Biti flaster...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#1 Biti flaster...

Post by Daphna »

Razmišljam nešto o svojim "ljubavnim" iskustvima u ovaj kasni sat, i pitam se da li sam zaista toliko naivna i glupa pa ne znam procijeniti osobe i situaciju ili sam jednostavno neko ko sasvim otvoreno i iskreno prilazi drugima?! Možda nisam naivna, možda samo previše vjerujem ljudima, ne sudim na osnovu loših iskustava, kojih sam imala, i svima dajem iste šanse!

E sad, u čemu je fazon? Čini mi se da sam i previše puta bila "flaster". Znate, neko ko je tu dok se ne preboli ona druga! Poslužim kao lijek a onda... Doduše, to mi se desilo svega par puta, no opet... Nisam povrijeđena poslije toga koliko razočarana... Malo u samu sebe, više u one koji mogu tako nešto uraditi!

Kako se nositi s time? Kako se vi nosite s time? Kako čovjek može naučiti bolje procjenjivati druge? To bih baš voljela! Jer, znam da nisam naivčina a ipak ispadam...
leech
Posts: 823
Joined: 23/03/2005 21:59

#2 Re: Biti flaster...

Post by leech »

Svega par puta nije mali broj. :D Ja ovdje ne bih tražila problem u drugima nego u sebi. Ne treba da procjenjujes druge nego da ne podcjenjujes sebe. Za početak, ne pokušavaj im biti prijateljica, ne dopusti da ti pričaju o raskidu i plaču ti na ramenu.
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#3 Re: Biti flaster...

Post by Daphna »

Par se odnosi na 2, zar ne? Dakle preciznija nisam mogla biti... :mrgreen: Ali da ne bude zabune, 2X.

Ok, mislim da si u pravu u jednom... Uvijek, ali baš uvijek se postavim kao prijatelj i slušam, razumijem, savjetujem... No, kako promijeniti sebe? A opet, zašto se to zloupotrebljava?
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#4 Re: Biti flaster...

Post by x0z0y0 »

hmm procijeniti ljude je jako tesko..
lakse je mozda procijeiti situaciju ..splet okolnosti
ako ne zelis biti nekome "flaster" ne upustaj se u vezu s nekim ko je netom izasao iz jedne..nekako je to najjednostavnije prakticno rjesenje takvog problema - da te neko uzima samo za "flaster"
mada nisu svi takvi...opet to je rizik kao i svaka veza..bez obzira na to kako pocela i kakve repove ljudi vukli sa sobom..

mislim da bez obzira na situaciju u kojoj se nadjemo uvijek treba dati sebe..onako posteno...nekada se to vrati a nekada ne nazalost..ali od uzdrzavanja osjecaja i cuvanja neke distance ne vjerujem da se moze ocekivati uspjesna veza i ljubav..
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#5 Re: Biti flaster...

Post by x0z0y0 »

malo me ovdje buni to sto se za negativno uzima ako si nekome prijatelj u vezi i omogucis toj osobi da ti se prosto receno pojada...
zar svi mi ne bi u nekim teskim trenutcima voljeli imati nekoga takvog pored sebe...zar bit veze nije u tome da na neki nacin pomazemo jedno drugom..jacamo jedno drugo...da imas nekoga kome mozes na ramenu plakati a ko ce biti tu pa makar imao i hiljade drugih boljih nacina da provede svoje vrijeme..
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#6 Re: Biti flaster...

Post by Daphna »

Compos_Sui wrote:hmm procijeniti ljude je jako tesko..
lakse je mozda procijeiti situaciju ..splet okolnosti
ako ne zelis biti nekome "flaster" ne upustaj se u vezu s nekim ko je netom izasao iz jedne..nekako je to najjednostavnije prakticno rjesenje takvog problema - da te neko uzima samo za "flaster"
mada nisu svi takvi...opet to je rizik kao i svaka veza..bez obzira na to kako pocela i kakve repove ljudi vukli sa sobom..

mislim da bez obzira na situaciju u kojoj se nadjemo uvijek treba dati sebe..onako posteno...nekada se to vrati a nekada ne nazalost..ali od uzdrzavanja osjecaja i cuvanja neke distance ne vjerujem da se moze ocekivati uspjesna veza i ljubav..
Eh problem je što daš sebe maksimalno, koliko je u tom trenutku moguće, druga ti strana da do znanja da je iskrena i otvorena takođe... Na kraju se ispostavi da nije. Skontaš da imate neki odnos na zdravoj osnovi, na iskrenosti, povjerenju... Nije bitno da li je to u početku prijateljstvo... Kod mene je čak i poželjno da to bude tako, prijateljstvo koje prelazi u ono jače, veće...

Ali kada ostaneš sam, a ta osoba krene svojim putem, pa možda čak upeca i neku drugu, shvatiš da si zapravo samo bio tu sa brže zacijeli neka stara rana...
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#7 Re: Biti flaster...

Post by Daphna »

zagazaga wrote:Teško ti je tu biti pametna.Ako si oprezana onda ispadaš 'kučka' a ako imaš povjerenje u ljude često budeš 'flaster'.
Trebalo bi naći neku sredinu ali to je teško tj.čista sreća........elem... nisi sama :-D
Ma znaš kako kažu, jednom je možda slučajnost, drugi put... Hm!

Za promjenu bih čak i voljela da ispadnem "kučka" umjesto "flaster". Zaista to čovjeku malo poljulja samopouzdanje. Srećom, psihički sam jaka i podnosim padove jako dobro... Ustanem svaki put, ali opet...

Sredina? Da! Za neke ipak samo sreća...
leech
Posts: 823
Joined: 23/03/2005 21:59

#8 Re: Biti flaster...

Post by leech »

Compos_Sui wrote:malo me ovdje buni to sto se za negativno uzima ako si nekome prijatelj u vezi i omogucis toj osobi da ti se prosto receno pojada...
zar svi mi ne bi u nekim teskim trenutcima voljeli imati nekoga takvog pored sebe...zar bit veze nije u tome da na neki nacin pomazemo jedno drugom..jacamo jedno drugo...da imas nekoga kome mozes na ramenu plakati a ko ce biti tu pa makar imao i hiljade drugih boljih nacina da provede svoje vrijeme..
Krasno je imati prijatelja i biti nekome prijatelj...
Ali, ako si ušao u vezu sa mnom, onda ne želim slušati jadikovke o tvojoj bivšoj jer si samim tim potezem odlučio završiti to poglavlje života i krenuti dalje. Od tebe očekujem da ti budem lijek sama po sebi, a ne neko koga ćeš tako otvoreno iskorištavati. Za mene je to krajnje degutantno i nefer prema onoj drugoj osobi. Niko se od nas ne želi osjećati manje vrijednim od nekog bivšeg, a upravo je to ono što se dešava u takvim situacijama.
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#9 Re: Biti flaster...

Post by x0z0y0 »

Daphna wrote:
Eh problem je što daš sebe maksimalno, koliko je u tom trenutku moguće, druga ti strana da do znanja da je iskrena i otvorena takođe... Na kraju se ispostavi da nije. Skontaš da imate neki odnos na zdravoj osnovi, na iskrenosti, povjerenju... Nije bitno da li je to u početku prijateljstvo... Kod mene je čak i poželjno da to bude tako, prijateljstvo koje prelazi u ono jače, veće...

Ali kada ostaneš sam, a ta osoba krene svojim putem, pa možda čak upeca i neku drugu, shvatiš da si zapravo samo bio tu sa brže zacijeli neka stara rana...
ja bi razmisljala na drugaciji nacin..
kako sam sigurna da bi veza..bez tih trzavica zarad starih "repova" uopce opstala?
mozda i ne bi pa taman da je sve savrseno bilo..
upustanje u vezu je rizik..nikada niti u jednoj nije sve savrseno
ne mora to biti ovaj tip "flaster veze"....mogu biti drugacije situacije koje jednostavno otezavaju vezu..
kako rekoh..veza mozda ne bi uspjela ni da je sve bilo potaman
s druge strane..ja licno nikada ne bih mogla biti u vezi u kojoj nemam podrske ..u kojoj nemam nekoga ko ce mi stisnuti ruku i drzati je dok lose ne prodje..
pa zar da budem s nekim ko zeli biti sa mnom samo kada je dobro?!
*ebo takvu vezu...kad je dobro ne treba mi niko...
i ne treba gledati ..ah sad kad je dobro on/ona me napusta...pa zar bi ta osoba iz osjecaja neke griznje savjesti trebala ostati..a recimo shvati da niste jedno za drugo..
zamisli osjecaj da shvatis da je neko s tobom iz osjecaja zahvalnosti i griznje savjesti da te napusti jer si mu bila podrska..?
neka hvala..
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#10 Re: Biti flaster...

Post by x0z0y0 »

leech wrote: Krasno je imati prijatelja i biti nekome prijatelj...
Ali, ako si ušao u vezu sa mnom, onda ne želim slušati jadikovke o tvojoj bivšoj jer si samim tim potezem odlučio završiti to poglavlje života i krenuti dalje. Od tebe očekujem da ti budem lijek sama po sebi, a ne neko koga ćeš tako otvoreno iskorištavati. Za mene je to krajnje degutantno i nefer prema onoj drugoj osobi. Niko se od nas ne želi osjećati manje vrijednim od nekog bivšeg, a upravo je to ono što se dešava u takvim situacijama.
hmmm
jadikovke mogu biti na racun toga da je neko zaista povrijedjen..
to sto ces nekoga saslusati kako se zali sat vremena..a on/ona sebi dusu olaksati jer je osobi tesko..ne vidim nista lose u tome..
kako rekoh i sama zelim pored sebe osobu koja ce mi biti podrska i koja ce me saslusati i olaksati mi ono sto me muci..a ne nekga ko gleda sebicno samo sebe...
u svakoj vezi zelim imati istinskog prijatelja...a to prijatelji i rade..
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#11 Re: Biti flaster...

Post by Daphna »

Compos_Sui wrote:
Daphna wrote:
Eh problem je što daš sebe maksimalno, koliko je u tom trenutku moguće, druga ti strana da do znanja da je iskrena i otvorena takođe... Na kraju se ispostavi da nije. Skontaš da imate neki odnos na zdravoj osnovi, na iskrenosti, povjerenju... Nije bitno da li je to u početku prijateljstvo... Kod mene je čak i poželjno da to bude tako, prijateljstvo koje prelazi u ono jače, veće...

Ali kada ostaneš sam, a ta osoba krene svojim putem, pa možda čak upeca i neku drugu, shvatiš da si zapravo samo bio tu sa brže zacijeli neka stara rana...
ja bi razmisljala na drugaciji nacin..
kako sam sigurna da bi veza..bez tih trzavica zarad starih "repova" uopce opstala?
mozda i ne bi pa taman da je sve savrseno bilo..
upustanje u vezu je rizik..nikada niti u jednoj nije sve savrseno
ne mora to biti ovaj tip "flaster veze"....mogu biti drugacije situacije koje jednostavno otezavaju vezu..
kako rekoh..veza mozda ne bi uspjela ni da je sve bilo potaman

s druge strane..ja licno nikada ne bih mogla biti u vezi u kojoj nemam podrske ..u kojoj nemam nekoga ko ce mi stisnuti ruku i drzati je dok lose ne prodje..
pa zar da budem s nekim ko zeli biti sa mnom samo kada je dobro?!
*ebo takvu vezu...kad je dobro ne treba mi niko...
i ne treba gledati ..ah sad kad je dobro on/ona me napusta...pa zar bi ta osoba iz osjecaja neke griznje savjesti trebala ostati..a recimo shvati da niste jedno za drugo..
zamisli osjecaj da shvatis da je neko s tobom iz osjecaja zahvalnosti i griznje savjesti da te napusti jer si mu bila podrska..?
neka hvala..
Sve je to u redu compos i slažem se sa tobom... Ali ja sam ipak potencirala pitanje iskrenosti među osobama! Ne krivim nikoga više nego sebe, ali u pitanju je laž i obmana!

Mi svi vučemo repove, ožiljke iz starih veza, svima nam treba vrijeme i način da prebolimo! No iskoristiti nekog drugog za tako nešto a pri tome mu pričati neku sasvim drugu priču... Sorry ali više nego podlo!

Znam da je to realnost, da ne živimo u idealnom svijetu gdje je sve fer i korektno... Samo pokušavam izvući pouku, možda naučiti neke stvari...
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#12 Re: Biti flaster...

Post by burek_in_space »

Daphna wrote: Sve je to u redu compos i slažem se sa tobom... Ali ja sam ipak potencirala pitanje iskrenosti među osobama! Ne krivim nikoga više nego sebe, ali u pitanju je laž i obmana!

Mi svi vučemo repove, ožiljke iz starih veza, svima nam treba vrijeme i način da prebolimo! No iskoristiti nekog drugog za tako nešto a pri tome mu pričati neku sasvim drugu priču... Sorry ali više nego podlo!

Znam da je to realnost, da ne živimo u idealnom svijetu gdje je sve fer i korektno... Samo pokušavam izvući pouku, možda naučiti neke stvari...
Pouka je da nema pouke!Mozhesh riskirati ako zhelish i imash snage pa ti se to vrati mozhda sa prvom narednom vezom,ili ne riskirati ali i ne ochekivati nishta zauzvrat.Bar ja tako mislim.
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#13 Re: Biti flaster...

Post by Daphna »

burek_in_space wrote:
Daphna wrote: Sve je to u redu compos i slažem se sa tobom... Ali ja sam ipak potencirala pitanje iskrenosti među osobama! Ne krivim nikoga više nego sebe, ali u pitanju je laž i obmana!

Mi svi vučemo repove, ožiljke iz starih veza, svima nam treba vrijeme i način da prebolimo! No iskoristiti nekog drugog za tako nešto a pri tome mu pričati neku sasvim drugu priču... Sorry ali više nego podlo!

Znam da je to realnost, da ne živimo u idealnom svijetu gdje je sve fer i korektno... Samo pokušavam izvući pouku, možda naučiti neke stvari...
Pouka je da nema pouke!Mozhesh riskirati ako zhelish i imash snage pa ti se to vrati mozhda sa prvom narednom vezom,ili ne riskirati ali i ne ochekivati nishta zauzvrat.Bar ja tako mislim.
Ako je to jedini izbor... Uvijek prihvatam rizik, do sad samo to radila i uvijek ću to raditi! Pa dok me ne slome :mrgreen: dušmani :-)
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#14 Re: Biti flaster...

Post by x0z0y0 »

burek_in_space wrote:
Pouka je da nema pouke!Mozhesh riskirati ako zhelish i imash snage pa ti se to vrati mozhda sa prvom narednom vezom,ili ne riskirati ali i ne ochekivati nishta zauzvrat.Bar ja tako mislim.
da bas tako..
ne postoji recept za uspjeh icega nazalost...a ponajmanje odnosa dvoje ljudi..
ko ne riskira taj ne profitira
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#15 Re: Biti flaster...

Post by burek_in_space »

Dajte josh neko pitanje dok se osjecam nadahnuto! :D
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#16 Re: Biti flaster...

Post by Daphna »

burek_in_space wrote:Dajte josh neko pitanje dok se osjecam nadahnuto! :D
Hoću li se uskoro udati? :shock: :mrgreen: :run:

Ne začatavaj mi temu inače ću te :angry: žik :mrgreen:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#17 Re: Biti flaster...

Post by ljubav_aha »

daphna,kako dugo ti je trebalo da udjes u "flaster" vezu :?: kako je pocela veza :?: neposredno nakon raspada veze druge osobe :?: kako dugo si bila u frendosvkoj fazi prije uobicajene veze sa istom osobom :?: kako dugo obicno posvetis vremena da ti se osoba jada o prosloj vezi :?:
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#18 Re: Biti flaster...

Post by x0z0y0 »

Daphna wrote:
Sve je to u redu compos i slažem se sa tobom... Ali ja sam ipak potencirala pitanje iskrenosti među osobama! Ne krivim nikoga više nego sebe, ali u pitanju je laž i obmana!

Mi svi vučemo repove, ožiljke iz starih veza, svima nam treba vrijeme i način da prebolimo! No iskoristiti nekog drugog za tako nešto a pri tome mu pričati neku sasvim drugu priču... Sorry ali više nego podlo!

Znam da je to realnost, da ne živimo u idealnom svijetu gdje je sve fer i korektno... Samo pokušavam izvući pouku, možda naučiti neke stvari...
hm nismo svi isti.. :roll:
nekako sam naivna i ne zelim da vjerujem da bi itko lagao namjerno da te pridobije da si uz njega/nju dok ne preboli nekoga..
mozda su u takvim situacijama ljudi prosto ranjivi...zele da vjeruju da je to nova ljubav...a onda shvate da nije..
ljudi kada pate su neracionalni...ne znam koliko je mudro uzimati im za zlo nesto takvo :( ..nitko sebi ne bi pozelio da pati a pogotovo da druge smara svojim zalopojkama
mislim da je najbolji nacin oprostiti im...sta drugo ponuditi nekome kome je tesko...i ko nije svoj u datom momentu..
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#19 Re: Biti flaster...

Post by Daphna »

Compos_Sui wrote:
Daphna wrote:
Sve je to u redu compos i slažem se sa tobom... Ali ja sam ipak potencirala pitanje iskrenosti među osobama! Ne krivim nikoga više nego sebe, ali u pitanju je laž i obmana!

Mi svi vučemo repove, ožiljke iz starih veza, svima nam treba vrijeme i način da prebolimo! No iskoristiti nekog drugog za tako nešto a pri tome mu pričati neku sasvim drugu priču... Sorry ali više nego podlo!

Znam da je to realnost, da ne živimo u idealnom svijetu gdje je sve fer i korektno... Samo pokušavam izvući pouku, možda naučiti neke stvari...
hm nismo svi isti.. :roll:
nekako sam naivna i ne zelim da vjerujem da bi itko lagao namjerno da te pridobije da si uz njega/nju dok ne preboli nekoga..
mozda su u takvim situacijama ljudi prosto ranjivi...zele da vjeruju da je to nova ljubav...a onda shvate da nije..
ljudi kada pate su neracionalni...ne znam koliko je mudro uzimati im za zlo nesto takvo :( ..nitko sebi ne bi pozelio da pati a pogotovo da druge smara svojim zalopojkama
mislim da je najbolji nacin oprostiti im...sta drugo ponuditi nekome kome je tesko...i ko nije svoj u datom momentu..
Praštati je osobina bogova...

Oprostila sam ja to davno... Samo me noć tjera na razmišljanje i postavljanje pitanja... Znam da nisam jedina koja je bila u takvoj situaciji stoga i jeste ova tema... Svi se bar jednom susretnu sa time. Samo što neki imaju taj dar da prozru i pročitaju ono što treba, dok ja to ne mogu ni lupom :mrgreen:

Nekome je možda teško povjerovati da se ljudi služe svim i svačim ali to je gorka istina! Ne vjerujem da je osoba koja je meni to uradila imala namjeru ali svjesno je radila neke stvari...
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#20 Re: Biti flaster...

Post by ljubav_aha »

daphna,pored mojih neodogovorenih pitanja/nije bitno/ upucenih tebi,iapk imam utisak da ti nesvjesno volis takvu ulogu,nesto popu guru za lijecenje ljubavnih rana,moras se promjeniti,i ne mozes traziti iskrenost od osoba koje mozda nisi ni imala priliku dobro upoznati
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#21 Re: Biti flaster...

Post by Daphna »

ljubav_aha wrote:daphna,pored mojih neodogovorenih pitanja/nije bitno/ upucenih tebi,iapk imam utisak da ti nesvjesno volis takvu ulogu,nesto popu guru za lijecenje ljubavnih rana,moras se promjeniti,i ne mozes traziti iskrenost od osoba koje mozda nisi ni imala priliku dobro upoznati
Sorry ljubav_aha, nisam te ignorisala već izgleda nisam vidjela tvoj post!

Nemam konkretnih odgovora na postavljana pitanja jer ne postoji šablon za to što se ne dešava samo meni... I to je ono što je najvažnije.

Meni se to desilo davno i ovo je jednostavno retrospektiva... To nije problem koji je aktuelan... I ja se samo nadam da sam ostala ista, puna povjerenja, nade i ljubavi prema drugima... A što će oni učiniti meni, to je do njih!
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#22 Re: Biti flaster...

Post by ljubav_aha »

daphna,poznajs sebe vrlo dobro,stekla sam takav utisak iz tvojih pisanja ocpenito,mislim da je najvaznija cinjenica sto ne dozivlajvas ovakav problem nerijesivim i suvise bolnim,licno nemam takvo iskustvo,tako da i ne mogu dalje analizirati ovaj mogu problem,koji nepoznat mnogim osobama,ali cesto puta,kada se sve zavrsi,bilo kakva ljubavna veza,svako moze pronaci uzrok problema
User avatar
Ekspanzi
Posts: 516
Joined: 05/09/2008 08:54
Location: Mars

#23 Re: Biti flaster...

Post by Ekspanzi »

Daphna wrote:Razmišljam nešto o svojim "ljubavnim" iskustvima u ovaj kasni sat, i pitam se da li sam zaista toliko naivna i glupa pa ne znam procijeniti osobe i situaciju ili sam jednostavno neko ko sasvim otvoreno i iskreno prilazi drugima?! Možda nisam naivna, možda samo previše vjerujem ljudima, ne sudim na osnovu loših iskustava, kojih sam imala, i svima dajem iste šanse!

E sad, u čemu je fazon? Čini mi se da sam i previše puta bila "flaster". Znate, neko ko je tu dok se ne preboli ona druga! Poslužim kao lijek a onda... Doduše, to mi se desilo svega par puta, no opet... Nisam povrijeđena poslije toga koliko razočarana... Malo u samu sebe, više u one koji mogu tako nešto uraditi!

Kako se nositi s time? Kako se vi nosite s time? Kako čovjek može naučiti bolje procjenjivati druge? To bih baš voljela! Jer, znam da nisam naivčina a ipak ispadam...
ja mislim da je to najveca vrijednost koju mozes imati i dokle god si nacisto sa sobom i fer prema samoj sebi sve je ok
ako ti je bilo lijepo onda je vrijedilo s tvoje strane i to je to.. i onako sve prolazi, okrenes se i ides dalje, ne slazem se sa ovima sto kazu da je problem u tebi, vise snage i ljudskosti imaju ljudi koji su u stanju voljeti kao da nikad nisu bili povrijedjeni..
meni je to velika vrlina i imas punu podrsku :thumbup:
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#24 Re: Biti flaster...

Post by Zelena Carapa »

Compos_Sui wrote: ako ne zelis biti nekome "flaster" ne upustaj se u vezu s nekim ko je netom izasao iz jedne..
Mislim da je ova recenica sustina svega. Sigurno nam se svima desilo da budemo ili na jednoj ili na drugoj strani. Fazon je procijeniti kapacitet veze prije nego sto se upustis u nju. Sto znaci, muskarci (a i zene) tek izasli iz ozbiljne veze nisu dobar potencijalni partner (i to ima malo veze s tobom i tvojim postavljanjem u datoj situaciji). Jednostavno oni su emocionalno nedostupni, mada mozda ni sami nisu svjesni toga.
User avatar
Ekspanzi
Posts: 516
Joined: 05/09/2008 08:54
Location: Mars

#25 Re: Biti flaster...

Post by Ekspanzi »

Zelena Carapa wrote:
Compos_Sui wrote: ako ne zelis biti nekome "flaster" ne upustaj se u vezu s nekim ko je netom izasao iz jedne..
Mislim da je ova recenica sustina svega. Sigurno nam se svima desilo da budemo ili na jednoj ili na drugoj strani. Fazon je procijeniti kapacitet veze prije nego sto se upustis u nju. Sto znaci, muskarci (a i zene) tek izasli iz ozbiljne veze nisu dobar potencijalni partner (i to ima malo veze s tobom i tvojim postavljanjem u datoj situaciji). Jednostavno oni su emocionalno nedostupni, mada mozda ni sami nisu svjesni toga.
mislim da je to generaliziranje smijesno, sad kad neko izadje iz duge veze automatski znaci da je emocionalno nedostupan.. :shock:
naravno da se desava, al reci da niko od takvih nije dobar potencijalni partner ne stoji, ako sudim prema sebi onda kontam da dok se osjecas emocionalno nedostupnim ne pada ti pamet da budes u vezi i sve dok si cist sa sobom sve je ok, ljudi koji nisu cisti sa sobom oni svakako nisu dobri potencijalni partneri bili u vezi ili ne..
Post Reply