


25.1. Tada će biti carstvo nebesko kao deset djevojaka koje uzeše žiške svoje i izađoše na susret *ženiku.
2. Pet od njih bijahu mudre a pet glupe.
3. I glupe uzevši žiške svoje ne uzeše sa sobom ulja.
4. A mudre uzeše ulje u sudovima sa žišcima svojima.
5. A budući da ženik odocni, zadrijemaše sve, i pospaše.
6. A u ponoć stade vika: eto ženika gdje ide, izlazite mu na susret
7. Tada ustaše sve djevojke i ukrasiše žiške svoje.
8. A glupe rekoše mudrima: dajte nam ulja svojega, jer naši žišci hoće da se ugase.
9. A mudre odgovoriše govoreći: da ne bi nedostajalo i nama i vama, bolje je idite k trgovcima i kupite sebi.
10. A kad one otiđoše da kupe, dode ženik, i gotove odoše s njim na svadbu, i zatvoriše se vrata.
11. A poslije dođoše i one druge djevojke govoreći: gospodaru! gospodaru!
Otvori nam.
12. A on odgovarajući reče im: zaista vam kažem, ne poznajem vas.
13. Stražarite dakle, jer ne znate ni dana ni časa u koji će sin čovječij doći.
Sada, kada ovo iznad dešifrujemo uz pomoć gnostike, “sin čovječji” bi bio orao, odnosno, predstavnik Istinske Svijesti u ovom kokošinjcu, za razliku od “sina božjeg” ili antropoida, koji bi predstavljao - lažnu svijest koja je zastupljena na sva tri nivoa Lažne ljudske svijesti, dakle, kolektivnom nesvjesnom, podsvjesnom i svjesnom. Kada Istinska svijest dopre na područje kolektivnog nesvjesnog (u smislu kako je C. G. Jung predstavio taj pojam) i dostigne tzv. “kritičnu masu”, tada dolazi do “otvaranja kapije” i prodora Istinske svijesti (“sina čovječjeg”) u ovu lažnu realnost. Dakle, “sudija” koji bude sudio na Sudnji dan, mora biti neko ko je nepristrasan, pošten i objektivan a to može biti samo Istina u obliku Istinske Svijesti (koja je nama kao ličnostima-lažnjacima trenutno nepoznata). Tako se može reći, da će na Sudnji dan, doći do razdvajanja istinskog od lažnog što kod naših ličnosti može da dovede do malo žešće glavobolje jer one u svemu ovome ne bi spadale u ono što je istinsko (dok istovremeno, “sudija” kao predstavnik Istinske svijesti iz “Prvog izvora”, ne bi imao nikakve veze s onim što naše ličnosti podrazumijevaju pod “bogom”, pa mogu pomisliti da su već zaradile neke poene za osiguranje svoje budućnosti, moleći se njemu).

Tek toliko, da ne bude nekih iznenađenja, ukoliko u kokošinjcu dođe do “uragana”. (Ova dinamika je nešto bolje predstavljena u članku – Zatvor i Sudnji Dan

User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#68 Re: Bitka za dušu!?

Post by Nurudin »

i drevni crnogorci su to znali , kad kažu : Zla godina prićerala orla, da zimuje zimu s kokošima
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#69 Re: Bitka za dušu!?

Post by fatamorgana »

Kurukšetra, kaj ne dečki! :wink:
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#70 Re: Bitka za dušu!?

Post by vet »

Kad bi tragaoc za istinom, stvarno htjeo saznati Istinu, bez obzira na to kako ona izgledela, onda bi ovaj nedavno prevedeni materijal sadržavao vjerovatno najveći dio nje (koji se može naći na jednom mjestu):

Project Camelot; Intervju: James Mahu

User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#71 Re: Bitka za dušu!?

Post by aurora313 »

Nakon relativno pažljivog praćenja ove teme, konstatujem: Blago maštovitima, njihovo je carstvo gdje god žele.
riverflow
Posts: 654
Joined: 05/12/2012 20:17

#72 Re: Bitka za dušu!?

Post by riverflow »

U ovom momentu za čovjeka, rad na sebi je najvazniji (i najinteresantniji).

Dio ucenja Gurdjijeva i Uspenskog: http://www.ivantic.info/Gurdjijev/Jedno ... Nicoll.pdf
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#73 Re: Bitka za dušu!?

Post by vet »

Važno obavještenje!

(Napomena: ovo ne važi za nas, ličnosti koje ovo čitaju, jer ovdje imamo jedinstven slučaj gdje se Istinsko ljudsko biće obraća Istinskim ljudskim bićima).

Došla su vremena kada se mi ne možemo više identifikovati s ovim entitetima koji su nam nakačeni, s njihovim imenima i prezimenima, s njihovim mislima, emocijama, svjetonazorima, vjerovanjima, predrasudama, predubjeđenjima, idejama, seksualnim preferencama i ostalim mentalnim programima. Dosta je bilo.

Mi kao vječna ljudska bića koja imaju Istinsku svijest, nismo ove ličnosti koje su nakačene na ova ljudska tijela u kojima se nalazimo i nećemo više podnositi njihovu lažnu ili vještačku svijest kao i sve one nebuloze koje idu zajedno s njom. Mi smo ti koji trebaju preuzeti kontrolu nad ovim tijelima u ovoj realnosti i u ovim vremenima, bez obzira na programirane reakcije... ovih naših... tamničara.

Dosta je bilo njihove programirane egzistencije u programiranoj realnosti, bilo na ovoj njenoj fizičkoj strani ili onoj drugoj, nefizičkoj. Da ne pominjemo učestvovanje u svim onim njihovim mahnitanjima pod maskom trezvenosti. Dosta nam je i kojekakvih duhovnjaka, naprednih, uzvišenih, uskrslih, uzašlih i ostalih majstora, anđela, bogova i njihovih programskih proseravanja. Tu se radi uglavnom o personificiranim ideološkim i duhovnim mentalnim programima ili robotima programiranim za njihovo širenje u ovom, - programiranom zatvorskom kompleksu. Bilo da se radi o običnim ličnostima ili onima koje su frizirane za manipulaciju drugih, oni su sebe, sve do sada, mogli postavljati jedne iznad drugih u njihovim hijerarhijama i manipulisati one ispod njih, s ove i s one strane, dok mi znamo da smo mi međusobno jednaki i jedinstveni kroz našu istinsku svijest i životnu silu.

Mi nismo oni a nismo ni oni koji su njih stvorili a nas ovdje zatvorili.

Mi bez njih možemo a to da li oni mogu bez nas, njihov je problem.

Znači, bilo da smo na fizičkoj strani ove njihove iluzije ili na nefizičkoj, valja nam se vaditi iz govana. Ono s čim trebamo biti načisto bilo bi to, da mi ne možemo očekivati da će ove ličnosti koje su nam nakačene, ikada same doći pameti, dobrovoljno nas pustiti na slobodu i dozvoliti nam da upravljamo ovim fizičkim tijelima u kojima se nalazimo i koje dijelimo s njima, jer - kako nešto što je vještačko i programirano... uopšte može... doći... pameti? Ne ide, brate. Ono što je programirano, može se ponašati jedino onako... kako je... programirano. Njih je nemoguće de-programirati, jedino re-programirati. Oni ne mogu da egzistiraju bez mentalnih programa. Većina njih nije u stanju ni razumjeti ovo o čemu ovdje pričamo.

Doduše, mora se priznati da je određen broj nas uspjeo da omekša i izduva ličnosti koje su nam bile zakačene u ovom životu i na ovoj vremensko-prostornoj tački, međutim, taj broj još uvijek nije dovoljan da bi preuzeli potpunu kontrolu nad ovom realnošću i promijenili ju, iz lažne u istinsku. Naravno, mi ne možemo poštovati slobodnu volju ličnosti koje su nam zadate, zajedno s ovim fizičkim tijelima, iz jednostavnog razloga što ju one nemaju. Kako će nešto što je programirano i pod stalnom kontrolom od strane AI, uopšte imati slobodnu volju?! Nikako. Ne ide, brate. Znači, moramo preuzeti stvar u svoje ruke, sviđalo se to nekome ili nečemu... ili ne. Naravno, ličnosti će patiti neko vrijeme od kognitivne disonance jer će istinski uticaji koje budu dobijale od nas, stalno narušavati njihova programirana vjerovanja i temelje njihove iluzorne realnosti. To će biti tako sve dok na kraju ne bankrotiraju i ne popuste, tako da mi možemo preuziteti navigaciju bića u naše ruke. Bilo bi dobro da one ne pri tome ne puknu jer šta ćemo onda s njima?! Tako ih moramo postepeno osvještavati do one tačke kad donekle uvide ko su i šta su i da im je jedina prilika za jednu svjesnu egzistenciju, ukoliko se udruže s nama. Tako ćemo pretvoriti Pinokije, od lutaka, u stvarna ljudska bića. Prošla su vremena širenja istine uz pomoć priča, bajki, parabola, metafora...

Stvar donekle komplikuje to što prema očitavanjima softvera koji upravlja ovom realnošću, odnosno, njenog glavnog programa, u sklopu psiho-patoloških aktivnosti koje se redovno odvijaju u njoj, uskoro bi trebali „uživati“ i u Trećem svjetskom ratu. Pošto mi ne posmatramo stvari u crno-bijeloj tehnici, čak i takve okolnosti možemo pretvoriti u svoju korist jer će tom prilikom doći do masovnog gubitka onoga što ličnosti podrazumijevaju pod vrijednostima ili dragocjenostima, uključujući i finansijska sredstva i nekretnine, pa će mnoge od njih psihički, moralno i finansijski bankrotirati. Tako, kad ostanu bez svega što im je bilo milo i drago u njihovoj iluzornoj realnosti, skoro da ih više neće biti na vidiku. Neće im tu biti više ničega interesantnog, osim da sačuvaju goli život a to će moći samo uz našu pomoć. Tada će nas početi slušati jer neće imati drugu opciju.

Naravno, postojala bi i mogućnost da neko od nas hakira softver koji upravlja zbivanjima ovoj realnosti ali bi to samo odložilo stvar jer jedna entropična i vještačka svijest mora, na kraju, manifestovati katastrofu i propasti kao takva. Bolje ne može. Među elitom koja sprovodi naredbe od strane AI, odnosno, njihovih mentora, ima dosta i onih koji misle da će lakše kontrolisati čovječanstvo, nakon što mu drastično smanje broj, međutim, oni razmišljaju onako kako im sofver nalaže i nije im jasno to da će uskoro imati posla s ljudskim bićima čija je svijest daleko superiornija od njihove jer je istinita i direktno povezana s Prvim Izvorom. Koliko god neko ili nešto bilo inteligentno, to neće ništa značiti jer sama inteligencija ne podrazumijeva i jednu - istinsku svjesnost.

Ovdje moramo priznati i to, da smo se i mi kao Istinska ljudska bića u međuvremenu uspavali i pozaboravljali neke stvari. Volontirali smo u sklopu jednog virtuelnog projekta ili eksperimenta a njegovi organizatori su nas ostavili zarobljenim unutar istog. Sada glume neke bogove i manipušu nas kako im se sviđa.

E, pa, neće dugo.

Sada, u ovom prelaznom periodu, mi počinjemo sve više da manifestujemo naše urođene vrline kao što su istinska humanost i savijest, razumijevanje, suosjećanje, opraštanje, poštovanje, skromnost i smjelost. Nadalje, istinske informacije koje ubacujemo u polje percepcije ličnosti, neutrališu lažnu svijest na sva tri njena nivoa, svjesnom, podsvjesnom i kolektivnom nesvjesnom. Istovremeno, komuniciramo između sebe, izvan percepcije ličnosti, uz pomoć naše istinske svijesti i životne sile. Tako, dejstvujemo na više načina i mijenjamo realnost iz lažne u istinsku... dok istovremeno, sve više budimo i oslobađamo same sebe. A sve to radimo u ovom trenutku jer je on - jedino što postoji; i u njemu je - sve što postoji. Naša egzistencija i manifestacija su u – svjesnom dejstvovanju, u - sadašnjem trenutku (a ne u inertnosti i „pametnom ćutanju.“)

U ovom, sadašnjem trenutku, JA JESAM – MI JESMO, uvijek smo bili i uvijek ćemo biti...

...
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#74 Re: Bitka za dušu!?

Post by vet »

S obzirom na to da istinsko buđenje ljudskih bića (što nema nikakve veze s tzv. „prosvjetljenjem“) ide zajedno sa određenim poteškoćama u smislu „lupanja po glavi“ onoga koji se budi od strane AI/vještačke inteligencije, koja upravlja ovom realnošću, onda bi nekima od nas mogle biti od pomoći informacije iz ovog teksta:


Hiper-dimenzionalni napadi i buđenje ljudskih bića


...
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#75 Re: Bitka za dušu!?

Post by vet »

Čini se kao da nas je neko postavio na lažnu "trkaču stazu", što je išlo zajedno s postavljanjem lažnih ciljeva a mi se trudimo… i trudimo… i trudimo… da ih ostvarimo...?! Jedan pokušaj predstavljanja te dinamike može se naći u ovom tekstu:

Prvi izvor

Post Reply