Bitcoin & crypto svijet

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#26 Re: Bitcoins

Post by Mustang1 »

Evo nasao sam i ovo. Ali mi nije jasno. Nije ista cijena kao zvanicna. I sada ovaj sto mu trebam platiti hoce u bitcoinsima da platim ali pise vrijednost u dolarima koliko trebam :D I kako cu ja sad znati koliko njemu trebam kupiti? :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#27 Re: Bitcoins

Post by Mustang1 »

I nisam siguran ali cini mi se da je bitcoin porastao za 13$ od jutros :D
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#28 Re: Bitcoins

Post by victom »

ljudi ne kupujte ovu prevaru. ovo je balon koji će pući.
već ima stotine drugih kripto valuta.
Last edited by victom on 01/03/2021 04:41, edited 2 times in total.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#29 Re: Bitcoins

Post by diablobih »

HAhahaha cuj bitcoin prevara :D

@mustang, imas exchange koliko je tacno 1 dolar bitcoina: http://www.coindesk.com/calculator/
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#30 Re: Bitcoins

Post by victom »

diablobih wrote:HAhahaha cuj bitcoin prevara :D

@mustang, imas exchange koliko je tacno 1 dolar bitcoina: http://www.coindesk.com/calculator/
naravno da je prevara.
u pozadini sjede likovi koji su pokenuli sve ovo i obzbjedili sebi bruku coina, i sad pumpaju cijenu.
klasična piramida.
kad grohne bitcoin za 10000%, nemoj reći, niko ti nije reko.
Last edited by victom on 01/03/2021 04:41, edited 2 times in total.
missko
Posts: 11433
Joined: 22/02/2008 13:22

#31 Re: Bitcoins

Post by missko »

_Reds_ wrote:Ma ne mouete uplaiti nikako kod nas.

Mozete samo bitcoine dobiti u taj nocanik tj. neko Vam ih moze uplatiti, bilo da vam neko plati nesto na internetu ili pak da nekom ovdje date zivu lovu i a on Vam prebaci iz svog novčanika u Vaš novačnik.

Ja bar druge metode nisam skontao.
Trebas nesto prodati i da ti se plati u Bitcoinima. Vrijednost je jaca od eura 1 Bitcoin je 1.2 € mislim
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#32 Re: Bitcoins

Post by diablobih »

Znas li koliko vec godina postoji bitcoin? Zasto nije propao? Bitcoin nece propasti sigurno, bas zato sto ne ostavlja neke tragove kao da preko kartice placas. Ostale kriptovalute su za kurac.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#33 Re: Bitcoins

Post by diablobih »

missko wrote:
_Reds_ wrote:Ma ne mouete uplaiti nikako kod nas.

Mozete samo bitcoine dobiti u taj nocanik tj. neko Vam ih moze uplatiti, bilo da vam neko plati nesto na internetu ili pak da nekom ovdje date zivu lovu i a on Vam prebaci iz svog novčanika u Vaš novačnik.

Ja bar druge metode nisam skontao.
Trebas nesto prodati i da ti se plati u Bitcoinima. Vrijednost je jaca od eura 1 Bitcoin je 1.2 € mislim
1 bitcoin je 1.839.00, rijecima, hiljadu i 839 dolara.
missko
Posts: 11433
Joined: 22/02/2008 13:22

#34 Re: Bitcoins

Post by missko »

victom wrote:
diablobih wrote:HAhahaha cuj bitcoin prevara :D

@mustang, imas exchange koliko je tacno 1 dolar bitcoina: http://www.coindesk.com/calculator/
naravno da je prevara.
u pozadini sjede likovi koji su pokenuli sve ovo i obzbjedili sebi bruku coina, i sad pumpaju cijenu.
klasična piramida.
kad grohne bitcoin za 10000%, nemoj reći, niko ti nije reko.
Kakva prevara ba. Podsjeti se kako je nastao novac i kako foliraju s tom lovom prije je bilo roba za zlato a onda su izmislili pare i MMF i banke i fol njima se nesto duguje a u sustini te pare nemaju pokrica nego su svi duzni od Amerike do Australije. Banke zele da imaju uvid u lovu i sve racune uvodi se zakon da se kešom moze samo platiti roba u vrijednosti 1000 € a ostalo sve elektronski tako da u sustini necemo imati vise dodira sa tim parama na koje smo do sada navikli i bitcoins je sada konkurencija koja je naprednija
missko
Posts: 11433
Joined: 22/02/2008 13:22

#35 Re: Bitcoins

Post by missko »

1 BIT =1690€
Konstantno raste
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#36 Re: Bitcoins

Post by victom »

missko wrote:1 BIT =1690€
Konstantno raste
tako su i 2007. rasle dionice i cijene stanova.
to se zove balon.
Last edited by victom on 01/03/2021 04:41, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#37 Re: Bitcoins

Post by victom »

missko wrote:
victom wrote:
diablobih wrote:HAhahaha cuj bitcoin prevara :D

@mustang, imas exchange koliko je tacno 1 dolar bitcoina: http://www.coindesk.com/calculator/
naravno da je prevara.
u pozadini sjede likovi koji su pokenuli sve ovo i obzbjedili sebi bruku coina, i sad pumpaju cijenu.
klasična piramida.
kad grohne bitcoin za 10000%, nemoj reći, niko ti nije reko.
Kakva prevara ba. Podsjeti se kako je nastao novac i kako foliraju s tom lovom prije je bilo roba za zlato a onda su izmislili pare i MMF i banke i fol njima se nesto duguje a u sustini te pare nemaju pokrica nego su svi duzni od Amerike do Australije. Banke zele da imaju uvid u lovu i sve racune uvodi se zakon da se kešom moze samo platiti roba u vrijednosti 1000 € a ostalo sve elektronski tako da u sustini necemo imati vise dodira sa tim parama na koje smo do sada navikli i bitcoins je sada konkurencija koja je naprednija
sam princip bitcoina, kao anonimno platežno sredstvo je o.k. i to funkcioniše.
Ali trenutno pumpanje cijene je balon koji će pući. biliv mi.
Last edited by victom on 01/03/2021 04:41, edited 2 times in total.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#38 Re: Bitcoins

Post by diablobih »

Padaju i normalne valute, tako i bitcoin nece zauvijek rasti, ali mislim da ce na kraju opet drzati neku sredinu sa koje se nece mnogo mrdati.
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#39 Re: Bitcoins

Post by Mustang1 »

Za 50$ od sinoc skocio? Sta je ovo jbt :D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#40 Re: Bitcoins

Post by diablobih »

Mustang1 wrote:Za 50$ od sinoc skocio? Sta je ovo jbt :D
Sta je? :D Kontas kupiti i ostaviti na racunu da nastavi rasti ? :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#41 Re: Bitcoins

Post by Mustang1 »

Ma jok, ja ako kupim, jos cu ja njima morati poslije placati sto sam kupio :D Nego moram uplatiti nesto sa ovim klincem a nemam pojma kako cu izvesti to. A necu da pokusavam dok ne skontam tacno, da ne bacim pare dzaba.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#42 Re: Bitcoins

Post by diablobih »

https://crypto.ba/

evo, sjecam se da je lik pravio temu o ovome, pa se edukuj :D
ljiljan02
Posts: 171
Joined: 03/02/2015 18:46
Location: best exchange site https://exmo.com/?ref=58282

#43 Re: Bitcoins

Post by ljiljan02 »

najjednostavniji nacin za kupiti BTC jeste da vam neko licno proda (nadjite nekoga u susjedstvu, po cijeloj BiH ima ljudi koji kupuju i prodaju BTC a i ostale valute)

ako imate PayPal onda je jednostavno kupiti BTC i na ebay-u ili na https://wesellcrypto.com/

Cijene su dosta skuplje neko "zvanicne" cijene na berzama sto je i logicno.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#44 Re: Bitcoins

Post by seln »

Da podijelim s vama jedno iskustvo...
nedugo poslije mog dolaska u novi zavicaj, poceo je rast cijena internet dionica. Nisu rasle po 5 i 10% godisnje, vec MJESECNO. Jedan tip je sa dva-tri radnika i iznajmljenim prostorijama osnovao internet firmu koja je sljedece godine bila vrijeda 50 miliona maraka. I niko, ukljucujuci i budalastog mene, nije se zapitao "odakle ce doci taj novac... kako ce zaraditi sumu potrebnu da pokriju toliki rast vrijednosti dionica". Jer, gospodo, kurs neke dionice ili valute se moze tjerati do neba... ako iza toga ne stoji supstancijalna vrijednost, gotov proizvod ili ugovoreni poslovi, to ostaje samo sarena laza. Helem, i meni se digo qrac da zaradim na brzaka... skuckam svu gotovinu koju sam imao i kupim dionice dva fonda (iako sam tada vozio auto star 12 godina). Prvih par mjeseci su dionice rasle kao lude... po 20-30% mjesecno. Vec sam planirao kupovinu vile i Ferarija.
No, bilo je dovoljno da se proda jedan veliki paket dionica, ocigledno jedan od pametnih koji zivi na racun budala... i poceo je vrtoglav pad vrijednosti SVIH internet dionica. Nakon dva-tri mjeseca cekanja da se stanje popravi, odlucio sam prodati moje dionice, blagovremeno da spasim bar vlastiti ulog.
Naravoucenije: jedna firma koja dobro posluje, ostvaruje porast od ca. 5 posto. Kod 7% se vec svi ibrete. Sve iznad 10% je spekulacija.
Kod valuta je jos gore, jer nema apsolutno nikakvog realnog objasnjenja za rast vrijednosti neke valute, osim bacanja graha i prognoza nekih "menadzera", koji nikad u zivotu nisu zaradili halal paru. Ko nema par milijardi u steku, ne bi se trebao upustati u poslovanje s valutama.
Moze li bilo ko dati REALNO objasnjenje za rast Bitcoina? Iza njega ne stoji ekonomija ni jedne drzave, nema pokrice u zlatu niti garancije neke monetarne banke.
Kada se oni pametni odluce da prodaju svoje zalihe, to sranje ce postati vrijedno koliko i novac za "Monopoly".
Ali, ne dajte se omesti mojim crnim slutnjama, slobodno kupujte Bitcoin, ulozite sve sto imate, cak se i zaduzite... kakav je to investor koji ne koristi leveraging? :D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#45 Re: Bitcoins

Post by diablobih »

Pa bitcoin je napravljen od pravih para, opstaje, i opstat ce, samo zato sto mu se ne moze uci u trag, a to ce trebati svim ljudima koji ne zele da im neko zaviruje (mislim na drzave) koliko on ima para. Tako da, kao sto sam rekao i u nekom od prijasnjih postova. Naravno da ce pasti vrijednost, ali nece vrtoglavo, i nece propasti, vec ce se vrtiti oko neke jedne vrijednosti, kao npr. euro ili dolar.
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#46 Re: Bitcoins

Post by Mustang1 »

Kupio preko onog virwoxa ali se zajebah. Moras kupiti prvo neke Linden dolare pa onda bitcoinse. Ali isplata prva traje 48 sati :D Ko ce cekati toliko u pm :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#47 Re: Bitcoins

Post by Mustang1 »

ljiljan02 wrote:najjednostavniji nacin za kupiti BTC jeste da vam neko licno proda (nadjite nekoga u susjedstvu, po cijeloj BiH ima ljudi koji kupuju i prodaju BTC a i ostale valute)

ako imate PayPal onda je jednostavno kupiti BTC i na ebay-u ili na https://wesellcrypto.com/

Cijene su dosta skuplje neko "zvanicne" cijene na berzama sto je i logicno.
Jesi probavao ovo crypto?
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#48 Re: Bitcoins

Post by Mustang1 »

Poslao mail ovom virwoxu moze li brze i odmah mi isplatili. Eh sad ja sam uplatio 30$. I dok je to doslo do mog walleta imam 19$ vrijednosti bitcoinsa hahah :D Smijesno. Sto odmah nisu napisali.
ljiljan02
Posts: 171
Joined: 03/02/2015 18:46
Location: best exchange site https://exmo.com/?ref=58282

#49 Re: Bitcoins

Post by ljiljan02 »

Jesi probavao ovo crypto?
nisam zato sto mi je preskupo tako, ali radi provjereno.
Hendrix
Posts: 4104
Joined: 27/02/2004 00:00

#50 Re: Bitcoins

Post by Hendrix »

seln wrote:Da podijelim s vama jedno iskustvo...
nedugo poslije mog dolaska u novi zavicaj, poceo je rast cijena internet dionica. Nisu rasle po 5 i 10% godisnje, vec MJESECNO. Jedan tip je sa dva-tri radnika i iznajmljenim prostorijama osnovao internet firmu koja je sljedece godine bila vrijeda 50 miliona maraka. I niko, ukljucujuci i budalastog mene, nije se zapitao "odakle ce doci taj novac... kako ce zaraditi sumu potrebnu da pokriju toliki rast vrijednosti dionica". Jer, gospodo, kurs neke dionice ili valute se moze tjerati do neba... ako iza toga ne stoji supstancijalna vrijednost, gotov proizvod ili ugovoreni poslovi, to ostaje samo sarena laza. Helem, i meni se digo qrac da zaradim na brzaka... skuckam svu gotovinu koju sam imao i kupim dionice dva fonda (iako sam tada vozio auto star 12 godina). Prvih par mjeseci su dionice rasle kao lude... po 20-30% mjesecno. Vec sam planirao kupovinu vile i Ferarija.
No, bilo je dovoljno da se proda jedan veliki paket dionica, ocigledno jedan od pametnih koji zivi na racun budala... i poceo je vrtoglav pad vrijednosti SVIH internet dionica. Nakon dva-tri mjeseca cekanja da se stanje popravi, odlucio sam prodati moje dionice, blagovremeno da spasim bar vlastiti ulog.
Naravoucenije: jedna firma koja dobro posluje, ostvaruje porast od ca. 5 posto. Kod 7% se vec svi ibrete. Sve iznad 10% je spekulacija.
Kod valuta je jos gore, jer nema apsolutno nikakvog realnog objasnjenja za rast vrijednosti neke valute, osim bacanja graha i prognoza nekih "menadzera", koji nikad u zivotu nisu zaradili halal paru. Ko nema par milijardi u steku, ne bi se trebao upustati u poslovanje s valutama.
Moze li bilo ko dati REALNO objasnjenje za rast Bitcoina? Iza njega ne stoji ekonomija ni jedne drzave, nema pokrice u zlatu niti garancije neke monetarne banke.
Kada se oni pametni odluce da prodaju svoje zalihe, to sranje ce postati vrijedno koliko i novac za "Monopoly".
Ali, ne dajte se omesti mojim crnim slutnjama, slobodno kupujte Bitcoin, ulozite sve sto imate, cak se i zaduzite... kakav je to investor koji ne koristi leveraging? :D
Ti ovo pricas iz ugla normalnih investicija....crypto ima svoja pravila i tek je u zacetku. Ne zaboravi da je BTC nekad bio i 1cent pa vidi sad. Ako hoces da poredis BTC sa normalnim investicijama onda gledaj 100 godina unazad i vise kad je nastao dolar ili kad je zlato uzeto kao polog za placanje. E na tom nivou je BTC danas, ni 10 godina stara valuta koja ima i fiksni iznos i nema dodavanja para kao sto rade drzave. Sve svjetske banke rade na blockchain integracijama a polako uvode i legilslativu za BTC jer svako hoce dio kajmaka.

Crypto alternative kao recimo ETH su sada oko 120$ i ljudi kupe na njima 150x profit, i to je realnost. Ali sto je vise takvih kao ti koji ne vjeruju da je BTC tu da ostane bolje za nas koji ga imamo i zaradjemo na njemu.

Crypto jeste ekstremno volatilan ali ako znas sta radis i ulozis pare koje ti nije zao izgubiti...to je to. Crypto nije investicija gdje ulazes zivotnu ustedjevinu nego manje pare ali su zato prinosi ekstremni.
Post Reply