Biserin biser

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
apsidejzi
Posts: 8128
Joined: 25/05/2013 23:49

#1 Biserin biser

Post by apsidejzi »

Kaze Bisera da su stanovnici u BiH razmazeni jer eto u SAD imaju beskucnici pored bijele kuce koje ona vidjela a ne vidi beskucnike kraj BiH predsjednistva. Imamo sta pojest, krov nad glavom i sastavljamo kraj s krajem. Nije nam lose sta se zalimo. Ima socijalnih slucajeva ali generalno i nije nam toliko lose.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/turkovi ... /220120032

Hajde da odmah ne osudjujemo njenu izjavu nego da vidimo koliko ona stoji. Sta je to sto cini kvalitetu zivota? Prema Biseri to je da sastavis kraj s krajem da nisi beskucnik i da imas neke osnovne potrebe. Kad postavis standard na tom nivou onda vidis da to stoji. Svako od nas ima mobitel, ima internet, ima struju, ima garderobu. Svako od nas ima nesto u frizideru, ima grijanje i ima neki oblik zabave. Svako od nas i potrosi dio primanja na luksuz.

Ako stvari gledas iz te perspektive ne mozes reci da nam je lose. Naravno, uvijek moze bolje. Uvijek mozes kupiti noviji mobitel, bolju marku, noviji automobil. Kupiti vecu kucu sa vise zemlje. Mozes ugraditi bazen i sl.

No nije to Bisera moja ogledalo standarda. Nije mene to otjeralo iz BiH. Ja nisam zelio da sredjujem stvari preko Asima. Ja nisam htio rizikovati da mi dijete odvedu u zubarsku ordinaciju i oci mu operisu pod punom anestezijom pa da mi dijete umre. Ja nisam htio putovati 90 kilometara za 2,5 sata koliko mi treba iz Sarajeva do Tuzle. Ja ne zelim da za izlet u Bihac moram uzeti godisnji odmor. Ja ne zelim izgubiti cijeli dan kako bih izvadi pasos, licnu, osigurao automobil i uradio bilo sta administrativno. To treba da bude instant. Uplatim i potpisem se i gotovo. Tako je u svijetu. Ta amerika koja ima beskucnike ima i mrezu autoputeva izmedju svih gradova. Tu mrezu ima vec decenijama. Imaju funkcionalnu zeljeznicu. Imaju svu potrebnu infrastrukturu. Naravno da ce i u tom sistemu biti socijalnih slucajeva ali SAD i BiH su dva razlicita svijeta.

Ne mozete napraviti brzu cestu pored Travnika koju ste obecali jos davne 2014-e. Nema nista ni od aerodroma u Bihacu. Spojiti Gorazde sa Sarajevom san snova. Tuzla ostala izolovana a tako lijep grad. Krajina je postala vukojebina. Bosna ima mnogo neiskoristenog vjetra i sunca. Struju mozemo proizvoditi ali ja kao privatno lice ne mogu dobiti dozvolu za to. Zasto ja u Svedskoj mogu jednim potpisom dobiti solarne panele na mom krovu a u Bosni je to nemoguca misija? Imas pare, sve nabavis i ne moze. Nije Asim sredio.

Nije samo hljeb na stolu mjerilo zivotnog standarda i nisam ja razmazen ako zelim sigurno putovati po mojoj BiH. U dvije trake da ne mozam strecati hoce li neki konj sa druge strane biti pijan i skrenuti u mene. Al ne razumijes ti to jer si siromasna u svojoj maloj glavici.
Nierika
Posts: 4118
Joined: 17/03/2020 00:41

#2 Re: Biserin biser

Post by Nierika »

Ne znam jesmo li razmaženi, ali mislim da može i bolje i gore od trenutne situacije.
User avatar
Truba
Posts: 81195
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Biserin biser

Post by Truba »

samo je bitno da si za bih i onda možeš raditi pričati krasti što želiš
nema posljedica u smislu gubljenja izbora a u zatvor nećeš sigurno
User avatar
Truba
Posts: 81195
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Biserin biser

Post by Truba »

tema bi imala 100 stranica da je ovo rekao neki političar za koga građani misle da je protiv bih :D
User avatar
Staylezz
Posts: 181
Joined: 25/09/2020 13:49

#5 Re: Biserin biser

Post by Staylezz »

Black swan wrote: 20/01/2022 13:06 tema bi imala 100 stranica da je ovo rekao neki političar za koga građani misle da je protiv bih :D
Bisera je De facto protiv BiH s obzirom na stranačku pripadnost i politiku koju vodi.
korisnicki
Posts: 151
Joined: 13/03/2021 12:12

#6 Re: Biserin biser

Post by korisnicki »

Staylezz wrote: 20/01/2022 13:16
Black swan wrote: 20/01/2022 13:06 tema bi imala 100 stranica da je ovo rekao neki političar za koga građani misle da je protiv bih :D
Bisera je De facto protiv BiH s obzirom na stranačku pripadnost i politiku koju vodi.
Ne znaju to graĐŽani !
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#7 Re: Biserin biser

Post by Edin H. »

Black swan wrote: 20/01/2022 13:05 samo je bitno da si za bih i onda možeš raditi pričati krasti što želiš
nema posljedica u smislu gubljenja izbora a u zatvor nećeš sigurno
Viši interes :oops:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40353
Joined: 29/06/2011 23:39

#8 Re: Biserin biser

Post by dječak sa šibicama »

Dodik je kriv

A na Biseri se vidi da joj je dobro, lakse je preskociti

najzalosnije je sto na ovakve izjave nikakve reakcije famoznih gradjana nema
User avatar
JohnnyS
Posts: 13410
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#9 Re: Biserin biser

Post by JohnnyS »

apsidejzi wrote: 20/01/2022 10:28 Kaze Bisera da su stanovnici u BiH razmazeni jer eto u SAD imaju beskucnici pored bijele kuce koje ona vidjela a ne vidi beskucnike kraj BiH predsjednistva. Imamo sta pojest, krov nad glavom i sastavljamo kraj s krajem. Nije nam lose sta se zalimo. Ima socijalnih slucajeva ali generalno i nije nam toliko lose.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/turkovi ... /220120032

Hajde da odmah ne osudjujemo njenu izjavu nego da vidimo koliko ona stoji. Sta je to sto cini kvalitetu zivota? Prema Biseri to je da sastavis kraj s krajem da nisi beskucnik i da imas neke osnovne potrebe. Kad postavis standard na tom nivou onda vidis da to stoji. Svako od nas ima mobitel, ima internet, ima struju, ima garderobu. Svako od nas ima nesto u frizideru, ima grijanje i ima neki oblik zabave. Svako od nas i potrosi dio primanja na luksuz.

Ako stvari gledas iz te perspektive ne mozes reci da nam je lose. Naravno, uvijek moze bolje. Uvijek mozes kupiti noviji mobitel, bolju marku, noviji automobil. Kupiti vecu kucu sa vise zemlje. Mozes ugraditi bazen i sl.

No nije to Bisera moja ogledalo standarda. Nije mene to otjeralo iz BiH. Ja nisam zelio da sredjujem stvari preko Asima. Ja nisam htio rizikovati da mi dijete odvedu u zubarsku ordinaciju i oci mu operisu pod punom anestezijom pa da mi dijete umre. Ja nisam htio putovati 90 kilometara za 2,5 sata koliko mi treba iz Sarajeva do Tuzle. Ja ne zelim da za izlet u Bihac moram uzeti godisnji odmor. Ja ne zelim izgubiti cijeli dan kako bih izvadi pasos, licnu, osigurao automobil i uradio bilo sta administrativno. To treba da bude instant. Uplatim i potpisem se i gotovo. Tako je u svijetu. Ta amerika koja ima beskucnike ima i mrezu autoputeva izmedju svih gradova. Tu mrezu ima vec decenijama. Imaju funkcionalnu zeljeznicu. Imaju svu potrebnu infrastrukturu. Naravno da ce i u tom sistemu biti socijalnih slucajeva ali SAD i BiH su dva razlicita svijeta.

Ne mozete napraviti brzu cestu pored Travnika koju ste obecali jos davne 2014-e. Nema nista ni od aerodroma u Bihacu. Spojiti Gorazde sa Sarajevom san snova. Tuzla ostala izolovana a tako lijep grad. Krajina je postala vukojebina. Bosna ima mnogo neiskoristenog vjetra i sunca. Struju mozemo proizvoditi ali ja kao privatno lice ne mogu dobiti dozvolu za to. Zasto ja u Svedskoj mogu jednim potpisom dobiti solarne panele na mom krovu a u Bosni je to nemoguca misija? Imas pare, sve nabavis i ne moze. Nije Asim sredio.

Nije samo hljeb na stolu mjerilo zivotnog standarda i nisam ja razmazen ako zelim sigurno putovati po mojoj BiH. U dvije trake da ne mozam strecati hoce li neki konj sa druge strane biti pijan i skrenuti u mene. Al ne razumijes ti to jer si siromasna u svojoj maloj glavici.

Marija Antoaneta likes this
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19148
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#10 Re: Biserin biser

Post by teskeredzic_22 »

dječak sa šibicama wrote: 20/01/2022 13:27 Dodik je kriv

A na Biseri se vidi da joj je dobro, lakse je preskociti

najzalosnije je sto na ovakve izjave nikakve reakcije famoznih gradjana nema
Biće jednog dana kad nestane Netfliksa , Glova , kad cijene u Ferhadiji budu kao u Pino Nature , a budžetska uhljeljenja manja od plate u realnom sektoru odnosno kad se proda zadnji ekser Titove Jugoslavije....i kad Rifata maknu iz kuhinje.

E tad će biti reakcija.
User avatar
Truba
Posts: 81195
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11 Re: Biserin biser

Post by Truba »

Staylezz wrote: 20/01/2022 13:16
Black swan wrote: 20/01/2022 13:06 tema bi imala 100 stranica da je ovo rekao neki političar za koga građani misle da je protiv bih :D
Bisera je De facto protiv BiH s obzirom na stranačku pripadnost i politiku koju vodi.
to je šuplja
izborni rezultati pokazuju da je najjača strnka u bih sda
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#12 Re: Biserin biser

Post by Logovan »

Svi jedu najmanje 3 puta sedmično, znači ima se može se.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40353
Joined: 29/06/2011 23:39

#13 Re: Biserin biser

Post by dječak sa šibicama »

User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#14 Re: Biserin biser

Post by joint union »

Ovo je samo jedan od pokazatelja koliko su ljudi koji nam kroje sudbinu odrodjeni od "obicnog" naroda.
Ili, (ne samo) po Biseri, mi zivimo bolje i kvalitetnije od Amerikanaca, obzirom da, jel', kod nas nema beskucnika oko predsjednistva...
Mala zamjerka, mogla je dodati da u mracna vremena prije SDA nismo imali ni mobitele ni kompjutere, da se sad voze bolja auta, da ih ima vise sad nego prije SDA, ih, argumenata na pretek.

Last edited by joint union on 20/01/2022 13:42, edited 1 time in total.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31997
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15 Re: Biserin biser

Post by Bobi »

Ništa slagala nije :D.
no_sikiriki
Posts: 16547
Joined: 11/12/2012 13:21

#16 Re: Biserin biser

Post by no_sikiriki »

Moram priznati da sam impresionirana činjenicom da još niko na ovoj temi nije napisao da je Bisera krmača i ostalo vezano za njenu kilažu. :thumbup:

Last edited by no_sikiriki on 20/01/2022 13:48, edited 1 time in total.
convict
Posts: 2946
Joined: 10/02/2008 01:20

#17 Re: Biserin biser

Post by convict »

samo je jos trebala dodati da je dobro jer ne puca.

tesko je bilo sta napisati a ne rizikovati da ti sipa ne pokuca na vrata.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#18 Re: Biserin biser

Post by spinel_ »

U pravu je. Svaka kuca ima 2 auta, svako dijete od 5-6 godina mobitel.
Puni trzni centri, pune kafane gdje kafa 4-5 maraka...
Jedu se svaki dan burgeri, pizze od 10-20 maraka itd...
Cinjenica jeste da se nikad bolje nije zivjelo.
Evo samo na ovom forumu prosjek plata forumasa je 2 milje.
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#19 Re: Biserin biser

Post by Edin H. »

no_sikiriki wrote: 20/01/2022 13:44 Moram priznati da sam impresionirana činjenicom da još niko na ovoj temi nije napisao da je Bisera krmača i ostalo vezano za njenu kilažu. :thumbup:
Kad je već nahranila narod, može onda i sebe. :oops:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#20 Re: Biserin biser

Post by Sydnor »

no_sikiriki wrote: 20/01/2022 13:44 Moram priznati da sam impresionirana činjenicom da još niko na ovoj temi nije napisao da je Bisera krmača i ostalo vezano za njenu kilažu. :thumbup:
To je opšte poznata činjenica, nema potrebe da se stalno ponavlja.
Karikaturist
Posts: 3650
Joined: 20/12/2020 10:03

#21 Re: Biserin biser

Post by Karikaturist »

Ako je prosjek plata na forumu 2 milje neka se isti onda okrenu oko sebe i pomognu. Pola drzave bolesno, gladno i bez krova nad glavom. Bar neke koristi od te informacije onda.
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#22 Re: Biserin biser

Post by malocvijece »

JohnnyS wrote: 20/01/2022 13:28
apsidejzi wrote: 20/01/2022 10:28 Kaze Bisera da su stanovnici u BiH razmazeni jer eto u SAD imaju beskucnici pored bijele kuce koje ona vidjela a ne vidi beskucnike kraj BiH predsjednistva. Imamo sta pojest, krov nad glavom i sastavljamo kraj s krajem. Nije nam lose sta se zalimo. Ima socijalnih slucajeva ali generalno i nije nam toliko lose.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/turkovi ... /220120032

Hajde da odmah ne osudjujemo njenu izjavu nego da vidimo koliko ona stoji. Sta je to sto cini kvalitetu zivota? Prema Biseri to je da sastavis kraj s krajem da nisi beskucnik i da imas neke osnovne potrebe. Kad postavis standard na tom nivou onda vidis da to stoji. Svako od nas ima mobitel, ima internet, ima struju, ima garderobu. Svako od nas ima nesto u frizideru, ima grijanje i ima neki oblik zabave. Svako od nas i potrosi dio primanja na luksuz.

Ako stvari gledas iz te perspektive ne mozes reci da nam je lose. Naravno, uvijek moze bolje. Uvijek mozes kupiti noviji mobitel, bolju marku, noviji automobil. Kupiti vecu kucu sa vise zemlje. Mozes ugraditi bazen i sl.

No nije to Bisera moja ogledalo standarda. Nije mene to otjeralo iz BiH. Ja nisam zelio da sredjujem stvari preko Asima. Ja nisam htio rizikovati da mi dijete odvedu u zubarsku ordinaciju i oci mu operisu pod punom anestezijom pa da mi dijete umre. Ja nisam htio putovati 90 kilometara za 2,5 sata koliko mi treba iz Sarajeva do Tuzle. Ja ne zelim da za izlet u Bihac moram uzeti godisnji odmor. Ja ne zelim izgubiti cijeli dan kako bih izvadi pasos, licnu, osigurao automobil i uradio bilo sta administrativno. To treba da bude instant. Uplatim i potpisem se i gotovo. Tako je u svijetu. Ta amerika koja ima beskucnike ima i mrezu autoputeva izmedju svih gradova. Tu mrezu ima vec decenijama. Imaju funkcionalnu zeljeznicu. Imaju svu potrebnu infrastrukturu. Naravno da ce i u tom sistemu biti socijalnih slucajeva ali SAD i BiH su dva razlicita svijeta.

Ne mozete napraviti brzu cestu pored Travnika koju ste obecali jos davne 2014-e. Nema nista ni od aerodroma u Bihacu. Spojiti Gorazde sa Sarajevom san snova. Tuzla ostala izolovana a tako lijep grad. Krajina je postala vukojebina. Bosna ima mnogo neiskoristenog vjetra i sunca. Struju mozemo proizvoditi ali ja kao privatno lice ne mogu dobiti dozvolu za to. Zasto ja u Svedskoj mogu jednim potpisom dobiti solarne panele na mom krovu a u Bosni je to nemoguca misija? Imas pare, sve nabavis i ne moze. Nije Asim sredio.

Nije samo hljeb na stolu mjerilo zivotnog standarda i nisam ja razmazen ako zelim sigurno putovati po mojoj BiH. U dvije trake da ne mozam strecati hoce li neki konj sa druge strane biti pijan i skrenuti u mene. Al ne razumijes ti to jer si siromasna u svojoj maloj glavici.

Marija Antoaneta likes this
Ote mi riječ iz usta. Narod nek jede ****
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#23 Re: Biserin biser

Post by dale cooper »

spinel_ wrote: 20/01/2022 14:01 U pravu je. Svaka kuca ima 2 auta, svako dijete od 5-6 godina mobitel.
Puni trzni centri, pune kafane gdje kafa 4-5 maraka...
Jedu se svaki dan burgeri, pizze od 10-20 maraka itd...
Cinjenica jeste da se nikad bolje nije zivjelo.
Evo samo na ovom forumu prosjek plata forumasa je 2 milje.
Da je tako glasovao bih za Biseru i SDA na sljedećim izborima. :D
User avatar
Saian
Posts: 15317
Joined: 08/04/2004 21:50

#24 Re: Biserin biser

Post by Saian »

https://www.vanderbilt.edu/csdi/miller- ... kovron.pdf


https://www.jstor.org/stable/24877467

https://www.nytimes.com/2019/07/11/opin ... oters.html

Politicians Don’t Actually Care What Voters Want

Does that statement sound too cynical? Unfortunately, the evidence supports it.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#25 Re: Biserin biser

Post by ljubicasti limun »

za Biseru ovo znaci dobar zivot:Image
Post Reply